Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୧୮ ଏପ୍ରିଲ ୨୦୨୨,ସୋମବାର,ଏହି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ରହିବ ମହାଦେବଙ୍କ କୃପା

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ମେଷ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭାଗ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଭଲ ଦିନ ରହିବ କିନ୍ତୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ମତଭେଦ ହେଲେ ମଧ୍ୟ ଆପଣ ଚୁପ ରହିବା ଭଲ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖିବା ଭଲ ହେବ। ଆପଣ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଏକ ପାର୍ଟିର ଆୟୋଜନ କରିପାରନ୍ତି। ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ବିଶୃଙ୍ଖଳା ହେବ କିନ୍ତୁ ଆପଣ ନିଜ ଜୀବନ ସାଥୀଙ୍କ ଭାବନାକୁ ବୁଝିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଚୁପଚାପ କିଛି କାମ କରିବାକୁ ପଡିବ। ସନ୍ତାନର ପକ୍ଷରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଉନ୍ନତଦାୟକ ଖବର ମିଳିପାରେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରର ନାମକୁ ଆଲୋକିତ କରିବ। ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କ ବିବାହ ନିଶ୍ଚିତ ହେବା କାରଣରୁ ପାରିବାରିକ ପରିବେଶ ସୁଖଦ ହେବ।

ବୃଷ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ମିଶ୍ରିତ ଦିନ ହେବ। ଛୋଟ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ କେବଳ ସେତେବେଳେ ସେମାନେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିପାରିବେ। ଯଦି ଆପଣ କିଛି ନୂତନ ଯୋଜନା ଖୋଜୁଛନ୍ତି ତେବେ ହଠାତ ଧନ ଲାଭ ହୋଇପାରେ। ସରକାରୀ ଚାକିରୀ ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ସେମାନଙ୍କ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ କ୍ରୋଧିତ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ ସାମାଜିକ ସମ୍ପର୍କରୁ ଲାଭ ପାଇବେ କାରଣ ଆପଣ ଏଥିରେ କିଛି ପଦୋନ୍ନତି ପାଇପାରନ୍ତି।

ମିଥୁନ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ରହିବ। ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଛୋଟ ମୋଟ ଲାଭ ପାଇବାର ସୁଯୋଗ ଜାରି ରହିବ କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କୁ ସେହି ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ଚିହ୍ନିବାକୁ ପଡିବ କେବଳ ସେତେବେଳେ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ଲାଭ ପାଇବାକୁ ସଫଳ ହେବେ। ଯଦି ଆପଣ ଏକ ଛୋଟ ବ୍ୟବସାୟ କରନ୍ତି ତେବେ ଯଦି ଆପଣ ଏଥିରେ ଜଣେ ଅଭିଜ୍ଞ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଭଲ ହେବ। ଆପଣ ନିଜର ସାଙ୍ଗ ଏବଂ ପରିବାର ସହିତ ଥଟ୍ଟା କରିବାରେ ସମୟ ବିତାଇବେ। ଯଦି ଭାଇଭଉଣୀଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କରେ କିଛି ମତଭେଦ ଚାଲିଥାଏ ତେଣୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହାର ସୁଧାରିବାକୁ ପଡିବ। ପରିବାରର ଛୋଟ ପିଲାମାନେ ଆପଣଙ୍କଠାରୁ କିଛି ମାଗିପାରନ୍ତି ଯାହାକୁ ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ପୂରଣ କରିବେ।

କର୍କଟ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ର ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ସଫଳ ଦିନ ହେବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ବିଶ୍ୱସନୀୟତା ଚାରିଆଡେ ବ୍ୟାପିଯିବ। ଆପଣ ସାଙ୍ଗ ସହିତ କିଛି ସମୟ ଏକାକୀ ବିତାଇବେ। ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଆପଣଙ୍କୁ ପୁରୁଣା କଥା ଆଣିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ ନଚେତ ଏକ ବିବାଦ ଉପୁଜିପାରେ। ପରିବାରର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ହଠାତ ଖରାପ ହେତୁ ଆପଣ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିବେ। ଆପଣ ନିଜର କାମରୁ ଲାଭ ପାଇବେ। ଶିକ୍ଷାରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ସମସ୍ୟା ବିଷୟରେ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ବୟସ୍କମାନଙ୍କ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ ସେତେବେଳେ ହିଁ ସେମାନେ ସଫଳ ହେବେ।

ସିଂହ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସାଧାରଣ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। କୌଣସି ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅବହେଳା ହେତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଦୌଡ଼ିବାକୁ ପଡିପାରେ। ଯଦି ଜୀବନସାଥୀଙ୍କର ପୂର୍ବରୁ ଏକ ରୋଗ ଅଛି ତେବେ ଆଜି ସେମାନଙ୍କର ଯନ୍ତ୍ରଣା ବଢ଼ିପାରେ। କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କର କିଛି ନୂତନ ଶତ୍ରୁ ମଧ୍ୟ ରହିବେ ଯେଉଁମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। ସାମାଜିକ ଦାୟିତ୍ୱ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଅନାବଶ୍ୟକ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେତୁ ଆପଣ ଚିନ୍ତିତ ରହିବେ।

କନ୍ୟା ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମିଶ୍ରିତ ଦିନ ହେବ ତେଣୁ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ସଚେତନ ହେବାକୁ ପଡିବ। ଯଦି ପରିବାରରେ କୌଣସି ପ୍ରତିକୂଳ ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜେ ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଧର୍ଯ୍ୟବାନ ହେବାକୁ ପଡିବ। ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବହାର ଦ୍ୱାରା ପରିବାରର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିବେ। ଆପଣ ନିଜ ପିତାମାତାଙ୍କୁ ଏକ ତୀର୍ଥଯାତ୍ରାରେ ନେଇପାରନ୍ତି ଯାହା ସେମାନଙ୍କ ମନକୁ ଖୁସି ରହିବ। ଆପଣ ନିଜର ପିଲାଦିନର ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଭେଟି ଖୁସି ହେବେ ଯାହାକୁ ଆପଣ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଅପେକ୍ଷା କରି ରହିଥିଲେ। କିଛି ଶୁଣିବା ପରେ ଆପଣଙ୍କର ମନ ଚିନ୍ତିତ ରହିବ କିନ୍ତୁ ଆପଣ କାହାକୁ କିଛି କହିବେ ନାହିଁ।

ତୁଳା ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କର ଆକାଂକ୍ଷା ପୂରଣ କରିବାର ଦିନ ହେବ। କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଏବଂ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଯଦି ଆପଣ ନିଜର ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଭ୍ରମଣ ପାଇଁ ଯିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ପିତାମାତାଙ୍କ ପରାମର୍ଶରେ ସେଠାକୁ ଯିବା ଭଲ ହେବ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ବ୍ୟବସାୟ ସହ ଜଡିତ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରିବାକୁ ପଡିବ ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ତାହା କରନ୍ତୁ। ଯଦି ଆପଣ ଠିକ ସମୟରେ ସଠିକ ସମାଧାନ ନ ପାଆନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ଅଶାନ୍ତି ଦେଖାଯିବ। ଯେଉଁମାନେ ଏକ ନୂତନ ଚାକିରି ଖୋଜୁଛନ୍ତି ସେମାନେ ଏକ ଉତ୍ତମ ସୁଯୋଗ ପାଇପାରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହେତୁ ଆପଣଙ୍କର ମନ ଖୁସି ହେବ।

ବିଛା ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣ କିଛି ବିଶେଷ କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରିବେ। ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ କିଛି ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କିମ୍ବା ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ। ଯଦି ଆପଣ ନିଜର ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ତେବେ ଜୁଆ ଲଟେରୀ ଇତ୍ୟାଦିରେ ବିନିଯୋଗ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଲାଭ ପାଇବେ। ଭାଇମାନଙ୍କ ସହିତ ଚାଲିଥିବା ବିତର୍କ ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କର ମନ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିବ। ପିଲାଙ୍କ ପାର୍ଶ୍ୱରୁ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ହଠାତ ସୂଚନା ମିଳିପାରେ।

ଧନୁ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କୁ ହଠାତ ଲାଭ ଦେବା ପାଇଁ ରହିବ। ଆପଣ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଟକି ରହିଥିବା ଟଙ୍କା ପାଇବେ। ଦୈନନ୍ଦିନ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ କୌଣସି ଦ୍ୱିଧା ରହିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରନ୍ତି। ପିଲାମାନଙ୍କ ଶିକ୍ଷାରେ ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ସମସ୍ୟାଗୁଡ଼ିକ ବିଷୟରେ ଆପଣ ସେମାନଙ୍କ ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିପାରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କୁ ମାଙ୍କର ମନର କଥା ଶୁଣି ବୁଝିବାକୁ ପଡିବ ତାହେଲେ ଆପଣ କେବଳ ତାଙ୍କୁ କିଛି କହିପାରିବେ। ନଚେତ ସେମାନଙ୍କର ମନ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୋଇପାରେ। ଯଦି ଆପଣ କିଛି ନୂତନ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ବନ୍ଧୁତା ରଖନ୍ତି ତେବେ ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ କିଛି ଭଲ ସୂଚନା ଆଣିପାରନ୍ତି।

ମକର ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅନୁକୂଳ ହେବ। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଚାରିଆଡ଼େ ବ୍ୟାପିଯିବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦିଆଯାଇଥିବା ପରାମର୍ଶଗୁଡ଼ିକ ସ୍ୱାଗତଯୋଗ୍ୟ ହେବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ମନ ମଧ୍ୟ ଖୁସି ରହିବ। ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଅତିଥିଙ୍କ ଆକସ୍ମିକ ଆଗମନ ହେତୁ ଆପଣଙ୍କର ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟ ବଢ଼ିପାରେ। ଶକ୍ତିରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କର ମନୋବଳ ଭାଙ୍ଗିଯିବ। ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ସମନ୍ୱୟ ରହିବ। ଆପଣଙ୍କୁ ଆଉ କିଛି ନୂତନ ପ୍ରୟାସ କରିବାକୁ ପଡିବ କେବଳ ସେତେବେଳେ ଆପଣ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବାକୁ ସଫଳ ହେବେ। ଯେଉଁମାନେ ରାଜନୀତିରେ ନିଜର ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି ସେମାନେ କୌଣସି ଦଳ ସହ ଜଡିତ ହେବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ନୂତନ ସମ୍ପତ୍ତିର ସଂକେତ ଦେଖାଉଛି। ଯଦି ଆପଣ ଜମି ଯାନ ଘର ଦୋକାନ ଇତ୍ୟାଦି କିଣିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହେବ। ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ମନରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟତା ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ପଡିବ। ଆପଣ ଘର ପାଇଁ କିଛି ଜରୁରୀ ଜିନିଷ ମଧ୍ୟ କିଣି ପାରନ୍ତି। ଆପଣ ନିଜର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଉପହାର ଆଣି ପାରନ୍ତି ଏହା ଆପଣଙ୍କର ଦୁହିଁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରେମକୁ ଗଭୀର କରିବ। ଯଦି ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟରେ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଦିନଟି ଭଲ ହେବ। ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ଶଶୁର ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ଲୋକଙ୍କୁ ଋଣ ଦେବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାରସ୍ପରିକ ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ବିଭେଦ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ।

ମୀନ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସଫଳ ଦିନ ହେବ। ଯଦି ଛାତ୍ରମାନେ କୌଣସି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାଗ ନେଇଛନ୍ତି ତେବେ ସେମାନେ ଏଥିରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିପାରନ୍ତି। ଚାକିରି ସହିତ ଜଡିତ ଛାତ୍ରମାନେ ମଧ୍ୟ କିଛି ବିଶେଷ ସଫଳତା ପାଇପାରନ୍ତି। ଯଦି ଶିଶୁର ଭବିଷ୍ୟତ ସହିତ ଜଡିତ କିଛି ସମସ୍ୟା ଥାଏ ତେବେ ଆପଣ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ବସି ତାହାର ସମାଧାନ ମଧ୍ୟ ପାଇପାରିବେ। ଯେଉଁମାନେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଚାକିରୀ ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି ସେମାନେ ଆଜି କିଛି ଭଲ ସୂଚନା ଶୁଣିବାକୁ ପାଇପାରନ୍ତି।| ଆପଣ ବାପାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ସଚେତନ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ। ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ ନିଶ୍ଚିତ ନିଅନ୍ତୁ ନଚେତ କୌଣସି ଦୀର୍ଘ ରୋଗ ହୋଇପାରେ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *