Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୨୮ ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୧, ରବିବାର: ରବିବାର ଦିନ ଏହି ପାଞ୍ଚଟି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ଆୟରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ରବିବାର ୨୮ ନଭେମ୍ବର ରାଶିଫଳ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ରାଶିଫଳର ଆମ ଜୀବନରେ ଅଧିକ ମହତ୍ୱ ରହିଛି। ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଘ-ଟଣା ଗୁଡିକର ଆଭାସ ହୋଇଥାଏ। ରାଶିଫଳର ନିର୍ମାଣ ଗ୍ରହ ଗୋଚର ଓ ନକ୍ଷତ୍ର ଆଧାରରେ କରାଯାଏ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଆମ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ଏହି ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷା, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ, ବିବାହ, ବ୍ୟବସାୟ ବାଣିଜ୍ୟ, ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ମିଳିପାରି ଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଆଜିର ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିପରି ରହିବ, ତେବେ ପଢନ୍ତୁ ରାଶିଫଳ ୨୮ ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୧

ମେଷ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ଆଣିବ। ଭ୍ରମଣ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ଛୋଟ ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଆଜି ନଗଦ ଅଭାବର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଆଜି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରିବା ପରେ କୌଣସି ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ଯୋଜନା ପୂରଣ ହେତୁ ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ସୁଖ ରହିବ। ଆଜି ଅପରାହ୍ନରେ ଆପଣଙ୍କର ଜଣେ ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀଙ୍କ ସହିତ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହୋଇପାରେ କିନ୍ତୁ ଏହା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିବାକୁ ପଡିବ।

ବୃଷ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିମ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସାଧାରଣ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର କୌଶଳ ସହିତ ନିଜର ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିବାରେ ସଫଳ ହେବେ। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ବ୍ୟବସାୟୀ କିମ୍ବା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହିତ ବିବାଦ ହୋଇପାରେ। ଛାତ୍ରମାନେ ନୂତନ ଆଇନ ଜ୍ଞାନ ଏବଂ ଅଭିଜ୍ଞତା ପାଇବେ କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ମାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ଏଥିରେ କିଛି ଖରାପ ହୋଇପାରେ। ଆଜି ସମାଜରେ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ହେତୁ ମାନ ଏବଂ ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ।

ମିଥୁନ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ରାଜନୀତି ଦିଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକ ସେମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ କିଛି ହ୍ରାସ ଘଟିପାରେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନେ ଚିନ୍ତିତ ରହିବେ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ଭାଇଭଉଣୀଙ୍କ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗ ପାଇବେ। ପାରିବାରିକ ପରିବେଶ ସୁଖଦ ହେବ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ ନିଜ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ କିଛି ଶୁଭ ସମାରୋହରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ସମ୍ପର୍କୀୟ ଏବଂ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହିତ ଟଙ୍କା କାରବାରରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଏହା ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ପର୍କରେ ବିଘ୍ନ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ।

କର୍କଟ ରାଶି:-

ଭାଗ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆପଣ ଚାକିରିରେ ଅଗ୍ରଗତି କରିବେ ଏବଂ କିଛି ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେଇ ଆପଣ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ପାଇବେ। ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ସହଭାଗୀତାର ସହଯୋଗ ପାଇବେ। କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଅତ୍ୟଧିକ ପରିଶ୍ରମ ହେତୁ ଆଜି ଆପଣ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ କ୍ଲାନ୍ତ ଅନୁଭବ କରିବେ। ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ମଧୁରତା ରହିବ କିନ୍ତୁ କ୍ରୋଧ ହେତୁ ଆପଣଙ୍କର ଛବିକୁ ଖରାପ କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ।

ସିଂହ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଫଳପ୍ରଦ ଦିନ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଖରୁ ବହୁତ ଖୁସି ଏବଂ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ। ଯଦି ଆପଣ ଆଜି କୌଣସି ଯାନ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାରବାର କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏଥିରେ ଜଣେ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରନ୍ତୁ। ଆଜି ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟରେ କିଛି ବାଧାବିଘ୍ନର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି। ପାରିବାରିକ ପରିବେଶ ତିକ୍ତ ହୋଇପାରେ କାରଣ ପରିବାରରେ କିଛି ଅସନ୍ତୋଷ ଆସିପାରେ ତେଣୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ କଥା ବୁଝିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବାକୁ ପଡିବ କେବଳ ସେତେବେଳେ ଆପଣ ନିଜ ପରିବାରକୁ ଏକ ଭଲ ଉପାୟରେ ଚଳାଇ ପାରିବେ।

କନ୍ୟା ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ନୂତନ ଶକ୍ତି ଆଣିବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆଜି ଆପଣ କିଛି ନୂଆ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସଫଳ ହେବେ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ଭାଇମାନଙ୍କଠାରୁ କିଛି ବସ୍ତୁ ପାଇ ପାରିବେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଆଜି ବ୍ୟବସାୟର କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଅଂଶଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବାକୁ ପଡିବ। ଚାକିରୀ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଆଜି ସେମାନଙ୍କ ସହକର୍ମୀଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ଟଙ୍କା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ମାନ ସମାଜରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ।

ତୁଳା ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ସାଂସାରିକ ଭୋଗ ଉପଭୋଗ କରିବାର ମାଧ୍ୟମ ବଢାଇବାକୁ ଆଜି ଏକ ଦିନ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗ ଏବଂ ସାଥ ପାଇବାକୁ ଲାଗୁଛି। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ବଢୁଥିବା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେତୁ ଆପଣ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିବେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଆଜି ଏକ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡିବ ତେବେ ଯତ୍ନର ସହ ସେଠାକୁ ଯାଆନ୍ତୁ। ଆଜି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକତାର ବିଶେଷ ଯତ୍ନ ନେବେ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ପରିବାରରେ ପ୍ରେମର ଭାବନା ରହିବ। ବ୍ୟବସାୟ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରୟାସ ଫଳ ଦେବ।

ବିଛା ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କର ପରୋପକାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ବ୍ୟତୀତ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ଧନର କିଛି ଅଂଶ ଗରିବଙ୍କ ସେବାରେ ବିତାଇବେ। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଆଜି ଅଫିସରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କର ଖରାପ ମନୋଭାବ ଆସିପାରେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନେ ଚିନ୍ତିତ ରହିବେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ ନିଜ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଦେବ ଦର୍ଶନ ଯାତ୍ରାକୁ ଯିବା ପାଇଁ ଏକ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣ ଭବିଷ୍ୟତ ଯୋଜନା ପାଇଁ କିଛି ବିନିଯୋଗ ମଧ୍ୟ କରିବେ। ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ଆଜି ଆଜି ନିଜ ସିନିୟରଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ।

ଧନୁ ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଚାରିପାଖରେ ପରିବେଶ ଅଶାନ୍ତ ରହିବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ। ଆଜି ଏପରି କିଛି ପ୍ରତିକୂଳ ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜିବ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣ ନିଜ କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାରେ ବିଫଳ ହେବେ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହା କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ମଧୁର ବ୍ୟବହାରକୁ ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ହେତୁ କିଛି ନୂତନ ସମ୍ପର୍କ ହେବ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ ଯେଉଁମାନେ ବିଦେଶରୁ ବ୍ୟବସାୟ କରନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜି ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବ।

ମକର ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ହଠାତ ଏପରି ଏକ ଚୁକ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟରେ ଚୂଡାନ୍ତ ହେବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ଲାଭ ସାମାନ୍ୟ କମ ହେବ। ଯଦି ଆପଣ ଆଜି କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଯାଆନ୍ତି ତେବେ ଏଥିରେ ଆଦୌ ଟେନସନ ନିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଯଦି ଆପଣ ଆଜି ବ୍ୟବସାୟରେ ବିନିଯୋଗ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଆନ୍ତି ତେବେ ଏହାକୁ ମନ ଖୋଲି କରନ୍ତୁ। ଚାକିରି କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଆଜି କିଛି ନୂଆ ରୋଜଗାରର ଉତ୍ସ ପାଇବେ। ଆଜି ଆପଣ କୌଣସି ବନ୍ଧୁଙ୍କ ଠାରୁ ଏକ ବିନିଯୋଗ ଯୋଜନା ବିଷୟରେ ଜାଣିପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ କେବଳ ପିତାଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ପରେ ବିନିଯୋଗ କରନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଭଲ ହେବ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସଫଳ ଦିନ ହେବ। ଆଜି ପିଲାଙ୍କ ଚାକିରିରେ କିଛି ବଡ ସଫଳତା ମିଳିବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ଖୁସି ହେବେ କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ରୋଗ ଅଛି ତେବେ ଏହାକୁ ଆଦୌ ଅଣଦେଖା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ନଚେତ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଏହା ଏକ ଭୟଙ୍କର ରୋଗର ରୂପ ନେଇପାରେ। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ହେତୁ ଆପଣ ନିଜର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କଠାରୁ ଏକ ସରପ୍ରାଇଜ ଉପହାର ପାଇପାରନ୍ତି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରେମ ଆହୁରି ଗଭୀର ହେବ।

ମୀନ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ମିଶ୍ରିତ ଦିନ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କ ହେତୁ କିଛି ଭୁଲ ସୂଚନା ପାଇ ପାରିବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ହଠାତ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ। ଯଦି ଆପଣ ଆଜି ଭାଗିଦାରୀରେ କୌଣସି ବ୍ୟବସାୟ କରନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ଆଜି କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ମାନ ଏବଂ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ମିଳିମିଶି ସମୟ ବ୍ୟତୀତ କରିବେ।ଯଦି ଆଜି ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ କିଛି ବିବାଦ ଅଛି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଥିପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *