Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୨୦ ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୧, ଶୁକ୍ରବାର : ଆଜି ଏହି ରାଶିର ଭାଗ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶନିବାର ୨୦ ନଭେମ୍ବର ରାଶିଫଳ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ରାଶିଫଳର ଆମ ଜୀବନରେ ଅଧିକ ମହତ୍ୱ ରହିଛି। ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଘଟଣା ଗୁଡିକର ଆଭାସ ହୋଇଥାଏ। ରାଶିଫଳର ନିର୍ମାଣ ଗ୍ରହ ଗୋଚର ଓ ନକ୍ଷତ୍ର ଆଧାରରେ କରାଯାଏ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଆମ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ଏହି ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷା, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ, ବିବାହ, ବ୍ୟବସାୟ ବାଣିଜ୍ୟ, ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ମିଳିପାରି ଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଆଜିର ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିପରି ରହିବ, ତେବେ ପଢନ୍ତୁ ରାଶିଫଳ ୨୦ ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୧

ମେଷ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ପରିବାରର ଛୋଟ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ କିଛି ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ବାହାରକୁ ବୁଲାଇବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ନେଇଯାଇପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଖାଇବା ପିଇବା ପ୍ରତି ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଆପଣ କିଛି ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର କିଛି ଶତ୍ରୁ ମଧ୍ୟ ଚାକିରିରେ ଆପଣଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରୁଥିବା ଦେଖାଯିବେ ସେମାନଙ୍କୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରିବାକୁ ପଡିବ।

ବୃଷ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ନେଇ ଆସିବ। ଆଜି ଆପଣ ଦିନସାରା ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ଭଲ ସୂଚନା ଗ୍ରହଣ କରିବା ଜାରି ରଖିବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ଉତ୍ସାହ ରହିବ। ଯଦି ଆଜି ଆପଣ କୌଣସି କାମ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଅଛନ୍ତି ତେବେ ଏହାକୁ ଟେନସନ ଫ୍ରି ହୋଇ କରନ୍ତୁ କାରଣ ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସମାପ୍ତ ହେବ। ଆଜି ବ୍ୟବସାୟରେ ଆପଣ ଦିନସାରା ଲାଭ ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ। କେବଳ ସେତେବେଳେ ସେ ଆପଣଙ୍କୁ ଉପକୃତ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ। ଆଜିର କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆପଣ କାହାକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ବିଶ୍ୱାସଘାତକତା କରିପାରନ୍ତି ତେଣୁ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ।

ମିଥୁନ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କୁ ଯତ୍ନର ସହ ପାଦ ଦେବାକୁ ପଡିବ। ଆଜି ଅନ୍ୟ କାହାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେବା ପୂର୍ବରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ ଯେ ଯଦି ଏହାର ଭୁଲ ପ୍ରଭାବ ଅଛି ତେବେ ଆପଣ ଶୁଣିବାକୁ ପାଇବେ ନାହିଁ ତେଣୁ ଆଜି ଅନ୍ୟର କଥାରେ ନ କହିବା ବୁଦ୍ଧିମାନ ଅଟେ। ଆଜି ଆପଣ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ଶୁଭ ଏବଂ ମଙ୍ଗଳ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ। ଯେଉଁଠାରେ ଆପଣ କିଛି ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଭେଟିବେ। ଆଜି ଆପଣ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରି ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ପାଇବେ।

କର୍କଟ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟମ ଫଳପ୍ରଦ ରହିବ। ଯେଉଁମାନେ ଆଜି ଏକ ସମ୍ପତ୍ତି କିଣିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କର ଭାଗ୍ୟ ଆଜି ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ହୋଇପାରେ କାରଣ ଆଜି ସମ୍ପତ୍ତି କିଣିବା ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ଯଦି ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି କୌଣସି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଚାଲିଥିଲା ତେବେ ଆଜି ଏହା ଶେଷ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ପିଲାମାନଙ୍କର ଦାୟିତ୍ୱ ପୂରଣ କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ସଫଳ ହେବେ। ଆଜି ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୁଅନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବେ।

ସିଂହ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଦିନ ରହିବ। ଆଜି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଦୀର୍ଘ ବିଚାରାଧୀନ ଜରୁରୀ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସମୟ ପାଇବାରେ ଅସମର୍ଥ ହେବେ। ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ ହଠାତ ବୁଲିବା ସମୟରେ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା ପାଇପାରନ୍ତି। ଆଜି ଅଫିସରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ ଦିଆଯାଇପାରିବ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣଙ୍କର ସହକର୍ମୀଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ କେବଳ ସେତେବେଳେ ଆପଣ ଏହାକୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ।

କନ୍ୟା ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ମିଶ୍ରିତ ଦିନ ହେବ। ଆଜି ବିବାହିତ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରେମ ଗଭୀର ହେବ। ଆଜି ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବସାୟରେ ଆପଣ ବାରମ୍ବାର ଲାଭ ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ ଯାହାକୁ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଉପଯୋଗ କରିବେ। ଆଜି ଆପଣ ଶୁଣିବା ଦ୍ୱାରା କିଛି ଆନନ୍ଦଦାୟକ ଖବର ପାଇପାରନ୍ତି ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଖୁସି ରଖିବ। ଯଦି ଆପଣ ଆଜି କୌଣସି ଜମି ସମ୍ପତ୍ତି କିଣିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି ତେବେ ଏହାର ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟଗୁଡ଼ିକୁ ନିରପେକ୍ଷ ଭାବରେ ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ।

ତୁଳା ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବିଷୟ ସକରାତ୍ମକ ଫଳାଫଳ ଆଣିବ କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କିଛି ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ। ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଆଜି କିଛି ବିଶେଷ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ଯାହାଫଳରେ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟର କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଜିନିଷ କଥା ସେୟାର କରିବେ। ଆଜି ପିଲାମାନଙ୍କର ଶିକ୍ଷା ସହିତ ଜଡିତ କୌଣସି ଫଳାଫଳ ଆସିପାରେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଖୁସି ଦେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ପ୍ରିୟ ବସ୍ତୁ ହରାଇବା ହେତୁ ଆପଣ ଦୁଃଖ ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି।

ବିଛା ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସୁନ୍ଦର ଦିନ ରହିବ। ଆଜି ଆପଣ ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ମାନ ସମ୍ମାନ ପାଇପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ବ୍ୟବସାୟରେ କୌଣସି ନୂତନ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟରେ କାମ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନ ସାଥୀଙ୍କଠାରୁ ପରାମର୍ଶ ନେଇପାରନ୍ତି। ଆଜି ଅଫିସରେ କିଛି ବିଶେଷ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର କିଛି ଅଟକି ଯାଇଥିବା କାମ ମଧ୍ୟ ହୋଇଯିବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବେ। ଯଦି ଆପଣ ଏକ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହାକୁ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ସ୍ଥଗିତ ରଖନ୍ତୁ।

ଧନୁ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଫଳପ୍ରଦ ରହିବ। ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀଙ୍କର ଆଜି ପଢ଼ା ଲେଖାରେ ବହୁତ ମନ ଲାଗିବ କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ରାଜନୈତିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ଆଜି ପ୍ରଶଂସିତ ହେବ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ଅଗ୍ରଗତି ଦେଖିବା ପରେ ଆପଣଙ୍କର କିଛି ଶତ୍ରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଇର୍ଷା କରିବେ କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କର କ୍ଷତି କରିପାରିବେ ନାହିଁ କାରଣ ସେମାନେ ନିଜ ମଧ୍ୟରେ ଯୁଦ୍ଧ କରି ନଷ୍ଟ ହୋଇଯିବେ। ଯଦି ଆପଣ ଆଜି ଏକ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ ଆଜି ତାହା ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଦିନ ରହିବ।

ମକର ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜିଂ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆଜି ସରକାରୀ ଚାକିରୀ ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକଙ୍କୁ କୌଣସି ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରତି ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ସେ ଆଜି ସେମାନଙ୍କର କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ନଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରନ୍ତି। ଆଜି ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ପଡ଼ୋଶୀରେ କୌଣସି ବିତର୍କ ଅଛି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ନିଜର ବକ୍ତବ୍ୟର ମଧୁରତା ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ପଡିବ କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ବଢୁଥିବା ଖର୍ଚ୍ଚକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ପଡିବ ତେବେ ଆପଣ କେବଳ ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ କିଛି ଟଙ୍କା ସଞ୍ଚୟ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅନ୍ୟ ଦିନ ଅପେକ୍ଷା ଭଲ ରହିବ। ଯଦି ଆଜି ଅଫିସରେ କାହା ସହିତ ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ବିବାଦ ଅଛି ତେବେ ଆପଣ ଏଥିରେ ଜିତିପାରନ୍ତି।ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ଆଇନଗତ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ମାମଲା ଆଜି କୋର୍ଟରେ ଚାଲିଛି ତେବେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ଆସିପାରେ। ଚାକିରି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଲୋକମାନେ ଆଜି ପଦୋନ୍ନତି ପାଇପାରିବେ। ଆଜି ବିବାହ ଯୋଗ୍ୟ ଜାତକଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ଭଲ ସୁଯୋଗ ଆସିପାରେ ଯାହା ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅନୁମୋଦିତ ହୋଇପାରନ୍ତି।

ମୀନ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଖୁସିର ଦିନ ହେବ। ଆଜି ଯଦି ଆପଣ ନିଜର ପିତାମାତାଙ୍କଠାରୁ ପରାମର୍ଶ ନେବା ପରେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଏଥିରେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସଫଳତା ପାଇବେ। ଯଦି ଆଜି ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ କାହାଠାରୁ ଋଣ ନେବାକୁ କିମ୍ବା ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଋଣ ନେବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଆଜି ମଧ୍ୟ ତାହା ସହଜରେ ପାଇବେ। ଯଦି ଆପଣ ପୂର୍ବରୁ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ବିନିଯୋଗ କରିଥାନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଆଜି ମଧ୍ୟ ତାହା ପାଇପାରିବେ। ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ ନିଜର ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *