Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ ୨୪ ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୧,ମଙ୍ଗଳବାର : ଆଜି କଠିନ ପରିଶ୍ରମର ସମାଧାନ ହେବ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ବୁଧବାର ୨୪ ନଭେମ୍ବର ରାଶିଫଳ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ରାଶିଫଳର ଆମ ଜୀବନରେ ଅଧିକ ମହତ୍ୱ ରହିଛି। ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଘଟଣା ଗୁଡିକର ଆଭାସ ହୋଇଥାଏ। ରାଶିଫଳର ନିର୍ମାଣ ଗ୍ରହ ଗୋଚର ଓ ନକ୍ଷତ୍ର ଆଧାରରେ କରାଯାଏ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଆମ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ଏହି ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷା, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ, ବିବାହ, ବ୍ୟବସାୟ ବାଣିଜ୍ୟ, ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ମିଳିପାରି ଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଆଜିର ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିପରି ରହିବ, ତେବେ ପଢନ୍ତୁ ରାଶିଫଳ ୨୪ ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୧

ମେଷ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣ ନିଜ ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ କିଛି ବିଶେଷ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବାରେ ଅତିବାହିତ କରିବେ। ଆଜି ଆପଣ ବସ୍ତୁ ଏବଂ ସାଂସାରିକ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କର ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କଠାରୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କର ଅଗ୍ରଗତି ଦେଖିବା ପରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଇର୍ଷା କରିବେ କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣ ଶାଶୁଘର ପକ୍ଷରୁ ମଧ୍ୟ ଟଙ୍କା ପାଇପାରିବେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଢ଼ କରିବେ।

ବୃଷ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦେବା ପାଇଁ ଏକ ଦିନ ହେବ। ଆଜି କିଛି ନୂତନ ସହକର୍ମୀ ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପାଇବେ ଯାହାର ସହଯୋଗରେ ଆପଣ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଉପକୃତ ହେବେ। ଯଦି କାର୍ଯ୍ୟରତ ଲୋକମାନେ ଆଜି କୌଣସି ବ୍ୟବସାୟ କରିବାକୁ ଆରମ୍ଭ କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ସେମାନେ ଏହା କରିବାକୁ ସମୟ ପାଇପାରିବେ ଏବଂ ଭାଗ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ସେମାନେ ଭଲ ହେବେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ପିତାମାତାଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ବିତର୍କରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଏହା ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ପର୍କରେ ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ।

ମିଥୁନ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଦିନ ହେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଆପଣଙ୍କର କିଛି ଚିନ୍ତା ହୋଇପାରେ। ଯଦି ସେମାନଙ୍କର କୌଣସି ଶାରୀରିକ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହୁଏ ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଡାକ୍ତରୀ ପରାମର୍ଶ ନିଅନ୍ତୁ ନଚେତ ସେମାନଙ୍କର ଯନ୍ତ୍ରଣା ବଢ଼ିପାରେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଘରକୁ କୌଣସି ଅତିଥି ଆସିପାରନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣ ଚାହିଁଲେ ବି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଆଜି ଆପଣ କୌଣସି ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ଯିଏ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଲାଭର ନୂଆ ଉପାୟ ଦେଖାଇବ।

କର୍କଟ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ସମ୍ପତ୍ତିର ସଙ୍କେତ ଦେଉଛି। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ପୈତୃକ ସମ୍ପତ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବିଷୟରେ ଆଇନରେ ଚାଲିଛି ତେବେ ଆପଣ ଆଜି ଏଥିରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିପାରନ୍ତି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ପତ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଆଜି ଆପଣ ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଖରୁ କିଛି ସୁଖଦ ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ପାଇପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣ କିଛି କାମ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ ଯାହାକି ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଅଟକି ରହିଛି। ଆଜି ପରିବାରରେ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ ଜଣେ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ବିବାହ ବିଷୟରେ ଶୁଣିବାକୁ ପାଇପାରନ୍ତି।

ସିଂହ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟମ ଫଳପ୍ରଦ ହେବ। ଚାକିରିରେ ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ସହକର୍ମୀଙ୍କ ଅଗ୍ରଗତି ଦେଖିବା ପାଇଁ ଆଜି ଆପଣ ଇର୍ଷାପରାୟଣ ହେବେ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ନକାରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଆଜି ଆପଣ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଲାଭର ଅନେକ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ। ପିତାଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ଆଜି ଆପଣ କିଛି ଜମି ଯାନ କିମ୍ବା ସମ୍ପତ୍ତି ପାଇପାରିବେ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ସୁମଧୁର ସ୍ୱର ବ୍ୟବହାର କରି ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ।

କନ୍ୟା ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସାଧାରଣ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆଜି ଯଦି ଆପଣ ନିଜର ଭବିଷ୍ୟତ ସହିତ ଜଡିତ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅନ୍ତି ତେବେ ଅତି ଯତ୍ନର ସହିତ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ ନଚେତ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆପଣ ସେହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ପାଇଁ ଶୁଣିବାକୁ ପାଇବେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟରେ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଅତି ସତର୍କତାର ସହିତ ନେବାକୁ ପଡ଼ିବ ନଚେତ ପରେ ଏହାକୁ ଅନୁତାପ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଯଦି ଆଜି କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ବିତର୍କ ଏବଂ ମୁହାଁମୁହିଁ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ ତେବେ ଆପଣ ଏଥିରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଭଲ ହେବ।

ତୁଳା ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣ ନିଜ ପରିବାରର କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାରେ ବ୍ୟୟ କରିବେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଭାଇମାନଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ସମ୍ପତ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବିବାଦ ଅଛି ତେବେ ଆପଣ ଆଜି ଏଥିରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣ ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଖରୁ କିଛି ନିରାଶାଜନକ ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ପାଇପାରନ୍ତି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଘନିଷ୍ଠ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ପରାମର୍ଶରେ ଆପଣ ଦୀର୍ଘ ବିଚାରାଧୀନ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବେ।

ବିଛା ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣ ନିଜ ବ୍ୟବସାୟରେ କିଛି ନୂଆ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବାରେ ଦିନ ବ୍ୟତୀତ କରିବେ। ଯଦି ଆଜି ବ୍ୟବସାୟରେ ପରିବର୍ତନ କରିବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ଯଦି ଆପଣ ନିଜର ପାରିବାରିକ ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ଜଣେ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରିବେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୋଗୀ ପ୍ରମାଣିତ ହେବ। ଯଦି ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରରେ କୌଣସି ବିବାଦ ଚାଲିଛି ତେବେ ଆପଣ ଏହା ବିଷୟରେ ଚୁପ ରହିବା ଭଲ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆଜି ଆପଣ କୌଣସି ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରନ୍ତି।

ଧନୁ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ମଜବୁତ କରିବେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଧନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଦିନ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟରେ କିଛି ନୂତନ ଯୋଜନା ପାଇବେ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ମଜବୁତ ହେବ ଏବଂ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ବ୍ୟବସାୟରେ ଦୀର୍ଘ ସମୟରୁ ଅଟକି ରହିଥିବା ଧନ ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇପାରେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ମଜା କରିବାରେ ବ୍ୟତୀତ କରିବେ।

ମକର ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟରେ ନୂତନ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ କିନ୍ତୁ ବ୍ୟସ୍ତତା ମଧ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ ଯେ ଆପଣ ପ୍ରଥମେ ଆପଣଙ୍କର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବେ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସମୟ ନିଅନ୍ତୁ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ କିଛି ଭବିଷ୍ୟତ ଯୋଜନା ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରରେ କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କ ବିବାହରେ ଥିବା ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ଦୁରେଇବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ହୁଏତ ଅଳ୍ପ ଦୂରତା ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କର ପରପକାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ବ୍ୟତୀତ ହେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରର ଜଣେ ସଦସ୍ୟ ଆପଣଙ୍କଠାରୁ ଉପକୃତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଆକାଂକ୍ଷାକୁ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣ ନିଜ ପାଇଁ କିଛି ଅର୍ଥ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେ ଏବଂ ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ପାଇଁ କିଛି ସମୟ ବାହାର କରିବେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଅଗ୍ରଗତି ଦେଖିବା ପରେ ଆପଣଙ୍କର କିଛି ସମ୍ପର୍କୀୟ ଆପଣଙ୍କୁ ଇର୍ଷା କରିପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ସମାଲୋଚନା ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ।

ମୀନ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ରହିବ। ଆଜି କୌଣସି ଶୁଭ ଏବଂ ମାଙ୍ଗଳିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇପାରେ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଭଲ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବେ। ଆଜି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟରେ ଇଚ୍ଛାକୃତ ଲାଭ ପାଇବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ମନ ଖୁସି ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ଅଗ୍ରଗତି କରିପାରନ୍ତି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଛୋଟ ପାର୍ଟୀର ମଧ୍ୟ ଆୟୋଜନ କରିପାରନ୍ତି।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *