Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୦୧ ଅଗଷ୍ଟ ୨୦୨୨, ସୋମବାର: ଆଜି ଏହି ୫ ଟି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ରହିବ ମହାଦେବଙ୍କ କୃପା

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ମେଷ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଫଳପ୍ରଦ ରହିବ। ଯଦି କୌଣସି ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ବିଦେଶରୁ ଚାକିରିର ଅଫର ପାଆନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ସେଠାରେ ଅଟକି ବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ। ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ସେମାନଙ୍କୁ ଆଗକୁ ବଢିବାକୁ ପଡିବ। ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ ହେତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ସାମାଜିକ ସମ୍ମାନ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇପାରେ। ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଚାଲିଥିବା ମତଭେଦ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧାର କାରଣ ହେବ କାରଣ ସେ ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଟକାଇ ପାରନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ବର୍ତ୍ତମାନ କିଛି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପରାମର୍ଶରେ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ହେବ।

ବୃଷ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ କଠିନ ଦିନ ହେବ। କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ପରେ ହିଁ ଆପଣ ସଫଳତା ଦେଖିବେ। ଆପଣ ସାମାଜିକ ସମ୍ପର୍କରୁ ଲାଭ ପାଇବେ। ସରକାରୀ ଚାକିରିରେ କାମ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କ୍ରୋଧର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ। ଯେଉଁମାନେ ରାଜନୀତିରେ କ୍ୟାରିୟର କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ସେମାନେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ କିଛି ସୂଚନା ଶୁଣିବାକୁ ପାଇପାରନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ କାହାଠାରୁ ଋଣ ନେଇଛନ୍ତି ତେବେ ଏହାକୁ ପ୍ରତିଶୋଧ କରିବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କଷ୍ଟକର ହେବ ତେଣୁ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ। ଆପଣ ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଖରୁ କିଛି ଭଲ ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ପାଇପାରନ୍ତି ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ମନ ପ୍ରସନ୍ନ ରହିବ।

ମିଥୁନ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ଆପଣ ନିଜର ଅଭିଜ୍ଞତାରୁ କୌଣସି ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିପାରନ୍ତି ଯାହାକୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଛୋଟ କିମ୍ବା ବଡ଼ ଚିନ୍ତାଧାରା କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ। ଆପଣ ନିଜର ବକ୍ତବ୍ୟରେ ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ। ଆପଣ ନିଜର ସାଙ୍ଗ ଏବଂ ପରିବାର ସହିତ ରାତି ସମୟ ବିତାଇବେ। ପରିବାରରେ ପିକନିକ କିମ୍ବା ପାର୍ଟିର ଆୟୋଜନ କରାଯିବ। ନିଜ ବାପାଙ୍କ ସହିତ ଚାଲିଥିବା ମତଭେଦକୁ ଶେଷ କରିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ସେ ନିଜ ଜିଦରୁ ବାହାରି ପାରିବେ ନାହିଁ। ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସମର୍ଥନ ଏବଂ ସହଯୋଗରୁ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେବ।

କର୍କଟ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣ ନିଜ ଭିତରେ ମସ୍ତ ରହିବେ ଏବଂ କୌଣସି ସମାଲୋଚକଙ୍କ ସମାଲୋଚନା ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବେ ନାହିଁ ଯାହାକୁ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଉପଯୋଗ କରିବେ। କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି କାହା ବିରୁଦ୍ଧରେ କିଛି ତିକ୍ତ କଥା କହିପାରନ୍ତି ଯାହାକୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଚୁପଚାପ ଶୁଣିବାକୁ ପଡିବ। ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କ ମନ ଅନୁଯାୟୀ ଲାଭ ପାଇପାରନ୍ତି। ସରକାରୀ ଚାକିରି ସହ ଜଡିତ ଲୋକଙ୍କୁ ଏକ ନୂତନ ପଦବୀ ଦିଆଯିବ। ମଜା ମସ୍ତି ପାଇଁ କାମ କରିବା ଯୋଗୁ ଆପଣ କିଛି ଭୁଲ କରିପାରନ୍ତି ତେଣୁ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ। ଛାତ୍ରମାନଙ୍କର ପାଠ ପଢ଼ାରେ ବହୁତ ମନ ଲାଗିବ।

ସିଂହ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣେ ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ କାରବାରରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ସେ ଆପଣଙ୍କ ଟଙ୍କା ନେଇ ପଳାଇ ପାରନ୍ତି। ଚାକିରିରେ ନିୟୋଜିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପରେ ଦାୟିତ୍ୱର ଭାର ବଢିବ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ ନିଜ ଜୁନିୟରମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଯାହା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି ତାହା ପାଇବେ ଏବଂ ତାହା ମଧ୍ୟ ଠିକ ସମୟରେ ହେବ ଯାହା ପରେ ସେ ସହଜରେ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବେ। ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ କିଛି ଦାୟିତ୍ୱ ବଢିପାରେ। ଯେଉଁମାନେ ଚାକିରୀ ପାଇଁ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଏଠି ସେଠି ବୁଲୁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ କୌଣସି ସୂଚନା ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିବ।

କନ୍ୟା ରାଶି:- ଆଜି ଆପଣ କାର୍ଯ୍ୟରେ ତତ୍ପରତାରେ ଉପକୃତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଘରର ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେବ ଏବଂ ଆପଣ ମଧ୍ୟ କିଛି ଜାତୀୟ ସହାୟତା ପାଇବା ପରି ମନେ ହେଉଛି। ଭାଇଭଉଣୀଙ୍କ ସହ ଚାଲିଥିବା ମତଭେଦ ଆଜି ଶେଷ ହେବ। ଆପଣ ନିଜ ମାଙ୍କ ପାର୍ଶର ଲୋକମାନଙ୍କ ସହିତ ସମନ୍ୱୟ କରିବାକୁ ମାଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଇପାରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କର ସୃଜନଶୀଳ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବହୁତ ମନ ଲାଗିବ କିନ୍ତୁ ପିଲାମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କୌଣସି ଭୁଲ କାମ କରିବା ହେତୁ ଆପଣ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ହେବେ ଯେଉଁ କାରଣରୁ କିଛି ପ୍ରତିକୂଳ ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜିପାରେ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଆପଣ ପରିଜନଙ୍କ ଘରେ ମଙ୍ଗଲିକ ପର୍ବରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ।

ତୁଳା ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ଥିତି ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ଆକାଂକ୍ଷା ମଧ୍ୟ ପୂରଣ ହେବ। ପରିବାରର ଛୋଟ ପିଲାମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଅନୁରୋଧ କରୁଥିବାର ଦେଖାଯିବେ ଏବଂ ଯଦି କୌଣସି ବିବାଦ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଚାଲି ଥାଏ ତେବେ ତାହା ମଧ୍ୟ ଶେଷ ହେବା ପରି ମନେହେଉଛି। ଆଜି ନିକଟ ଏବଂ ଦୂର ଯାତ୍ରାକୁ ଯିବାର ପ୍ରସଙ୍ଗ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେବ। ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇବା ପାଇଁ ଆପଣ ଖୁସି ହେବେ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅବହେଳା କରିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ନଚେତ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଥିରେ କିଛି ଲାଞ୍ଚ ନେବାକୁ ପଡିପାରେ।

ବିଛା ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣ କିଛି ବିଶେଷ ଦେଖାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ ଏବଂ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଆପଣଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଭଲ ସମ୍ପର୍କ ରହିବ। ଆପଣ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ସରକାରୀ ଯୋଜନାର ଲାଭ ପାଇବା ଭଳି ଲାଗୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କର ସନ୍ତାନଙ୍କର ଆଗ୍ରହ ବଢୁଥିବାର ଦେଖି ଆପଣଙ୍କ ମନ ଖୁସି ହେବ। ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଆସୁଥିବା ନିରାଶା ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଯଦି ଆପଣ ଏହା ନକରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କର କିଛି କାମ ନଷ୍ଟ ହୋଇପାରେ। ଯେଉଁମାନେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ନିଜର ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ଆଜି କୌଣସି ପଦବୀ ଦିଆଯାଇପାରେ।

ଧନୁ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଦୈନନ୍ଦିନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅଳସୁଆ ହେବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ ନଚେତ ଏହା ଆପଣଙ୍କର ଅସୁବିଧାର କାରଣ ହେବ। ସୁଖ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଆପଣଙ୍କୁ ଶଶୁର ଘର ପାଖରୁ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଋଣ ଦେବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ସେ ଆପଣଙ୍କ ପାରସ୍ପରିକ ସମ୍ପର୍କ ମଧ୍ୟରେ ମତଭେଦ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରନ୍ତି। ଯଦି କୌଣସି ପ୍ରତିକୂଳ ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜେ ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଥିରେ ଧର୍ଯ୍ୟ ଧରିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଶତ୍ରୁମାନେ ଏହାର ଫାଇଦା ନେବାକୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରନ୍ତି। ନୂତନ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଭାଗ୍ୟର ତାରା ଆଜି ଉଚ୍ଚରେ ରହିବ ଏବଂ ଧର୍ମ ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ଉପରେ ଆପଣଙ୍କର ବିଶ୍ୱାସ ଆହୁରି ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ।

ମକର ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣ ଦାନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବିତାଇବେ ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟରେ ଆପଣ ହଠାତ ଧନ ଲାଭ ପାଇପାରନ୍ତି। ଯଦି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ କିଛି ବିବାଦ ଚାଲିଥାଏ ତେବେ ଏହା ଶେଷ ହେବ ଏବଂ ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଥିବାର ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯିବେ। ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ସମନ୍ୱୟ ରହିବ କିନ୍ତୁ ହଠାତ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଜଣେ ଅତିଥିଙ୍କ ଆଗମନ ହେତୁ ଆପଣଙ୍କ ଖର୍ଚ୍ଚର ଭାର ବଢ଼ିବ। ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ଅନ୍ୟର ମାମଲା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତିତ ଭାବରେ କହିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଉପରକୁ ଆସିପାରେ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:- ଆଜି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ନୂତନ ଜମି ଯାନ ଘର ଇତ୍ୟାଦି କିଣିବାର ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହେବ ଏବଂ ଆପଣ ସାଂସାରିକ ଭୋଗ ଏବଂ ଘରର ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ କୌଣସି ଜିନିଷ କିଣି ପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଚାକିରିରେ ନିୟୋଜିତ ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଲୋକଙ୍କ ଦାୟିତ୍ୱ ବଢିବ। ଯେଉଁମାନେ ଛୋଟ ବ୍ୟବସାୟ କରନ୍ତି ସେମାନେ ଛୋଟ ଏବଂ ବଡ ଭାବନାକୁ ନିଜ ମନରେ ରଖିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। ଯଦି ଆପଣ ନିଜ ପିଲାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ନୂତନ ପାଠ୍ୟକ୍ରମରେ ନାମ ଲେଖାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଏଥିପାଇଁ ଆବେଦନ କରିପାରନ୍ତି। ବିବାହ ଯୋଗ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆସିବ।

ମୀନ ରାଶି:- ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଦିନଟି ଭଲ ରହିବ। କୌଣସି ବିଶେଷ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିବ କିନ୍ତୁ ପାଗର ପ୍ରତିକୂଳ ପ୍ରଭାବ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ପଡିପାରେ ତେଣୁ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ। ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ପଡିବ ଯେ ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ ହୋଇନାହିଁ ତ। ମା ହୁଏତ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ କିଛି କଥାକୁ ନେଇ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇପାରନ୍ତି ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ମନାଇବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରିବାକୁ ପଡିବ। ଆପଣ ନିଜର ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ପିକନିକ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିପାରନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣ ନିଜର ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରିବା ପରେ ଭଲ ହେବ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published.