Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୨୭ ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୧, ଶନିବାର: ଆଜି ଏହି 6 ଟି ରାଶି କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ମିଳିବ ଆର୍ଥିକ ଅଗ୍ରଗତି

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶନିବାର ୨୭ ନଭେମ୍ବର ରାଶିଫଳ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ରାଶିଫଳର ଆମ ଜୀବନରେ ଅଧିକ ମହତ୍ୱ ରହିଛି। ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଘଟଣା ଗୁଡିକର ଆଭାସ ହୋଇଥାଏ। ରାଶିଫଳର ନିର୍ମାଣ ଗ୍ରହ ଗୋଚର ଓ ନକ୍ଷତ୍ର ଆଧାରରେ କରାଯାଏ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଆମ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ଏହି ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷା, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ, ବିବାହ, ବ୍ୟବସାୟ ବାଣିଜ୍ୟ, ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ମିଳିପାରି ଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଆଜିର ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିପରି ରହିବ, ତେବେ ପଢନ୍ତୁ ରାଶିଫଳ ୨୭ ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୧

ମେଷ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟମ ଫଳପ୍ରଦ ହେବ। ଆଜି ବିବାହିତ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକମାନେ ପରସ୍ପର ସହିତ ଯୁକ୍ତିତର୍କ କରିବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଏକ ବିତର୍କ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ ତେଣୁ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ବକ୍ତବ୍ୟର ମଧୁରତା ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ପଡିବ। ଆପଣଙ୍କର ଭାଗ୍ୟ ଆଜି ନୂଆ ସମ୍ପର୍କ ସହିତ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭର କିଛି ନୂତନ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ମଧ୍ୟ ମଜବୁତ ହେବ।

ବୃଷ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ଦ୍ୱାରା ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପାଇବେ। ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ପର୍କ ମଧ୍ୟ ମଜବୁତ ହେବ ଯେଉଁମାନେ ରୋଜଗାର ଦିଗରେ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛନ୍ତି ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଆଜି କିଛି ଭଲ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ। ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀମାନେ ସେମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ବଜାୟ ରଖିବା ଉଚିତ ନଚେତ ଆପଣଙ୍କୁ ଉଚ୍ଚପଦସ୍ଥ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ କ୍ରୋଧର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିବ। ଆଜି ସରକାରୀ ଚାକିରୀ ସହ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ଆର୍ଥିକ ସୁବିଧା ପାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି।

ମିଥୁନ ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଳ୍ପ ଲାଭ ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ପାଇବାକୁ ଜାରି ରଖିବେ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଚିହ୍ନିବାକୁ ପଡିବ କେବଳ ସେତେବେଳେ ଆପଣ ସେଗୁଡ଼ିକର ଲାଭ ଉଠାଇ ପାରିବେ। ଯଦି କାର୍ଯ୍ୟରତ ଲୋକମାନେ ଆଜି କୌଣସି ଛୋଟ ବ୍ୟବସାୟ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଏଥିପାଇଁ ସମୟ ପାଇପାରିବେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟକୁ ପ୍ରଶଂସା କରାଯିବ। ଆଜି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସକ୍ରିୟ ଭାବରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ। ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କ ବ୍ୟସ୍ତତା ହେତୁ କିଛି ଦୂରତା ଆସିପାରେ।

କର୍କଟ ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ଭିତରେ ମସ୍ତ ଦେଖାଯିବେ। ଯଦି ଆପଣ ରୋଜଗାରରେ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ତାହା ପାଇଁ ସମୟ ଅନୁକୂଳ ଅଟେ। ଛାତ୍ରମାନେ ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଇଚ୍ଛାକୃତ ସଫଳତା ପାଇବେ। ଯଦି ଆଜି ଆପଣ ଏକ ନୂତନ ସମ୍ପତ୍ତି ଜମି ଯାନ ଘର ଇତ୍ୟାଦି କିଣିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ ଏହାର କ୍ରୟ ଏବଂ ବିକ୍ରୟ ଦିଗକୁ ସ୍ୱାଧୀନ ଭାବରେ ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ ନଚେତ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆପଣ ପ୍ରତାରଣା ହୋଇପାରନ୍ତି। ଆଜି ଚାକିରିରେ ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ସମାଲୋଚକଙ୍କ ସମାଲୋଚନା ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ନ ଦେଇ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଗକୁ ବଢ଼ିବାକୁ ପଡିବ।

ସିଂହ ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ କୌଶଳ ଏବଂ ଜନପ୍ରିୟତାକୁ ଏଡାଇବାକୁ ପଡିବ। ଆଜି ଆପଣ ବିଦେଶରେ ରହୁଥିବା ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କଠାରୁ କିଛି ଭଲ ସୂଚନା ଶୁଣିବାକୁ ପାଇବେ। ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଆଜି ଅର୍ଥ ଅଭାବର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣ ଭାଇ ଏବଂ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ କାମ କରିବା ପାଇଁ କିଛି ନୂତନ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ କିଛି ବିନିଯୋଗ କରିବେ ଏବଂ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଏହାର ଫାଇଦା ଉଠାଇବେ।

କନ୍ୟା ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ଶିଳ୍ପରେ ପ୍ରସ୍ତୁତତାରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ। ଆଜି ଯଦି ଘରେ କିମ୍ବା ଚାକିରିରେ କୌଣସି ପ୍ରତିକୂଳ ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜେ ତେବେ ଆପଣଙ୍କର କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ବକ୍ତବ୍ୟର ମଧୁରତା ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ପଡିବ। ପରିବାରର କିଛି ଶୁଭ ଏବଂ ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଉପରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇପାରେ, ଯେଉଁଥିରେ ପରିବାରର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟ ଖୁସି ହେବେ | ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ, ଆପଣ ହଠାତ୍ କିଛି ମୁଦ୍ରା ଲାଭ ପାଇପାରନ୍ତି, ଯାହା ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଢ଼ କରିବ।

ତୁଳା ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ଅସୁବିଧାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ଦିନ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଦୂର ଦୁରାନ୍ତର ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ଘରର ମରାମତି ଏବଂ ରଙ୍ଗ ଦେବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ କିଛି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେ। କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କ ପିଲାଙ୍କ ଅଗ୍ରଗତି ହେତୁ ଆପଣଙ୍କ ମନ ଖୁସି ରହିବ। ଯଦି ପରିବାରରେ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ଚାଲିଥାଏ ତେବେ ଆଜି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏହାର ସମାଧାନ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ।

ବିଛା ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣ ନିଜ ବ୍ୟବସାୟର ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ। ଆଜି ଆପଣ କୌଣସି ସରକାରୀ ସଂଗଠନରୁ ଲାଭ ପାଇପାରିବେ। ଯଦି ଆପଣ ଭାଗିଦାରୀରେ କୌଣସି ବ୍ୟବସାୟ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିଛନ୍ତି ତେବେ ତାହା ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ଲାଭ ଦେଇପାରେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ନିରାଶା ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଆସିବା ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରଗତିର ପଥରେ ଏକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣ ହଠାତ ପିଲାଙ୍କ ଠାରୁ କିଛି ଭଲ ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ପାଇବେ ଯାହା ଆପଣ ଆଶା କରିନଥିଲେ।

ଧନୁ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପରପକାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ବିତାଇବେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ହୁଏତ ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ କିଛି ଟଙ୍କା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ କିନ୍ତୁ କାହାକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ ଯେ ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ଆପଣଙ୍କର ସ୍ୱାର୍ଥ ବୋଲି ନଭାବନ୍ତୁ। ଆଜି ଆପଣ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ନେଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ଲାଭଦାୟକ ହେବ କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଦୈନନ୍ଦିନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଦ୍ୱିଧାବୋଧ କରିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। ଯଦି ଆପଣ ଏହା କରିଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିପାରନ୍ତି।

ମକର ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସମୃଦ୍ଧ ଦିନ ହେବ। ଯଦି କୌଣସି ମାମଲା ଆପଣଙ୍କ କୋର୍ଟରେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ବିଚାରାଧୀନ ଅଛି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଥିପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଏହା ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିପାରେ। ଚାକିରୀ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଆୟର କିଛି ନୂତନ ଉତ୍ସ ପାଇବେ। ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ କିଛି ଅତିଥି ହଠାତ ଆପଣଙ୍କ ଘରକୁ ଆସିପାରନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟମାନେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ। ଆଜି ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକମାନେ ବ୍ୟସ୍ତତା ହେତୁ ମଧ୍ୟ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସମୟ ଦେବା ପାଇଁ ସଫଳ ହେବେ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଜନସଂଖ୍ୟାରେ ଅଭିବୃଦ୍ଧିର ଦିନ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ କିଛି ମୂଲ୍ୟବାନ ଜିନିଷ କିମ୍ବା ସମ୍ପତ୍ତି ପାଇପାରିବେ। ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଭଲ ହେବ। ଯଦି ଆପଣ ଆଜି ବ୍ୟବସାୟରେ କିଛି ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏଥିରେ ଭାଗ୍ୟର ସହଯୋଗ ପାଇବେ। ଆଜି ନିଯୁକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ସେମାନଙ୍କ ମନ ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନେ ଖୁସି ହେବେ। ଯଦି ଆପଣ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହାକୁ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ସ୍ଥଗିତ ରଖନ୍ତୁ କାରଣ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଗାଡିର ଭୁଲ ହେତୁ ଆପଣଙ୍କ ଟଙ୍କା ବଢାଇପାରେ।

ମୀନ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ଜଡିତ କିଛି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ବ୍ୟତୀତ ହେବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବାକୁ ମଧ୍ୟ ପଡିବ।ଯଦି ଛାତ୍ରମାନେ କୌଣସି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାଗ ନେଇଥାନ୍ତି ତେବେ ଆଜି ସେମାନେ ଏଥିରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିପାରିବେ। ଆଜି ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ନୂତନ ଶକ୍ତି ସଂକ୍ରମିତ ହେବ। ଏହି କାମ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଆଜି କିଛି ବିଶେଷ ସଫଳତା ପାଇ ଖୁସି ହେବେ। ଆଜି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ କିଛି ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଯିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ରୋଗ ଅଛି ତେବେ ଆଜି ଏହାର ଯନ୍ତ୍ରଣା ବଢ଼ିପାରେ ତେଣୁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରନ୍ତୁ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *