Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୨୦ ଜୁନ ୨୦୨୨, ସୋମବାର: ଆଜି ଏହି ୬ ଟି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ରହିବ ମହାଦେବଙ୍କ କୃପା

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ମେଷ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ଅଭିଳାଷ ପୂରଣ କରିବାର ଦିନ ହେବ। ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀଙ୍କ କୃପାରୁ ଆପଣ ଏକ ଆଇନଗତ ବିବାଦରେ ଏକ ନୂତନ ମୋଡ଼ ପାଇପାରିବେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ନୂତନ ଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ ହେବ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣ ଉପକୃତ ହେବେ। ଯଦି ଆପଣ ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥାନକୁ ତୀର୍ଥଯାତ୍ରାରେ ଯାଆନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ପିତାମାତାଙ୍କୁ ସାଙ୍ଗରେ ନେବା ଭଲ ହେବ। ଆଜି ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକମାନେ ନିଜ ସାଥୀକୁ କିଛି ଉପହାର ଦେବେ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ମା ସହିତ କିଛି ବିବାଦ ହୋଇପାରେ ଯାହା ପରେ ସେ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ହେବେ। ଆପଣଙ୍କର ଟଙ୍କା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କୌଣସି ମାମଲା ବିବାଦରେ ରହିବ।

ବୃଷ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ବାସ୍ତୁ ଭୋଗରେ ବୃଦ୍ଧି ଆଣିବ। ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଏକ ସୁଯୋଗ ମିଳିବ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ପିକନିକ କରିବାକୁ ଯିବେ। ଆପଣଙ୍କ କଥାକୁ ଲୋକଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଦୃଢ଼ ଭାବରେ ରଖିବାକୁ ପଡିବ। କୌଣସି ସମ୍ପତ୍ତି କିଣିବା ଏବଂ ବିକ୍ରୟ କରିବା ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସ୍ୱାଧୀନ ଭାବରେ ଆଇନଗତ ଦିଗଗୁଡିକ ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଆପଣ ଏକ ବଡ଼ କ୍ଷତି ଭୋଗିପାରନ୍ତି। ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆପଣ ପିଲାଙ୍କୁ ଏକ ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ କରେଇ ପାଇପାରନ୍ତି। ଭାଇମାନଙ୍କ ସହିତ ବକ୍ତବ୍ୟର ମଧୁରତା ବଜାୟ ରଖିବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ହେବ।

ମିଥୁନ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ନୂଆ ଯୋଜନା ନେଇ ଆସିବ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ କୌଣସି ଋଣ ଭାର ଅଛି ତେବେ ଆପଣ ଏହାକୁ ସହଜରେ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ସଫଳ ହେବେ। ଆପଣ ସନ୍ତାନ ପକ୍ଷର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗ ପାଇବା ପରି ମନେହେଉଛି। ସାଂସାରିକ ଭୋଗ ଉପଭୋଗର ମାଧ୍ୟମ ବୃଦ୍ଧି କରିବ। ଅନାବଶ୍ୟକ ଖର୍ଚ୍ଚକୁ ଏଡ଼ାଇବା ଉଚିତ। ଆପଣଙ୍କର ଆୟ ଏବଂ ଖର୍ଚ୍ଚରେ ଏକ ସନ୍ତୁଳନ ବଜାୟ ରଖିବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ହେବ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କର ହଠାତ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟଗତ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇବ ତେଣୁ ଆପଣଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ।

କର୍କଟ ରାଶି:- ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କର ଖ୍ୟାତି ଏବଂ କୀର୍ତି ବଢାଇବ। ପ୍ରେମ ଜୀବନଯାପନ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ତୀବ୍ରତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ଏବଂ ଏକ ନୂତନ ଶକ୍ତି ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହେବ। ଆପଣ ସାମଗ୍ରୀକ ସୁଖ ସୁବିଧା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ କିଛି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେ। ପିଲାମାନଙ୍କ ସଙ୍ଗତକୁ ଦେଖି ଆପଣ ବିରକ୍ତ ହେବେ। ଆପଣ ରାତି ସମୟକୁ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଏବଂ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବିତାଇବେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ବ୍ୟବସାୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡିବ ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ବିଦେଶରୁ ଆମଦାନୀ ରପ୍ତାନି ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ କିଛି ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିବ।

ସିଂହ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଦିନ ହେବ। କୌଣସି ରାଜନୈତିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଆପଣ ଏକ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ। ଆପଣଙ୍କର ବୁଦ୍ଧି ଏବଂ ଚତୁରତା ସହିତ କିଛି ନୂଆ ଆବିଷ୍କାର କରିବେ ଏବଂ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସେଗୁଡ଼ିକର ଲାଭ ପାଇବେ। ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରୟାସ ଏବଂ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ କୌଣସି ପୂଜା ପାଠ ଭଜନ ଏବଂ କୀର୍ତ୍ତନ ଇତ୍ୟାଦିରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରନ୍ତି। ପିଲାମାନଙ୍କ ବିବାହରେ ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କର ପରିଜନଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ। ଯଦି ଆପଣ କାହାଠାରୁ ଋଣ ନେଇଛନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ।

କନ୍ୟା ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ମଜବୁତ କରିବାର ଦିନ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଖର୍ଚ୍ଚକୁ ବହୁ ପରିମାଣରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ। ଆପଣ ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କ ଠାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ କିନ୍ତୁ ପରିବାରର କୌଣସି ମତଭେଦ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିସ୍ତାର ହୋଇପାରେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କର ଅସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି କରିବ। ଗାଡି କିଣିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହେବ। ଆଇନଗତ ବିବାଦରେ ଆପଣ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଶିକ୍ଷାରେ ସେମାନେ ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ବୟସ୍କମାନଙ୍କଠାରୁ ସାହାଯ୍ୟ ନେବାକୁ ପଡିପାରେ।

ତୁଳା ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ରାଜନୈତିକ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ହେବ। ଧନ ପ୍ରାପ୍ତି ଯୋଗୁଁ ଆପଣଙ୍କର ଟଙ୍କା ସଞ୍ଚୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ପରିବାରର ଛୋଟ ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ସରପ୍ରାଇଜ ଉପହାର ଆଣିପାରନ୍ତି। କାର୍ଯ୍ୟରତ ଲୋକମାନଙ୍କର ଅଧିକାର ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ଅଗ୍ରଗତି ଦେଖିବା ପରେ ସେମାନଙ୍କ ସାଥୀମାନେ ବିରକ୍ତ ହେବେ। ଆପଣ କିଛି ଶୁଭ ପର୍ବରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ସହକର୍ମୀଙ୍କ ସହିତ ବ୍ୟବସାୟରେ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ପଡିବ ତେବେ ଏହାକୁ ଅତି ଯତ୍ନର ସହିତ କରନ୍ତୁ।

ବିଛା ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ସଚେତନ ହେବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ଆପଣଙ୍କ ପେଟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କିଛି ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ ତେଣୁ ନିଜର ଖାଇବା ପିଇବାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଯିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ। ହଠାତ ଆପଣ ଜଣେ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ ଆପଣ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସରପ୍ରାଇଜ ଉପହାର ଆଣିବେ। ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ସେମାନଙ୍କର ଶତ୍ରୁମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଭାବମୂର୍ତ୍ତିକୁ ଖରାପ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ।ଆପଣ ଆଜି ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କୌଣସି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇବେ।

ଧନୁ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣ ନିଜ ହେଉଛି ବ୍ୟବସାୟର କିଛି ନୂତନ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାରେ ବିନିଯୋଗ କରିବେ ଯାହା ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଭ ଦେବ ଏବଂ କୌଣସି ଭଲ କାମ କରି ଆପଣଙ୍କର ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବଢ଼ାଇବେ। ଆପଣ ନିଜର ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀମାନଙ୍କ ସୁଖ ଏବଂ ସମର୍ଥନ ପାଇବା ଭଳି ଲାଗୁଛନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣ କୌଣସି ପୂଜାପାଠ ଭଜନ କୀର୍ତ୍ତନ ସତସଙ୍ଗ ଇତ୍ୟାଦିରେ ମଧ୍ୟ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ। ଆଜି ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ଜ୍ଞାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ରାଜନୀତିରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଅଧିକ କାର୍ଯ୍ୟ ଦିଆଯାଇପାରେ। କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟର ସମାପ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବଢାଇବ।

ମକର ରାଶି:- ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ କାରବାରରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ। କେବଳ ଆପଣଙ୍କ ଭାଇ ଓ ବାପାଙ୍କୁ ପଚାରିବା ପରେ କୌଣସି ବିନିଯୋଗ କରିବା ଭଲ ହେବ ନଚେତ ଆପଣଙ୍କର ଟଙ୍କା ବୁଡ଼ିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ ଅଛି। ଆପଣଙ୍କର କିଛି ମାନସିକ ଚିନ୍ତା ରହିବ କାରଣ ପରିବାରରେ କିଛି ଅସୁବିଧା ହେବ କିନ୍ତୁ ପରିବାରର ବରିଷ୍ଠ ସଦସ୍ୟମାନେ ବୁଝାମଣା ସହିତ ଏହାକୁ ଶେଷ କରିବାକୁ ସଫଳ ହେବେ। ନିଜର ବକ୍ତବ୍ୟ ଏବଂ କୌଶଳ ସହିତ ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କ ଷଡଯନ୍ତ୍ରରୁ ସହଜରେ ବାହାରିପାରିବେ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କୁ ପୁରୁଣା ଝଗଡା ଏବଂ ଅସୁବିଧାରୁ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦେବା ପାଇଁ ଦିନ ହେବ। ଆପଣଙ୍କର କିଛି ନୂତନ ଶତ୍ରୁ ମଧ୍ୟ ଉତ୍ପନ୍ନ ହେବେ କିନ୍ତୁ ତାପରେ ସେମାନେ କେବଳ ନିଜ ମଧ୍ୟରେ ଯୁଦ୍ଧ କରି ବିନାଶ ହେବେ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଚିନ୍ତା କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ। ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ପରୀକ୍ଷାରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ କେବଳ ସେତେବେଳେ ସେମାନେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ। ଆଜି ଆପଣ କୌଣସି ଧାର୍ମିକ ସମାରୋହକୁ ଯିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ କଥାକୁ ଲୋକଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ରଖିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ କୌଣସି ପ୍ରତିକୂଳ ପରିସ୍ଥିତିରେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କୁ ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ୍ ଆପଣ ଦୋଷୀ ବିବେଚିତ ହେବେ

ମୀନ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅନୁକୂଳ ଫଳାଫଳ ଆଣିବ। ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ଆପଣଙ୍କର ଆଗ୍ରହ ବଢ଼ିବ ଏବଂ ଆପଣ କୌଣସି ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମଧ୍ୟ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ। ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଖରୁ ଆପଣ କିଛି ସୁଖଦ ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ପାଇପାରନ୍ତି। ଆପଣ କୌଣସି ସରକାରୀ ଯୋଜନାରେ ବିନିଯୋଗ କରିବାରେ ଭଲ ହେବେ ଏବଂ ଛାତ୍ରମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ଭକ୍ତି ଏବଂ ବିଶ୍ୱସ୍ତତା ସହିତ ଜଡିତ ଥିବା ଦେଖାଯିବେ କିନ୍ତୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ କିଛି ଖରାପ ହୋଇପାରେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *