Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୦୯ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୧ ଗୁରୁବାର : ଆଜି ଏହି ସାତୋଟି ରାଶି ପାଇଁ ଦିନଟି ଶୁଭ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ୦୯ ଡିସେମ୍ବର ରାଶିଫଳ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ରାଶିଫଳର ଆମ ଜୀବନରେ ଅଧିକ ମହତ୍ୱ ରହିଛି। ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଘ-ଟ-ଣା ଗୁଡିକର ଆଭାସ ହୋଇଥାଏ। ରାଶିଫଳର ନିର୍ମାଣ ଗ୍ରହ ଗୋଚର ଓ ନକ୍ଷତ୍ର ଆଧାରରେ କରାଯାଏ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଆମ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ଏହି ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷା, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ, ବିବାହ, ବ୍ୟବସାୟ ବାଣିଜ୍ୟ, ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ମିଳିପାରି ଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଆଜିର ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିପରି ରହିବ, ତେବେ ପଢନ୍ତୁ ରାଶିଫଳ ୦୯ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୧|

ମେଷ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନର ଆରମ୍ଭ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅନ୍ୟ ଦିନ ଅପେକ୍ଷା ଭଲ ହେବ। ଆଜି ଛାତ୍ରମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଏକାଗ୍ରତାର ବୃଦ୍ଧି ମଧ୍ୟ ଦେଖିବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ମନ ଅଧ୍ୟୟନ ପ୍ରତି ରହିବ। ଯଦି ପରିବାରରେ କୌଣସି ବିବାଦ ଚାଲିଥିଲା ତେବେ ଏହା ଆଜି ଶେଷ ହେବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ପାଇବେ। ଆଜି ମଧ୍ୟ ଚାକିରିରେ ଆପଣଙ୍କର ଶତ୍ରୁମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ତେଜ ଏବଂ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଦେଖି ପରାସ୍ତ ହେବେ। କିନ୍ତୁ ଆଜି ଏପରି କିଛି ସମସ୍ୟା ହେତୁ ଆପଣ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିବେ ଯାହା ବୃଥା ହେବ। ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟ ଆପଣ ନିଜର ପିତାମାତାଙ୍କ ସେବାରେ ବିତାଇବେ।

ବୃଷ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ଦିନର ଅଧିକ ସମୟ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ କାମ କରିବା ପାଇଁ ଅତିବାହିତ କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ କାରଣ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ବହୁତ କାମ ମଧ୍ୟ ହେବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ ତେଣୁ ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ପାଖକୁ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କର କାମ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ପରିବାରର ସଦସ୍ୟ ଯିଏ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅତି ପ୍ରିୟ ହେବେ ଏବଂ ଆବଶ୍ୟକ ସମୟରେ ସାହାଯ୍ୟ ନ ପାଇ ଆପଣ ଆଜି ବିଚଳିତ ହେବେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଯାତ୍ରାକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି। ସନ୍ତାନମାନେ ଆଜି ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବାର ଦେଖି ମନରେ ଖୁସି ରହିବ

ମିଥୁନ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଉତ୍ତମ ପରିଣାମ ନେଇ ଆସିବ। ଯଦି ଆପଣ ଭାଗିଦାରୀରେ କୌଣସି ବ୍ୟବସାୟ ଚଲାଇବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିଛନ୍ତି ତେବେ ଦିନଟି ଏହା ପାଇଁ ଭଲ ହେବ ଏବଂ ଯଦି ଆପଣ ଆଜି କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ବିନିଯୋଗ କରନ୍ତି ତେବେ ଏହାକୁ ମନଖୋଲି କରନ୍ତୁ କାରଣ ଏହା ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଲାଭ ଦେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଜଣେ ପୁରୁଣା ବନ୍ଧୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଭେଟି ପାରନ୍ତି ଯେଉଁଥିପାଇଁ କିଛି ଅଭିଯୋଗ ମଧ୍ୟ ଦୂର ହେବ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ମତଭେଦ ଚାଲିଥିଲା ତେବେ ଆଜି ତାହା ମଧ୍ୟ ଶେଷ ହେବ ଏବଂ ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କୁ ବୁଲାଇବାକୁ ବାହାରକୁ ନେଇଯାଇପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ପରିବାରର ଛୋଟ ପିଲାମାନଙ୍କର ଅଭିଳାଷ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ କିଛି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେ।

କର୍କଟ ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଶଶୁର ଘର ତରଫରୁ ସମ୍ମାନ ପାଇବା ଭଳି ଲାଗୁଛନ୍ତି। ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ର ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜି ଟିକେ ଅସୁବିଧାଜନକ ହେବ କାରଣ ସେମାନେ କରିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟରୁ ଇଚ୍ଛାକୃତ ଲାଭ ନ ପାଇ ସେମାନେ ଟିକେ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ କିନ୍ତୁ ଆଜି ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ମନ ଖୋଲି କରନ୍ତୁ। କାରଣ ଆପଣ ଏଥିରେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଅନେକ ଲାଭ ପାଇବେ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ଘରକୁ ରଙ୍ଗ କରିବା ଇତ୍ୟାଦି ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଚିନ୍ତା କରିପାରନ୍ତି। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ପାଇଁ କିଛି ସମୟ ବାହାର କରି ସପିଂ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିପାରନ୍ତି,ଲ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣ ଅସଫଳ ହେବେ।

ସିଂହ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି କାରଣ ଆଜି ଛାତ୍ରମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଶିକ୍ଷକ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ବୟସ୍କଙ୍କ ସହଯୋଗ ପାଇବେ ଯାହାଫଳରେ ସେମାନେ ଅଧ୍ୟୟନରେ ଆସୁଥିବା ଅସୁବିଧାର ସମାଧାନ ଖୋଜି ପାରିବେ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ବୁଦ୍ଧି ଏବଂ ଚତୁରତା ସହିତ ଏକ ନୂତନ ଆବିଷ୍କାର କରିପାରନ୍ତି ଯାହା ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟକୁ ଉଚ୍ଚତାକୁ ନେଇଯିବ। ଆଜି ଆପଣ ଏକ ବିଦେଶୀ ଦେଶରେ ରହୁଥିବା ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କଠାରୁ କିଛି ଭଲ ସୂଚନା ଶୁଣିବାକୁ ପାଇବେ। ଆଜି ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଟିକେ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ। ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କର ଜଣେ ବନ୍ଧୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଆସିପାରନ୍ତି।

କନ୍ୟା ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସୁନ୍ଦର ଦିନ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ସନ୍ତାନର ବିବାହ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନରେ ଖୁସି ହେବେ। ଯଦି ଆଜି ଆପଣ ଏକ ନୂତନ ଘର, ଜମି, ଯାନ ଇତ୍ୟାଦି କିଣିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ ଆଜି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ତାହା କରିବାରେ ସଫଳ ହେବେ। ଯଦି ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକମାନେ ଆଜି ପରସ୍ପରକୁ ମିଛ କୁହନ୍ତି ତେବେ ଏହା ସେମାନଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ବିତର୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରନ୍ତି ତେଣୁ ଆପଣଙ୍କୁ ମିଛ କହିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ମାଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଭଲ ସମୟ ବିତାଇବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କର ମନ ମଧ୍ୟ ଖୁସି ହେବ।

ତୁଳା ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ ଯତ୍ନର ସହ ଚାଲିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ସୁନ୍ଦର ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ବିଭେଦ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରନ୍ତି। ଯଦି ଶାଶୁଘରର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ବିବାଦ ଚାଲିଥାଏ ତେବେ ଆପଣ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ନେଇ ଏହାକୁ ଶେଷ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବାକୁ ପଡିବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ବାହାର ଲୋକଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କ ଘରର କାର୍ଯ୍ୟରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପରୁ ନିବୃତ୍ତ କରିବାକୁ ପଡିବ। ନଚେତ ସେ ପାରିବାରିକ ପରିବେଶକୁ କ୍ଷତି କରିପାରେ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଏକ ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିପାରନ୍ତି। ସନ୍ଧ୍ୟା କାଳର ସମୟ ଆଜି ଆପଣ ଟିକିଏ ଟେନସନ ଅନୁଭବ କରିବେ।

ବିଛା ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ତିକ୍ତତାକୁ ମଧୁରତାରେ ପରିଣତ କରିବାର କଳା ଶିଖିବାକୁ ପଡିବ କେବଳ ସେତେବେଳେ ଆପଣ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ନିଜର କାମ କରାଇ ନେବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ କାରଣ ଆଜି ଯଦିଓ ଆପଣଙ୍କୁ କାହା କଥା ଖରାପ ଲାଗେ ତ ଆପଣଙ୍କୁ ସେଥିରେ ଚୁପ ହୋଇ ଶୁଣିବା ଭଲ ହେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଚାକିରିରେ ନିଜ ପସନ୍ଦର ଏକ ଚାକିରି ଦିଆଯାଇପାରେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ଖୁସି ହେବେ। ଆଜି କୌଣସି ପୈତୃକ ସମ୍ପତ୍ତି ପାଇବା ପରେ ଆପଣଙ୍କର ଖୁସିର କୌଣସି ଠିକଣା ରହିବ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହେତୁ ଆପଣଙ୍କ ମନ ଟିକେ ବିଚଳିତ ହେବ।

ଧନୁ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଭରା ରହିବ।କାରଣ ସେମାନଙ୍କର ମନ କୌଣସି ପରୀକ୍ଷଣର ଫଳାଫଳକୁ ନେଇ ଖୁସି ହେବ ଏବଂ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ଖୁସି ହେବେ ସେମାନଙ୍କର ଅଗ୍ରଗତି ଦେଖି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ପାର୍ଟୀ ମଧ୍ୟ ଆୟୋଜିତ ହୋଇପାରେ। ଆଜି ଆପଣ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପାଇଁ କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସାକ୍ଷତ କରିପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ପୂଜା ପାଠ ଯଜ୍ଞ ଇତ୍ୟାଦି କରିପାରନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ଏହା କରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ ତେଣୁ ନିଜର ଜ୍ଞାନ ଏବଂ ବିଚକ୍ଷଣତା ସହିତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅନ୍ତୁ।

ମକର ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ବଢୁଥିବା ଖର୍ଚ୍ଚ ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିବେ ଏବଂ ସେଗୁଡ଼ିକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ପାଇଁ ଚିନ୍ତା ଜାରି ରଖିବେ କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ସଞ୍ଚୟ ଯୋଜନା ଅନୁସରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ଯଦି ଆପଣ ଏହା ନକରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ଅକାମୀ ହୋଇପାରେ ଏବଂ ବଢୁଥିବା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବହାର ମଧ୍ୟ କିଛି ମାତ୍ରାରେ ବିରକ୍ତକର ହେବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ମା ସହିତ କିଛି ବିବାଦ ହୋଇପାରେ। ଯଦି ଏହା ହୁଏ ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଥିରେ ନିଜର ବକ୍ତବ୍ୟର ମଧୁରତା ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଅଆପଣଙ୍କର ସମ୍ପର୍କରେ ତିକ୍ତତା ଆସିପାରେ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ରହିବ।ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ବ୍ୟବସାୟରେ ପାଇଥିବା ଲାଭରେ ଖୁସି ହେବେ ଏବଂ ଯଦି ଆପଣ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ପରିବାରରେ କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଋଣ ଦିଅନ୍ତି ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସେଥିରେ ଆପଣଙ୍କ ପିତାଙ୍କଠାରୁ ପରାମର୍ଶ ନିଅନ୍ତୁ। ଯଦି ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀମାନଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ମତଭେଦ ଚାଲିଥାଏ ତେବେ ଏହା ଆଜି ଶେଷ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ଦୈନନ୍ଦିନ ଆବଶ୍ୟକତା ପାଇଁ କିଛି ସପିଂ ମଧ୍ୟ କରିପାରନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣ ନିଜର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ସପିଂ ମଧ୍ୟ କରିପାରନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ଆଜି ସନ୍ତାନଙ୍କୁ ନେଇ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଅଟକି ଯାଆନ୍ତୁ।

ମୀନ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ନିଜ କ୍ୟାରିୟରକୁ ନେଇ କିଛି ଚିନ୍ତା ରହିବ ଯାହାକୁ ଆପଣ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣ ସେଥିରେ ଟିକିଏ ଅସଫଳ ହେବେ। ଯଦି ଆପଣ ଆଜି ଏକ ନୂତନ ଚାକିରି ଖୋଜୁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହା ପାଇବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କଷ୍ଟକର ହେବ ତେଣୁ ପୁରୁଣା କାମରେ ଲାଗି ରୁହନ୍ତୁ। ଆଜି ନିଜର ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ କିଛି ନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାରେ ଆପଣ ଜଣେ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କଠାରୁ ସାହାଯ୍ୟ ନେଇପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କାମ ପାଇଁ କାହାକୁ କୌଣସି ପରାମର୍ଶ ଦେବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ। ଯଦି ଆପଣ ଏହା କରନ୍ତି ଭବିଷ୍ୟତରେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅସୁବିଧା ହୋଇପାରେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ପରିବାରର ଜଣେ ସଦସ୍ୟଙ୍କ କଠୋର ଆଚରଣ ହେତୁ ଆପଣ ଟିକେ ଚିନ୍ତିତ ରହିବେ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *