Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ସ୍ତ୍ରୀର ଏହି ୩ ଟି ଭୋକକୁ କେହି ବି ମେଣ୍ଟେଇ ପାରିବେ ନାହିଁ ! ଜାଣନ୍ତୁ କଣ କଣ !

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଆଜିର ପୋଷ୍ଟରେ ଆମେ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଜଣେଇବୁ ସ୍ତ୍ରୀର ଏହି ୩ ଟି ଭୋକକୁ କେହି ବି ମେଣ୍ଟେଇ ପାରିବେ ନାହିଁ

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ଚାଣକ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି ଜଣେ ମହାନ ରାଜନୀତିଜ୍ଞ ଏବଂ କୂଟନୀତିଜ୍ଞ ମହାନ ଜ୍ଞାନୀଙ୍କ କଥା ପଡ଼ିଲେ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ଚାଣକ୍ୟଙ୍କ ନାମ ସର୍ବପ୍ରଥମେ ଆସେ। ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ଚାଣକ୍ୟ ଜନ ସମାଜ ପାଇଁ ଅନେକ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରିଥିଲେ ଯାହାକି ଆଜି ସତ ହେଉଛି। ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ଚାଣକ୍ୟ ଜଣେ ସତ ମାର୍ଗରେ ବିଶ୍ୱାସ ରଖୁଥିଲେ ଏବଂ ସର୍ବଦା ଉତ୍ତମ ମାର୍ଗ ଦର୍ଶାଉଥିଲେ।

ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ଚାଣକ୍ୟଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ରଚିତ ହୋଇଥିବା ନୀତି ଗ୍ରନ୍ଥରେ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ଚାଣକ୍ୟଙ୍କର ମୁଖ ନିସୃତ ବାଣୀ ରହିଅଛି। ଯାହାକି ଆଜିର ମାନବ ସମାଜର କଲ୍ୟାଣ ସାଧନ ପାଇଁ ଅନେକ ହିତ ସାଧିତ ହେଉଛି। ଚାଣକ୍ୟ ନୀତିରେ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ଚାଣକ୍ୟ ଲେଖିଛନ୍ତି ମହିଳା ମାନଙ୍କର ୪ ଟି ଭୋକ ବିଷୟରେ। ଯେଉଁଥିରେ ମହିଳା କେବେ ବି ଶାନ୍ତି ହୋଇପାରନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ ସବୁବେଳେ ଅଧିକ ଆଶା ରଖିଥାନ୍ତି। ଆଜି ଆମେ ମହିଳା ମାନଙ୍କର ସେହି ୪ ଟି ଭୋକ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା।

ଶୃଙ୍ଗାର। ମହିଳାମାନେ ସବୁବେଳେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଧରଣରେ ସଜେଇ ହୁଅନ୍ତି। ଯେତେ ହେଲେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ସେସବୁ ଫିକା ଲାଗିଥାଏ ଏବଂ ସବୁବେଳେ ଅଧିକ ସିଙ୍ଗାର କରିବା ପାଇଁ ଇଚ୍ଛା ରଖିଥାନ୍ତି ଏହା ମହିଳା ମାନଙ୍କର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଭୋକ ଅଟେ। ଯାହାକି ଯେତେ ଚେଷ୍ଟା କଲେ ମଧ୍ୟ ସିଙ୍ଗାର ପ୍ରତି ଦୁର୍ବଳତା ରହିଥାଏ

ସମ୍ଭୋଗ। ପୁରୁଷ ମାନଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ନାରୀ ମାନଙ୍କର ଅଧିକ ସମ୍ଭୋଗ ପ୍ରତି ଇଛା ରହିଥାଏ। ବିବାହ ପରେ ହେଉ କିମ୍ବା ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ନାରୀମାନେ ପୁରୁଷଙ୍କ ଠୁ ଅଧିକ ବାସନାରେ ଲିପ୍ତ ଥାନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଏହି ଭୋକ କେହିବି ମେଣ୍ଟେଇ ପାରିବେ ନାହିଁ।

ଖାଦ୍ୟ। ପୁରୁଷ ମାନଙ୍କ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବାକୁ ମହିଳା ମାନେ ଖାଇବାକୁ ଅଧିକ ରୁଚି ରଖିଥାନ୍ତି। ପୁରୁଷଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ନାରୀମାନେ ଅଧିକ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇଥାନ୍ତି। ଯାହା ଦ୍ୱାରା ମହିଳାମାନେ ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରିୟ ହୋଇଥାନ୍ତି। ମହିଳା ମାନଙ୍କର ଏହି ଭୋକ କେବେବି ମେଣ୍ଟେ ନାହିଁ। ତେବେ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *