Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୧୪ ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୧, ରବିବାର: ରବିବାର ଦିନ ଏହି ୪ ରାଶିର ମନୋକାମନା ପୁରା ହେବ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ରବିବାର ୧୪ ନଭେମ୍ବର ରାଶିଫଳ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ରାଶିଫଳର ଆମ ଜୀବନରେ ଅଧିକ ମହତ୍ୱ ରହିଛି। ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଘ-ଟଣା ଗୁଡିକର ଆଭାସ ହୋଇଥାଏ। ରାଶିଫଳର ନିର୍ମାଣ ଗ୍ରହ ଗୋଚର ଓ ନକ୍ଷତ୍ର ଆଧାରରେ କରାଯାଏ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଆମ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ଏହି ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷା, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ, ବିବାହ, ବ୍ୟବସାୟ ବାଣିଜ୍ୟ, ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ମିଳିପାରି ଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଆଜିର ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିପରି ରହିବ, ତେବେ ପଢନ୍ତୁ ରାଶିଫଳ ୧୪ ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୧

ମେଷ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କଠିନ ଦିନ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ହେତୁ ଆପଣଙ୍କର କିଛି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିପାରନ୍ତି ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ଅଶାନ୍ତି ଦେଖାଯିବ ତଥାପି ଆପଣ କେବଳ ସେହି କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଟଙ୍କା ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟର କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଅଟକି ଯାଇଛି ତେବେ ଆପଣ ଆଜି ଏହାକୁ ପାଇପାରିବେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ଘର ପରିବାରର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଘଟଣା ନ ଜାଣି ରାଗିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ। ଯଦି ଆପଣ ଏହା କରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ କଥା ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିପାରେ।

ବୃଷ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟମ ଫଳପ୍ରଦ ହେବ। ଆଜି ପରିବାରରେ ଆପଣଙ୍କର କିଛି ଦାୟିତ୍ୱ ବଢିପାରେ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କ ମନ ଟିକେ ବିଚଳିତ ହେବ ତଥାପି ଆପଣ ନିଜ ଦାୟିତ୍ୱକୁ ସହଜରେ ପୂରଣ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ। କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଆଜି କୌଣସି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ନ୍ୟସ୍ତ କରାଯାଇପାରେ କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କ ସିନିୟରମାନଙ୍କ ପରାମର୍ଶରେ ଠିକ ସମୟରେ ସେହି କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିପାରିବେ। ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଆଜି କିଛି ସରପ୍ରାଇଜ ମିଳିପାରେ।

ମିଥୁନ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରଭାବ ଏବଂ ଗୌରବ ବୃଦ୍ଧି କରିବାର ଦିନ ହେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନଙ୍କ ସହିତ ଆପଣଙ୍କର ସାକ୍ଷାତ ଲାଭଦାୟକ ହେବ କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି କାମକୁ ଭାଗ୍ୟ ହାତରେ ଛାଡିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କୁ କିଛି ତିକ୍ତ କଥା କହିବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଯଦି ଏମତି ହୁଏ ସେମାନଙ୍କୁ ମନାଇବା ପାଇଁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟ ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମଧ୍ୟ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରନ୍ତି।

କର୍କଟ ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ନିଜର ଘର ପରିବାରରେ କୌଣସି ବି କଥା ଉପରେ ଭାବି ଚିନ୍ତି କହିବାକୁ ପଡିବ। ଯଦି ଆପଣ ଏହା କରନ୍ତି ନାହିଁ ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ବଡ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିପାରେ। କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରୁ ପରିବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରର ସଦସ୍ୟମାନେ ଆପଣଙ୍କ ମଧୁର ସ୍ୱର ହେତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଖୁସି ହେବେ। ଯଦି ଆପଣ ପୂର୍ବରୁ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ପୁଞ୍ଜି ବିନିଯୋଗ କରିଥିବେ ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ବଡ଼ ରିଟର୍ଣ୍ଣ ଦେଇପାରେ। ଛୋଟ ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଆଜି ନଗଦ ଅଭାବର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି।

ସିଂହ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ଆଖପାଖର ପରିବେଶ ସୁଖଦ ହେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି କାମ ପାଇଁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ। ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ସହଜରେ ସମ୍ପନ୍ନ ହେବ କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ମାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ କିଛି ଖରାପ ହୋଇପାରେ। ଯଦି ହୁଏ ତେବେ ଡାକ୍ତରୀ ପରାମର୍ଶ ନିଶ୍ଚିତ ନିଅନ୍ତୁ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର କିଛି ବିରୋଧୀ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇବାକୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ।

କନ୍ୟା ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ଆଣିବ। ଯଦି ଆପଣ ଏକ ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି କିମ୍ବା ଚାକିରିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହା ପାଇଁ ସମୟ ଅନୁକୂଳ ଅଟେ କିନ୍ତୁ ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଆଜି ଆଂଶିକ ଲାଭ କରିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଏ ତଥାପି ସେମାନେ ନିଜ ପରିବାରର ଖର୍ଚ୍ଚ ପୂରଣ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର କିଛି ମାନସିକ ଚାପ ଥାଇପାରେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ କଥାରେ କଠୋରତା ଆସିପାରେ।

ତୁଳା ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟମ ଫଳପ୍ରଦ ହେବ। ଆଜି ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ଯୁକ୍ତି ହୁଏ ତେବେ ଆପଣ ଏଥିରେ ଚୁପ ରହିବା ଭଲ ହେବ। ପିତାଙ୍କ ମାର୍ଗଦର୍ଶନରେ କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆପଣ ସଫଳତା ପାଇବେ। ଆଜି ଆପଣ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ ଆଜି ସେମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରତାରଣା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଛାତ୍ରମାନେ ଆଜି ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ କିଛି ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି।

ବିଛା ରାଶି:-

ଯେଉଁ ଲୋକ ରୋଜଗାର ଦିଗରେ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜି ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ସେମାନେ ଆଜି କିଛି ନୂତନ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ ଏବଂ କିଛି ଲୋକ ଏହି ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟରେ ବିନିଯୋଗ କରିପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ମାଙ୍କ ସହିତ କିଛି ଆଦର୍ଶଗତ ମତଭେଦ ହୋଇପାରେ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କର ପାରିବାରିକ ପରିବେଶରେ ବିଶୃଙ୍ଖଳା ହୋଇପାରେ କିନ୍ତୁ ଆପଣ ନିଜର ପରିବାରର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ସନ୍ଧ୍ୟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହାକୁ ଠିକ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ। ଯଦି ଆପଣ ଆଜି ବ୍ୟବସାୟରେ କୌଣସି ବିପଦ ନିଅନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ।

ଧନୁ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟମ ଫଳପ୍ରଦ ରହିବ। ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକମାନେ ଆଜି ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କଠାରୁ ସମ୍ମାନ ପାଇପାରନ୍ତି। ଯଦି ଆଜି ଚାକିରିରେ ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ସାଥୀ ସହିତ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହୁଏ ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଥିରେ ପ୍ରବେଶ ନକରିବାକୁ ପଡିବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର କାମ ସାରିବାକୁ ତତ୍ପର ହେବେ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର କିଛି କ୍ଷତି ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟରେ ଚାହୁଁଥିବା ଫଳାଫଳ ଯୋଗୁଁ ଆପଣଙ୍କର ମନ ଖୁସି ରହିବ।

ମକର ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କର ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରିବାର ଦିନ ହେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ପିତାମାତାଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବାରେ କିଛି ଅସୁବିଧା ହେବ କିନ୍ତୁ ଆପଣ ସେମାନଙ୍କୁ ବୁଝିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବାକୁ ପଡିବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ତୁଳନାରେ ଆଜି ଆପଣ ଭଲ ଲାଭ ପାଇବେ। ଯଦି କାର୍ଯ୍ୟରତ ଲୋକମାନେ ଅନ୍ୟ କିଛି ବ୍ୟବସାୟ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ ସେମାନେ ଆଜି ଏହାକୁ ଆରମ୍ଭ କରିପାରିବେ। ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଦେବ ଦର୍ଶନ ଯାତ୍ରା କରିପାରନ୍ତି।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର କୌଣସି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ହେତୁ ନିଜର ଦୈନନ୍ଦିନ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ ଚାକିରି କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଆଜି ପଦୋନ୍ନତି ପାଇପାରିବେ କିନ୍ତୁ ଏହା ଦେଖି ଆପଣଙ୍କର କିଛି ଶତ୍ରୁ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ହେବେ ଯେଉଁମାନେ ଆପଣ କରୁଥିବା କାର୍ଯ୍ୟକୁ ନଷ୍ଟ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରନ୍ତି। ବ୍ୟସ୍ତତା ମଧ୍ୟରେ ଆପଣ ନିଜର ପ୍ରେମ ଜୀବନ ପାଇଁ ସମୟ ଖୋଜିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ଖୁସି ହେବେ।

ମୀନ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାରିବାରିକ ପରିବେଶରେ ଶାନ୍ତି ରହିବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ମନ ଖୁସି ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଶାଶୁଘର ପକ୍ଷରୁ ଆର୍ଥିକ ସୁବିଧା ପାଇପାରନ୍ତି। ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ ବୁଲାବୁଲି କରିବା ସମୟରେ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା ପାଇପାରିବେ। ଆଜି ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟରେ କିଛି ନୂତନ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବେ ଯାହାକୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଦୃଢ଼ ଭାବରେ ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ କାମ ମଧ୍ୟରେ ବିଶ୍ରାମ ପାଇଁ କିଛି ସମୟ ନେବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଆପଣଙ୍କର କିଛି ଶାରୀରିକ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହୋଇପାରେ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *