Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୨୩ ଜୁଲାଇ ୨୦୨୨, ଶନିବାର: ଆଜିର ଦିନରେ ଏହି ୬ଟି ରାଶିର ଜାତକଙ୍କୁ ବନ୍ଦ ଭାଗ୍ୟର କବାଟ ଖୋଲିବ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ମେଷ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ଧନ ପ୍ରାପ୍ତି ମାର୍ଗରେ କିଛି ବାଧା ଆସିପାରେ। କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଅତି ଯତ୍ନର ସହିତ ଚୂଡାନ୍ତ କରିବାକୁ ପଡିବ। ପରିବାର କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ପୁରସ୍କାର ମିଳିପାରେ। ଆପଣଙ୍କ ଭାଷଣରେ ମଧୁରତା ବଜାୟ ରଖିବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ହେବ। ବିବାହିତ ଜୀବନ ସୁଖଦ ହେବ କିନ୍ତୁ କିଛି ପୁରୁଣା ବିବାଦରେ ଆପଣଙ୍କୁ କୋର୍ଟର ଚକର କାଟିବାକୁ ପଡିପାରେ ଯାହା ବିଷୟରେ ଆପଣ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ। ବାପାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ ନ୍ୟସ୍ତ କରାଯାଇପାରେ ଯାହାକୁ ଆପଣଙ୍କୁ ସମୟ ସମୟରେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବାକୁ ପଡିବ।

ବୃଷ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଗତିର ଦିନ ହେବ। କୌଣସି ଜମି ଯାନ ଏବଂ ଘର ଇତ୍ୟାଦି କିଣିବାକୁ ଆପଣଙ୍କର ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହେବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଯଦି କିଛି ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିଲେ ତେବେ ସେମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ସଂଶୋଧନ କରାଯିବ। ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେବ କିନ୍ତୁ ପିଲାମାନଙ୍କର ସଙ୍ଗତର ଦେଖି ଆପଣଙ୍କ ମନ ଦୁଃଖଦାୟକ ରହିବ। ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ କିଛି ଚିନ୍ତା ଆପଣଙ୍କୁ କହିପାରେ। ଯଦି କୌଣସି ଭ୍ରମଣରେ ଯାଆନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ନିଜର ମୂଲ୍ୟବାନ ଜିନିଷକୁ ଏଥିରେ ସୁରକ୍ଷା ଦେବା ଜରୁରୀ ନଚେତ ସେଗୁଡିକ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯିବାର ଭୟ ଅଛି।

ମିଥୁନ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଚିନ୍ତା ଗ୍ରସ୍ତ ରହିବ। ଆପଣ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଯଦି କାମ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ କିଛି ପାର୍ଟ ଟାଇମ କାମ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ସେମାନେ ଏଥିପାଇଁ ସମୟ ପାଇପାରିବେ। ପରିବାରରେ ଆପଣଙ୍କ ଭାଉଜ ଏବଂ ଶଳାଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ରୁଣରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ସେ ଆପଣଙ୍କର ପାରସ୍ପରିକ ସମ୍ପର୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ। ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ବୁଦ୍ଧି ସହିତ ଅଗ୍ରଗତି କରିବେ। ଛାତ୍ରମାନେ କୌଣସି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ ଯେଉଁଥିରେ ସେମାନେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସଫଳତା ପାଇବେ।

କର୍କଟ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଅଳସୁଆ ଦିନ ହେବ। ଅଳସୁଆ ହେତ ଆପଣ ନିଜର ଅନେକ କାମ ତ୍ୟାଗ କରିବେ ଯାହା ପରେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ। ଯତ୍ନର ସହିତ ଚିନ୍ତା କରିବା ପରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆବଶ୍ୟକ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ପଡିବ। ଚାକିରିରେ ଆପଣଙ୍କର ଦାୟିତ୍ୱ ବଢ଼ିପାରେ। ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଖୁସି ହେବେ କିନ୍ତୁ ସରକାରୀ ଚାକିରିରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଜଣେ ମହିଳା ବନ୍ଧୁଙ୍କ ପ୍ରତି ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ସେମାନେ ତାଙ୍କର ଅପବାଦ କରିପାରନ୍ତି। ଆପଣ ନିଜର କୌଣସି ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରେ ପୂଜା ଭଜନ କୀର୍ତ୍ତନ ଇତ୍ୟାଦିରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରନ୍ତି।

ସିଂହ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଫଳପ୍ରଦ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆପଣ ପୂର୍ବର କୌଣସି ବିନିଯୋଗର ଲାଭ ପାଇବେ କିନ୍ତୁ ଯେଉଁମାନେ ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ସେମାନେ କିଛି ସାଧାରଣ ସଭା କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ ଯାହା ସେମାନଙ୍କ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢାଇବ। ଯଦି ଘରେ କୌଣସି ଝଗଡା ଚାଲିଥାଏ ତେବେ ଏହା ଆଜି ଶେଷ ହେବ ଏବଂ ସେଠାରେ ଶାନ୍ତି ଏବଂ ସୁଖ ରହିବ। ଆପଣ ହୁଏତ ଆପଣଙ୍କର ଦୀର୍ଘ ଦିନର ଟଙ୍କା ପାଇପାରନ୍ତି ଯାହା ଆପଣ ଆଶା କରିନଥିବେ। ଆପଣ ପରିବାରର ଜଣେ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପୂରଣ କରିବେ।

କନ୍ୟା ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ଆଖପାଖର ପରିବେଶ ସୁଖଦ ହେବ। ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ଦୂରରେ ରହୁଥିବା ପରିଜନଙ୍କ ଠାରୁ କିଛି ଭଲ ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ପାଇପାରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଜଣେ ଅତିଥିଙ୍କ ଆଗମନ ହୋଇପାରେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ବଢାଇବ। ଆୟରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣ ଚାହୁଁଥିବା ଲାଭ ପାଇବେ କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ରିସ୍କ ନେବାକୁ ପଡିବ ତେବେ ଏହାକୁ ଅତି ଯତ୍ନର ସହିତ ନିଅନ୍ତୁ। ରାଜନୀତି ଦିଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଆପଣଙ୍କର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସମର୍ଥନ ଏବଂ ସହଯୋଗ ପାଇ ଆପଣ ନିଜର ପିଲାମାନଙ୍କ ବିବାହରେ ଥିବା ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ।

ତୁଳା ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଭାଗ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ଦିନ ହେବ। ଯଦି ଆପଣ ନିଜର ଜୀବନସାଥୀ କିମ୍ବା ପିଲାମାନଙ୍କୁ କୌଣସି ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ କରେଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ତେବେ ଏହାକୁ ଛୋଟ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏଥିରେ ସଫଳତା ପାଇବେ। ଯେଉଁମାନେ ଚାକିରି କରୁଛନ୍ତି ସେମାନେ ଆଜି ପଦୋନ୍ନତି ପାଇପାରନ୍ତି। ଯେଉଁମାନେ ଜୁଆ ଲଟେରୀରେ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଦିନ ମଧ୍ୟ ଭଲ ହେବ। କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣ ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ଲାଭ ମଧ୍ୟ ପାଇପାରନ୍ତି। ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକମାନେ ଆଜି ବିବାହ କରିପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣ ସୁଖ ସାଧନ ସଂଗ୍ରହ କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର କିଛି ଶତ୍ରୁ ମଧ୍ୟ ନୂତନ ଉତ୍ପନ ହୋଇପାରନ୍ତି।

ବିଛା ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସାଧାରଣ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ବି ବାଦ ବିବାଦକୁ ବଢ଼ାଇବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରଖିବାକୁ ପଡିବ। ଆପଣ କୌଣସି ସରକାରୀ ଯୋଜନାର ଲାଭ ମଧ୍ୟ ପାଇପାରନ୍ତି। ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପରେ ଆପଣ ନିଜର କାହାକୁ ସାକ୍ଷତ କରିପାରନ୍ତି ଯାହାକୁ ଦେଖି ଆପଣ ଖୁସି ହେବେ। ଯଦି ଆପଣ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ଯିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ସହ କଥା ହେବା ପରେ ସେଠାକୁ ଯିବା ଭଲ ହେବ। କିଛି ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ଖର୍ଚ୍ଚ ଆପଣଙ୍କ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇବ। ଅତୀତର କିଛି ଭୁଲ ବିଷୟରେ ଆପଣ ଚିନ୍ତା ଜାରି ରଖିବେ।

ଧନୁ ରାଶି:- ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରର କିଛି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ ଏବଂ ଅଧିକାରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଖୁସି ହେବେ। ଅତ୍ୟଧିକ ଚାଲିବା ହେତୁ ଆପଣ କ୍ଳାନ୍ତ ଅନୁଭବ କରିବେ। ପିଲାଙ୍କ ଶିକ୍ଷାରେ ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ସମସ୍ୟା ବିଷୟରେ ଆପଣ ତାଙ୍କ ସିନିୟରଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇପାରନ୍ତି। ଆପଣ ନିଜର ସାଥୀଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି କଥାରେ ଜଡିତ ହେବେ କିନ୍ତୁ ଏହା ଭୁଲ ହେବ ତେଣୁ ସେମାନଙ୍କ କଥା ଶୁଣିବା ଭଲ ହେବ। ଆପଣଙ୍କର ଟଙ୍କା ଜମା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ।

ମକର ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ଅସୁବିଧାଜନକ ଦିନ ହେବ କାରଣ ନୂତନ ସମସ୍ୟାଗୁଡ଼ିକ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ଆପଣଙ୍କ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଅସୁବିଧାର କାରଣ ହେବ। ଘର ବାହାରେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବା ସମୟରେ ନିଜ ମନରେ ଚାଲିଥିବା ସମସ୍ୟାଗୁଡ଼ିକୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଲୁଚାଇବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଲୋକମାନେ ଏହାର ଫାଇଦା ଉଠାଇ ପାରନ୍ତି। କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ର ପାଇଁ ଆପଣ କିଛି ନୂତନ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ। କୌଣସି ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଆପଣ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଏକ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବୃଦ୍ଧି କରିବ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସିର ଦିନ ହେବ। ଆପଣ ନିଜର ସୁଖ ସାଧନର ମାଧ୍ୟମ ବୃଦ୍ଧି କରିବେ। ଆପଣ ବହୁତ ଖୁସି ପାଇବେ। ଛାତ୍ରମାନଙ୍କର ମନ ପଢ଼ିବାରେ ଲାଗିବ। କୋର୍ଟ ଏବଂ କଚେରୀ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟ ଆଜି ସମାପ୍ତ ହେବ ଏହା ପରେ ଆପଣ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହେବେ। ଆପଣ ରାତି ସମୟରେ ନିଜ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ମଜା କରିବାରେ ବିତାଇବେ। କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣ କିଛି ଯୋଜନାରୁ ଆପଣଙ୍କ ମନ ଅନୁଯାୟୀ ରୋଜଗାର କରିବେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଖୁସିର କାରଣ ହେବ। ଆପଣଙ୍କର କିଛି ଦାୟିତ୍ୱ ପରିବାରରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇପାରେ।

ମୀନ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ। କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ପରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣ ଯେତିକି ଆଶା କରିଥିଲେ ସେତେ ସଫଳତା ପାଇବେ ନାହିଁ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ନିରାଶା ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ରହିବ। ଚିନ୍ତା କରିବା ପରେ ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅସୁବିଧାଜନକ ହେବ। ଛାତ୍ରମାନେ ବୋୖଦ୍ଧିକ ଏବଂ ମାନସିକ ଭାରରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପରି ମନେହେଉଛି। ଆଜି କିଛି ଅଘଟଣ ଘଟିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ତେଣୁ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର କିଛି ପୁରୁଣା ରୋଗ ପୁନର୍ବାର ଉତ୍ପନ୍ନ ହୋଇପାରେ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *