Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୧୩ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୧,ସୋମବାର :ଆଜି ଏହି ସାତଟି ରାଶି ପାଇଁ ଦିନଟି ଶୁଭ ହେବ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ସୋମବାର ୧୩ ଡିସେମ୍ବର ରାଶିଫଳ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ରାଶିଫଳର ଆମ ଜୀବନରେ ଅଧିକ ମହତ୍ୱ ରହିଛି। ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଘଟଣା ଗୁଡିକର ଆଭାସ ହୋଇଥାଏ। ରାଶିଫଳର ନିର୍ମାଣ ଗ୍ରହ ଗୋଚର ଓ ନକ୍ଷତ୍ର ଆଧାରରେ କରାଯାଏ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଆମ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ଏହି ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷା, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ, ବିବାହ, ବ୍ୟବସାୟ ବାଣିଜ୍ୟ, ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ମିଳିପାରି ଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଆଜିର ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିପରି ରହିବ, ତେବେ ପଢନ୍ତୁ ରାଶିଫଳ ୧୩ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୧

ମେଷ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ କିଛି ଉନ୍ନତି ଆଣିବ। ଆଜି ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଭାଇଭଉଣୀଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ସମ୍ପତ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଭାଗ ହେବ ତେବେ ଆପଣ ଏଥିରେ ନୀରବ ରହିବା ଭଲ ହେବ। ଯଦି କାର୍ଯ୍ୟରତ ଲୋକମାନେ ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ କିଛି ବିନିଯୋଗ କରିଥାନ୍ତି ତେବେ ଆଜି ସେମାନେ ଏହାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଲାଭ ପାଇପାରିବେ ଯାହା ସହିତ ସେ ଖୁସି ହେବେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ କିଛି ଶୁଭ ସମାରୋହରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ବିତର୍କରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ହେବ କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ପିତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ସଚେତନ ହେବାକୁ ପଡିବ।

ବୃଷ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ମଧ୍ୟମ ଅନୁକୂଳ ଦିନ ହେବ। ଆଜି କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଚାକିରୀ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କର ଦିନଟି ଭଲ ରହିବ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବଢିପାରେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ସହିତ ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ପର୍କ ସୁଦୃଢ଼ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ବାପାଙ୍କଠାରୁ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପରାମର୍ଶ ପାଇପାରନ୍ତି ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଉପଯୋଗୀ ହେବ ଯେଉଁମାନେ ଚାକିରି ପାଇଁ ଆବେଦନ କରୁଥିଲେ ସେମାନେ ଚାକିରି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କିଛି ଭଲ ଖବର ପାଇପାରନ୍ତି।

ମିଥୁନ ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଦିନ ପରପକାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ବିତାଇବେ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ଦିନର କିଛି ସମୟ ଦାନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଏବଂ ଗରିବଙ୍କ ସେବାରେ କିଛି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାରେ ବ୍ୟତୀତ କରିବେ। ଆଜି ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷାର ରାସ୍ତା ଖୋଲାଯିବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଖୁସି ହେବେ। ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ହଠାତ କିଛି ସୂଚନା ଶୁଣିବା ପରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡିବ। ଯଦି ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକମାନେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଜ ସାଥୀଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ପରିଚିତ କରିନାହାଁନ୍ତି ତେବେ ଆଜି ଆପଣ ସେମାନଙ୍କୁ ପରିଚିତ କରାଇ ପାରନ୍ତି। ଶଶୁର ଘର ପକ୍ଷରୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଧନ ମିଳିବାର ଦେଖାଯାଉଛି।

କର୍କଟ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅନୁକୂଳ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ତେଣୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଳ୍ପ ଲାଭର ସୁଯୋଗ ଚିନ୍ହିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ବହୁ ଲାଭ ଉପାର୍ଜନ କରିବାକୁ ପଡିବ କେବଳ ସେତେବେଳେ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଢ଼ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ। ଯଦି ଆପଣ ଏହି ଡିଲ ଚୂଡାନ୍ତ କରିବେ ତେବେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆପଣ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ସୁବିଧା ପାଇବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ଖୁସି ହେବେ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ମନର କିଛି କଥା ଆପଣଙ୍କ ପିତାମାତାଙ୍କ ସହିତ ଅଂଶୀଦାର କରିବେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କର ଭାରକୁ ହାଲୁକା କରିବ କିନ୍ତୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ କିଛି ମୌସୁମୀ ରୋଗ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଧରିପାରେ ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା, ଜ୍ୱର ଇତ୍ୟାଦି ସେଥିପାଇଁ ଖାଇବା ପିଇବା ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖନ୍ତୁ।

ସିଂହ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସମୃଦ୍ଧ ଦିନ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ଉତ୍ସାହିତ ହେବେ ଏବଂ ଏହା କରିବା ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଆପଣ ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର କିଛି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସ୍ଥଗିତ କରିପାରିବେ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ ଯଦି ଏଥିରେ କୌଣସି ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟ ଅଛି ତେବେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ସେହି କାମ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ। ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ଆପଣ ଏକାକୀ କିଛି ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବେ ଆଜି ଆପଣ ତାଙ୍କୁ ସପିଂ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ନେଇଯାଇପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଆୟକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆପଣ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି।

କନ୍ୟା ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ଝଗଡ଼ା କରୁଥିବା ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କଠାରୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଅଗ୍ରଗତି ଦେଖି ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କର କାମକୁ ନଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରନ୍ତି ତେଣୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ପ୍ରଶଂସା କରୁଥିବା ସାଥୀଙ୍କ ଠାରୁ ମଧ୍ୟ ସାବଧାନ ରହିବାକୁ ହେବ ଏବଂ ଆପଣ ନିଜର ବନ୍ଧୁ ରୂପରେ ଶତ୍ରୁ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଆଜି ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରର କେହି ଅସୁବିଧାରେ ଅଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଥିରେ ଧର୍ଯ୍ୟବାନ ହେବାକୁ ପଡିବ। କେବଳ ସେତେବେଳେ ଆପଣ ଏଥିରେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିପାରିବେ। ଯଦି ଆପଣ ଆଜି ନିଜ ପିଲାଙ୍କୁ କିଛି ପାଠ୍ୟକ୍ରମରେ ନାମ ଲେଖାଇବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଥିଲେ ତେବେ ଆଜି ଆପଣ ଏଥିରେ ସଫଳ ହେବେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆଜି ଆପଣ କିଛି ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ।

ତୁଳା ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସୁଖଦ ଫଳାଫଳ ଆଣିବ। ଆଜି ଆପଣ ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ଆଜି ଖୁସି ହେବେ। ଆଜି ଯଦି ଆପଣ ନିଜର ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ନିଜର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରିବା ଜରୁରୀ ନଚେତ ଆପଣଙ୍କର ଟଙ୍କା ଅଟକି ଯାଇପାରେ। ଯଦି କୌଣସି ସଦସ୍ୟ ବିବାହ ଯୋଗ୍ୟ ତେବେ ଆଜି ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆସିପାରେ ଯାହା ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ମଧ୍ୟ ଅନୁମୋଦିତ ହୋଇପାରେ। ଆଜି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଅସୁସ୍ଥତା ବିଷୟରେ ଟିକେ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ।

ବିଛା ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସାଧାରଣ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ପିତାମାତାଙ୍କୁ ଏକ ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥାନକୁ ତୀର୍ଥଯାତ୍ରାରେ ନେବା ପାଇଁ ଏକ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ମନେ ରଖିବାକୁ ହେବ ଯେ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରିୟଜନଙ୍କୁ ହରାଇବା ଏବଂ ଚୋରି କରିବାର ଭୟ ଅଛି ତେଣୁ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଟଙ୍କା କାରବାର କରିବା ପୂର୍ବରୁ ନିଜ ଭାଇମାନଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରିବା ଜରୁରୀ ଅଟେ। ଆଜି କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ହେତୁ ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ଏକ ଅଜଣା ଭୟ ରହିବ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ତାହା ବୃଥା ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ଚାହୁଁଥିବା ଲାଭ ପାଇପାରିବେ।

ଧନୁ ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ଘରେ କିମ୍ବା ବ୍ୟବସାୟରେ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ ଭାବନା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଆଜି ନିଜ ପରିବାର କିମ୍ବା ବ୍ୟବସାୟରେ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ ନଚେତ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଏହା ଭୁଲ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ। ଆଜି ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ ଭଲ ସମୟ ଅତିବାହିତ ହେବ। ଆଜି ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀମାନଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ବିବାଦ ଅଛି ତେବେ ଏହା ଆଜି ଶେଷ ହେବ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆଜି କାମ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ କିଛି ଭଲ ସୂଚନା ଶୁଣିବାକୁ ପାଇବେ। ଷ୍ଟକ ମାର୍କେଟରେ ବିନିଯୋଗ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଆଜି ଟିକେ କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡିପାରେ।

ମକର ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ସମ୍ପତ୍ତି ପାଇ ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ଖୁସି ହେବ କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆଜି କାହା ସହିତ କୌଣସି ବିତର୍କ ହୁଏ ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ତିକ୍ତତାକୁ ମଧୁରତାରେ ପରିଣତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବାର କଳା ଶିଖିବାକୁ ପଡିବ ତେବେ ଆପଣ କେବଳ ଏଥିରୁ ବାହାରି ପାରିବେ ନଚେତ ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ମତଭେଦ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ପିଲାଙ୍କ ଠାରୁ କିଛି ନିରାଶାଜନକ ଖବର ଶୁଣି ଆପଣ ଟିକେ ଚିନ୍ତିତ ରହିବେ। କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣ ନିଜର କୌଣସି ସମ୍ପତ୍ତି ହାସଲ କରିବାର ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହେବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ମନ ଖୁସି ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ପିତାମାତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ସଚେତନ ହେବାକୁ ପଡିବ। ଯଦି ଏଥିରେ କିଛି ଖରାପ ହୁଏ ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରନ୍ତୁ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣଙ୍କର କିଛି ମାନସିକ ଉତ୍ତେଜନା ହୋଇପାରେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ବିବାଦ ଚାଲିଥାଏ ତେବେ ଆଜି ଏହା ପୁଣି ବଢ଼ିପାରେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିରୋଧ ଉତ୍ପନ ହେବ। ଯଦି ଏହା ହୁଏ ଆପଣ ଏହା ବିଷୟରେ ଚୁପ ରହିବା ଭଲ। ଆଜି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର ଦୈନନ୍ଦିନ ଆବଶ୍ୟକତା ପୂରଣ ପାଇଁ କିଛି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ପରିବାରର ଛୋଟ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଖେଳିବାରେ ବ୍ୟତୀତ କରିବେ। ଆଜି କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଅନ୍ୟ କିଛି ଅଫର ପାଇପାରିବେ କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଇଁ ଆପଣ ଏହି ଚାକିରିରେ ରହିବା ଭଲ ହେବ।

ମୀନ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ବିଦେଶରେ ବ୍ୟାପାର କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଉତ୍ତମ ରହିବ କାହିଁକିନା ଆଜି ତାଙ୍କୁ କିଛି ଆୟର ଉପାୟ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ଆୟ ଦ୍ୱିଗୁଣିତ ହେବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ଖୁସିହେବେ କିନ୍ତୁ ଏଥିରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ ଯେ ଆପଣଙ୍କର ଅଗ୍ରଗତି ଦେଖିବା ପରେ ଆପଣଙ୍କର କିଛି ନୂତନ ଶତ୍ରୁ ମଧ୍ୟ ଉତ୍ପନ୍ନ ହୋଇପାରନ୍ତି ତେଣୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବାକୁ ପଡିବ। କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ପିଲାଙ୍କର ବଢୁଥିବା ଖର୍ଚ୍ଚ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ପାଇଁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରିବାକୁ ପଡିବ। ନଚେତ ଭବିଷ୍ୟତରେ ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇ ପାରନ୍ତି।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *