Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୧୫ ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୧,ସୋମବାର : ମେଷ, ମିଥୁନ ଏବଂ ସିଂହ ସହିତ ଏହି ସାତଟି ରାଶିର ଚିହ୍ନ ପାଇଁ ଦିନଟି ଶୁଭ ହେବ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ସୋମବାର ୧୫ ନଭେମ୍ବର ରାଶିଫଳ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ରାଶିଫଳର ଆମ ଜୀବନରେ ଅଧିକ ମହତ୍ୱ ରହିଛି। ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଘଟଣା ଗୁଡିକର ଆଭାସ ହୋଇଥାଏ। ରାଶିଫଳର ନିର୍ମାଣ ଗ୍ରହ ଗୋଚର ଓ ନକ୍ଷତ୍ର ଆଧାରରେ କରାଯାଏ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଆମ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ଏହି ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷା, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ, ବିବାହ, ବ୍ୟବସାୟ ବାଣିଜ୍ୟ, ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ମିଳିପାରି ଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଆଜିର ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିପରି ରହିବ, ତେବେ ପଢନ୍ତୁ ରାଶିଫଳ ୧୫ ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୧

ମେଷ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ବ୍ୟବହାର ବଦଳାଇବାକୁ ଏବଂ କ୍ରୋଧକୁ ଶାନ୍ତ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଯଦି ଆପଣ କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହାକୁ ଶାନ୍ତ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ମନରୁ ତିକ୍ତତାକୁ ଦୂର କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ସମସ୍ତଙ୍କ ସହ ମଧୁର ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଆପଣଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତିକ୍ତତା ହୋଇପାରେ। ଆଜି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଦୀର୍ଘ ଦିନରୁ ଅଟକି ରହିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡିକ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସଫଳତା ପାଇବେ। ପାରିବାରିକ ଜୀବନ ଆପଣଙ୍କୁ ସୁଖ ଆଣିଦେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ବହୁତ ଉପଯୋଗୀ ହେବ।

ବୃଷ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଶାନ୍ତିରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଦିନ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ଶାସନ ଏବଂ ଶକ୍ତିର ମିଳିତତାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଲାଭ କରିବେ। ଆଜି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କଠାରୁ କିଛି ଭଲ ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ପାଇବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ମନ ଖୁସି ହେବ। ଯେଉଁମାନେ ରାଜନୀତି ଦିଗରେ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛନ୍ତି ଆଜି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସଫଳତାର ନୂଆ ରାସ୍ତା ଖୋଲିବ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ବୁଲା ବୁଲି କରିବାରେ ଅତିବାହିତ କରିବେ।

ମିଥୁନ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅନୁକୂଳ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆଜି ଯଦି ଆପଣ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଯାତ୍ରାକୁ ଯାଆନ୍ତି ତେବେ ଅତି ଯତ୍ନର ସହିତ ଯାଆନ୍ତୁ କାରଣ ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ପ୍ରିୟଜନଙ୍କୁ ହରାଇବା ଏବଂ ଚୋରି କରିବାର ଭୟ ଅଛି ତେଣୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଯତ୍ନର ସହିତ ଯିବାକୁ ପଡିବ। ଆଜି ଆପଣ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅସାବଧାନତା ଅବଲମ୍ବନ କରିବା ଉଚିତ ନୁହେ। ଯଦି ଆପଣ ଏହା କରନ୍ତି ଭବିଷ୍ୟତରେ ସେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ।

କର୍କଟ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣ ନିଜର ବ୍ୟବସାୟ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାରେ ବିତାଇବେ ଯାହାର ଲାଭ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଅମଳ ହେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦିଆଯାଇଥିବା ପରାମର୍ଶଗୁଡିକ ଅଫିସରେ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ମାନ ଏବଂ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ମଧ୍ୟ ବଢୁଥିବା ପରି ମନେ ହେଉଛି। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏପରି କିଛି ସ୍ଥାନରେ କିଛି ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରିବେ ଯାହା ଭବିଷ୍ୟତରେ ଦ୍ୱିଗୁଣିତ ହୋଇ ମିଳିବ।

ସିଂହ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣ ନିଜକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଅନୁଭବ କରିବେ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ବେଗରେ ପରିଚାଳନା କରିବାରେ ନିୟୋଜିତ ହେବେ। ଯେଉଁମାନେ ଶିକ୍ଷା ଏବଂ ପ୍ରତିଯୋଗିତା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛନ୍ତି ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ସଫଳତା ପାଇବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି କିନ୍ତୁ ଆଜି କେତେକ ବିରୋଧୀ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଉଥିବା କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଖରାପ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିବେ ତେଣୁ ଆପଣ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ସଚେତନ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ। ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରେ କିଛି ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେ

କନ୍ୟା ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ସମ୍ପତ୍ତି ହାସଲ କରିବା ପାଇଁ ଦିନ ହେବ। ଯଦି କୌଣସି ସମ୍ପତ୍ତି ବିକ୍ରୟ ମାମଲା କୋର୍ଟରେ ଚାଲିଛି ତେବେ ଆଜି ଫଳାଫଳ ଆପଣଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ଆସିପାରେ। ଯଦି ଛାତ୍ରମାନେ କୌଣସି ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଥାନ୍ତି ତେବେ ଆଜି ସେମାନେ ଏଥିରେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସଫଳ ହେବେ। ରୋଜଗାର ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଚାଲିଥିବା ପ୍ରୟାସରେ ସ୍ୱଳ୍ପ ମିଆଦି ସଫଳତା ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ ନିଜ ପିତାମାତାଙ୍କ ସହିତ ବାହାରେ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଦେବ ଦର୍ଶନ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିପାରିବେ।

ତୁଳା ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ଘର ପରିବାରରେ ସୁଖ ନେଇ ଆସିବ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରରେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି କୌଣସି ବିବାଦ ଚାଲିଥିଲା ତେବେ ଆଜି ଏହା ସମାପ୍ତ ହେବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ମନ ଖୁସି ହେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର କିଛି ବିରୋଧୀ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର ଅଗ୍ରଗତି ଦେଖି ଇର୍ଷାପରାୟଣ ହେବେ କିନ୍ତୁ ସେମାନେ କେବଳ ନିଜ ମଧ୍ୟରେ ଯୁଦ୍ଧ କରି ନଷ୍ଟ ହୋଇଯିବେ କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ବିନିଯୋଗ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆପଣଙ୍କର ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ହେବ ନାହିଁ।

ବିଛା ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମିଶ୍ରିତ ଫଳାଫଳ ଆଣିବ। ଆଜି ଯଦି ଆପଣ ନିଜର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କଠାରୁ ପରାମର୍ଶ ନେବା ପରେ କିଛି କାମ କରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଏଥିରେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିପାରିବେ। ଆଜି ଏହିପରି କିଛି ଖର୍ଚ୍ଚ ଆପଣଙ୍କ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିପାରେ ଯାହାକୁ ଆପଣ ନଚାହିଁଲେ ବି କରିବାକୁ ପଡିବ। ଯଦି ଏହା ହୁଏ ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ କେବଳ ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ଧ୍ୟାନରେ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆପଣ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି।

ଧନୁ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସାଧାରଣ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଯଦି ଆଜି କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ କିଛି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିବେ ତେବେ ସେମାନେ ଏଥିପାଇଁ ସମୟ ପାଇପାରିବେ କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ପିତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ସଚେତନ ହେବାକୁ ପଡିବ। ଯଦି କୌଣସି ଅସୁବିଧା ଅଛି ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରନ୍ତୁ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ହୁଏତ ଆପଣଙ୍କର ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ଟଙ୍କା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ।

ମକର ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଶୁଭ ରହିବ। ରୋଜଗାର ଦିଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଭଲ ସଫଳତା ପାଇବେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କାହା ସହିତ କୌଣସି ବିତର୍କ ଅଛି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଥିରେ ନିଜ କଥାର ମଧୁରତା ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ପଡିବ। ଯଦି ଆପଣ ଏହା ନକରନ୍ତି ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ। ଆଜି ଆପଣ ପିତାମାତାଙ୍କଠାରୁ ପରାମର୍ଶ ନେବା ପରେ ଆପଣ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସଫଳତା ପାଇବେ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କର ବୈବାହିକ ସୁଖରେ ଏକ ବିଶୃଙ୍ଖଳା ହୋଇପାରେ। ଆଜି ଅଆପଣ ଏପରି ପ୍ରତିକୂଳ ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ପାଇବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ମନ ବିଚଳିତ ହେବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ। ଆଜି ଘରୋଇ ଜୀବନରେ ଯଦି କୌଣସି ବିତର୍କ ଚାଲିଥିଲ ତେବେ ଏହାକୁ ଶେଷ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ଉଚିତ। ଯଦି ଆପଣ ଆଜି କୌଣସି ବ୍ୟବସାୟ କରନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ଲାଭ ଦେଇପାରେ।

ମୀନ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ମିଶ୍ରିତ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଚିନ୍ତିତ କରୁଛି ତେବେ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ କାରଣ ଏହା କେବଳ ଅଳ୍ପ ସମୟ ପାଇଁ। ଆଜି ଆପଣ ହୁଏତ ଆପଣଙ୍କ ପିଲାଙ୍କ ଶିକ୍ଷା ସହିତ ଜଡିତ କିଛି ଭଲ ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ପାଇପାରନ୍ତି ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଖୁସିର କାରଣ ହୋଇଯିବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର କିଛି ପୁରୁଣା ସମ୍ପର୍କୀୟ ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ମିଳିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କର ପୈତୃକ ସମ୍ପତ୍ତି ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରିବ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *