Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୧୯ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୨୨, ଶନିବାର: ୧୨ଟି ରାଶି ପାଇଁ କେମିତି କଟିବ ଆଜିର ଦିନ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ମେଷ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ରାଜନୀତି ଦିଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ। ଯଦି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ କିଛି ଅବନତି ଘଟିଥଲା ତେବେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏଥିରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବେ କିନ୍ତୁ ଛାତ୍ରମାନେ ଶିକ୍ଷାରେ କିଛି ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଆପଣ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କ ମାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଉପହାର ଆଣି ପାରନ୍ତି। ଆପଣ ନିଜର ଅତୀତର ଭୁଲରୁ କିଛି ଶିଖିବେ ଏବଂ ଭବିଷ୍ୟତରେ ସେଗୁଡିକୁ ପୁନରାବୃତ୍ତି କରିବେ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଟଙ୍କା ଅଭାବର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବେ କାରଣ ଆପଣଙ୍କର କିଛି ଟଙ୍କା ଅଟକି ଯାଇପାରେ।

ବୃଷ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟମ ଫଳପ୍ରଦ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆପଣ ନିଜ ବାପା ଏବଂ ମାଆଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦରୁ ଯାହା ବି କାମ କରନ୍ତି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସଫଳତା ପାଇବେ। ଆପଣଙ୍କ ପିଲାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଆପଣଙ୍କର କିଛି ଚିନ୍ତା ରହିବ ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ମଧ୍ୟ ପରାମର୍ଶ କରିପାରନ୍ତି। ଯେଉଁମାନେ ଏକ ନୂତନ ଯାନ କିଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସମୟ ଦୁର୍ବଳ ତେଣୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅପେକ୍ଷା କରିବା ଭଲ ହେବ। ଯଦି କୌଣସି ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ବିବାଦ ଅଛି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ସଂଯମତା କରିବାକୁ ପଡିବ। ଆପଣଙ୍କୁ ବକ୍ତବ୍ୟର ମଧୁରତା ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ପଡିବ କେବଳ ସେତେବେଳେ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦେବ।

ମିଥୁନ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସାଧାରଣ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଯଦି ଚାକିରିରେ ନିୟୋଜିତ ଲୋକମାନେ ଚାକିରି ବଦଳାଇବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ସେହି ଯୋଜନା ସଫଳ ହେବ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଜି କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ସମନ୍ୱୟ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ହେବ। ଭବିଷ୍ୟତରେ ଯଦି ଆପଣ ପୂର୍ବରୁ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରିଥାନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଏହାକୁ ଦୁଇଗୁଣା ଫେରସ୍ତ କରିପାରନ୍ତି। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ ନିଜର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ କିଛି ବିଷୟରେ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହୋଇପାରେ ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇପାରନ୍ତି ତାହେଲେ ଆପଣ ତାଙ୍କୁ ମନାଇବା ପାଇଁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ଉଚିତ।

କର୍କଟ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅନୁକୂଳ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆପଣ ନିଜର ପାରିବାରିକ କାର୍ଯ୍ୟ ପରିଚାଳନାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ ଏବଂ ବ୍ୟସ୍ତତା ମଧ୍ୟରେ ଆପଣ ନିଜର ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପାଇଁ ସମୟ ବାହାର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ। ଯଦି କୌଣସି ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ବିବାହରେ କୌଣସି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଥାଏ ତେବେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ଦୂର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ। ଛୋଟ ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ହୁଏତ ଜଣେ ଅଭିଜ୍ଞ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ କେବଳ ସେତେବେଳେ ସେ ତାଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟରେ ଆସୁଥିବା ଅଭାବକୁ ଦୂର କରିବାକୁ ସଫଳ ହେବେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଦେବ ଦର୍ଶନ ଇତ୍ୟାଦି ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିପାରନ୍ତି।

ସିଂହ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାର ଦିନ ହେବ। ଯେଉଁମାନେ ରାଜନୀତିରେ ନିୟୋଜିତ ଅଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡ଼ିବ କାରଣ ସେମାନଙ୍କର ଶତ୍ରୁମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଭାବମୂର୍ତ୍ତିକୁ ଖରାପ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ କିଛି ସାଧାରଣ ସଭା କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ। ଆପଣ ନିଜର କିଛି ଅସୁବିଧାକୁ ନିଜ ପିତାଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିପାରନ୍ତି ଯାହାର ସମାଧାନ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସହଜରେ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ। ଯେଉଁମାନେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଚାକିରିରେ ନିୟୋଜିତ ସେମାନଙ୍କୁ ସତର୍କତାର ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପଡିବ। ନଚେତ ସେମାନେ ଚାକିରି ହରାଇ ପାରନ୍ତି। କାହା ଠାରୁ ଶୁଣିଥିବା କଥା ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିବାକୁ ଠାରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ।

କନ୍ୟା ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସମୃଦ୍ଧ ଦିନ ହେବ। ଆପଣଙ୍କର ସାହସ ଏବଂ ଶକ୍ତି ସହିତ ଆପଣ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାକୁ ସଫଳ ହେବେ। ଆପଣ ନିଜର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ବିଷୟରେ ଟିକେ ଚିନ୍ତିତ ରହିବେ ଯାହା ପାଇଁ ଆପଣ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇପାରନ୍ତି। ଆପଣ ନିଜର ଦୀର୍ଘ ବିଚାରାଧୀନ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ନିଜ ମାଙ୍କ ସହିତ ମଧ୍ୟ ପରାମର୍ଶ କରିପାରନ୍ତି। ଯଦି ଶିଶୁର ବିବାହରେ କୌଣସି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଥାଏ ତେବେ ଆପଣ ଏହାକୁ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ସଫଳ ହେବେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କାହା ସହିତ ଟଙ୍କା କାରବାର ହୋଇଛି ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ହେବ।

ତୁଳା ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ମିଶ୍ରିତ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଭଲ ହେବ ଯେ ଏଥିରେ କାହାକୁ ଅଂଶୀଦାର ନକରିବା ଅନ୍ୟଥା ସେ ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା କରିପାରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ତିକ୍ତତା ହେତୁ ଆପଣ ସାଙ୍ଗ ସହିତ ଝଗଡା କରିପାରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କର ପୈତୃକ ସମ୍ପତ୍ତି ସହିତ ଜଡିତ କୌଣସି ବିବାଦର ସମାଧାନ ହୋଇପାରେ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ପତ୍ତି ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। କିଛି ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟ ସାରିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଲାଞ୍ଚ ଦେବାକୁ ପଡିବ। ଚାକିରିରେ ଆପଣଙ୍କର ମଧୁର ସ୍ୱର ହେତୁ ଆପଣଙ୍କର ଜୁନିୟରମାନେ ଏହାର ଫାଇଦା ନେବାକୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ।

ବିଛା ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ମାତ୍ରାରେ ଚାପଗ୍ରସ୍ତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ପରିବାରର ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କିଛି ବିବାଦ ହୋଇପାରେ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରବେଶ ନକରିବା ଭଲ ହେବ। ଛୋଟ ପିଲାମାନେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଅନୁରୋଧ କରିପାରନ୍ତି। ଯେଉଁମାନେ ନିଜ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ବିଦେଶରୁ ଶିକ୍ଷିତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ସେମାନେ ଆବେଦନ କରିପାରନ୍ତି। ବ୍ୟବସାୟରେ ଆପଣ ନିଜର କୌଣସି କାରବାର ପାଇଁ ଚିନ୍ତିତ ରହିବେ କିନ୍ତୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଏହା ଶେଷ ହେବ। ଯଦି ଛୋଟ ବ୍ୟବସାୟୀମାନଙ୍କୁ କାହାଠାରୁ ଋଣ ନେବାକୁ ପଡିବ ତେବେ ସେମାନେ ଏହାକୁ ସହଜରେ ପାଇ ପାରିବେ । ଆପଣ ଜୀବନ ସାଥୀ ପାଇଁ ଏକ ଉପହାର ଆଣିପାରନ୍ତି।

ଧନୁ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଦିନ ହେବ। ଆପଣ ନିଜର କାମକୁ ନେଇ ଟିକିଏ ଚିନ୍ତିତ ରହିବେ ସେ ତାଙ୍କ ଅତୀତର ବିଚାରାଧୀନ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ସାକ୍ଷାତ ଏବଂ ଶୁଣିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ। ଧନର ଆସିବା ଯିବା ଲାଗି ରହିବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟର ଅଟକି ରହିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକର ସମାଧାନ କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ପିତା ଆପଣଙ୍କ ଠାରେ କିଛି ଅନୁରୋଧ କରନ୍ତି ତେଣୁ ଆପଣ ତାହା ନିଶ୍ଚୟ ପୂରଣ କରିବେ ନଚେତ ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଆପଣ ପିଲାମାନଙ୍କ ଶିକ୍ଷା ସହିତ ଜଡିତ କିଛି ଲୋକଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଯାଇପାରନ୍ତି। ଆପଣ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ କ୍ଳାନ୍ତ ଅନୁଭବ କରିବେ।

ମକର ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଅଳସୁଆ ଦିନ ହେବ। ଆପଣଙ୍କର ଅଳସୁଆ ହେତୁ ଆପଣ ନିଜର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଆସନ୍ତାକାଲି ପାଇଁ ସ୍ଥଗିତ ରଖି ପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟ ଅଛି ତେବେ ତାହା କରିବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ହେବ କିନ୍ତୁ ଆପଣ କୌଣସି ନୂତନ ସମ୍ପତ୍ତି କିଣିବାକୁ ଯୋଜନା କରିପାରନ୍ତି ଯାହାର ଦିଗଗୁଡ଼ିକ ଚଳନଶୀଳ ସାବଧାନତା ସହିତ ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡିବ। ସରକାରୀ ଚାକିରିରେ କାମ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସମ୍ମାନ ପାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କ ଜୁନିୟର ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ବ୍ୟବହାରରେ ମଧୁର ହେବାକୁ ପଡିବ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ ନିଜ ସାଥୀଙ୍କୁ ସପିଂ ପାଇଁ ନେଇଯାଇପାରନ୍ତି।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସାଧାରଣ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆପଣ ନିଜର ଅତୀତର ଭୁଲରୁ କିଛି ଶିକ୍ଷା ଗ୍ରହଣ କରିବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ କ୍ଷମା ମାଗିବାକୁ ପଡିବ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କାହାର ଭ୍ରମରେ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କର ଟଙ୍କା ବୁଡ଼ାଇ ପାରନ୍ତି। ଯେଉଁମାନେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଚାକିରୀ ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି ତଥାପି ସେମାନଙ୍କୁ ଆରାମ ମିଳିବ ନାହିଁ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ କିଛି ସମୟ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିବ। ଆଜି ଆପଣ ପିଲାମାନଙ୍କ ପାର୍ଶ୍ୱରୁ କିଛି ସୁଖଦ ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ପାଇପାରନ୍ତି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ଖୁସିର କୌଣସି ଠିକଣା ରହିବ ନାହିଁ। ଆପଣ ପରିବାରରେ ଏକ ଛୋଟ ପାର୍ଟିର ଆୟୋଜନ ମଧ୍ୟ କରିପାରନ୍ତି।

ମୀନ ରାଶି:- ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ସଫଳ ଦିନ ହେବ। ସରକାରୀ ଚାକିରି ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ଆଜି ପଦୋନ୍ନତି ପାଇପାରନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ପିତାଙ୍କର କୌଣସି ଆଖି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ଅଛି ତେବେ ତାଙ୍କର ଅସୁବିଧା ବଢ଼ିପାରେ। ଆପଣ କାହା ସାମ୍ନାରେ ତାଳମେଳ କରି କହିବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ହେବ ନଚେତ ଆପଣ ଖରାପ ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି। ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ମଧ୍ୟ ତିକ୍ତତାକୁ ମଧୁରତାରେ ପରିଣତ କରିବାର କଳା ଶିଖିବାକୁ ପଡିବ କେବଳ ସେତେବେଳେ ସେ ତାଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପନ୍ନ କରିବାକୁ ସଫଳ ହେବେ ଏବଂ ତାଙ୍କ କଥାକୁ ମଧ୍ୟ ଅଣଦେଖା କରିବାକୁ ପଡିବ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *