Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୧୯ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୨୩ ରବିବାର :ସୂର୍ଯ୍ୟଦେବଙ୍କ କୃପାରୁ ୬ ଟି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କର ଖୋଲିବ ଭାଗ୍ୟ। ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସର ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ରବିବାର ୧୯ ମାର୍ଚ୍ଚର ରାଶିଫଳ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ରାଶିଫଳ ର ଆମ ଜୀବନରେ ଅଧିକ ମହତ୍ୱ ରହିଛି। ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଘଟଣା ଗୁଡିକର ଆଭାସ ହୋଇଥାଏ। ରାଶିଫଳର ନିର୍ମାଣ ଗ୍ରହ ଗୋଚର ଓ ନକ୍ଷତ୍ର ଆଧାରରେ କରାଯାଏ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଆମ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ଏହି ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷା, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ, ବିବାହ, ବ୍ୟବସାୟ ବାଣିଜ୍ୟ, ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ମିଳିପାରି ଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଆଜିର ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିପରି ରହିବ, ତେବେ ପଢନ୍ତୁ ରାଶିଫଳ ୧୯ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୨୩।

ମେଷ ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ସୃଜନଶୀଳତାରୁ ଅଧିକ ଲାଭ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ଉଚିତ। ଶତ୍ରୁମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ଖରାପ କରିପାରନ୍ତି ସେଥିପାଇଁ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ। ଆପଣଙ୍କର ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସର ଅଭାବ ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ହେବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ କାରଣ ଏହା କେବଳ ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ୟାକୁ ଅଧିକ ଜଟିଳ କରିବ। ଆପଣ ନିଜର କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ର ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ଅଧ୍ୟାପନାକୁ ବଢାଇବାକୁ ପଡିବ।ଆପଣଙ୍କର ସୃଜନଶୀଳତା ସବୁଠାରେ ପ୍ରଶଂସିତ ହେବ। ଆଜି ଲଭମେଣ୍ଟଙ୍କ ପାଇଁ ସମ୍ପର୍କରେ ମଧୁରତା ଆଣିବ।

ବୃଷ ରାଶି:-

ଆଜି କ୍ରୋଧ ଏବଂ ବକ୍ତବ୍ୟକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ରହିବ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଗରମ ନରମ ରହିପାରେ। ଅନୈତିକ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ। ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଭଲ ସମୟ ପାଇବେ। ଏହି ରାଶିର ଅବିବାହିତ ଲୋକମାନେ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବ ପାଇପାରିବେ। ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରୟାସ ସଫଳ ହେବ। ଭଗବାନଙ୍କ ପ୍ରତି ଭକ୍ତି ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଚିନ୍ତାଧାରା ଆପଣଙ୍କ ଦୁଃଖକୁ ହ୍ରାସ କରିବ। ଆପଣଙ୍କୁ ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ ଏବଂ ନିତିଦିନିଆ କାର୍ଯ୍ୟ ବିଳମ୍ବ ହୋଇପାରେ। ସାମାଜିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ।

ମିଥୁନ ରାଶି:-

ଆଜି ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ଅନୁକୂଳ ସର୍ତ୍ତ ରହିବ। କିଛି ବଡ କାମର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଚାକିରିରେ ଅଧିକାର ବୃଦ୍ଧି ପାଇପାରେ। ଆପଣ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ଅଧିକ ସୂଚନା ପାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। କେହି କେହି ଆପଣଙ୍କୁ ପଥରୁ ଦୂରେଇ ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରନ୍ତି। ସୁଖ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣ ଭଲ ପସନ୍ଦ କରିବେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ବଦଳାଇପାରେ। ବ୍ୟବସାୟରେ କ୍ଷତି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ତେଣୁ ସବୁକିଛି ଭଲ ଭାବରେ କରନ୍ତୁ।

କର୍କଟ ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ସଫଳତା ପାଇବେ। ମାନସିକ ଚାପ ଯୋଗୁ କ୍ରୋଧ ବଢ଼ିପାରେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ଆଖପାଖର ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ କଷ୍ଟ ପାଇପାରନ୍ତି। ସହକର୍ମୀଙ୍କ ଆଚରଣ ସ୍ୱାଭାବିକ ହେବ ଆପଣଙ୍କର ଦକ୍ଷତା ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ। ଛୋଟ ଜିନିଷକୁ ସମ୍ମାନର ବିଷୟ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ତେବେ ଯାଇ ବିବାହିତ ଜୀବନ ସୁଖଦ ହେବ। ଅନ୍ୟ ଲୋକମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ଟଙ୍କା କ୍ଷେତ୍ରରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରନ୍ତି। ଋଣ ନେବା ଏବଂ ଦେବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସହଜ ହେବ।

ସିଂହ ରାଶି:-

ଆଜି ଆଇନଗତ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ସଫଳତାର ଆଶା ରହିବ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ସୁଧାରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସମ୍ପର୍କ କ୍ରମରେ ନଥାଏ ତେବେ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ପାଇବା କଷ୍ଟକର। ଆପଣ ନିଜର ପ୍ରାଥମିକତାକୁ ସଫା ରଖିବା ଉଚିତ ସକାଳେ ନିଜେ ଦିନ ପାଇଁ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ନଚେତ ଆପଣ ବିରକ୍ତ ହୋଇପାରନ୍ତି। କୌଣସି ମହଙ୍ଗା ଏବଂ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଜିନିଷ ଚୋରି ହୋଇପାରେ। ସଜାଗ ରୁହନ୍ତୁ। ଆପଣଙ୍କର ଟଙ୍କା ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। କିନ୍ତୁ ଆର୍ଥିକ ପରିସ୍ଥିତି ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେବା ଭଳି ଲାଗୁଛି।

କନ୍ୟା ରାଶି:-

ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହଯୋଗରୁ ଅଟକି ରହିଥିବା ଧନ ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇପାରେ। ସନ୍ତାନ ଆପଣଙ୍କର ଅଧୀନରେ ରହିବେ। ଯୁବ ଗୋଷ୍ଠୀର ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ସାହସ ଏବଂ ଶକ୍ତିର ଶକ୍ତି ଉପରେ ଭଲ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ ଯାହା ସେମାନଙ୍କୁ ସଫଳତା ଦେବ। କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ହେବ। ଆପଣ ନୂତନ ଜିନିଷ ଶିଖିବେ ଯାହା ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଭ ଦେଇପାରେ। ଆପଣ ନିଜର କାର୍ଯ୍ୟ ଦାୟିତ୍ୱକୁ ଅବହେଳା କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ନୁହଁ କାରଣ ଏହା ଆପଣଙ୍କର ବୃତ୍ତି ଉପରେ ପ୍ରତିକୂଳ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ। ଆପଣ ନିଜର ବଡ଼ ମାନଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବେ।

ତୁଳା ରାଶି:-

ଆଜି କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ। ଘରୋଇ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶୀଘ୍ର ଆରମ୍ଭ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଆଜି ବିଦେଶୀ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକରୁ ଭଲ ଅଫର ପାଇପାରିବେ। ଏହି ସୁଯୋଗର ଲାଭ ଉଠାଇବା ଉଚିତ। କିଛି ନୂତନ ପରିଚିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରତାରିତ ନହେବା ପାଇଁ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଭାବରେ ଆପଣଙ୍କର ବିକଳ୍ପଗୁଡିକ ବାଛନ୍ତୁ। ବିଶେଷ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ସ୍ମରଣୀୟ ସମୟ ଅତିବାହିତ ହେବ। ପିତାଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କର କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଆଜି ସମାପ୍ତ ହେବ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା କିଛି ଭଲ ଖବର ପାଇବାର ଲକ୍ଷଣ ଅଛି।

ବିଛା ରାଶି:-

ପାରିବାରିକ ଜୀବନ ଟେନସନରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇପାରେବକିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ପରିସ୍ଥିତିର ମୁକାବିଲା କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଶତ୍ରୁ ଏବଂ ଇର୍ଷାପରାୟଣ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ସତର୍କତା ଆବଶ୍ୟକ। ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦିଆଯାଇଥିବା ପରାମର୍ଶ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୋଗୀ ହେବ। ଚିତ୍ତବିନୋଦନ ପାଇଁ ଆପଣ ଆଗ୍ରହୀ ହେବେ। ପିଲାମାନେ ଅତ୍ୟଧିକ ମୋବାଇଲ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ। ଅଭିଭାବକମାନେ ଏହାର ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଆଜି ଆପଣ କିଛି ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ପାଇପାରିବେ। ଆଜି ବ୍ୟବସାୟ ଶ୍ରେଣୀ ପାଇଁ ଶୁଭ ଅଟେ।

ଧନୁ ରାଶି:-

ଆଜି ହଠାତ ନୂଆ ଉତ୍ସରୁ ଟଙ୍କା ଆସିବ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଦିନକୁ ଖୁସି କରିବ। ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିର ଉନ୍ନତି ଯୋଗୁ ଆପଣ ଋଣ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ। କହିବା ସମୟରେ ଆପଣ ନିଜ ଶବ୍ଦକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଉଚିତ। ଆଜି ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ପାନୀୟ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମନର କଥା ଶୁଣିବା ଉଚିତ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ହୃଦୟ ଯାହା ଇଚ୍ଛା ତାହା ଖାଇ ପାରିବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ନୂତନ ଲୋକଙ୍କୁ ଭେଟିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିବ। ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ଖୁସିର ମୁହୂର୍ତ୍ତ ବିତାଇବେ। ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ।

ମକର ରାଶି:-

ସମାଜର ଦୁର୍ବଳ ବିଭାଗକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା କିମ୍ବା ଦାନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କୁ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ମିଳିବ। ଅଧସ୍ତନମାନଙ୍କ ସହଯୋଗ ପାଇବେ। ସ୍ଥିର ସମ୍ପତ୍ତି କାର୍ଯ୍ୟ ବଡ଼ ଲାଭ ଦେଇପାରେ। ଭାଗ୍ୟ ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ ସଫଳ ହେବ। ଶାରୀରିକ ଯନ୍ତ୍ରଣା ସମ୍ଭବ। ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ଦିଗ ଟିକିଏ ଦୁର୍ବଳ ହୋଇପାରେ। ଆପଣ ନିଜର ଖର୍ଚ୍ଚକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ଉଚିତ। ଏହି ରାଶିର ସମ୍ପତ୍ତି ଡିଲରମାନେ ଆଜି ଏକ ନୂତନ ଡିଲ ଚୂଡାନ୍ତ କରିବେ। ଯେଉଁମାନେ ବିଦେଶ ଯିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନ ପୂରଣ ହୋଇପାରିବ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭ କରିପାରନ୍ତି। ବାହାର ଲୋକଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ଆପଣଙ୍କ ବିବାହିତ ଜୀବନରେ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ। ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ସହଜରେ ସମାପ୍ତ ହେବ। ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ସ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟରେ ବିଭେଦ ହୋଇପାରେ। ଆପଣ ଘରେ ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ। ଆଜି ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରଭାବ ରହିବ। ଜମି-ସମ୍ପତ୍ତି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଅସୁବିଧା ହୋଇପାରେ। ବହୁତ ସମୟ ପରେ ଆପଣ ନିଜ ସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ସମୟ ବିତାଇ ପାରନ୍ତି।

ମୀନ ରାଶି:-

ଆଜି ବୁଡ଼ିଯାଇଥିବା ଟଙ୍କା କେବଳ ଅଳ୍ପ ପରିଶ୍ରମ ଦ୍ୱାରା ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହୋଇପାରିବ। ଚାକିରିରେ ସୁସଙ୍ଗତତା ରହିବ। ଲାଭ ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ଆସିବ। ଚାକିରିରେ ପ୍ରଭାବରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବ। ଯଦି କିଛି ବଡ କାମ ହୁଏ ତେବେ ଖୁସି ହେବେ ତତ୍ପର ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ସୁଖ ମନରେ ରହିବ। ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଏବଂ ଗୋପନୀୟ ଥିବା ସୂଚନା ପ୍ରକାଶ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଦିନଟି ଭଲ ହେବ। ଆପଣ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଠାରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗ ପାଇବେ। ଆଜି ଆପଣ ଜଣେ ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ସାକ୍ଷତ କରିବାକୁ ଯିବେ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *