Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୨୨ ଏପ୍ରିଲ ୨୦୨୨,ଶୁକ୍ରବାର:ଆଜି ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିରେ ସୁଧାର ମଧ୍ୟରେ ଭାଗ୍ୟ ଚମକିବ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ମେଷ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଫଳପ୍ରଦ ହେବ। ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ କରନ୍ତି ତେବେ ଭାଗ୍ୟର ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ହେବ। ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ସାମାଜିକ ସମ୍ମାନ ସହିତ ପୁରସ୍କୃତ କରାଯାଇପାରେ। ଆପଣଙ୍କର ଜଣେ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହିତ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହୋଇପାରେ ଯେଉଁଥିରେ ତୁରନ୍ତ କ୍ଷମା ମାଗିବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ହେବ ନଚେତ ଏହା ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟାଣି ହୋଇପାରେ। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର ଇଚ୍ଛା ଅନୁସାରେ କାମ ନ ପାଇ ଆପଣ କୌଣସି ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇପାରନ୍ତି ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିବ।

ବୃଷ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସାଧାରଣ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆପଣଙ୍କୁ ବ୍ୟବସାୟର କିଛି ନୂତନ ଯୋଜନା ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ କେବଳ ସେତେବେଳେ ଆପଣ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ଲାଭ ଉପାର୍ଜନ କରିବାକୁ ସଫଳ ହେବେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ କିଛି ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ଯଦି କୌଣସି ସରକାରୀ ଚାକିରିରେ କାମ କରନ୍ତି ତେବେ ସେମାନଙ୍କୁ ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ କିଛି ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯିବ ଯାହାକୁ ସେମାନେ ପୂରଣ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ କିନ୍ତୁ ବ୍ୟବସାୟରେ ଅନାବଶ୍ୟକ ବ୍ୟୟ ହେତୁ ଆପଣଙ୍କ ମନ ବିଚଳିତ ହେବ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଧର୍ଯ୍ୟର ସହିତ ପରିଚାଳନା କରିବାକୁ ପଡିବ କେବଳ ସେତେବେଳେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଲୋକମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସମ୍ପନ୍ନ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ।

ମିଥୁନ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଛୋଟମୋଟ ଲାଭ ଦେବା ଭଳି ରହିବ। ଆପଣଙ୍କର ଚାକର ବାକରର ସୁଖ ମଧ୍ୟ ବଢିବ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ବ୍ୟବସାୟରେ ଜଣେ ଅଭିଜ୍ଞ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରିବାକୁ ପଡିବ ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ତାହା କରନ୍ତୁ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କର ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ହାସ୍ୟାସ୍ପଦ ଥଟ୍ଟା ବିତାଇବେ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କାହାକୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରଖିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଏହା ଆପଣଙ୍କର ପାରସ୍ପରିକ ସମ୍ପର୍କରେ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ମଧ୍ୟ କରିପାରେ। ଆପଣ ଶଶୁର ଘର ପକ୍ଷରୁ ଧନ ଲାଭ କରୁଥିବା ପରି ମନେ ହେଉଛି। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଉପହାର ଆଣି ପାରନ୍ତି।

କର୍କଟ ରାଶି:- ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ଭିତରେ ମସ୍ତର ଦେଖାଯିବେ ତେଣୁ କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣ କୌଣସି ସମାଲୋଚକଙ୍କ ସମାଲୋଚନା ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବେ ନାହିଁ କେବଳ ସେତେବେଳେ ଆପଣ ନିଜର କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବାକୁ ସଫଳ ହେବେ। ଆପଣ କିଛି ପୁରୁଣା ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଭେଟିବେ। ଯଦି ଆପଣ ନିଜର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କୁ କୌଣସି ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ କରିବାକୁ ପାଇବେ ଆପଣ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏଥିରେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବେ କିନ୍ତୁ ଆପଣ ପିଲାଙ୍କ ଶିକ୍ଷାରେ ଆପଣ ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ସମସ୍ୟା ବିଷୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବାକୁ ପଡିବ କେବଳ ସେତେବେଳେ ଆପଣ ସେମାନଙ୍କର ସମାଧାନ ଖୋଜି ପାରିବେ।

ସିଂହ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଶଂସାର ଦିନ ହେବ। ଆପଣଙ୍କର ସାମାଜିକ ଦାୟିତ୍ୱ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟରେ ଆପଣ ହଠାତ ଟଙ୍କା ପାଇ ପାରିବେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଢ଼ କରିବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପୂରଣ କରୁଥିବା ଦେଖାଯିବେ କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ଯାତ୍ରାକୁ ଯାଆନ୍ତି ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ନିଜର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଆନ୍ତୁ ନଚେତ ଆପଣଙ୍କ ଦୁଇଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କିଛି ବିବାଦ ଉପୁଜିପାରେ। କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଦୀର୍ଘ ଦିନର ସମସ୍ୟା ସମାପ୍ତ ହେବ। ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଅପରିଚିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଭୟ ଲାଗିରହିବ।

କନ୍ୟା ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରରେ କିଛି ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜିତ ହୋଇପାରେ। ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଅବସର ପରେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ପାର୍ଟୀର ଆୟୋଜନ କରିପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ପ୍ରତିକୂଳ ପରିସ୍ଥିତିରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣ ଉଭୟ ସାହସ ଏବଂ ଧର୍ଯ୍ୟ ବଜାୟ ରଖିବାରେ ଭଲ ହେବେ। ଆପଣଙ୍କର ଦୈନନ୍ଦିନ ଆବଶ୍ୟକତା ପାଇଁ ସପିଂ କରିବାକୁ କିଛି ସମୟ ବାହାର କରିବେ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣଙ୍କ ଆୟକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖିବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ହେବ ନଚେତ ଆପଣଙ୍କୁ ପରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ।

ତୁଳା ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କର ଆକାଂକ୍ଷା ପୂରଣ କରିବାର ଦିନ ହେବ। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଏବଂ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଅଧିକାର ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ଯାହାକୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ କେବଳ ସେତେବେଳେ ଆପଣ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଆଖିରେ ତାରା ହୋଇଯିବେ ଅନ୍ୟ ପଟେ ଯଦି ଆପଣ ନିକଟ ଏବଂ ଦୂର ଯାତ୍ରାକୁ ଯିବାର ସୁଯୋଗ ପାଆନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଯିବାକୁ ପଡିବ। ଆପଣ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ପାଇବେ। କିଛି ନିରାଶାଜନକ ଖବର ଶୁଣିବା ପରେ ପରିବେଶ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଧର୍ଯ୍ୟବାନ ହେବାକୁ ପଡିବ।

ବିଛା ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣ ନିଜର କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରର ବିଶୃଙ୍ଖଳାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣ ନିଜର ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ସମୟ ଦେବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ ନାହିଁ ଏବଂ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଯଦି ମା ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟ ନ୍ୟସ୍ତ କରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହାକୁ ଠିକ ସମୟରେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଯଦି ଭାଇମାନେ ଆପଣଙ୍କର ସାହାଯ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି ତାହା କରନ୍ତୁ। ଆପଣଙ୍କମ ମନରେ ଉଦାସୀନ ଚିନ୍ତାଧାରା ଆସିବା ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଆପଣ କିଛି ଭୁଲ କାମ ଆଡ଼କୁ ଅଗ୍ରସର ମଧ୍ୟ କରିପାରନ୍ତି।

ଧନୁ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଶଂସାର ଦିନ ହେବ। ଧର୍ମ ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ଉପରେ ଆପଣଙ୍କର ବିଶ୍ୱାସ ଗଭୀର ହେବ କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଦୈନନ୍ଦିନ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ଅବହେଳା କରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ପରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ। ନୂତନ ଲୋକଙ୍କ ସହ ଯୋଡି ହେବାର ଏକ ସୁଯୋଗ ରହିବ ଯାହା ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଏହାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫାଇଦା ଉଠାଇପାରିବେ। କାହାର ପରାମର୍ଶରେ ଆସି ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ ନଚେତ ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କର ଜମା ହୋଇଥିବା ସମ୍ପତ୍ତିକୁ ମଧ୍ୟ ଶେଷ କରିପାରନ୍ତି।

ମକର ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କର ପରାକ୍ରମର ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ସଙ୍କେତ ଦେଖାଉଛି। ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ହଠାତ ଅତିଥିଙ୍କ ଆଗମନ ହେବ କିନ୍ତୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ କାମକୁ ଯତ୍ନର ସହିତ କରିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହିତ ମତଭେଦ ହୋଇପାରେ। ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ଅଳସୁଆ ବନିରହିବ କିନ୍ତୁ ପରିବାରର ସମସ୍ୟାକୁ ଦେଖି ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଟଙ୍କା ଋଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ଯାହାକୁ ଆପଣ ସହଜରେ ପାଇପାରିବେ। ଆପଣ ନିଜର ମନର କୌଣସି ଇଚ୍ଛାକୁ ନିଜର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ଅଂଶୀଦାର କରିବେ ଯିଏ ଏହାକୁ ପୂରଣ କରିବାକୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଫଳପ୍ରଦ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଘରର ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ଆପଣ ଏକ ପ୍ରିୟ ଜିନିଷ କିଣି ପାରନ୍ତି। ଯଦି କୌଣସି ଜମି ଯାନ ଘର ଇତ୍ୟାଦି ପାଇଁ ଇଚ୍ଛା ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ଥିଲା ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ସେହି ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହେବ। କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରତିଭା ଦେଖାଇବା ପାଇଁ ଆପଣ ଏକ ସୁଯୋଗ ମଧ୍ୟ ପାଇବେ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର କିଛି ଶତ୍ରୁ ହଇରାଣ କରିବେ। ଛାତ୍ରମାନେ ସେମାନଙ୍କର କିଛି ଦୁର୍ବଳ ବିଷୟ ଉପରେ ସେମାନଙ୍କ ସିନିୟରଙ୍କ ଠାରୁ ସାହାଯ୍ୟ ନେବାକୁ ପଡିପାରେ କେବଳ ସେତେବେଳେ ସେ ପରୀକ୍ଷାରେ ସଫଳତା ପାଇପାରିବେ। ଆପଣଙ୍କ ପଡ଼ୋଶୀରେ ଚାଲିଥିବା କୌଣସି ବିତର୍କରେ ଜଡିତ ନହେବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ହେବ।

ମୀନ ରାଶି:- ଆଜି ଆପଣ ଦିନସାରା ପିଲାମାନଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିବେ କିନ୍ତୁ ଯଦି କୌଣସି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ସନ୍ତାନ ଜିତେ ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ମନ ଖୁସି ହେବ। ପାଣିପାଗର ପ୍ରତିକୂଳ ପ୍ରଭାବ ହେତୁ ଆପଣ କିଛି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଜନିତ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି ଯାହାକୁ ଆପଣ ଯୋଗ ଏବଂ ଧ୍ୟାନ ମାଧ୍ୟମରେ ମଧ୍ୟ ଦୂର କରିପାରିବେ। କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ କିଛି ବିଶେଷ ସଫଳତା ପାଇ ଆପଣ ଖୁସି କିମ୍ବା ଆନନ୍ଦିତ ହେବେ କିନ୍ତୁ କାହା ସହିତ ବିବାଦ ହୋଇପାରେ। ଆପଣଙ୍କ ଭଉଣୀର ବିବାହରେ ଆସୁଥିବା ସମସ୍ୟା ପାଇଁ କୌଣସି ପରିଜନଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରିବାକୁ ପଡିବ। ନବ ବିବାହିତ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସନ୍ତାନ ପ୍ରାପ୍ତିର ଯୋଗ ଦେଖା ଯାଉଛି।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *