Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୦୧ ଏପ୍ରିଲ ୨୦୨୩ , ଶନିବାର : ଆଜି ଏହି ୩ ଟି ରାଶିଙ୍କୁ ଶନିଦେବ କରିବେ ମାଲାମାଲ। ଭରି ଦେବେ ଧନ ସମ୍ପତ୍ତି।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶନିବାର ୦୧ ଏପ୍ରିଲ ରାଶିଫଳ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ରାଶିଫଳ ର ଆମ ଜୀବନରେ ଅଧିକ ମହତ୍ୱ ରହିଛି। ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଘଟଣା ଗୁଡିକର ଆଭାସ ହୋଇଥାଏ। ରାଶିଫଳର ନିର୍ମାଣ ଗ୍ରହ ଗୋଚର ଓ ନକ୍ଷତ୍ର ଆଧାରରେ କରାଯାଏ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଆମ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ଏହି ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷା, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ, ବିବାହ, ବ୍ୟବସାୟ ବାଣିଜ୍ୟ, ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ମିଳିପାରି ଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଆଜିର ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିପରି ରହିବ, ତେବେ ପଢନ୍ତୁ ରାଶିଫଳ ୦୧ ଏପ୍ରିଲ ୨୦୨୩।

ମେଷ ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣ କୌଣସି ଜଟିଳ ପରିସ୍ଥିତିର ସମାଧାନ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ। ଆଜି ମାଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବା ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଆପଣଙ୍କୁ ତାଙ୍କର କିଛି କଥା ଖରାପ ଲାଗିପାରେ। ଆପଣ କ୍ରୋଧରେ କୌଣସି ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ନଚେତ ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ଷତିର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ। ବିପଦ ଏବଂ ଜାମିନ କାମରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ। ଛାତ୍ରମାନେ ସେମାନଙ୍କ ସହପାଠୀମାନଙ୍କଠାରୁ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇବେ ଯାହା ବନ୍ଧୁତ୍ୱରେ ମଧୁରତା ବଢାଇବ। ଆପଣଙ୍କର ଉତେଜିତ ସ୍ୱଭାବ ଏବଂ ଜିଦ ଆଚରଣକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ।

ବୃଷ ରାଶି:-

ନିଜର କଷ୍ଟ ଉପାର୍ଜିତ ଅର୍ଥକୁ ଯତ୍ନର ସହିତ ଖର୍ଚ୍ଚ କରି ଧନ ଜନିତ ଅସୁବିଧାରୁ ବଞ୍ଚି ହୋଇପାରିବେ। ପରିବାରରେ ରୀତିନୀତିର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହଯୋଗରେ ଅଟକି ରହିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ମିଳିବ। ହଠାତ ଆୟରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବେ। କଳାକାର ଏବଂ କ୍ରୀଡ଼ାବିତ୍ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ନିଜର ଆଶା ଦେଖାଇବା ପାଇଁ ଏହା ଏକ ଭଲ ସମୟ। ଚିନ୍ତାଧାରା ଶୀଘ୍ର ବଦଳାଇବା ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ରଖିବ।

ମିଥୁନ ରାଶି:-

ଆଜି କିଛି ଅପ୍ରୀତିକର ଘଟଣା ଯୋଗୁ ଆପଣଙ୍କ ମନ ବିବ୍ରତ ହୋଇପାରେ। ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ କଥାକୁ ଅଣଦେଖା କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ନିଜ ଦକ୍ଷତା ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତୁ। ଆପଣଙ୍କର ମନୋବଳ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। କୃଷକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ପରିଶ୍ରମର ଭଲ ଲାଭ ପାଇବେ। ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତିଦିନ ଅପେକ୍ଷା ଭଲ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ପାରିବାରିକ ଅବସ୍ଥା ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଭଲରେ ଉନ୍ନତି କରିବ। ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ବିଷୟରେ କାହାକୁ କୁହନ୍ତୁ ନାହିଁ। ସାହସ ଏବଂ ଉତ୍ସାହ ସହିତ କାମ କରି ସଫଳତା ହାସଲ କରାଯାଇପାରିବ।

କର୍କଟ ରାଶି:-

ଆଜି ବିବାହିତ ଜୀବନରେ ଏକ ଖୁସିର ସମୟ ଅତିବାହିତ ହେବ। ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ସୁଖ ରହିବ। ଆଜି ଆପଣ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହେବେ କାରଣ ଆପଣଙ୍କର ଅଟକି ରହିଥିବା ଟଙ୍କା ପାଇବା ଆପଣଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଢ଼ କରିବ। ବକ୍ତବ୍ୟରେ ସଂଯମତା ରଖି ଆପଣ ଅନେକ ଭୁଲ ବୁଝାମଣାରୁ ରକ୍ଷା ପାଇପାରିବେ। ଆପଣ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଠିନ ପରିଶ୍ରମର ଫଳାଫଳ ପାଇନପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଚେଷ୍ଟା ଜାରି ରଖନ୍ତୁ। ଚେଷ୍ଟା କରିବା ସମୟରେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ। ନୂତନ ଉତ୍ସରୁ ଟଙ୍କା ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇପାରେ।

ସିଂହ ରାଶି:-

ଚାକିରି ଏବଂ ବିନିଯୋଗରୁ ଲାଭ ମିଳିବ। ଜଣେ ଭାବପ୍ରବଣ ବ୍ୟକ୍ତି ହେବା ସାମାନ୍ୟ ନକାରାତ୍ମକତା ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ନିରାଶ କରିପାରେ। ଏହି ସମୟରେ ବ୍ୟବସାୟ ସହ ଜଡିତ କୌଣସି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ସେହି ଲୋକମାନଙ୍କୁ କୌଣସି ସୁଯୋଗ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କର ଶୁଭେଚ୍ଛୁ ବୋଲି ଭାବୁଛନ୍ତି। ଆପଣ ନିଜେ ଏକ ଜଟିଳ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ସଫଳତାର ସହିତ ସମାଧାନ କରିବେ। ଏହି ରାଶିର ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ମନ ଆଜି ଅଧ୍ୟୟନରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ହେବ। ଅଫିସରେ ଆପଣଙ୍କର ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଆପଣ ପ୍ରଶଂସିତ ହେବେ।

କନ୍ୟା ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣ ଖର୍ଚ୍ଚକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ।ଶୀଘ୍ର କୌଣସି କାମ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ପାରିବାରିକ ଜୀବନର ଅବସ୍ଥା ତିକ୍ତ ରହିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଯଦି ଆପଣ ନିଜର ସୃଜନଶୀଳତା ବଢାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହି ଦିନଟି ବହୁତ ଭଲ। ଭାବନା ଏବଂ କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରନ୍ତୁ। ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ପାନୀୟ ପ୍ରତି ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ସତର୍କ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ। ଆପଣ ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ଘର କାମରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ।

ତୁଳା ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆପଣ ନିଜର ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବେ। ଯଦି ଆପଣ ଆର୍ଥିକ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କିଛି ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏଥିରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ। ଆଜି କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ନମ୍ରତା ବଜାୟ ରଖନ୍ତୁ। ସମ୍ପତ୍ତି କାରବାର କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଆଜି ଏକ ବଡ ଡିଲ ଚୂଡାନ୍ତ କରିପାରନ୍ତି। ଆପଣ ନିଜର କୌଣସି ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା ପାଇପାରିବେ। ଆପଣ ନିଜ ଅପେକ୍ଷା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଥିବାର ଦେଖାଯିବେ। କାହାକୁ ଅଧିକ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଅନ୍ୟଥା କ୍ଷତି ହୋଇପାରେ।

ବିଛା ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ଅଳସୁଆ ତ୍ୟାଗ କରିବାକୁ ପଡିବ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଭଲ ଖବର ଶୁଣିପାରିବେ। ଯଦି ଆପଣ ନିଜର ହୃଦୟର ଇଚ୍ଛାକୁ ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ପ୍ରକାଶ କରନ୍ତି ତେବେ ସେ ଏହାକୁ ପୂରଣ କରିପାରିବେ। ଆଜି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଶ୍ୱସ୍ତ ହେବେ। ଯଦି ଭାଇମାନଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କରେ କିଛି ମତଭେଦ ଚାଲିଥାଏ ତେବେ ଏହା ଚାଲିଯିବ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କ ମଜବୁତ ହେବ। ଯଦି ଆପଣ ଆସନ୍ତାକାଲି ପାଇଁ କିଛି କାମ ସ୍ଥଗିତ ରଖନ୍ତି ତେବେ ଏହା ପରେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସମସ୍ୟା ଆଣିପାରେ। ଆପଣ ନିଜର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣରେ ସମର୍ଥନ ଏବଂ ସହଯୋଗ ପାଇବା ପରି ମନେହେଉଛି।

ଧନୁ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ନେଇ ଆସିବ। ଆପଣ ନିଜର ବକ୍ତବ୍ୟ ଏବଂ ଆଚରଣ ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ଆଡକୁ ଲୋକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିବାରେ ସମର୍ଥ ହେବେ। ଆପଣଙ୍କର ଜୀବନଧାରଣର ଉନ୍ନତି ହେବ। ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟରେ ଇଚ୍ଛାକୃତ ଲାଭ ପାଇ ଖୁସି ହେବେ। ଅତିଥିମାନେ ଆପଣଙ୍କ ଘରକୁ ଯିବା ଆସିବା ଜାରି ରଖିବେ। ଆପଣ ନିଜ ପିଲାମାନଙ୍କର ଶିକ୍ଷାରେ ଆସୁଥିବା ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ। ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ଆପଣ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଶ୍ୱାସ ଦେଖାଇବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ କିଛି ଦାନପୁଣ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ଭାଗ ନେବେ।

ମକର ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବ୍ୟବସାୟ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଭଲ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆପଣ ନିଜର ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପ୍ରତି ଦାୟିତ୍ୱ ପୂରଣ କରିବେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର କିଛି ଦୀର୍ଘକାଳୀନ ଯୋଜନା ଗତି ଲାଭ କରିବ। ଯଦି ଆପଣ ନିଜର ସ୍ଥଗିତ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକୁ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିପାରିବେ ନାହିଁ ତେବେ ଆପଣ ଆଜି ସେଗୁଡ଼ିକୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିପାରିବେ। ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଆଦୌ ଯତ୍ନବାନ ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଯଦି କୌଣସି ଅସୁବିଧା ଅଛି ତେବେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ନିଶ୍ଚିତ ନିଅନ୍ତୁ। କାହାକୁ କୌଣସି ପ୍ରତିଜ୍ଞା କିମ୍ବା ପ୍ରତିଜ୍ଞା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ନଚେତ ଏହାକୁ ପୂରଣ କରିବାରେ ଆପଣଙ୍କର ଅସୁବିଧା ହୋଇପାରେ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ମହଙ୍ଗା ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆପଣଙ୍କର ବଢୁଥିବା କିଛି ଖର୍ଚ୍ଚ ଆପଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧାରେ ପରିଣତ ହେବ ଯାହା ଉପରେ ଆପଣ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। କାମ ସନ୍ଧାନରେ ଏଠିସେଠି ବୁଲୁଥିବା ଲୋକମାନେ କିଛି ଭଲ ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ପାଇପାରିବେ। ଆପଣଙ୍କର ଖାଇବା ଅଭ୍ୟାସକୁ ବଦଳାଇବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଏକ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ। ପାରିବାରିକ ସଂପର୍କରେ ଯଦି କିଛି ମତଭେଦ ଚାଲିଛି ତେବେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏଥିରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ। ଏକ ଆଇନଗତ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଧର୍ଯ୍ୟବାନ ହୁଅନ୍ତୁ।

ମୀନ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ବ୍ୟବସାୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ହେବ। କୌଣସି ବଡ ଲାଭ ଆଶାରେ ଭୁଲ ଯୋଜନାରେ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣ ସହକର୍ମୀଙ୍କ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗ ପାଇବେ ଏବଂ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ପୈତୃକ ସମ୍ପତ୍ତି ସହିତ ଜଡିତ କୌଣସି ବିବାଦ ଆଇନରେ ଚାଲିଛି ତେବେ ଆପଣ ଏଥିରେ ଜିତିପାରିବେ। ଆପଣ ପରିବାରର ବରିଷ୍ଠ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ବିଶ୍ୱାସ ଜିତିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ। ଆପଣ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ମାଙ୍ଗଳିକ ପର୍ବରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରନ୍ତି।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *