Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୧୬ ଜୁନ ୨୦୨୨,ଗୁରୁବାର: ଆଜି ଏହି ୫ଟି ରାଶିଙ୍କୁ ଅଚାନକ ହେବ ହେବ ଫାଇଦା

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ମେଷ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଫଳପ୍ରଦ ହେବ। ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପଛରେ ଆପଣ ନିଜର କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବେ ନାହିଁ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅସୁବିଧାଜନକ ହେବ। କୌଣସି କଷ୍ଟଦାୟକ ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣେ ଅଭିଜ୍ଞ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ପରାମର୍ଶ ନେବାକୁ ପଡିବ। ବଡ଼ ମାନଙ୍କଠାରୁ ପରାମର୍ଶ ନେବା ଭଲ ହେବ। ଆପଣଙ୍କୁ ଅଳ୍ପ ସମୟ ପାଇଁ କାହାଠାରୁ ଦୂରେଇ ଯିବାକୁ ପଡିପାରେ। ଯଦି ଆପଣ ନିଜର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ମଜବୁତ କରିବା ପାଇଁ କିଛି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ହାତ ଦେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି ତେବେ ସେହି ଦିନଟି ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ହେବ।

ବୃଷ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ବ୍ୟବସାୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଅତିବାହିତ ହେବ। ଆପଣ ପୂର୍ଣ୍ଣ ପରିଶ୍ରମ ଏବଂ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ର ସହିତ ଜଡିତ ହେବେ କେବଳ ସେତେବେଳେ ଆପଣ ଏହାର ଲାଭ ପାଇପାରିବେ। ଛାତ୍ରମାନେ କିଛି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରୁଥିବା ପରି ମନେହେଉଛି। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ସମ୍ପତ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବିଷୟ ଆଇନରେ ଚାଲିଛି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଥିରେ କାହାର ସାହାଯ୍ୟ ନେବାକୁ ପଡିବ କେବଳ ସେତେବେଳେ ଆପଣ ଏଥିରେ ସଫଳତା ପାଇବାକୁ ସଫଳ ହେବେ। ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଆପଣ କୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିବେ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣଙ୍କ ପିତାଙ୍କଠାରୁ ଅନୁମତି ନେବା ଭଲ ହେବ। ନିଜ ସାଥୀଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବାବେଳେ ଆପଣଙ୍କୁ ବକ୍ତବ୍ୟର ମଧୁରତା ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ପଡିବ।

ମିଥୁନ ରାଶି:- ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର କୌଣସି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଅତି ସତର୍କତାର ସହିତ ନେବାକୁ ପଡ଼ିବ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟମାନେ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଏବଂ ପିଲାମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହ ଦେଖି ଆପଣଙ୍କ ମନ ଖୁସି ହେବ। ଆପଣ କୌଣସି ସରକାରୀ ଯୋଜନାରେ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରିପାରନ୍ତି ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ଆପଣ ସାଥୀଙ୍କ କଥା ଶୁଣିବାକୁ ଏବଂ ବୁଝିବାକୁ ପଡିବ କିନ୍ତୁ ଭାଗିଦାରୀରେ ଚାଲିଥିବା ବ୍ୟବସାୟ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ କାରଣ ଆପଣଙ୍କର ସାଥୀ ସହିତ ଝଗଡା ହୋଇପାରେ।

କର୍କଟ ରାଶି:- ଆଜି ଅନେକ କାମ ଏକା ସହିତ ହେବା ଆପଣଙ୍କ ଚିନ୍ତା ବଢାଇପାରେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଧର୍ଯ୍ୟବାନ ହେବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ପ୍ରଥମେ କେଉଁଟି କରିବାକୁ ହେବ ଏବଂ କେଉଁଟି ପରେ କରିବାକୁ ହେବ ସେ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ। କାହାର ସାହାଯ୍ୟରେ କୌଣସି କାମ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କରାଯାଇପାରେ। ପରିବାରରେ କିଛି ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇପାରେ। ଆପଣ ନିଜର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ଆଶା ପୂରଣ କରିବେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ପ୍ରେମ ଗଭୀର ହେବ କିନ୍ତୁ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ହଠାତ ଖରାପ ହେତୁ ଆପଣ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିପାରନ୍ତି। ଆପଣ ଶଶୁର ଘର ପକ୍ଷରୁ ସମ୍ମାନ ପାଇବା ଭଳି ଲାଗୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଆପଣ ଏକ ଭୋଜି ପାଇଁ କୌଣସି ପରିଜନ ଘରକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି।

ସିଂହ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଖୁସିର ଦିନ ହେବ। ଆପଣ ନିଜର ବିତର୍କ ସହିତ ଜଡିତ ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିପାରିବେ। ଯଦି ଆପଣ ନିଜର ପିତାମାତାଙ୍କୁ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ପରାମର୍ଶ କରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏହାର ଲାଭ ପାଇବେ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଯାତ୍ରା ମଧ୍ୟ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ଯଦି ସନ୍ତାନର ବିବାହରେ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ଥାଏ ତେବେ ଏହା ଶେଷ ହେବ। ଆପଣଙ୍କୁ ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଅତି ଯତ୍ନର ସହିତ କରିବାକୁ ପଡିବ କେବଳ ସେତେବେଳେ ଆପଣ ସେଗୁଡ଼ିକର ଲାଭ ଉଠାଇବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ ଏବଂ ଯଦି ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକମାନେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଜ ସାଥୀକୁ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ପରିଚିତ କରିନାହାଁନ୍ତି ତେବେ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କୁ ପରିଚିତ କରିପାରନ୍ତି।

କନ୍ୟା ରାଶି:- ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ଅତିରିକ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱର ଭାର ବଢ଼ିପାରେ। ଆପଣ ନିଜର ପ୍ରିୟଙ୍କ ସହିତ ବୁଲିବାକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଯେଉଁମାନେ ବ୍ୟବସାୟ କରୁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ରିସ୍କ ନେବାକୁ ଏଡାଇବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ସେମାନଙ୍କ ଟଙ୍କା ବୁଡ଼ି ଯାଇପାରେ। ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ କ୍ଷେତ୍ରରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ପଦୋନ୍ନତି ଭଳି ଭଲ ଖବର ପାଇପାରନ୍ତି। ଆପଣ ନିଜ ଘରେ ଏବଂ ବାହାରେ ସମସ୍ତ ପୁରୁଣା ଚାଲୁଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। ଯଦି ଛାତ୍ରମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଶିକ୍ଷାରେ କିଛି ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ ତେବେ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରିପାରନ୍ତି।

ତୁଳା ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସାଧାରଣ ଦିନ ହେବ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କିଛି ପୁରୁଣା ଦାୟିତ୍ୱ ଅଛି ତେବେ ଆପଣ ସେଗୁଡିକୁ ପରିଶୋଧ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ। ଆପଣ କିଛି ଜରୁରୀ ଜିନିଷ ପାଇଁ ସପିଂ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଯାଇପାରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କ ମନରେ କିଛି ନୂତନ ଚିନ୍ତାଧାରା ଆସିବ ଯାହାକୁ ଆପଣ ଲୋକଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ ନଚେତ ସେମାନେ ଏହାର ଫାଇଦା ଉଠାଇପାରନ୍ତି। ଆପଣ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିପାରନ୍ତି ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଭାଗିଦାରୀରେ କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ। କେବଳ ଆପଣଙ୍କ ପକେଟର ଯତ୍ନ ନେଇ ସୁଖ ସୁବିଧାରେ ଜିନିଷ କିଣିବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ହେବ।

ବିଛା ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଦିନ ହେବ। ଆପଣ କୌଣସି ବିଦେଶରେ ରହୁଥିବା ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କଠାରୁ ଫୋନ ମାଧ୍ୟମରେ କିଛି ଭଲ ସୂଚନା ଶୁଣିବାକୁ ପାଇପାରନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଜଣେ ପୁରୁଣା ବନ୍ଧୁ ଆପଣଙ୍କ ସାମ୍ନାକୁ ଆସନ୍ତି ତାହେଲେ ଆପଣ ତାଙ୍କ ସହିତ ପୁରୁଣା କଥା ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ବ୍ୟବସାୟରେ ଆପଣଙ୍କର ଜୁନିୟରକୁ କାହାକୁ ଋଣ ଦେବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ସେହି ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ବହୁତ କମ ଅଛି। ସନ୍ତାନର ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ସଞ୍ଚୟ ଆକାରରେ କିଛି ଟଙ୍କା ସଞ୍ଚୟ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଯେଉଁମାନେ ପୁରୁଣା ଚାକିରି ଛାଡି ଅନ୍ୟକୁ ଯିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ସେମାନେ ଏକ ଉତ୍ତମ ସୁଯୋଗ ପାଇପାରନ୍ତି।

ଧନୁ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଚାକିରିରେ କାମ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜି ଭଲ ଦିନ ହେବ। କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ କିଛି ନୂତନ ଅଧିକାର ସେମାନଙ୍କୁ ନ୍ୟସ୍ତ କରାଯାଇପାରେ ଯେଉଁମାନେ ସୃଜନଶୀଳ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ବିଷୟରେ ଭଲ ସୂଚନା ଶୁଣିବାକୁ ପାଇପାରନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ପରିଚିତ ବ୍ୟକ୍ତି ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ପରାମର୍ଶ ଦିଅନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ତାଙ୍କ କଥା ଶୁଣିବେ ନଚେତ ସେ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ପରିବାରର ପିତାମାତାଙ୍କ ସହିତ ଆପଣଙ୍କୁ ଯୁକ୍ତିତର୍କ କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ ନଚେତ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିପାରନ୍ତି। କ୍ଷୁଦ୍ର ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଇଚ୍ଛାକୃତ ଲାଭ ପାଇବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନେ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇବେ।

ମକର ରାଶି:- ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଭିତରେ ନୂତନ ଶକ୍ତି ବିରାଜମାନ ହେବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିବେ। ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକମାନେ ନିଜ ସାଥୀଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି। ଅଫିସରେ ଆପଣଙ୍କର ପଦୋନ୍ନତି ବିଷୟରେ ଶୁଣିବାକୁ ପାଇପାରନ୍ତି ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଖୁସି କରିବ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ଭାବନାକୁ ଲୋକଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ ନଚେତ ସେମାନେ ସେଗୁଡ଼ିକର ଲାଭ ଉଠାଇ ପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ହୃଦୟର କଥା ଆପଣଙ୍କ ମୁହଁରେ ଆସିପାରେ। ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସମର୍ଥନ ଏବଂ ସାଥୀତା ଦ୍ୱାରା ଅନେକ ସମାଧାନର ହେବ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଛୋଟ ମୋଟ ଲାଭ ଦେବା ଭଳି ରହିବ ତେଣୁ ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ଲାଭର ସୁଯୋଗ ହାତଛଡ଼ା କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ। ଯଦି କେହି ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ବିନିଯୋଗ ଯୋଜନା ବୁଝାନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଶବ୍ଦ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ ନକରିବାକୁ ପଡିବ। ଯଦି ଆପଣ ଏକ ସମ୍ପତ୍ତି କ୍ରୟ ଏବଂ ବିକ୍ରୟ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି ତାହେଲେ ଏହାର ସମସ୍ତ ଦିଗକୁ ନିରପେକ୍ଷ ଭାବରେ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ଭଲ ହେବ। ଆପଣଙ୍କର ଅତୀତର ଅନୁଭୂତି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୋଗୀ ହେବ ଯେଉଁଠାରୁ ଆପଣ ସହଜରେ ଲାଭ ପାଇବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ। ଚାକିରି ଆରମ୍ଭ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଛୋଟ କିମ୍ବା ବଡ ଜିନିଷ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ ଏବଂ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ।

ମୀନ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣ ମଜା ମସ୍ତି କରିବାରେ ବିତାଇବେ ତେଣୁ ଆପଣ କୌଣସି ସମାଲୋଚକଙ୍କ ସମାଲୋଚନା ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବେ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ସେହି ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ। ଛାତ୍ରମାନଙ୍କର କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଫଳ ଦେବ ଏବଂ ସଫଳତା ସେମାନଙ୍କ ପାଦକୁ ଚୁମ୍ବନ ଦେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ମାନ ଏବଂ ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ଏବଂ ଆପଣ ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସାମାଜିକ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବୃଦ୍ଧି କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ସଫଳ ହେବେ। ଆପଣ ନିଜର ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ସନ୍ଧ୍ୟାର ସମୟ ବିତାଇବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆସିଥିବା ଦୂରତା ମଧ୍ୟ ଶେଷ ହେବ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *