Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୧୮ ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୧ ଗୁରୁବାର : ଏହି ୭ ରାଶିଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ଦିନ ମିଳିବ ଭାଗ୍ୟର ସାଥ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ୧୮ ନଭେମ୍ବର ରାଶିଫଳ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ରାଶିଫଳର ଆମ ଜୀବନରେ ଅଧିକ ମହତ୍ୱ ରହିଛି। ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଘ-ଟ-ଣା ଗୁଡିକର ଆଭାସ ହୋଇଥାଏ। ରାଶିଫଳର ନିର୍ମାଣ ଗ୍ରହ ଗୋଚର ଓ ନକ୍ଷତ୍ର ଆଧାରରେ କରାଯାଏ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଆମ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ଏହି ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷା, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ, ବିବାହ, ବ୍ୟବସାୟ ବାଣିଜ୍ୟ, ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ମିଳିପାରି ଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଆଜିର ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିପରି ରହିବ, ତେବେ ପଢନ୍ତୁ ରାଶିଫଳ ୧୮ ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୧|

ମେଷ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଫଳପ୍ରଦ ହେବ। ଆଜି ମଧ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସମ୍ମାନିତ ହେବାର ଅନେକ ସମ୍ଭାବନା ଥିବା ଜଣାପଡୁଛି। ଯଦି ଆଜି ଆପଣ କୌଣସି ସ୍ଥାନରୁ ଋଣ ନେବାକୁ କିମ୍ବା ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଋଣ ନେବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଆଜି ଏହାକୁ ସହଜରେ ପାଇବେ। ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ ଜଣେ ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ଯାହାକୁ ଭେଟି ଖୁସି ହେବେ। ରାତି ସମୟରେ ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ମଜା କରିବା ପାଇଁ ବିତାଇବେ।

ବୃଷ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଦିନ ହେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଏପରି କିଛି କାମ ହେବ ଯାହାକୁ ଆପଣ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ ଏବଂ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସେଗୁଡିକ ପୂରଣ କରିବାରେ ସଫଳ ହେବେ କିନ୍ତୁ ଏଥିରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ ଯେ ଆପଣ ଆଘାତ ପାଇବେ ନାହିଁ ତେଣୁ ଶୀଘ୍ର କୌଣସି କାମ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଯଦି ଆଜି ଆପଣ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଯୋଜନା କରିବେ ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟରେ ମିଳିଥିବା ଲାଭରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହେଏ କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଘରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ଯୁକ୍ତି ଅଛି ତେବେ ଏଥିରେ ନିଜର ଭାଷଣର ମଧୁରତା ବଜାୟ ରଖନ୍ତୁ।

ମିଥୁନ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଆଜି ଟିକେ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ହେବ ତେଣୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ବଢୁଥିବା ଖର୍ଚ୍ଚରେ ପୁନଃ ନିର୍ମାଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ ଟଙ୍କାକୁ ଏପରି କିଛି ସ୍ଥାନରେ ସଞ୍ଚୟ କରିବାକୁ ପଡିବ ଯେଉଁଠାରେ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଲାଭ ଦେଇପାରେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ଶାରୀରିକ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅଛି ତେବେ ଏହାର ଯନ୍ତ୍ରଣା ଆଜି ମଧ୍ୟ ବଢ଼ିପାରେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ମନ ବିଚଳିତ ହେବ। ରୋଜଗାରର ସନ୍ଧାନରେ କାମ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଆଜି ସେମାନଙ୍କର ପରିଶ୍ରମ ଅନୁଯାୟୀ କାମ ପାଇବେ।

କର୍କଟ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଫଳପ୍ରଦ ହେବ। ଯଦି ଆପଣ ଆଜି ଏକ ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଏଥିରେ ଅନେକ ଭାଗ୍ୟର ସହଯୋଗ ପାଇବେ। ଆଜି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଶାଶୁଘର ପକ୍ଷରୁ ମାନ ସମ୍ମାନ ପାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣ ପିତାମାତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ସଚେତନ ହେବାକୁ ପଡିବ। ଯଦି ସେମାନଙ୍କର କୌଣସି ଅସୁବିଧା ଅଛି ତେବେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ ନିଶ୍ଚିତ ନିଅନ୍ତୁ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ କିଛି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେ କିନ୍ତୁ ଆପଣ ନିଜର ଆୟକୁ ଦେଖିବା ପରେ ଏହା କରିବାକୁ ପଡିବ।

ସିଂହ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ମିଶ୍ରିତ ଦିନ ହେବ। କିଛି କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ନହେବା ହେତୁ ଆଜି ଆପଣ ଟିକେ ନିରାଶ ହେବେ କିନ୍ତୁ ଏଥିରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ ଯେ ଆପଣ କୌଣସି ଭୁଲ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱାସ କରି କାରବାର କରିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ନଚେତ ଭବିଷ୍ୟତରେ ସେ ଆପଣଙ୍କର ବିଶ୍ୱାସକୁ ଭାଙ୍ଗି ପାରନ୍ତି ଏବଂ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇ ପାରିବେ। ଆଜି ଯଦି ଆପଣ ନିଜର କୌଣସି ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିବେ ତେବେ ଆପଣ ଏହାକୁ ଅତି ସହଜରେ ପାଇବେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଆଖି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ଅଛି ଏହା ବଢ଼ିପାରେ।

କନ୍ୟା ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସୁଖଦ ଫଳାଫଳ ଆଣିବ। ଚାକିରିରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି କୌଣସି ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇପାରେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀମାନଙ୍କ ସାଥ ଆପଣଙ୍କୁ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଭିତରେ ନିର୍ଭୟତା ରହିବ ଏବଂ ଏହାର ଫଳାଫଳ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଶୁଭ ହେବ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ବିବାଦ ଅଛି ତେବେ ତାହା ମଧ୍ୟ ଆଜି ଶେଷ ହୋଇପାରେ। ଆଜି ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାବେଳେ ଆପଣଙ୍କୁ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ ଯେ ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ଆପଣଙ୍କର ସ୍ୱାର୍ଥ ବୋଲି ନଭାବନ୍ତୁ।

ତୁଳା ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସମ୍ପତ୍ତି ପ୍ରାପ୍ତିର ଦିନ ହେବ। ଆଜି କୌଣସି ଶୁଭ ଏବଂ ମାଙ୍ଗଳିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇପାରେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଆଜି କୌଣସି ନୂତନ ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ପଡିବ ତେବେ ଅତି ଯତ୍ନର ସହିତ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ। ଆଜି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରକୁ ପରିଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି। ଆପଣ ଆଜି ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଖରୁ କିଛି ଆନନ୍ଦଦାୟକ ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ପାଇପାରନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ସମ୍ପତ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବିବାଦ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଚାଲିଥିଲା ତେବେ ଆଜି ଆପଣ ଏଥିରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିପାରିବେ।

ବିଛା ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ଏକ ଅଦ୍ଭୁତ ଅସ୍ଥିରତା ରହିବ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ। ଆଜି ଯଦି ପରିବାରରେ କୌଣସି ବିବାଦ ଥାଏ ତେବେ ଆପଣ ଏଥିରେ ଏପରି କଥା ଶୁଣିବାକୁ ପାଇପାରନ୍ତି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ମନ ବିଚଳିତ ହେବ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଥିପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ କାରଣ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟ ସୁଧା ପରିବାରର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଆପଣ ଏହି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିପାରିବେ। ଆପଣ କୌଣସି ସମାଧାନ ଖୋଜିବାରେ ସଫଳ ହେବେ କିନ୍ତୁ ଆଜି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ କେହି ଜଣେ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରନ୍ତି।

ଧନୁ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣ ନିଜ ପାଇଁ ବୁଦ୍ଧି ଏବଂ ବିବେକ ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଭଳି ରହିବ। ଯଦି ଆଜି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟର କିଛି ନୂତନ ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ କାହା ଦ୍ୱାରା ବୋକା ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଆପଣଙ୍କର ବୁଦ୍ଧି ଏବଂ ବିଚକ୍ଷଣତା ସହିତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇ ସେମାନଙ୍କୁ ଆଗକୁ ନିଅନ୍ତୁ କେବଳ ସେତେବେଳେ ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଲାଭ ଦେବେ। ବ୍ୟବସାୟରେ କମ ଲାଭ ହେତୁ ଆଜି ଆପଣ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହେବେ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ପରିବାରର ଇଛା ପୂରଣ କରିବାରେ ସଫଳ ହେବେ। ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ଟିକେ ଦୁର୍ବଳ ହେବ।

ମକର ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସାଧାରଣ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆଜି ଆପଣ ଏପରି ମୂଲ୍ୟବାନ ଜିନିଷ ପାଇବେ ଯାହାକୁ ଆପଣ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଅପେକ୍ଷା କରିରହିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ପିଲାଙ୍କ ଶିକ୍ଷା ପାଇଁ କିଛି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡିବ କେବଳ ସେତେବେଳେ ସେ ଭବିଷ୍ୟତରେ କିଛି ସ୍ଥିତିରେ ପହଞ୍ଚିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ। ଆଜି ଆପଣ ଶାଶୁଘର ପକ୍ଷରୁ ମାନ ସମ୍ମାନ ପାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ଏକ ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ କରନ୍ତି ତେବେ ଏହା ସେମାନଙ୍କୁ ଅନେକ ଲାଭ ମଧ୍ୟ ଦେଇପାରେ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଟିକେ ନରମ ଗରମ ହୋଇପାରେ ତେଣୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କର ଖାଇବା ପିଇବା ପ୍ରତି ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ। ଆଦୌ ଅସାବଧାନ ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଆଜି ଆପଣ ଜଣେ ନିକଟ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରତାରିତ ହୋଇପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଚତୁର ବୁଦ୍ଧି ବ୍ୟବହାର କରି ଏହାକୁ ଏଡାଇବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ। ଆଜି ଆପଣ ସାଂସାରିକ ଭୋଗ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ କିଛି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେ। ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ ନିଜର ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ବାର୍ତ୍ତାଳାପରେ ବିତାଇବେ।

ମୀନ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ସନ୍ତାନର କୌଣସି ବିବାହ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବିଷୟ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଅଟକି ରହିଥିଲା ତେବେ ଆଜି ଆପଣ ଏହାକୁ ସମାପ୍ତ କରିପାରିବେ। ସାମାଜିକ ସମ୍ମାନ ପାଇବା ଦ୍ୱାରା ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ମନୋବଳ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଖୁସି ମିଜାଜର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ହୋଇଥିବାରୁ ଲୋକମାନେ ଆପଣଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ବଢ଼ିବ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *