Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୨୧ ଜୁନ ୨୦୨୨,ମଙ୍ଗଳବାର : ଆଜି ଏହି ୪ଟି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଦିନଟି ମଙ୍ଗଳକାରୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହେବ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ମେଷ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଅଳସୁଆ ଭରା ରହିବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ନିଜର କାମ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବେ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହା କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପାଇଁ ଅଟକି ରହିଅଛି ତେବେ ଆପଣ ଏହାର ଯତ୍ନ ନେବା ଆବଶ୍ୟକ ନଚେତ ଏହା ପରେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅସୁବିଧା ହୋଇପାରେ। ଭ୍ରମଣ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ୱାଭାବିକ ହେବ କିନ୍ତୁ ଆପଣ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଅଭିଳାଷ ପୂରଣ କରିବାରେ ସଫଳ ହେବେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଜଣେ ଅତିଥି ଆସିପାରନ୍ତି। ପାରିବାରିକ କଳହ ଶେଷ ହେବ।

ବୃଷ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ଆଣିବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ସହିତ ବିବାଦ ହୋଇପାରେ। ଆପଣଙ୍କର ଦୈନନ୍ଦିନ ଆବଶ୍ୟକତା ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣ କିଛି କ୍ରୟ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଚିନ୍ତା କରିବେ। ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ବିଶୃଙ୍ଖଳା ରହିବ କିନ୍ତୁ ଅବିବାହିତ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନରେ କିଛି ଅଶାନ୍ତି ଦେଖାଦେବ ଯାହାକୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଠିକ ସମୟରେ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଏହା ଏକ ବଡ଼ ରୂପ ନେଇପାରେ। ଆପଣ ପିଲାମାନଙ୍କର କିଛି ଦାୟିତ୍ୱ ତୁଲାଇବେ ଯାହାକୁ ଆପଣ ସମୟ ସମୟରେ ପୂରଣ କରିବେ ନଚେତ ଆପଣ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କର ଜଣେ ବନ୍ଧୁ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପରେ ପୁନଃ ସମନ୍ୱୟ କରିପାରନ୍ତି।

ମିଥୁନ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ରାଜନୀତି ଦିଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ଦିନ ହେବ କାରଣ ସେମାନଙ୍କୁ କିଛି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯିବ କିନ୍ତୁ ଏହା ଦେଖି ସେମାନଙ୍କ ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କ ମନରେ ଇର୍ଷା ରହିବ। ଯଦି ଆପଣ ନିଜର ଘର ନିର୍ମାଣ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ତାହା ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ। ରାତି ସମୟରେ ଆପଣ କିଛି ଶୁଭ ସମାରୋହରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ। ଯଦି ଭଉଣୀର ବିବାହରେ କୌଣସି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଥାଏ ତେବେ ଏହା ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ଦୂର ହେବ। ଆପଣଙ୍କୁ କାହାର ପରାମର୍ଶ ଅନୁଯାୟୀ ବିନିଯୋଗରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଆପଣଙ୍କ ଟଙ୍କା ବୁଡ଼ି ଯାଇପାରେ।

କର୍କଟ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସାଧାରଣ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆପଣ ଜୀବନସାଥୀ ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟରେ ସହଭାଗୀତାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗ ପାଇବେ। ଆଜି ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆପଣଙ୍କର ଆଗ୍ରହ ରହିବ।ଯେଉଁମାନେ ଚାକିରୀ କରନ୍ତି ସେମାନେ ପ୍ରଗତି ପାଇବାକୁ ଲାଗନ୍ତି ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଚାରିପାଖରେ ପରିବେଶ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିବ ତେଣୁ ଆପଣଙ୍କୁ ନକାରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଆସିବା ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଯଦି ଆପଣ ଭାଗ୍ୟ ଆଧାରରେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସଫଳ ହେବେ। ଆପଣଙ୍କର ନିଜର କେହି ଜଣେ ହୁଏତ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା କରିପାରେ।

ସିଂହ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ମିଶ୍ରିତ ଦିନ ହେବ। ଯେଉଁମାନେ ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କଠାରୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କ ଭାବମୂର୍ତ୍ତିକୁ ଖରାପ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। ଛୋଟ ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ସେମାନଙ୍କ ମନରେ ଏପରି ଭାବନା ସହିତ ବ୍ୟବସାୟ କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ ଏହା ଛୋଟ କି ବଡ। ପରିବାରର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ସଦସ୍ୟ ଅବସର ଗ୍ରହଣ କରିପାରନ୍ତି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ପାର୍ଟିର ଆୟୋଜନ କରିପାରନ୍ତି। ଆପଣ ନିଜର କୌଣସି ପରିଜନଙ୍କ ଦ୍ଵାର ନିରାଶାଜନକ ସୂଚନା ଶୁଣିବେ।

କନ୍ୟା ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅନୁକୂଳ ଫଳାଫଳ ଆଣିବ। ସମାଜରେ ଆପଣଙ୍କର ରାଜ୍ୟ ସମ୍ମାନ ଏବଂ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ଏବଂ ଦାୟିତ୍ୱ ବଢ଼ିବା ହେତୁ ଆପଣଙ୍କର କିଛି ଦାୟିତ୍ୱ ମଧ୍ୟ ବଢିପାରେ ଏବଂ ଯଦି ପ୍ରେମ ଜୀବନଯାପନ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ନିଜ ସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ବୁଲିବାକୁ ଯାଆନ୍ତି ତେବେ ବକ୍ତବ୍ୟର ମଧୁରତା ବଜାୟ ରଖିବା ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ହେବ ନଚେତ ସେମାନଙ୍କର କୌଣସି ବାଦ ବିବାଦ ହୋଇପାରେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ଠାରୁ ରାତି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆପଣ ପୁରୁଣା ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କୁ ଭେଟି ଖୁସି ହେବେ ଏବଂ ପରିବାରରେ କିଛି ଶୁଭ ଇଭେଣ୍ଟ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ହୋଇପାରନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ପରିଜନଙ୍କର ଯିବା ଆସିବା ଲାଗିରହିବ।

ତୁଳା ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ମିଶ୍ରିତ ଦିନ ହେବ। ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ଗୁପ୍ତ ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କ ଠାରୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ ଯେହେତୁ ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରିବା ପାଇଁ କୌଣସି ପଥ ଛାଡିବେ ନାହିଁ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରୟାସ ମଧ୍ୟ ଫଳ ଦେବ। ଆପଣ ନିଜର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସମର୍ଥନ ଏବଂ ସହଯୋଗରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ କିନ୍ତୁ ଅଆପଣଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ। ବିଦେଶରୁ ଆମଦାନୀ ରପ୍ତାନି ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଚୁକ୍ତିନାମା ସହିତ କୌଣସି ଡିଲ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ପଡିବ।

ବିଛା ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣ ପରପକାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ବିତାଇବେ ଏବଂ ଆପଣ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସକ୍ରିୟ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ ଯାହା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଉପକୃତ କରିବ ଏବଂ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ ଚିନ୍ତାରୁ ମୁକ୍ତ ହୋଇ ଭଗବାନଙ୍କ ଭକ୍ତିରେ ଲୀନ ହେବାର ନଜର ଆସିବେ। ପ୍ରାଇଭେଟ ଚାକିରିରେ ଜଡିତ ଲୋକଙ୍କ ଅଧିକାର ବଢିପାରେ। ସାଂସାରିକ ଭୋଗ ଉପଭୋଗ କରିବାର ମାଧ୍ୟମ ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ସମସ୍ତ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି କିନ୍ତୁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାବେଳେ ଆପଣଙ୍କୁ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ ଯେ ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ଆପଣଙ୍କର ସ୍ୱାର୍ଥ ବୋଲି ନଭାବନ୍ତୁ। ପରିବାରର ଜଣେ ସଦସ୍ୟ ଏକ ନୂତନ ଚାକିରି ପାଇପାରନ୍ତି।

ଧନୁ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ଚାରିପାଖରେ ଅଶାନ୍ତିର ବାତାବରଣ ସୃଷ୍ଟି ହେବ ଏବଂ ଆପଣ କିଛି ପ୍ରତିକୂଳ ଖବର ମଧ୍ୟ ଶୁଣିପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଝଗଡା ହେଲେ ମଧ୍ୟ ଧର୍ଯ୍ୟ ରଖିବା ଭଲ ହେବ ତେବେ କେବଳ ଆପଣ ବାତାବରଣକୁ ହାଲୁକା କରିବାରେ ସମର୍ଥ ହେବେ। ଆପଣ ନିଜ ପିତାମାତାଙ୍କୁ ଦେବ ଦର୍ଶନ ଯାତ୍ରାକୁ ନେଇଯାଇପାରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ପ୍ରିୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବାକୁ ପଡିବ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରଥମେ ପରାମର୍ଶ କରିବା ଭଲ ହେବ। ବିବାହିତ ଜାତକଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ବିଭାଗର ପ୍ରସ୍ତାବ ଆସିପାରେ।

ମକର ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ କଷ୍ଟଦାୟକ ଦିନ ହେବ। କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏକ ଚୁକ୍ତିରୁ ଆପଣ ହଠାତ ଧନ ଲାଭ ପାଇପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ବ୍ୟବସାୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଗାଡିକୁ ଯତ୍ନର ସହ ଚଲାନ୍ତୁ ନଚେତ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଆଶଙ୍କା ଅଛି। ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ବନ୍ଧୁଙ୍କ ଟଙ୍କା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବିନିଯୋଗର ଏକ ଅଂଶ ହେବାକୁ ଏଡ଼ାଇବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଆପଣଙ୍କର ଟଙ୍କା ବୁଡ଼ି ଯାଇପାରେ ଏବଂ ଯେଉଁମାନେ କୌଣସି ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ବର୍ତ୍ତମାନ କିଛି ସମୟ ଅପେକ୍ଷା କରିବା ଭଲ ହେବ। ଆପଣ ପରିବାରର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ସଦସ୍ୟଙ୍କଠାରୁ ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ପାଇବା ପରି ମନେହେଉଛି।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଫଳପ୍ରଦ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ବହୁ ପରିମାଣର ଅର୍ଥ ପାଇପାରନ୍ତି ଏବଂ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା ଆଜି ଶେଷ ହେବ। ଆପଣ ଜଣେ ମହାନ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦେଖିବାର ସୌଭାଗ୍ୟ ପାଇବେ। ଆପଣ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ଠାରୁ କିଛି ଭଲ ଖବର ଶୁଣିପାରନ୍ତି ଏବଂ ଶଶୁର ଘର ସହିତ ଚାଲିଥିବା ବିତର୍କ ମଧ୍ୟ ଶେଷ ହେବ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ ଭୋଜି ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ଜଣେ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି।

ମୀନ ରାଶି:- ଚାକିରୀ ଖୋଜୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜି ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବ। ଛାତ୍ରମାନେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ କିଛି ନୂତନ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ। କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରର ପ୍ରତିଭାକୁ ଦେଖାଇ ଆପଣ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ କିନ୍ତୁ ସନ୍ତାନର ପାର୍ଶ୍ୱରୁ ଆପଣ ନିରାଶ ହେବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ମନ ବିଚଳିତ ହେବ। ରାତିରେ ଆପଣ ନିଜର ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ବିତାଇବେ। ଆପଣ ନିଜ ସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ଏକାକୀ କିଛି ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଝଗଡା ଶେଷ ହେବ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *