Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୦୩ ମଇ ୨୦୨୨,ମଙ୍ଗଳବାର : ଆଜି ଏହି ୪ଟି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଦିନଟି ମଙ୍ଗଳକାରୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହେବ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ମେଷ ରାଶି:- ଆଜି ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବ। ଯଦି ସେମାନେ କୌଣସି ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ ସେମାନେ କରିପାରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ କିଛି ଖରାପ ହେତୁ ଆପଣ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିବେ। ଆଜି ଆପଣ ପିତାମାତାଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ପରେ ଯାହା ବି କରନ୍ତି ସେଥିରେ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସଫଳତା ପାଇବେ। ଆପଣ ଏକ ଦୂର ଯାତ୍ରାକୁ ଯିବାକୁ ଏକ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ସେଠାକୁ ଯତ୍ନର ସହ ଯିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଯାନବାହନ ବ୍ୟବହାରରେ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ। ଯେଉଁମାନେ ରାଜନୀତିରେ ହାତ ବଢାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଉତ୍ତମ ସୁଯୋଗ ଆସିପାରେ।

ବୃଷ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଦିନ ହେବ। ଆପଣ କିଛି ପାରିବାରିକ ସମସ୍ୟା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ଆପଣ ବର୍ତ୍ତମାନ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ ଏବଂ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କଠାରୁ ମଧ୍ୟ ପରାମର୍ଶ ନେଇପାରନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଧୀର ଚାଲୁଥିବା ବ୍ୟବସାୟରେ କିଛି ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ପଡିବ ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ତାହା କରନ୍ତୁ ତେବେ ଆପଣ ଏଥିରୁ ଲାଭ ପାଇବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ। ଆପଣଙ୍କର କିଛି ଅଟକି ରହିଥିବା କାମ ଆପଣଙ୍କର ଅସୁବିଧାର କାରଣ ହୋଇପାରେ କିନ୍ତୁ ଠିକ ସମୟରେ କୌଣସି ଜରୁରୀ ଜିନିଷ ନ ପାଇ ଆପଣ କ୍ରୋଧିତ ହେବେ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣ କୌଣସି ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଭଲ ଏବଂ ଖରାପ କଥା କହିପାରନ୍ତି।

ମିଥୁନ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ସାମାଜିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାର ବୃଦ୍ଧି ନେଇ ଆସିବ। ଆଜି କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କ ଶତ୍ରୁମାନେ ନତମସ୍ତକ ହେବାର ଦେଖି ଆପଣ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ। ପଦୋନ୍ନତି କିମ୍ବା ବେତନ ବୃଦ୍ଧି ପରି ସୂଚନା ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିବ। ଆପଣଙ୍କୁ ଅନାବଶ୍ୟକ ଖର୍ଚ୍ଚରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ। ଆପଣଙ୍କୁ ପିଲାମାନଙ୍କର ସଙ୍ଗତ ପ୍ରତି ବିଶେଷ ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ସେମାନେ କିଛି ଭୁଲ ସଙ୍ଗତ ଆଡକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କୁ ପଡ଼ୋଶୀରେ କୌଣସି ବିତର୍କରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଯଦି ଆପଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଭଲ ହେବ।

କର୍କଟ ରାଶି:- ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କାରବାର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ଯଦି ଆପଣ ଜଣେ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ଋଣ ଦିଅନ୍ତି ତେବେ ସେହି ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ କରିବା ଆପଣଙ୍କୁ କଷ୍ଟକର ହେବ। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କର ଜୀବନସାଥୀ ଅଗ୍ରଗତି କରିବାର ଦେଖି ଆପଣ ଖୁସି ହେବେ କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କ ମାଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପୂରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ସେ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଆପଣ ଅଧିକ କ୍ଳାନ୍ତ ହୋଇଯିବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା ଗୋଡ଼ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଶରୀର ଯନ୍ତ୍ରଣା ଇତ୍ୟାଦି ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ। ବ୍ୟବସାୟ ଭଲ ଚାଲିବ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ ନିଜର ପରିଜନଙ୍କ ସହିତ ଆମୋଦ ପ୍ରମୋଦରେ ବ୍ୟତୀତ କରିବେ।

ସିଂହ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟମ ଫଳପ୍ରଦ ହେବ। ଜୁଆ କିମ୍ବା ଲଟେରୀରେ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ ନକରିବା ଭଲ ହେବ କିନ୍ତୁ ଯେଉଁମାନେ ଭାଗିଦାରୀରେ କୌଣସି ବ୍ୟବସାୟ କରନ୍ତି ସେମାନେ ଏଥିରେ ଇଚ୍ଛାକୃତ ଲାଭ ପାଇବେ ତଥାପି ସେମାନଙ୍କୁ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସମସ୍ତ କଥା ମାନିବା ଠାରୁ ବଞ୍ଚିବାକୁ ପଡିବ। ଯଦି ଆପଣ ଚାକିରୀ ପାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଏଥିରେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସଫଳତା ପାଇବେ। ଶିକ୍ଷାରେ ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରିବାକୁ ପଡିବ କେବଳ ସେତେବେଳେ ସେମାନେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବାକୁ ସଫଳ ହେବେ। ଆଜି ପରିବାରରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହେବେ।

କନ୍ୟା ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ଖର୍ଚ୍ଚରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦୁର୍ବଳ ହେବ ଏବଂ ଆପଣ କୌଣସି ବିତର୍କରେ ମଧ୍ୟ କହିପାରନ୍ତି ଏବଂ ପରିବାରର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକତା ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କାହାଠାରୁ ଟଙ୍କା ନେବାକୁ ପଡିପାରେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ପରିଶୋଧ କରିବା କଷ୍ଟକର ହେବ ତେଣୁ ଆପଣଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ। କିଛି କାର୍ଯ୍ୟରେ ବିଳମ୍ବ ହେତୁ ଆପଣ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ ଏବଂ ଆପଣ ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଉପରେ କ୍ରୋଧ ମଧ୍ୟ ବାହାର କରିପାରନ୍ତି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ କ୍ରୋଧ କରିବେ କିନ୍ତୁ ଆପଣ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗ ପାଇବେ।

ତୁଳା ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅନୁକୂଳ ରହିବ। ଯଦି ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ଅଳ୍ପ ଦୂର ଯାତ୍ରାକୁ ଯାଆନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ କିନ୍ତୁ କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣ ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ବକେୟା ଟଙ୍କା ପୁନରୁଦ୍ଧାରରେ ନିୟୋଜିତ ହେବେ। ଯଦି ଆଜି ପରିବାରର ବରିଷ୍ଠ ସଦସ୍ୟମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି କାମ କରିବାକୁ ବାରଣ କରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ତାହା କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ କାରଣ ବେଳେବେଳେ ବଡ଼ ମାନଙ୍କ କଥା ମାନିବା ଭଲ ହେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ବିଶ୍ୱସନୀୟତା ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଚାରିଆଡ଼େ ବ୍ୟାପିଯିବ ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏହାର ଲାଭ ପାଇବେ କିନ୍ତୁ ଯେଉଁମାନେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଚାକିରୀ ପାଇଁ ଏଠି ସେଠି ବୁଲୁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ଆଉ କିଛି ଦିନ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିବ।

ବିଛା ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଦିନ ରହିବ। ଆପଣଙ୍କର ସାମାଜିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟରେ ଆପଣ ନିଜର ସାଥୀଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ କିନ୍ତୁ ଯଦି ପିତାଙ୍କର କୌଣସି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟଗତ ସମସ୍ୟା ଅଛି ତେବେ ଏହା ଆଜି ବଢ଼ିପାରେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏଥିରେ ଡାକ୍ତରୀ ପରାମର୍ଶ ନିଅନ୍ତୁ। ଆପଣ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କୁ କୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ବୁଲାଇବା ପାଇଁ ନେଇଯାଇପାରନ୍ତି ଏବଂ ଆପଣ ସେମାନଙ୍କ ମନର କିଛି ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ସେୟାର କରିପାରନ୍ତି। ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଖରୁ ଆପଣ କିଛି ଖୁସି ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ପାଇପାରନ୍ତି।

ଧନୁ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟମ ଫଳପ୍ରଦ ହେବ। ଆପଣଙ୍କର ପାଠ ପଢାରେ ବହୁତ ମନ ଲାଗିବ। ଆପଣ ନିଜ ଘରେ ଏକ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମଧ୍ୟ ଆୟୋଜନ କରିପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ବ୍ୟବସାୟରେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଭର ସୁଯୋଗକୁ ଚିହ୍ନିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଅନ୍ୟ କେହି ଏହାର ଫାଇଦା ଉଠାଇପାରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କୁ ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଳ୍ପ ଲାଭର ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ଚିହ୍ନିବାକୁ ପଡିବ କେବଳ ସେତେବେଳେ ଆପଣ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ଲାଭ ଉପାର୍ଜନ କରିବାକୁ ସଫଳ ହେବେ କିନ୍ତୁ ଚାକିରି ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ଆଜି ପଦୋନ୍ନତି ପାଇପାରନ୍ତି। ଯଦି ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କ ବିବାହରେ କୌଣସି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଥାଏ ତେବେ ଆପଣ ଏହାର ସମାଧାନ ପାଇବେ। ମାଙ୍କ ସହିତ ଆପଣଙ୍କର କିଛି ବିଷୟରେ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହୋଇପାରେ।

ମକର ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସାମାନ୍ୟ ଗରମ ନରମ ଦିନ ହେବ। ପରିବାରରେ କିଛି ଛୋଟ କଥା ଉପରେ ଅସୁବିଧା ହୋଇପାରେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ମନ ମଧ୍ୟ ଦୁଃଖ ହେବ ଏବଂ ଆପଣ ଚାପଗ୍ରସ୍ତ ହେବେ। କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅତି ଯତ୍ନର ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଯଦି ଆପଣ ଏଥିରେ ଅବହେଳା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ନିଜର ଅଧିକାରୀଙ୍କଠାରୁ ମଧ୍ୟ ଖରାପ ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ପାଇବେ। ଆପଣ ନିଜର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ଠାରୁ ବହୁତ ସମର୍ଥନ ଏବଂ ସହଯୋଗ ପାଇବେ କିନ୍ତୁ ରାଜନୀତି ଦିଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ କେବଳ ସେତେବେଳେ ସେମାନେ କୌଣସି ସ୍ଥିତିରେ ପହଞ୍ଚି ପାରିବେ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:- ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ଏକ ଅଦ୍ଭୁତ ଭୟ ଏବଂ ଅସ୍ଥିରତା ରହିବ କିନ୍ତୁ ଏହା ବୃଥା ହେବ। ବ୍ୟବସାୟ କିମ୍ବା ଚାକିରିରେ ବିନିଯୋଗ ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ଆଜି କିଛି କାମ ପାଇଁ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କର ଚିନ୍ତା ବ୍ୟକ୍ତ କରାଯିବ। ଧନ ପ୍ରାପ୍ତିର ରାସ୍ତା ସହଜ ହେବ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ଖୁସିର ସାଧନାରେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ନଚେତ ଆପଣଙ୍କର ଖର୍ଚ୍ଚ ବଢିପାରେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ କୋର୍ଟରେ ଚାଲିଛି ତେବେ ଆଜି ଆପଣ ଚାହୁଁଥିବା ଫଳାଫଳ ପାଇବେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଏଡ଼ାଇବାକୁ ପଡିବ।

ମୀନ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟରେ ପ୍ରଗତିର ସମସ୍ତ ରାସ୍ତା ପ୍ରଶସ୍ତ ହେବ କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ଜମି ଯାନ ଘର ଦୋକାନ କାରଖାନା ଇତ୍ୟାଦି କିଣିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହା ସଫଳ ହେବ ଏହା ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଢ଼ କରିବ କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ଏକ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡିବ ଆପଣଙ୍କର ମୂଲ୍ୟବାନ ଜିନିଷ ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ରଖନ୍ତୁ ନଚେତ ସେଗୁଡିକ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯିବାର ଭୟ ଅଛି। ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଲୋକଙ୍କ ଠାରୁ ସାବଧାନ ରହିବାକୁ ପଡିବ ଯେଉଁମାନେ ବନ୍ଧୁ ଆକାରରେ ଆପଣଙ୍କର ଶତ୍ରୁ ହୋଇପାରନ୍ତି। ରୋଜଗାର ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ଯୋଜନା ସଫଳ ହେବ। ଛାତ୍ରମାନେ ଶିକ୍ଷାରେ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *