Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୧୨ ଏପ୍ରିଲ ୨୦୨୨,ମଙ୍ଗଳବାର : ଆଜି ଏହି ୪ଟି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ମଙ୍ଗଳକାରୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହେବ ଆଜିର ଦିନ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ମେଷ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ଆକାଂକ୍ଷା ପୂରଣ କରିବାର ଦିନ ହେବ। ଆପଣ ନିଜ ପିତାମାତାଙ୍କୁ ଏକ ତୀର୍ଥସ୍ଥାନକୁ ନେଇଯାଇପାରନ୍ତି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ପାଇବେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ସମ୍ପତ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବିବାଦ ଆଇନରେ ଚାଲିଛି ତେବେ ଆପଣ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏଥିରେ ଆରାମ ପାଇବ ନାହିଁ ଏବଂ ଏହା ଏକ ନୂଆ ମୋଡ଼ ନେଇପାରେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କର ଯୋଜନା ପୂରଣ ହେତୁ ଆପଣଙ୍କର ମନ ଖୁସି ହେବ। ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଅତିଥିଙ୍କ ଆଗମନ ହେତୁ ଆପଣଙ୍କର ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟ ବଢ଼ିପାରେ ଯାହା ବିଷୟରେ ଆପଣ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ କିନ୍ତୁ ପରିବାରର ଯେକୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ସହିତ ଜଡିତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାବେଳେ ଆପଣଙ୍କୁ ମନେ ରଖିବାକୁ ହେବ ଯେ ପରିବାରର ବରିଷ୍ଠ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ ଆବଶ୍ୟକ।

ବୃଷ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଅସୁବିଧାଜନକ ଦିନ ହେବ କାରଣ ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ଜମି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବିଷୟ ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇପାରେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ କଥାକୁ ଲୋକଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଦୃଢ଼ ଭାବରେ ରଖିବାକୁ ପଡିବ କେବଳ ସେତେବେଳେ ଆପଣ ସଫଳ ହେବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ। ଆଜି ନିକଟ ଏବଂ ଦୂର ଯାତ୍ରା କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଗାଡିଟିକୁ ଯତ୍ନର ସହ ଚଲାଇବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଭୟ ଅଛି। ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ପତ୍ତି ଚୁକ୍ତି ସମାପ୍ତ ହେବ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଲାଭ ପାଇବେ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ଟଙ୍କା କାହାର ଆଦେଶରେ ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ ନଚେତ ଆପଣଙ୍କର ଟଙ୍କା ନଷ୍ଟ ହୋଇପାରେ।

ମିଥୁନ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ମିଶ୍ରିତ ଦିନ ହେବ। ଯେଉଁମାନେ ଏକ ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ସେମାନେ କିଛି ଯୋଜନା କରିବେ କିନ୍ତୁ କେବଳ ସେମାନଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଅନୁସରଣ କରିବା ଭଲ ହେବ। ଭାଇମାନଙ୍କ ସହିତ ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ପର୍କ ଉନ୍ନତ ହେବ। ଛାତ୍ରମାନେ ମଧ୍ୟ କିଛି ନୂଆ ଶିଖିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ବୃଥା ଖର୍ଚ୍ଚରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅସୁବିଧାଜନକ ହୋଇପାରେ। ବସ୍ତୁ ସମ୍ବଳ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ କିନ୍ତୁ କାହାକୁ କଠୋର ଶବ୍ଦ କହିବା ପୂର୍ବରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ। ଯଦି ଆପଣ ସନ୍ତାନର ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ କୌଣସି ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ କଥା ହୁଅନ୍ତୁ।

କର୍କଟ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କର ବାସ୍ତୁ ଭୋଗ ଏବଂ ସମ୍ବଳର ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ଦିନ ହେବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ଖ୍ୟାତି ଆହୁରି ବଢ଼ିବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ଚାରିପାଖରେ ପରିବେଶ ସୁଖଦ ହେବ। ଆପଣ ପିଲାଙ୍କ ଅଗ୍ରଗତି ଦେଖି ଖୁସି ହେବେ। ଆଜି ପରିବାର ଏବଂ ସହକର୍ମୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଆପଣଙ୍କର ନିବିଡ଼ତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ଗୁପ୍ତଚରଙ୍କ ଶବ୍ଦ ଶୁଣିବାକୁ ପଡିବ ସେଗୁଡ଼ିକ ଆପଣଙ୍କର ଲାଭଦାୟକ ହୋଇପାରେ। ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜଣେ ସେବକଙ୍କ ସୁଖ ପାଇବା ଭଳି ଲାଗୁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଆପଣ ବିଦେଶରେ ରହୁଥିବା ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କଠାରୁ କିଛି ନିରାଶାଜନକ ସୂଚନା ଶୁଣିବାକୁ ପାଇପାରନ୍ତି। ଆପଣ କୌଣସି ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ।

ସିଂହ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅନୁକୂଳ ଫଳାଫଳ ଆଣିବ। ଯଦି ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କର ଏକ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଅଟକି ଯାଇଛି ତେବେ ଏହା ଏକ ସବୁଜ ସଙ୍କେତ ପାଇପାରେ କିନ୍ତୁ ଆପଣ କେବଳ ଜ୍ଞାନ ଏବଂ ଚତୁରତାର ସହିତ ନିଆଯାଇଥିବା ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ସଫଳତା ପାଇବେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ଉଦ୍ୟମ ଏବଂ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଆପଣ ନିଜର ପୁରୁଣା ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପାଇବା ଭଳି ଲାଗୁଛନ୍ତି। ପିଲାମାନଙ୍କ ବିବାହରେ ଆସୁଥିବା ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଆପଣ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇପାରେ। ଯଦି ମାଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ବିବାଦ ଉପୁଜେ ତେବେ ଆପଣ ଚୁପ ରହିବା ଭଲ ହେବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଅନ୍ୟ କିଛି ବିନିଯୋଗ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପଡିବ ତେବେ ଆପଣ କେବଳ ଏଥିରୁ ଅଧିକ ଲାଭ ପାଇବାକୁ ସଫଳ ହେବେ।

କନ୍ୟା ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ମହଙ୍ଗା ଦିନ ହେବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ ତଥାପି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଖର୍ଚ୍ଚକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବେ ନାହିଁ ଯାହା ପରେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି କରିବ। କୌଣସି ନୂତନ ଯାନ କିଣିବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭ ହେବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର କିଛି ଅଟକି ରହିଥିବା କାମ ମଧ୍ୟ ସହଜରେ ସମାପ୍ତ ହେବ ଯାହାକୁ ଦେଖି ଆପଣ ଖୁସି ହେବେ। କିଛି କାମ ପିଲାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯିବ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରର ନାମକୁ ଆଲୋକିତ କରିବ କିନ୍ତୁ ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କିଛି ମତଭେଦ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ ଯାହା କଥାବାର୍ତା ମାଧ୍ୟମରେ ସମାଧାନ କରିବା ଭଲ ହେବ।

ତୁଳା ରାଶି:- ଚାକିରି ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଦିନଟି ଭଲ ହେବ। ଯଦି ଆପଣ କାହାକୁ ଋଣ ଦେଇଛନ୍ତି କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କ ଟଙ୍କାକୁ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ବିନିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଆୟର ବୃଦ୍ଧି କରିବ। ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ପରୀକ୍ଷାରେ ସଫଳତା ପାଇବାର ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି। ସନ୍ଧ୍ୟା ଠାରୁ ରାତି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆପଣ ଜଣେ ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ଏବଂ ପୁରୁଣା ଅଭିଯୋଗ ଦୂର କରିବେ। ଆପଣ ନିଜ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଭ୍ରମଣ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିପାରନ୍ତି। ରାଜନୀତି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଆପଣ ଜିତୁଥିବା ପରି ମନେହେଉଛି। ଅବିବାହିତ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଉତ୍ତମ ସୁଯୋଗ ଆସିପାରେ କିନ୍ତୁ ଧର୍ମର କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗ ଦେଇ ଆପଣ ସମ୍ମାନ ପାଇବେ।

ବିଛା ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ବିଶେଷ କାର୍ଯ୍ୟ କରି ଦେଖାଇବା ଏବଂ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ନିଜର ବ୍ୟବସାୟର ସ୍ଥଗିତ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବାରେ ସମୟ ବିତାଇବେ କିନ୍ତୁ ଆପଣ କୌଣସି ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବିଜୟ ଲାଭ କରୁଥିବା ପରି ମନେହେଉଛି। ବିବାହ ଭୋଜିରେ ଯୋଗଦେବାବେଳେ ଆପଣଙ୍କୁ କଡା ମସଲାରେ ତିଆରି ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଆପଣଙ୍କ ପେଟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଯାତ୍ରା କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ଆପଣଙ୍କୁ ପରିବାରର ଛୋଟ ପିଲାମାନଙ୍କର କଥା ଶୁଣି ବୁଝିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଆପଣ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କୁ କୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ବୁଲାଇବା ପାଇଁ ନେଇଯାଇପାରନ୍ତି।

ଧନୁ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବ। ଆପଣ କୌଣସି ପୂଜାପାଠ ସତସଙ୍ଗ ଇତ୍ୟାଦିରେ ମଧ୍ୟ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେ। ଯେଉଁମାନେ ଏକ ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ ଚଲାଉଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ କିଛି ଯୋଜନା କରିବାକୁ ପଡିବ ତେବେ ଆପଣ କେବଳ ସେଗୁଡ଼ିକର ଲାଭ ଉଠାଇ ପାରିବେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ରାଜନୀତି ଦିଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ କିଛି ନେତାଙ୍କୁ ଭେଟିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇପାରନ୍ତି। ଯଦି ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀମାନଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ଟେନସନ ଚାଲିଥାଏ ତେବେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଉନ୍ନତି ହେବ। ଆପଣ ସନ୍ତାନଙ୍କୁ ଦେଇଥିବା ପ୍ରତିଜ୍ଞା ପୂରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ସେ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ପରିବାରରେ ଆପଣଙ୍କର କଥାକୁ ସମ୍ମାନ ଦିଆଯିବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ।

ମକର ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଶକ୍ତି ବଢାଇବାକୁ ଦିନ ହେବ। ଚାକିରି ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଚତୁର ବୁଦ୍ଧି ସହିତ ସେମାନଙ୍କର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଠିକ ସମୟରେ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ ଯାହା ଦେଖି ସେମାନଙ୍କର କିଛି ଶତ୍ରୁ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିବେ କିନ୍ତୁ ସେମାନେ କୌଣସି ଜିନିଷକୁ ନଷ୍ଟ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ ନାହିଁ ଏବଂ ନିଜ ମଧ୍ୟରେ ଯୁଦ୍ଧ କରି ଧ୍ୱଂସ ହେବେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଟଙ୍କା କୌଣସି ଜାଗାରେ ଅଟକି ଯାଇଛି ତେବେ ଏହା ଫେରି ଆସିବାର ସମସ୍ତ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ବେକାର ବସିବାରେ ସମୟ ନଷ୍ଟ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ନଚେତ ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ବିବାଦ ମଧ୍ୟ କରିପାନ୍ତି।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ପୁରୁଣା ଦାୟିତ୍ୱକୁ ମୁକ୍ତି ଦେବ। ଆପଣଙ୍କର ପୁରୁଣା ବିଚାରାଧୀନ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେତୁ ଆପଣ ଖୁସି ହେବେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ ଏକ ଧାର୍ମିକ ସମାରୋହରେ ଯୋଗ ଦେଇପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଆପଣ ନିଜ ଉପାୟରେ ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କୁ ବିନାଶ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ କିନ୍ତୁ ତାପରେ ଆପଣ ସେମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ। ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କର ବର୍ଦ୍ଧିତ ଖର୍ଚ୍ଚରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ପରେ ଆପଣ ଅସୁବିଧାର କାରଣ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଯେଉଁମାନେ ଏହି ନୂତନ ସମ୍ପତ୍ତି କିଣିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ସମୟ ଅପେକ୍ଷା କରିବା ଭଲ ହେବ ନଚେତ ସେମାନଙ୍କର ଡିଲ ଭୁଲ ହୋଇପାରେ।

ମୀନ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ଧନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଦିନ ହେବ। ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଖରୁ ଆପଣ କିଛି ସୁଖଦ ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ପାଇପାରନ୍ତି। ଆପଣ କୌଣସି ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବେ ଯେଉଁଠାରେ ଆପଣ ଏକ ପୁରୁଣା ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଭେଟିବେ। ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କର ଲାଭ ହେତୁ ସେମାନଙ୍କର ସୁଖର କୌଣସି ଠିକଣା ରହିବ ନାହିଁ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ସେମାନେ କାହା ସହିତ କିଛି କହିବା ପୂର୍ବରୁ ଭାବିବେ ନାହିଁ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଆପଣଙ୍କର କେତେକ ପୁରୁଣା ରୋଗ ପୁନର୍ବାର ଉତ୍ପନ୍ନ ହୋଇପାରେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ହେବ। ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀମାନଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷା ଗ୍ରହଣପାଇଁ ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କଠାରୁ ପରାମର୍ଶ ନେବାକୁ ପଡିବ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *