Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୦୨ ଏପ୍ରିଲ ୨୦୨୨, ଶନିବାର: ୧୨ଟି ରାଶି ପାଇଁ କେମିତି କଟିବ ଆଜିର ଦିନ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ମେଷ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ଦାନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବିତାଇବେ। ଆପଣ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାରେ ଆରାମ ପାଇବେ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ କିଛି ପରିମାଣରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ଆପଣଙ୍କର ସ୍ୱାର୍ଥ ବୋଲି ଭାବିବା ଆରମ୍ଭ କରିବେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ହଠାତ ଖରାପ ହେତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଅସୁବିଧା ହେବ। କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇପାରେ। ଆପଣ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ସହକର୍ମୀମାନେ କାହାକୁ ଖରାପ ମନୋଭାବରେ ଦେଖିବେ ତଥାପି ଆପଣଙ୍କ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବା ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ବକ୍ତବ୍ୟର ମଧୁରତା ହରାଇବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ। ଆପଣ ନିଜର ଅର୍ଥର କିଛି ଅଂଶକୁ ଦାନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବିନିଯୋଗ କରିବେ।

ବୃଷ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଏକ ଦୁର୍ବଳ ଦିନ ହେବ ତେଣୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ସଚେତନ ହେବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଯଦି କୌଣସି ଅସୁବିଧା ଥାଏ ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଆପଣଙ୍କ ପିଲାମାନେ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବା ପରେ ଆପଣ ଖୁସି ହେବେ। ଆପଣ ପରିଜନ ଘରେ ମାଙ୍ଗଳିକ ପର୍ବରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରନ୍ତି। ଆପଣ ନିଜର ଦିନର କିଛି ସମୟ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ବାର୍ତ୍ତାଳାପରେ ବିତାଇବେ ଯାହାକି ପାରିବାରିକ ସମସ୍ୟାର ମଧ୍ୟ ସମାଧାନ କରିବ କିନ୍ତୁ ଏକ ସମ୍ପତ୍ତି କିଣିବା ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ।

ମିଥୁନ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଦିନ ହେବ। ଆପଣଙ୍କୁ ଅନାବଶ୍ୟକ ଖର୍ଚ୍ଚରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ। ହାତରେ ଅନେକ କାର୍ଯ୍ୟ ଥିବାରୁ ଆପଣଙ୍କର ଚିନ୍ତା ବଢ଼ିପାରେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡିବ। ଗାଡି ବ୍ୟବହାର କରିବାରେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ। କୌଣସି ସମ୍ପତ୍ତି ହାସଲ କରିବାକୁ ଆପଣଙ୍କର ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହେବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ଖୁସି ହେବେ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଆପଣ ଇଚ୍ଛାକୃତ ଲାଭ ପାଇବେ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ଖୁସି ହେବେ। ପ୍ରିୟ ଏବଂ ମହାନ ପୁରୁଷମାନଙ୍କ ଦର୍ଶନ ସହିତ ଆପଣଙ୍କର ମନୋବଳ ଅଧିକ ହେବ।

କର୍କଟ ରାଶି:- ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ପୂର୍ବରୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ଯଦି ଆପଣ ଶୀଘ୍ର କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ପରେ ଅନୁତାପ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ପାଇଁ ରାସ୍ତା ଖୋଲା ରହିବ। ଯଦି ଆପଣ ଘରଠାରୁ ଦୂରରେ ଏକ ଚାକିରିରେ କାମ କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ହରାଇ ପାରନ୍ତି ଏବଂ ଆପଣ ସେମାନଙ୍କୁ ଦେଖା କରିବାକୁ ଆସିପାରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ ନିଜର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ବୁଲିବାକୁ ଯିବାକୁ ଯୋଜନା କରିପାରନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ପରିବାରର ବରିଷ୍ଠ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ପରେ ଯିବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ହେବ।

ସିଂହ ରାଶି:- ରାଜନୀତି ଦିଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜି ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବ କାରଣ ସେମାନଙ୍କୁ ଦଳର କିଛି ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯିବ ଯାହା ସେମାନେ ଠିକ ସମୟରେ ଶେଷ କରିବେ। ଆପଣଙ୍କର କିଛି ଆଖି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣ ଆଦୌ ଅସାବଧାନ ହେବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ଯଦି ହୁଏ ତେବେ ଡାକ୍ତରୀ ପରାମର୍ଶ ନିଶ୍ଚିତ ନିଅନ୍ତୁ। ପିଲାମାନଙ୍କର ଦାୟିତ୍ୱ ପୂରଣ ହେତୁ ଆପଣଙ୍କର ମନ ଖୁସି ହେବ। ଭବିଷ୍ୟତରେ ଯଦି ଆପଣ କାହାକୁ ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଥାନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହାକୁ ପୂରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଆପଣଙ୍କର ପରାମର୍ଶଗୁଡିକ କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସ୍ୱାଗତଯୋଗ୍ୟ ହେବ କିନ୍ତୁ ଛୋଟ ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଆଜି ଆବଶ୍ୟକୀୟ ସୁବିଧା ନପାଇ ଚିନ୍ତିତ ରହିବେ।

କନ୍ୟା ରାଶି:- ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ବିବାହିତ ଜୀବନରେ ଏକ ସୁଖଦ ଅନୁଭୂତି ପାଇବେ ଏବଂ ଯଦି ଆପଣ ନିଜର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ଠାରୁ ଇଚ୍ଛା କରିଛନ୍ତି ତେବେ ସେ ତାହା ପୂରଣ କରିବେ। ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦୀମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କର ଅଗ୍ରଗତି ପାଇଁ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ। ଆଜି ବ୍ୟବସାୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ବାପାଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ବୁଲିବା ସମୟରେ ଆପଣ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା ପାଇବେ।ଆପଣଙ୍କର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ବିବାଦ ହୋଇପାରେ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣ ଚୁପ ରହିବା ଭଲ ହେବ।

ତୁଳା ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଦିନ ହେବ। ଅତ୍ୟଧିକ ଚାଲିବା ହେତୁ କିଛି କୌତୁକାଳୀନ ରୋଗ ଆପଣଙ୍କୁ ଧରିପାରେ ଯାହାକୁ ଆପଣ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ। ଆୟର କିଛି ନୂତନ ଉତ୍ସ ମିଳିବ ଯାହାକୁ ଆପଣ ନିଜର ବକ୍ତବ୍ୟ ଦେଖାଇ ଧରିବାକୁ ପଡିବ କେବଳ ସେତେବେଳେ ଆପଣ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ଲାଭ ପାଇବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ। ଯଦି ଛାତ୍ରମାନେ କୌଣସି ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଥିଲେ ତେବେ ସେମାନଙ୍କର ଫଳାଫଳ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ। ପରିବାରର ଜଣେ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଅବସର ପରେ ଏକ ପାର୍ଟିର ଆୟୋଜନ କରାଯିବ ଯେଉଁଥିରେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ମିଳିତ ଭାବେ ଦେଖାଯିବେ। ଆପଣ ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣରେ ପିତାମାତାଙ୍କ ସହଯୋଗ ପାଇବା ଭଳି ଦେଖାଯିବେ।

ବିଛା ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ଖ୍ୟାତି ଏବଂ ଭାଗ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଦିନ ହେବ। ଆପଣଙ୍କର ବିଚାରାଧୀନ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବାରେ ଆପଣ ନିଜର ଭାଇମାନଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ମାଗି ପାରନ୍ତି। ପ୍ରତିକୂଳ ପରିସ୍ଥିତିରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର ଧର୍ଯ୍ୟ ହରାଇବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ। ଯଦି ଆପଣ ଏହା କରନ୍ତି ଆପଣଙ୍କର ଶତ୍ରୁମାନେ ଏହାର ଫାଇଦା ନେବାକୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ବକ୍ତବ୍ୟକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ କେବଳ ସେତେବେଳେ ଆପଣ ନିଜର କାମକୁ ସହଜରେ କରିବାକୁ ସଫଳ ହେବେ। ଯଦି ଆପଣ ଭାଗିଦାରୀରେ କୌଣସି ବ୍ୟବସାୟ କରିଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ସାଥୀଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ରଖିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଆପଣ ପ୍ରତାରିତ ହୋଇପାରନ୍ତି।

ଧନୁ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ। ଆପଣଙ୍କର ସାଂସାରିକ ଭୋଗ ଉପଭୋଗ କରିବାର ମାଧ୍ୟମ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ନିଜର ଦୈନନ୍ଦିନ କିଛି ଆବଶ୍ୟକତା ପୂରଣ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେ। ଚାକିରି ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ନିଜ ମନ ଅନୁଯାୟୀ କାମ ପାଇ ଖୁସି ହେବେ। ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରିବାକୁ ପଡିବ କେବଳ ସେତେବେଳେ ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ। ଯଦି ଆପଣ ଏକ ନୂତନ ଗାଡି କିଣିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ମାମଲା କୋର୍ଟରେ ଚାଲିଛି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଚକର ଲାଇବାକୁ ପଡିବ ତେବେ ଆପଣ କେବଳ ଏଥିରେ ସଫଳତା ପାଇବାକୁ ସଫଳ ହେବେ।

ମକର ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆର୍ଥିକ ଲାଭର ଦିନ ହେବ। ଯଦି ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟରେ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତି ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ଛାତ୍ରମାନେ ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ସମସ୍ୟା ବିଷୟରେ ବୟସ୍କମାନଙ୍କ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ କେବଳ ସେତେବେଳେ ସେମାନେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବାକୁ ସଫଳ ହେବେ। ଯେଉଁମାନେ ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନ କିଛି ସମୟ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିବ। ଏହି ସମୟ ଋଣ ନେବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଉପଯୁକ୍ତ ନୁହେଁ। ଆପଣ ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଖରୁ କିଛି ଆନନ୍ଦଦାୟକ ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ପାଇପାରନ୍ତି।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ। ଆପଣଙ୍କର ବଢୁଥିବା ଖର୍ଚ୍ଚ ବିଷୟରେ ଆପଣ ଚିନ୍ତିତ ରହିବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ମଧ୍ୟ ପରାମର୍ଶ କରିପାରନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ କାହାର ଆଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ କୌଣସି ସମ୍ପତ୍ତି କ୍ରୟ ଏବଂ ବିକ୍ରୟ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ହେବ। ଆପଣଙ୍କର କିଛି ଗୁପ୍ତ ଶତ୍ରୁମାନେ ଜିତିବେ ଯେଉଁମାନେ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରଗତିରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରନ୍ତି। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ ଜଣେ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇପାରନ୍ତି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ଦୌଡ଼ିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ମଧ୍ୟ କିଛି ଚାପ ରହିବ।

ମୀନ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ ସୁଖଦ ହେବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଗ୍ରଗତି କରୁଥିବା ଦେଖି ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଖୁସି ହେବେ। ଆପଣ ପିଲାମାନଙ୍କର ଶିକ୍ଷା ସହିତ ଜଡିତ ଏକ ନିକଟ ଏବଂ ଦୂର ଯାତ୍ରାକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ଯଦି ଆପଣ କାହାକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ସେ ଆପଣଙ୍କର ବିଶ୍ୱାସକୁ ନଷ୍ଟ କରିପାରନ୍ତି। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା ପାଇପାରନ୍ତି ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଚାକିରୀ ପାଇଁ ବୁଲୁଥିବା ଲୋକମାନେ ସଫଳତା ପାଇପାରନ୍ତି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନେ ଖୁସି ହେବେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ଦୃଢ଼ ହେବ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *