Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ ୧୫ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୧,ବୁଧବାର : ଆଜି କଠିନ ପରିଶ୍ରମର ସମାଧାନ ହେବ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ବୁଧବାର ୧୫ ଡିସେମ୍ବର ରାଶିଫଳ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ରାଶିଫଳର ଆମ ଜୀବନରେ ଅଧିକ ମହତ୍ୱ ରହିଛି। ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଘଟଣା ଗୁଡିକର ଆଭାସ ହୋଇଥାଏ। ରାଶିଫଳର ନିର୍ମାଣ ଗ୍ରହ ଗୋଚର ଓ ନକ୍ଷତ୍ର ଆଧାରରେ କରାଯାଏ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଆମ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ଏହି ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷା, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ, ବିବାହ, ବ୍ୟବସାୟ ବାଣିଜ୍ୟ, ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ମିଳିପାରି ଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଆଜିର ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିପରି ରହିବ, ତେବେ ପଢନ୍ତୁ ରାଶିଫଳ ୧୫ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୧

ମେଷ ରାଶି:-

ବନ୍ଧୁ କିମ୍ବା ସହକର୍ମୀଙ୍କ ସ୍ୱାର୍ଥପର ଆଚରଣ ଆପଣଙ୍କ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ନଷ୍ଟ କରିପାରେ। ଯଦି ଆପଣ ଏହାକୁ ସମସ୍ତ ସମ୍ଭାବ୍ୟ କୋଣରୁ ଦେଖନ୍ତି ତେବେ ଶୀଘ୍ର ବିନିଯୋଗ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଅନ୍ୟଥା କ୍ଷତି ହୋଇପାରେ। ଯାହାକୁ ଆପଣ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ତାହା ହୁଏତ ଆପଣଙ୍କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସତ୍ୟ କହି ନପାରେ। ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ମନାଇବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର କ୍ଷମତା ଆଗାମୀ ଅସୁବିଧାଗୁଡ଼ିକର ସମାଧାନରେ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ହେବ। କୌଣସି ଗଛ ଲଗାନ୍ତୁ। ଆପଣଙ୍କର ବସ କୌଣସି ବାହାନା ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହ ଦେଖାଇବ ନାହିଁ ତେଣୁ ଆଖିରେ ରହିବା ପାଇଁ ନିଜର କାମ ଭଲ କରନ୍ତୁ। ମନ୍ଦିରକୁ ଯାଇ ମୁଣ୍ଡ ନୂଆନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲାଭ ପାଇବେ।

ବୃଷ ରାଶି:-

ଆଜି ଭାଗ୍ୟର ସହଯୋଗ ମିଳିବ। ଆୟର ନୂତନ ଉତ୍ସ ଉତ୍ପନ୍ନ ହୋଇପାରେ। ଅଫିସ କାର୍ଯ୍ୟ ଦୈନନ୍ଦିନ ଅପେକ୍ଷା ଭଲ ହେବ। ଜୀବନସାଥିଙ୍କ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗ ମିଳିବ। ଏହା ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଖୁସି କରିବ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଅତିଥିମାନଙ୍କ ଆଗମନ ସହିତ ଘରର ପରିବେଶ ମଧ୍ୟ ସୁଖଦ ରହିବ। ଅଟକି ରହIଥିବା ଟଙ୍କା ହଠାତ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହୋଇପାରିବ। ଆପଣଙ୍କର ଖର୍ଚ୍ଚ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରହିବ। ମନ୍ଦିରରେ ଘିଅର ଦୀପ ଜାଳନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ଦୃଢ଼ ହେବ।

ମିଥୁନ ରାଶି:-

କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଅଧିକ ହେବ କିନ୍ତୁ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏହାର ଲାଭ ପାଇବେ। ଏହା କେବଳ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଗ୍ରଗତି କରିପାରିବ। ଯେଉଁମାନେ ଏକାଠି କାମ କରନ୍ତି ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇବା ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ବେରୋଜଗାର ଲୋକ ଚାକିରି ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ଠାରୁ ସହଯୋଗ ଏବଂ ପ୍ରେମ ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ବ୍ୟବସାୟ ମଧ୍ୟ ସନ୍ତୋଷଜନକ ହେବ। ମନୋବଳ ମଧ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। ଆୟରେ ଆସୁଥିବା ପ୍ରତିବନ୍ଧକଗୁଡିକ ଶେଷ ହେବା ପାଇଁ ଯୋଗ ବନୁଅଛି। ଚାକିରି ପାଇବା ଠାରୁ ପଦୋନ୍ନତି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆପଣ ଆଜି କିଛି ଭଲ ଖବର ମଧ୍ୟ ପାଇପାରନ୍ତି। ଅତ୍ୟଧିକ ଗରମ ଏବଂ ଅତ୍ୟଧିକ ଥଣ୍ଡା ଜିନିଷ ଖାଇବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ। ଗାୟତ୍ରୀ ମନ୍ତ୍ର ପଢ଼ନ୍ତୁ। ପ୍ରଗତିର ନୂତନ ଉପାୟ ଖୋଲିବ।

କର୍କଟ ରାଶି:-

ଆଜି ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବ। ତାଙ୍କର ପଦ୍ଧତିରେ ଉନ୍ନତି ହେବ। ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଆପଣ ଦୀର୍ଘ ରାସ୍ତା ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ। ଆପଣ ନୂତନ କ୍ଷେତ୍ର ବିକାଶ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। ଲାଭ ପାଇଁ ବିନିଯୋଗର ବିକଳ୍ପ ମଧ୍ୟ ଖୋଲା ରହିବ। ଶୀଘ୍ର କିମ୍ବା ଉତ୍ସାହରେ ଆଜି ଆପଣ ଏପରି ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇ ପାରନ୍ତି ଯାହା ପାଳନ କରିବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କଷ୍ଟକର ହେବ। ଅଧ୍ୟୟନ ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଆପଣଙ୍କର ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସର୍କଲରେ ନୂତନ ବନ୍ଧୁମାନେ ଯୋଗ ହେବେ। ଆପଣ ଆଜି କୌଣସି ଭ୍ରମଣରେ ଯାଇପାରନ୍ତି। ମା ଦୁର୍ଗାଙ୍କୁ ମିଶ୍ରିର ଭୋଗ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ଭଲ ହେବ।

ସିଂହ ରାଶି:-

ଆପଣ ନିଜର ଭାବନାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା କଷ୍ଟକର ହେବ ଆପଣଙ୍କର ଅଶୁଭ ମନୋଭାବ ଲୋକଙ୍କୁ ଦ୍ୱନ୍ଦରେ ପକାଇବ ଏବଂ ସେଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ଭିତରେ ବିରକ୍ତିକର ସୃଷ୍ଟି କରିବ। ଆଜି ଆପଣ ଅନେକ ନୂତନ ଅର୍ଥନୈତିକ ଯୋଜନାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବେ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ପୂର୍ବରୁ ସୁବିଧା ଏବଂ ଅସୁବିଧାକୁ ଭଲ ଭାବରେ ବିଚାର କରନ୍ତୁ। ଆପଣଙ୍କ ଘର ପରିବେଶରେ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଆପଣ ସମସ୍ତଙ୍କ ମତ ଜାଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ଉଚିତ। ଆପଣଙ୍କର ସୋଚଟ୍ଟତା ଏବଂ ଜୀବନ୍ତ ପ୍ରେମର ଯାଦୁ ଶକ୍ତି ଅଛି।

କନ୍ୟା ରାଶି:-

ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ପାଇଁ ଆଜି ଭଲ ସୁଯୋଗ ମିଳିବ। ଆପଣଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। ଭ୍ରମଣରୁ ଆପଣ ଉପକୃତ ହେବେ। ଆପଣ କୌଣସି ବନ୍ଧୁଙ୍କ ଠାରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗ ପାଇବେ। ପରିବାରର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ପାରସ୍ପରିକ ସମନ୍ୱୟ ରହିବ। ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ପ୍ରତି ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରବୃତ୍ତି ଅଧିକ ହେବ। ଆପଣ ଯାହା ବି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି ଆପଣ ସେହି କାର୍ଯ୍ୟରେ ଭଲ ସଫଳତା ପାଇବେ। ଗଣେଶଙ୍କୁ ଲଡୁ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ ଆପଣ ଲାଭ ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ।

ତୁଳା ରାଶି:-

ହଠାତ ଧନ ଲାଭ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି। ଚାକିରିରେ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ କିଛି ଭଲ ଘଟିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ପଦୋନ୍ନତିର ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟ କରାଯାଉଛି। ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟରେ ଭଲ ଲାଭ ପାଇପାରିବେ। ଅଟକି ରହିଥିବା ଟଙ୍କା ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟ ଅଛି। ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ ହୋଇପାରେ। ପୁରୁଣା ଅଟକି ରହିଥିବା କାମ କରାଯାଇପାରେ। ଯଦି ଆପଣ ଏକ ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ଅଟେ। ଟଙ୍କା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କୌଣସି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହ କିଛି ମତଭେଦ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ। ନିଜର କ୍ରୋଧକୁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଉପରେ କାଢ଼ିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ। ତୁଳସୀ ଗଛକୁ ନମସ୍କାର କରନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ଦିନ ଭଲ ବ୍ୟତୀତ ହେବ।

ବିଛା ରାଶି:-

ଯଦି ଆପଣ ହଠାତ ଆଜି କୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ ଏହା ସହିତ ଜଡିତ ବିପଦଜନକ ସ୍ଥାନଗୁଡିକରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ। ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଏହି ବିଶେଷ ସମୟ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ପ୍ରମାଣିତ ହେବ। ନିଜତ ଟଙ୍କା ଦୃଶ୍ୟ ଉପରେ ନଜର ରଖନ୍ତୁ କାରଣ ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ କିଛି ଆପଣଙ୍କ ରୋଜଗାର କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କ ଧନ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ। ବିତର୍କରେ କାହାର ଅସନ୍ତୋଷର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଚାକିରି ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବାଧା ଯୋଗୁ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବାରେ ଅସୁବିଧା ହୋଇପାରେ। ଆପଣ ନିଜର ଗୁରୁଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ନିଅନ୍ତୁ ପାରିବାରିକ ଜୀବନ ସୁଖଦ ହେବ।

ଧନୁ ରାଶି:-

ନିଜର ଶକ୍ତିକୁ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱର ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟରେ ରଖନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ଆପଣ ଆହୁରି ଭଲ ହୋଇପାରିବେ।ମୋନରଞ୍ଜନ ଏବଂ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଅଧିକ ସମୟ ବିତାନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଜ୍ଞାନର ତୃଷା ନୂତନ ବନ୍ଧୁ ସୃଷ୍ଟି କରିବାରେ ସହାୟକ ହେବ। ଆପଣଙ୍କର ପରିସ୍ଥିତିକୁ ନିଜର ପ୍ରିୟଜନଙ୍କୁ ବୁଝାଇବା କଷ୍ଟକର ହେବ। ଆପଣଙ୍କର ବସ କୌଣସି ବାହାନା ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହ ଦେଖାଇବେ ନାହିଁ ତେଣୁ ଆଖିରେ ରହିବା ପାଇଁ ନିଜର କାମକୁ ଭଲ ଭାବରେ କରନ୍ତୁ।

ମକର ରାଶି:-

ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ପର୍କରେ ମଧୁରତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟଭାର ଟିକେ ଅଧିକ ହୋଇପାରେ। କୌଣସି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣ ଏକ ଧାରଣା କରିପାରନ୍ତି। ପରିବାର ସମ୍ବନ୍ଧରେ କୌଣସି ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ପୂର୍ବରୁ ଆପଣ ଜଣେ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ନେଇପାରନ୍ତି। ପିତାଙ୍କ ସଂପର୍କରେ ମଧୁରତା ରହିବ। ଆପଣ ପିଲାମାନଙ୍କଠାରୁ ସହଯୋଗ ପାଇପାରନ୍ତି। ମାଛକୁ ଅଟାର ଗୋଳି ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ପାରିବାରିକ ସମ୍ପର୍କ ଦୃଢ଼ ହେବ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:-

କ୍ୟାରିୟର ଏବଂ ଅର୍ଥ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଦିନଟି ମିଶ୍ରିତ ହୋଇପାରେ। କାରବାରରେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ। ଲାଭ ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟ ଅଛି। ଖର୍ଚ୍ଚ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାରେ ଆପଣ ସଫଳ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଆୟ ବଢ଼ିପାରେ। ଦୈନନ୍ଦିନ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ। ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଯୋଜନା କରାଯାଇପାରେ। ମହତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଭେଟିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ପ୍ରେମ ଜୀବନ ପାଇଁ ସମୟ ଅନୁକୂଳ ଅଟେ। ଅବିବାହିତ ଲୋକମାନେ କାହାକୁ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇପାରନ୍ତି। ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସ୍ୱାଭାବିକ ରହିବ। ସାମାନ୍ୟ ଆଘାତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ପକ୍ଷୀମାନଙ୍କୁ ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ସଫଳତା ପାଇବେ।

ମୀନ ରାଶି:-

ଟଙ୍କାର ଅଭାବ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାଜନକ ରଖିବ। ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଯୋଜନାରେ ଇଚ୍ଛାକୃତ ଲାଭ ସମ୍ଭବ। ଆପଣ ପରୀକ୍ଷା ଏବଂ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ସଫଳତା ପାଇବେ। ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଗ୍ରଗତି କରିବେ। ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ଦୃଢ଼ ହେବ ନାହିଁ। ଆଜି ମନୋରଞ୍ଜନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏକ ଆନନ୍ଦଦାୟକ ଦିନ ହେବ। ମାଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଦୁର୍ବଳତା ଥାଇପାରେ। ଆପଣଙ୍କ ଖାଇବା ପିଇବା ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ। ପରିବାର ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବା ସହିତ ଆପଣ ଆଜି ଖର୍ଚ୍ଚ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ। ମାଛକୁ ଅଟାର ଗୋଳି ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ପାରିବାରିକ ସମ୍ପର୍କ ଦୃଢ଼ ହେବ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *