Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୧୪ ମଇ ୨୦୨୨,ମଙ୍ଗଳବାର : ଆଜି ଏହି ୪ଟି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଦିନଟି ମଙ୍ଗଳକାରୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହେବ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ମେଷ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଭାଗ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଦିନ ରହିବ। ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଅଧିକ ଉତ୍ସାହିତ କରାଯିବ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଏକ ଉଚ୍ଚ ପଦବୀ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇପାରେ କିନ୍ତୁ ଚାକିରିରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଶତ୍ରୁମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଘାତ କରିବେ ଯାହାକୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। ଆପଣ କୌଣସି ସରକାରୀ ଯୋଜନାର ଲାଭ ମଧ୍ୟ ପାଇପାରନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ପୂର୍ବରୁ କାହାକୁ ଋଣ ଦେଇଥିଲେ ତେବେ ଆଜି ଆପଣ ଏହାକୁ ଫେରସ୍ତ ପାଇପାରିବେ। ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ସମ୍ପତ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ ତେବେ ସେହି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେବା ପରି ମନେହେଉଛି।

ବୃଷ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ଧ୍ୟାନ ନୂତନ ଯୋଜନା ପ୍ରତି ରହିବ। ଆପଣ କୌଣସି ଦେବ ସ୍ଥାନକୁ ପରିଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ଦେବ ଏବଂ ପରିବାରର ଛୋଟ ପିଲାମାନେ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ପରାମର୍ଶ କରିପାରନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରତିକୂଳ ପରିସ୍ଥିତି ଦେଖାଯାଉଛି ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ କେହି କ୍ରୋଧିତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ଶଶୁର ଘରର କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଠାରୁ ଋଣ ନେଇଛନ୍ତି ତେବେ ସେମାନେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଫେରସ୍ତ ମାଗିପାରନ୍ତି। ପିଲାମାନଙ୍କର ବିବାହରେ ଆସୁଥିବା ସମସ୍ୟା ସମାପ୍ତ ହେବ। ଚାକିରିରେ ନିୟୋଜିତ ଲୋକମାନେ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇପାରନ୍ତି।

ମିଥୁନ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବିଶେଷ ଫଳପ୍ରଦ ହେବ। ସୃଜନଶୀଳ କିମ୍ବା ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ କ୍ଷେତ୍ରରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ମନୋବଳ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ କାରଣ ସେମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟକୁ ପ୍ରଶଂସା କରାଯିବ। କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ କୌଣସି ଯୋଜନା ଆସିବ ନାହିଁ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଅନୁସରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଆପଣଙ୍କୁ ସେହି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପଡିବ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅତି ପ୍ରିୟ ତେବେ କେବଳ ଆପଣ ଚାହୁଁଥିବା ଲାଭ ପାଇବେ। ଚାକିରିରେ ଆପଣ ନିଜର ବୟସ୍କମାନଙ୍କ ସହଯୋଗ ପାଇବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ। ଆପଣ ଭୋଜି ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି। ଆପଣ ନିଜର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣରେ ସମର୍ଥନ ଏବଂ ସହଯୋଗ ପାଇବା ଭଳି ଲାଗୁଛନ୍ତି।

କର୍କଟ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସୃଜନଶୀଳ ଦିନ ହେବ। ଆପଣ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ଏବଂ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ସହିତ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ ଏବଂ ଆପଣ ନିଜ ମନ ଅନୁଯାୟୀ ଲାଭ ଉପାର୍ଜନ କରିବାକୁ ସଫଳ ହେବେ। ଆପଣ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ଅଗ୍ରଗତି ଦେଖି ଖୁସି ହେବେ ଏବଂ ଯେଉଁମାନେ ବିବାହ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଉତ୍ତମ ସୁଯୋଗ ଆସିପାରେ। ଆଜି ଆପଣ କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କ ମନ ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ଖୁସି ହେବେ। ଯେଉଁମାନେ ବିଦେଶରୁ ଆମଦାନୀ-ରପ୍ତାନୀର ବ୍ୟବସାୟ କରନ୍ତି ସେମାନେ କିଛି ଭଲ ଖବର ପାଇପାରନ୍ତି।

ସିଂହ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଦିନ ହେବ। ବ୍ୟସ୍ତ ରହିଲେ ଆପଣ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପାଇଁ ସମୟ ଖୋଜିବାରେ ବିଫଳ ହେବେ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କ ପିଲାମାନେ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ କେବଳ ଦୁର୍ବଳ ବିଷୟଗୁଡ଼ିକ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ରଖିବାକୁ ପଡିବ ତେବେ ସେମାନେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବାକୁ ସଫଳ ହେବେ। କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। ଆପଣ ରାତିରେ କିଛି ଶୁଭ ସୂଚନା ଶୁଣିବାକୁ ପାଇପାରନ୍ତି। ଆପଣ ସେମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ କିଛି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବଢାଇବ।

କନ୍ୟା ରାଶି:- ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ବି କାମ କାହା ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ ନଚେତ ସେ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା କରିପାରନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ନିଜର ବ୍ୟବହାରରେ ସଂଯମତା ବଜାୟ ରଖନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ନିଜର କାମ ସାରିବାରେ ଲୋକଙ୍କୁ ସଫଳ କରିବାରେ ସଫଳ ହେବେ। ବାପାଙ୍କର କିଛି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ। ଯଦି ଭାଇମାନଙ୍କ ସହିତ ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ବିବାଦ ଅଛି ତେବେ ଏହାକୁ କଥାବାର୍ତ୍ତା ମାଧ୍ୟମରେ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଯେଉଁମାନେ ଘରଠାରୁ ଦୂରରେ ଚାକିରିରେ କାମ କରୁଛନ୍ତି ତାପରେ ସେମାନେ ନିଜ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଆସିପାରନ୍ତି। ଆପଣ ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟ ଏବଂ ନିଜ ମାଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପୂରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ସେ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇପାରନ୍ତି।

ତୁଳା ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ମିଶ୍ରିତ ଦିନ ହେବ। କାର୍ଯ୍ୟ ବ୍ୟବହାର ସହିତ ଜଡିତ ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ ବିବାଦର ସମାଧାନ ହୋଇପାରେ। ସମ୍ପତ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆପଣ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କଠାରୁ ନିରାଶ ହେବେ। କୌଣସି ନୂତନ ଯୋଜନାରେ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣେ ଅଭିଜ୍ଞ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଆପଣଙ୍କ ଆଖପାଖର ଲୋକମାନେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରନ୍ତି ଯାହାକୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଧର୍ଯ୍ୟର ସହିତ ପରିଚାଳନା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ। ଆପଣଙ୍କର ତିକ୍ତ ଶବ୍ଦ ହେତୁ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇପାରନ୍ତି।

ବିଛା ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଦିନ ହେବ। ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଭଲ ରହିବ। ପାରିବାରିକ ଦିଗରୁ ଆପଣ ଏକ ଖୁସି ଏବଂ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ସମୟ ବିତାଇବାକୁ ମଧ୍ୟ ପାଇବେ। ଯଦି କୌଣସି ମତଭେଦ ଥାଏ ତେବେ ଏହା ଆଜି ଶେଷ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ କିଛି ନୂତନ ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବେ ଯାହା ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭ ଆଣିଦେବ। ଯେଉଁମାନେ କୌଣସି ସରକାରୀ ଚାକିରି ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି ସେମାନେ ସଫଳତା ପାଇପାରନ୍ତି। ମୂଲ୍ୟବାନ ସାମଗ୍ରୀ ନଷ୍ଟ ହେବା ଏବଂ ଚୋରି ହେବାର ଭୟ ଅଛି ତେଣୁ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ। ଶଶୁର ଘରର ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ଆପଣଙ୍କର ବିବାଦ ହୋଇପାରେ।

ଧନୁ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସତର୍କତା ଏବଂ ସାବଧାନ ରହିବାକୁ ହେବ। ଆପଣଙ୍କୁ କାହା ପାଇଁ କିଛି ଟଙ୍କା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ପଡିପାରେ। ଯଦି ଆପଣ ଆଜି ବ୍ୟବସାୟରେ ଏକ ନୂତନ ସୁଯୋଗ ପାଆନ୍ତି ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣଙ୍କୁ ହରାନ୍ତୁ ନାହିଁ ନଚେତ ଆପଣ କ୍ଷତି ସହିପାରନ୍ତି। ଯଦି ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଟିକେ ବିପଦ ନିଅନ୍ତି ତେବେ ସେମାନେ ଲାଭ ଉପାର୍ଜନ କରିପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଚାକିରିରେ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଆପଣଙ୍କର କିଛି ଶତ୍ରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଇର୍ଷା କରିବେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। ଅବିବାହିତ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆସିବ।

ମକର ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସାଧାରଣ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆପଣଙ୍କର ଦୈନନ୍ଦିନ ଘର କାମକୁ ସମାଧାନ କରିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ କିଛି ସମୟ ନେବେ ଯାହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣ କିଛି ପୁରୁଣା କାର୍ଯ୍ୟ ସହିତ ମଧ୍ୟ ମୁକାବିଲା କରିପାରନ୍ତି। ଯେଉଁମାନେ ଭାଗିଦାରୀରେ କୌଣସି ବ୍ୟବସାୟ କରନ୍ତି ସେମାନେ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ଲାଭ ପାଇପାରନ୍ତି। ଯଦି ପୁଅ ଏବଂ ଝିଅର ବିବାହରେ କୌଣସି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଥାଏ ତେବେ ଏହା ଶେଷ ହେବ। ଅନେକ ପ୍ରକାରର କାମ ଏକାସାଙ୍ଗରେ ଆସିବା ହେତୁ ଆପଣଙ୍କର ଚିନ୍ତା ମଧ୍ୟ ବଢ଼ିପାରେ। ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହେବ ଯାହା ପରେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏକ ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥାନକୁ ତୀର୍ଥଯାତ୍ରାରେ ଯାଇପାରନ୍ତି।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ କଷ୍ଟକର ଦିନ ହେବ କାରଣ ଆପଣଙ୍କର କିଛି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ। ଆପଣଙ୍କୁ ଖାଇବା ପିଇବାରେ ଅବହେଳା କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ ନଚେତ ଆପଣଙ୍କର ପେଟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କିଛି ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ। ଯଦି ଆପଣ ତତ୍ପର ହୋଇ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ କରଛନ୍ତି ତେବେ ଏଥିରେ ଭୁଲ ହୋଇପାରେ ଯାହା ପରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଗାଳି ଶୁଣିବାକୁ ପଡିପାରେ। ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି କାରବାର ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ କରିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ। ସନ୍ତାନଙ୍କୁ କିଛି ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ କରାଇପାରନ୍ତି ଯାହା ପାଇଁ ଏହା ଭଲ ରହିବ।

ମୀନ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଫଳପ୍ରଦ ହେବ। ଆପଣଙ୍କର ବୁଦ୍ଧି ବ୍ୟବହାର କରି କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରର ସବୁକିଛି ହାସଲ କରିପାରନ୍ତି ଯାହା ଆପଣଙ୍କର ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଭାବ ଥିଲା। ଯଦି ଆପଣ ଅସୁବିଧାରେ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଏକ ସୁଯୋଗ ପାଆନ୍ତି ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏହା କରନ୍ତୁ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ଆଜି କିଛି ସମସ୍ୟା ଆପଣଙ୍କ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବ ଯାହାକୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଧର୍ଯ୍ୟର ସହିତ ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିବ କେବଳ ସେତେବେଳେ ଆପଣ ସେଗୁଡ଼ିକର ସହଜରେ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ସଫଳ ହେବେ। ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ପାଇଁ ରାସ୍ତା ଖୋଲା ରହିବ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ବିବାହ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ହେତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଭ୍ରମଣରେ ଯିବାକୁ ପଡିପାରେ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *