Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୦୯ ଅଗଷ୍ଟ ୨୦୨୨,ମଙ୍ଗଳବାର : ଆଜି ଏହି ୪ଟି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଦିନଟି ମଙ୍ଗଳକାରୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହେବ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ମେଷ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମିଶ୍ରିତ ରୂପରେ ଫଳଦାୟକ ହେବ। ଆପଣ ନିଜ ବ୍ୟବସାୟରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଆପଣ ଏହାକୁ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସ୍ତରକୁ ନେଇପାରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କୁ ଅଳସୁଆ ଛାଡି ନିଜର କାମ ପଛରେ ଯିବାକୁ ପଡିବ। ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର ଦୈନନ୍ଦିନ କାର୍ଯ୍ୟରେ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିପାରନ୍ତି ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ ମାଗି ପାରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କର ସୁଖ ସୁବିଧା ବଢୁଥିବା ପରି ମନେ ହେଉଛି। ଅତୀତରେ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଜଣେ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହୋଇଥିଲା ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଥିପାଇଁ କ୍ଷମା ମାଗିବାକୁ ମଧ୍ୟ ପଡିପାରେ।

ବୃଷ ରାଶି: ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କଠିନ ଭରା ରହିବ। ଆପଣ ଜଣେ ମହାନ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ସାକ୍ଷତ କରିବେ। ଆପଣ କୌଣସି ମାଙ୍ଗଳିକ ପର୍ବରେ ଜଡିତ ହେବେ ଯେଉଁଠାରେ ଆପଣ ନିଜ ତାଳ ମେଲ କରି କହିବା ଭଲ ହେବ ନଚେତ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପାଇଁ ଖରାପ ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି। ଛାତ୍ରମାନେ ଏକାଗ୍ର ହୋଇ ଅଧ୍ୟୟନରେ ନିୟୋଜିତ ହେବେ କେବଳ ସେତେବେଳେ ସେମାନେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବାକୁ ସଫଳ ହେବେ। ବ୍ୟବସାୟ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣ ଏକ ନୂତନ ଧାରଣା ଆଣିପାରନ୍ତି ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଅନୁସରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ। ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକମାନେ ଆଜି ବିବାହ କରିପାରନ୍ତି।

ମିଥୁନ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଖୁସିର ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆପଣ ନିଜର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ଅଗ୍ରଗତି ଦେଖି ଖୁସି ହେବେ। ଆପଣ କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କ ସହିତ ଖାଲି ବସି ସମୟ ବିତାଇବେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇପାରେ। ଚାକିରିରେ ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀଙ୍କ ଅନୁଗ୍ରହରେ ଆପଣ ପଦୋନ୍ନତି ଏବଂ ଦରମା ବୃଦ୍ଧି ପାଇପାରେ। କୌଣସି ସରକାରୀ ଯୋଜନାରେ ବିନିଯୋଗ ବିଷୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଭାବରେ ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ପଡିବ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ହଠାତ କୌଣସି ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ। ଅନଲାଇନରେ ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ କିଛି ଠକେଇର ଜାଲରେ ପଡ଼ିପାରନ୍ତି ତେଣୁ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ।

କର୍କଟ ରାଶି:- ଦିନର ଆରମ୍ଭ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଆଣିଦେବ କାରଣ ପିଲାମାନଙ୍କର କିଛି ପରୀକ୍ଷଣର ଫଳାଫଳ ଆସିପାରେ ଯେଉଁଥିରେ ସେମାନେ ସଫଳତା ପାଇବେ। ଯଦି କୌଣସି ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ସହିତ ଜଡିତ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଏ ତେବେ ଅତି ଯତ୍ନର ସହ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ ନଚେତ ଆପଣଙ୍କୁ ପରେ ଅନୁତାପ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଆପଣ ନିଜର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଉପହାର ମଧ୍ୟ ଆଣିଦେବ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣଙ୍କର ପକେଟର ଯତ୍ନ ନେଇ ଉପହାର ଆଣିବା ଭଲ ହେବ। ନୂତନ ବିବାହିତ ଲୋକମାନେ କୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ବୁଲିବାକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି।

ସିଂହ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଉତ୍ଥାନ-ପତନରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ। ଆପଣ ଚାକିରିରେ ଏକ ନୂତନ ପଦବୀ ପାଇପାରନ୍ତି ଆପଣ ଅନ୍ୟ ସାଇଟରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହୋଇପାରନ୍ତି ଯାହା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଅନ୍ୟ ସ୍ଥାନକୁ ଯିବାକୁ ପଡିପାରେ। ଯଦି ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ରାଗିଛନ୍ତି ତେବେ ତାଙ୍କୁ ମନାଇବା ପାଇଁ ଆପଣ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ଉଚିତ। ଆପଣ ନିଜ ଘରେ ପୂଜା ପାଠ ଭଜନ କୀର୍ତ୍ତନ ଇତ୍ୟାଦି କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିପାରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କର ଜୁନିୟରମାନେ ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରିବେ। କୌଣସି ସମ୍ପତ୍ତି କ୍ରୟରେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ହାତ ମିଳାଇ ଦେଇପାରନ୍ତି।

କନ୍ୟା ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ପ୍ରଭାବ ଏବଂ ମହିମା ବୃଦ୍ଧି ନେଇ ଆସିବ। ଆପଣ ଉତ୍ସାହ ଏବଂ ଯଶରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବେ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣ କିଛି ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ କଥାରେ ଆସିପାରନ୍ତି ଯେଉଁ କାରଣରୁ କୌଣସି ବିନିଯୋଗ ଯୋଜନାରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇପାରନ୍ତି। ବାପା ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ କିଛି ଉପରେ ରାଗି ପାରନ୍ତି। ଶଶୁର ଘରର କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ସମନ୍ୱୟ ରକ୍ଷା କରିବାବେଳେ ଆପଣଙ୍କୁ ଟଙ୍କା କାରବାର ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ। ଆପଣଙ୍କର ଦୈନନ୍ଦିନ ସୁବିଧାର କିଛି ଜିନିଷ କିଣିବାରେ ଆପଣ କିଛି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିପାରନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଚାକିରି ଖୋଜିବାରେ ଏଠି ସେଠି ବୁଲୁଛନ୍ତି ସେମାନେ କିଛି ଭଲ ଖବର ଶୁଣିପାରନ୍ତି।

ତୁଳା ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସାଧାରଣ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ପାରିବାରିକ ଅସନ୍ତୋଷ ହେତୁ ଆପଣ କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବେ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଆପଣ ନିଜ ମନର କଥାକୁ ସାଙ୍ଗକୁ କହିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ। ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଜିତିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଥିପାଇଁ ଜଣେ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କଥାକୁ ମାନିବାକୁ ପଡିବ। ପିଲାମାନେ ସେମାନଙ୍କ ମନର କିଛି ସମସ୍ୟା ଆପଣଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିବେ ଯାହା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ସମାଧାନ ଖୋଜିବାକୁ ପଡିବ।

ବିଛା ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସିର ଦିନ ରହିବ। ଆପଣ ନିଜର ଜୁନିୟରକୁ ଏପରି କିଛି କହିବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ ଠିକ ସମୟରେ ନିଜର କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବେ। କେହି ଆପଣଙ୍କୁ ମିଠା କଥାରେ ପ୍ରଲୋଭିତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ କେହି ଅର୍ଥର ନିବେଶରେ କଥା କୁହନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ତାହା କରିବାକୁ ବାରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଟଙ୍କା ସଞ୍ଚୟ କରିବାରେ ସଫଳ ହେବେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଢ଼ କରିବ। ରାଜନୀତିରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ କିଛି ବଡ ପୋଷ୍ଟ ପାଇପାରନ୍ତି ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଖୁସିର କାରଣ ହେବ।

ଧନୁ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେବା ପାଇଁ ରହିବ। କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆସୁଥିବା ସମସ୍ୟା ହେତୁ ଆପଣ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିବେ। ଯଦି କୌଣସି ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ସହିତ ଜଡିତ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ପଡିବ ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏଥିରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ମତାମତ ନିଅନ୍ତୁ। ମନରଞ୍ଜନ ମାଧ୍ୟମ ପ୍ରତି ଆପଣଙ୍କର ଆଗ୍ରହ ଆହୁରି ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦିଆଯାଇଥିବା ପରାମର୍ଶ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୋଗୀ ହେବ କିନ୍ତୁ ବହୁତ ଦିନ ପରେ ଆପଣ ନିଜର ପ୍ରିୟଜନଙ୍କୁ ଭେଟିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ। ଛାତ୍ରମାନଙ୍କର ମନ ପଢ଼ାରେ ଲାଗିବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମ୍ଭାବନା ଥିବା ପରି ମନେହେଉଛି।

ମକର ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସାଧାରଣ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। କାର୍ଯ୍ୟରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଆପଣ ଲୋକଙ୍କ ମନ ଜିତିବାକୁ ସଫଳ ହେବେ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ପ୍ରତିକୂଳ ପରିସ୍ଥିତିର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଧର୍ଯ୍ୟ ଧରିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଶତ୍ରୁମାନେ ଏହାର ଫାଇଦା ନେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ବିଦେଶରେ ଚାକିରି ପାଇପାରନ୍ତି ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଖୁସିର କାରଣ ହେବ। ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ପାଇଁ କିଛି ଟଙ୍କା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ। ଆପଣ ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀ ମାନଙ୍କଠାରୁ ସମସ୍ତ ସମ୍ଭବ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇବା ପରି ମନେହେଉଛି।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ମିଶ୍ରିତ ଦିନ ହେବ। ଆପଣଙ୍କୁ ଉଭୟ ଘରେ ଏବଂ ବାହାରେ ସୁସମ୍ପର୍କରେ ଚାଲିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଆପଣ ଏହିପରି କିଛି ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ କରିବେ ଯେଉଁମାନେ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ ଏବଂ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ କରିବେ। ବ୍ୟବସାୟ ବର୍ଗଙ୍କ ପାଇଁ ଦିନଟି କିଛି ମାତ୍ରାରେ ଅସୁବିଧାଜନକ ହୋଇପାରେ କାରଣ ସେମାନଙ୍କର କିଛି ବଡ କାରବାର ଅଟକି ଯାଇପାରେ ଯାହା ସେମାନଙ୍କ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିବ। ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ ବିବାଦ ହେବ କିନ୍ତୁ ସମ୍ପର୍କରେ ପାରସ୍ପରିକ ପ୍ରେମ ରହିବ।

ମୀନ ରାଶି:- ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଘର ପରିବାରରେ କୌଣସି ମାଙ୍ଗଳିକ ପର୍ବର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇପାରେ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବର ମହର ଲାଗିପାରେ। ଆପଣ ମଧୁର କଥାରେ ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିବାକୁ ଚତୁରତା ବ୍ୟବହାର କରି ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଚାକିରି କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କ ସିନିୟର ମାନଙ୍କଠାରୁ ପ୍ରଶଂସା ଶୁଣିବାକୁ ପାଇପାରନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଠାରୁ କୌଣସି ଏହି ଭଳି ସାହାଯ୍ୟ ମାଗନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଏହାକୁ ସହଜରେ ପାଇବେ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *