Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୧୪ ଏପ୍ରିଲ ୨୦୨୨,ଗୁରୁବାର : ଆଜି ଏହି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କୁ କୁଟିଳ ପ୍ରବୃତ୍ତିର ଲୋକଙ୍କ ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ହେବ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ମେଷ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ଆଖପାଖର ପରିବେଶ ସୁଖଦ ହେବ। ଆପଣ ଘରେ ଏବଂ ବାହାରେ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ଭଲ ସୂଚନା ଶୁଣିବା ଜାରି ରଖିବେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବ। ଆପଣଙ୍କର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ବିବାଦ ହୋଇପାରେ ସେଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ମାମଲାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ବଢାଇବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ। ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଏଥିରେ ସଫଳତା ପାଇବେ। ଯଦି ଆପଣ କାହାକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ ତାହା କରନ୍ତୁ। ଆପଣ ଗରିବ ଲୋକଙ୍କ ସେବା ପାଇଁ ମନ୍ଦିରରେ ଦାନ କରିବେ। ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଏବଂ ଧାର୍ମିକ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିପାରନ୍ତି।

ବୃଷ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ଆନନ୍ଦର ମାଧ୍ୟମ ବଢାଇବାର ଦିନ ହେବ। ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ଭଲ ସମ୍ପତ୍ତି ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇପାରେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ଭାଗ ହୁଏ ତେବେ ଏହା ଆଜି ହୋଇପାରେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ମାନ ଏବଂ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଯେଉଁମାନେ ରାଜନୀତି ଦିଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଉ କିଛି ଅସୁବିଧା ଏବଂ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିବ କେବଳ ସେତେବେଳେ ସେମାନେ କିଛି ସ୍ଥିତିରେ ପହଞ୍ଚି ପାରିବେ। ବିଦେଶରୁ ଶିକ୍ଷା ନେବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଦିନଟି ଭଲ ହେବ। ଆପଣ ନିଜର କିଛି ପୁରୁଣା ଋଣ ପରିଶୋଧ କରିବାକୁ ସଫଳ ହେବେ ଏହା ଦ୍ଵାର ଆପଣଙ୍କର ମାନସିକ ଚାପକୁ ହ୍ରାସ କରିବ।

ମିଥୁନ ରାଶି:- ଆଜି ଆପଣ କିଛି ବିଶେଷ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ଦୌଡ଼ିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ନିଜ ପରିବାର ପ୍ରତି ମଧ୍ୟ ଧ୍ୟାନ ଦେବେ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଏହାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଏକ ଅତିଥିଙ୍କ ଆଗମନ ହୋଇପାରେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ଖର୍ଚ୍ଚ ମଧ୍ୟ ବଢ଼ିପାରେ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟମାନେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ଆତିଥ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ଥିବା ଦେଖାଯିବେ। ପରିବାରର ଛୋଟ ପିଲାମାନେ ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ କିଛି ଅନୁରୋଧ କରିପାରନ୍ତି ଯାହାକୁ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ପୂରଣ କରିବେ। ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ଭାଇ ଓ ପିଲାମାନଙ୍କ ବିବାହରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ମଧ୍ୟ ଯତ୍ନବାନ ହେବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ଆପଣଙ୍କର ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା ଜ୍ୱର ଥକାପଣ ଇତ୍ୟାଦି ହୋଇପାରେ।

କର୍କଟ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବିଶେଷ ଫଳପ୍ରଦ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ପିଲାମାନଙ୍କ ସଙ୍ଗତ ଉପରେ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଖର୍ଚ୍ଚ ବଢ଼ିବ ଯାହା ବିଷୟରେ ଆପଣ ଚିନ୍ତିତ ରହିବେ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ସେଗୁଡିକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଆପଣ ନିଜର ଜମା ହୋଇଥିବା ଟଙ୍କାକୁ ମଧ୍ୟ ଶେଷ କରିଦେବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ପରେ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିବେ। ଆପଣ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଠାରୁ କିଛି ଭଲ ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ପାଇପାରନ୍ତି। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ ନିଜ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ମାଙ୍ଗଳିକ ପର୍ବରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରନ୍ତି। ପିତାମାତାଙ୍କଠାରୁ ଆଶୀର୍ବାଦ ଗ୍ରହଣ କରି ଆପଣ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସଫଳତା ପାଇବେ।

ସିଂହ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ କଷ୍ଟଦାୟକ ଦିନ ହେବ। ଆପଣଙ୍କର ଅତୀତର କିଛି ଭୁଲ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ଷମା ମାଗିବାକୁ ମଧ୍ୟ ପଡିପାରେ। ଯଦି ଆଜି ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କ ବିବାହ ସହିତ ଜଡିତ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଏ ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏଥିରେ ବରିଷ୍ଠ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରନ୍ତୁ ନଚେତ ଆପଣଙ୍କୁ ପରେ ଖରାପ ଭଲ କଥା ଶୁଣିବାକୁ ପଡିପାରେ। ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ପାଇଁ ରାସ୍ତା ଖୋଲା ରହିବ। ଆପଣ ନିଜର ବ୍ୟବସାୟର କିଛି ସ୍ଥଗିତ ଯୋଜନା ମଧ୍ୟ ଲଞ୍ଚ କରିବେ ଯାହା ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏହାର ଫାଇଦା ଉଠାଇବେ। ଅବିବାହିତ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ତଥାପି ବର୍ତ୍ତମାନ କୌଣସି ଆରାମ ମିଳିବ ନାହିଁ।

କନ୍ୟା ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ କଷ୍ଟଦାୟକ ଦିନ ହେବ। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣ ନିଜର ଅଭିଜ୍ଞତାର ଲାଭ ପାଇବେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ପରାମର୍ଶ ସ୍ୱାଗତଯୋଗ୍ୟ ହେବ। ଯଦି କୌଣସି ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହୁଏ ତେବେ ଆପଣ ଏଥିରେ ଚୁପ ରହିବା ଭଲ ହେବ। ଯଦି ଆପଣ ନିଜର ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ କାହା ସହିତ ସେୟାର କରନ୍ତି ସେମାନେ ହୁଏତ ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ପରିହାସ କରିପାରନ୍ତି। ଆପଣ ମାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ସଚେତନ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ। ଆଜି ଅଟକି ରହିଥିବା ଧନ ପ୍ରାପ୍ତ ଯୋଗୁ ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ଦୃଢ଼ ହେବ ଏବଂ ଆପଣ ନିଜର ପିଲାମାନଙ୍କର ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ କିଛି ଟଙ୍କା ସଞ୍ଚୟ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ।

ତୁଳା ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧିର ଦିନ ହେବ। ଆପଣ ନିଜ ପାଇଁ କିଛି ଜିନିଷ କିଣିବାରେ ମଧ୍ୟ କିଛି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେ ଯାହା ଦେଖି ଆପଣଙ୍କ ଶତ୍ରୁମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ଇର୍ଷା କରିବେ। ଯଦି ଶାଶୁଘର ପକ୍ଷରୁ କାହାକୁ ଟଙ୍କା ଋଣ ଦିଆଯାଏ ତେବେ ସେ ପରେ ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ମତଭେଦ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ। ଅବିବାହିତ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନରେ ଏକ ନୂତନ ଅତିଥିଙ୍କ ଆଗମନ ହୋଇପାରେ। ଛାତ୍ରମାନେ ସେମାନଙ୍କର ପରାମର୍ଶଦାତା ଏବଂ ସହକର୍ମୀମାନଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ କୌଣସି ପରୀକ୍ଷାରେ ଉତ୍ତମ ସଫଳତା ପାଇବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ପରିବାରର ନାମ ଅଧିକ ଆଲୋକିତ ହେବ। ଯଦି ପିତା କୌଣସି ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଅଛନ୍ତି ତେବେ ତାଙ୍କର ଯନ୍ତ୍ରଣା ବଢିପାରେ।

ବିଛା ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟମ ଫଳପ୍ରଦ ହେବ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଧୀର ଚାଲୁଥିବା ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣେ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କଠାରୁ ପରାମର୍ଶ ନେବାକୁ ପଡିବ ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏହାକୁ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତୁ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ଆପଣ ନିଜର ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ମଜା କରିବାକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି। ପ୍ରେମ ଜୀବନଯାପନ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ନିଜ ପ୍ରିୟଙ୍କ କଥାରେ ଖୁସି ହେବେ ଏବଂ ସେମାନେ ଯାହା କୁହନ୍ତି ବା କରନ୍ତି ସେହି ସମାନ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ କୌଣସି ଭୁଲ କାମ ମଧ୍ୟ କରିପାରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କଠାରୁ ଠିକ ସମୟରେ ସାହାଯ୍ୟ ନ ପାଇ ଆପଣଙ୍କ ମନ ବିଚଳିତ ହେବ।

ଧନୁ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଢ଼ କରିବା ପାଇଁ ହେବ କାରଣ ଆପଣ ହଠାତ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଟଙ୍କା ପାଇ ପାରିବେ ଯାହା ଆପଣ ଆଶା କରିନଥିଲେ। ଛାତ୍ରମାନେ କିଛି ନୂଆ ଶିଖିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ଖୁସି ହେବେ। ଚାକିରି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଲୋକଙ୍କୁ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ କିଛି ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ। ଆପଣ କିଛି ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ ଯେଉଁଠାରେ ଆପଣ କିଛି ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଭେଟିବେ। ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ମାଙ୍କୁ ଦେଇଥିବା ପ୍ରତିଜ୍ଞା ପୂରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ସେ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇପାରନ୍ତି।

ମକର ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଦିନ ହେବ। ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟର ସ୍ଥଗିତ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରାଥମିକତା ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ ତେବେ ଆପଣ କେବଳ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟ ଅନୁସାରେ ରୋଜଗାର କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ। ସରକାରୀ ଚାକିରିରେ ନିୟୋଜିତ ମହିଳାଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବେଳେ ଭାଷଣର ମଧୁରତା ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ପଡିବ। ଆପଣ ଶଶୁର ଘର ପକ୍ଷରୁ ଧନ ଲାଭ କରୁଥିବା ପରି ମନେ ହେଉଛି। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଖାଲି ବସିଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କ ସହିତ ସମୟ ବିତାଇବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଆପଣ ନିଜର କାର୍ଯ୍ୟ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ। ଯଦି ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟରେ କିଛି ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରନ୍ତି ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ଯଶ ଏବଂ ଭାଗ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଦିନ ହେବ। ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ପ୍ରତିପକ୍ଷଙ୍କ ସହିତ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କର ଅଗ୍ରଗତି ଦେଖି ଆପଣଙ୍କୁ ଇର୍ଷା କରିବେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର କ୍ଷତି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି କାମକୁ ଭାଗ୍ୟ ଉପରେ ଛାଡିଦିଅନ୍ତି ତେବେ ଏହା ପରେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ ତେଣୁ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ। ସନ୍ତାନ କୌଣସି ନୂତନ ଚାକିରି ପାଇବା ଯୋଗୁ ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ଖୁସି ରହିବ। ଯଦି ଆପଣ କାହା ସହିତ ଟଙ୍କା କାରବାର କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ସେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଭୁଲ ପରାମର୍ଶ ଦେଇପାରନ୍ତି।

ମୀନ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣର ଦିନ ହେବ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ସମ୍ପତ୍ତି କିମ୍ବା ଯାନ କିଣିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ଥିଲା ତେବେ ତାହା ଆଜି ପୂରଣ ହେବ। ଘରୋଇ ସ୍ତରରେ ଆପଣ କୌଣସି ଶୁଭ ଆୟୋଜନ କରିପାରନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ପରିଜନଙ୍କ ଯିବା ଆସିବା ଜାରି ରହିବ। ଆପଣ ନିଜର ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ରାତି ସମୟ ବିତାଇବେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦୂରତା ହ୍ରାସ କରିବ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ନିକଟ କିମ୍ବା ଦୂର ବ୍ୟବସାୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡିବ ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଯାଆନ୍ତୁ କାରଣ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କୁ କାହାର କଥା ଶୁଣିବା ପରେ ତୁରନ୍ତ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ ନଚେତ ସେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରନ୍ତି।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *