Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୦୪ ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୧ ଗୁରୁବାର : ଦୀପାବଳିରେ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ କେଉଁ ରାଶି ପ୍ରତି ନିଜ କୃପା ରଖିବେ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ୦୪ ନଭେମ୍ବର ରାଶିଫଳ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ରାଶିଫଳର ଆମ ଜୀବନରେ ଅଧିକ ମହତ୍ୱ ରହିଛି। ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଘ-ଟ-ଣା ଗୁଡିକର ଆଭାସ ହୋଇଥାଏ। ରାଶିଫଳର ନିର୍ମାଣ ଗ୍ରହ ଗୋଚର ଓ ନକ୍ଷତ୍ର ଆଧାରରେ କରାଯାଏ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଆମ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ଏହି ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷା, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ, ବିବାହ, ବ୍ୟବସାୟ ବାଣିଜ୍ୟ, ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ମିଳିପାରି ଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଆଜିର ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିପରି ରହିବ, ତେବେ ପଢନ୍ତୁ ରାଶିଫଳ ୦୪ ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୧|

ମେଷ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ କଷ୍ଟକର ଦିନ ହେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ତିକ୍ତତାକୁ ମଧୁର କରିବାର କଳା ଶିଖିବାକୁ ପଡିବ। ଆଜି ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପନ୍ନ କରିବାରେ ସଫଳ ହେବେ। ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହଯୋଗ ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣରେ ମିଳିବାର ଦେଖାଯାଉଛି। ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କର ଅନ୍ୟ କିଛି ଅଟକି ଯାଇଥିବା କାମ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର ବଢୁଥିବା ଖର୍ଚ୍ଚରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଏହାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖିବା ପରେ ହିଁ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଏହି ଦିନ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଦୈନନ୍ଦିନ ଆବଶ୍ୟକତା ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ କିଛି ସପିଂ ମଧ୍ୟ କରିପାରନ୍ତି।

ବୃଷ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟତା ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ପଡିବ। ଜୀବନ ସାଥୀଙ୍କ ଅଗ୍ରଗତି ଦେଖି ଆପଣ ଖୁସି ହେବେ। ଯଦି ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କ ବିବାହରେ କିଛି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଥାଏ ତେବେ ଆଜି ଆପଣ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ଠିକ କରିପାରିବେ। ଆଜି ରାଜନୈତିକ କ୍ଷେତ୍ର ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବ ଯାହା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ଯଦି ସରକାରୀ ଚାକିରି ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ପାର୍ଟ ଟାଇମ କାମ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ସେମାନେ ଏଥିପାଇଁ ସମୟ ପାଇପାରିବେ।

ମିଥୁନ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସାବଧାନ ହେବାକୁ ହେବ। ଯଦି ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ପିଲାଙ୍କ ଶିକ୍ଷା କିମ୍ବା ବ୍ୟବସାୟ ସହିତ ଜଡିତ ଏକ ସ୍ୱଳ୍ପ ଏବଂ ଦୂର ଦୂରାନ୍ତରେ ଯାତ୍ରା କରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଥିରେ ଥିବା ମୂଲ୍ୟବାନ ଜିନିଷ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ହଜିଯିବା ଏବଂ ଚୋରି ହେବାର ଭୟ ଅଛି। ଆଜି ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ନୂତନ ଶକ୍ତି ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହେବ। ଯଦି ଆପଣ ଆଜି କାହା ସହିତ କାରବାର କରନ୍ତି ତେବେ ଏହାକୁ ଅତି ଯତ୍ନର ସହିତ କରନ୍ତୁ। ଆଜି ଆପଣ ପିଲାଙ୍କ ପାଖରୁ କିଛି ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ପାଇପାରନ୍ତି ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଖୁସି କରିବ।

କର୍କଟ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ମାନ ଏବଂ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଆଜି ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ଏକାଗ୍ରତା ଏବଂ ସଫଳତା ପାଇବା ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ କେବଳ ସେତେବେଳେ ସେମାନେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ। ଆଜି ଆପଣ ହଠାତ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଟଙ୍କା ପାଇପାରନ୍ତି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ନିଜ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଅଭିଳାଷ ପୂରଣ କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ସଫଳ ହେବେ। ଯଦି ଆପଣ ଆଜି କିଛି କାମ ପାଇଁ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ନିଅନ୍ତି ତେବେ ପରାମର୍ଶ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ପ୍ରମାଣିତ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ପିକନିକ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଯୋଜନା କରିପାରିବେ।

ସିଂହ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆୟର ନୂତନ ଉତ୍ସ ସୃଷ୍ଟି କରିବାର ଦିନ ହେବ। ଆଜି ଅଫିସରେ ଆପଣଙ୍କ କଥାର ମଧୁରତା ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ଏହା ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦେବ। ଆଜି କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କର କିଛି କାମ ଅଟକି ଯାଇଥିବାରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ହଠାତ
ଦୌଡିବାକୁ ପଡିପାରେ। ଯଦି ଛାତ୍ରମାନେ କୌଣସି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହା କରିପାରିବେ। ଦୈନିକ ବ୍ୟବସାୟୀମାନଙ୍କୁ ଆଜି ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ।

କନ୍ୟା ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସଫଳ ଦିନ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଖରୁ କିଛି ସୁଖଦ ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ପାଇପାରନ୍ତି। ଆଜି ଯଦି ଆପଣ କାହାକୁ ନିଜର ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଂଶୀଦାର କରନ୍ତି ତେବେ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ଏହାକୁ କରନ୍ତୁ ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ କିଛି ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଭାଇମାନଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ବିବାଦ ହେଉଥିଲା ତେବେ ତାହା ମଧ୍ୟ ଆଜି ଶେଷ ହେବ। ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷାର ରାସ୍ତା ଖୋଲା ରହିବ।

ତୁଳା ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ଆଖପାଖର ପରିବେଶ ସୁଖଦ ହେବ। ରାଜନୈତିକ କ୍ଷେତ୍ର ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକଙ୍କ ସମ୍ମାନ ଆଜି ବୃଦ୍ଧି ପାଇପାରେ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ପୁରୁଣା ଋଣ ପରିଶୋଧ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ଏକ ଦୀର୍ଘ ନିଶ୍ୱାସ ଛାଡିବେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ବାପାଙ୍କର କିଛି ଆଖି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ ଯଦି ଏହା ହୁଏ ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରୀ ପରାମର୍ଶ ନେବାକୁ ପଡିବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସୁଖ ମଧ୍ୟ ବଢ଼ିବ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଅନୁରୋଧ କରିପାରନ୍ତି।

ବିଛା ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସିର ଦିନ ହେବ। ଯଦି ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ଟଙ୍କାକୁ ଷ୍ଟକ ମାର୍କେଟରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ କଥାରେ ଆସି ବିନିଯୋଗ କରନ୍ତି ତେବେ ସେ ବୁଡ଼ି ଯାଇପାରେ। ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟମାନେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ପାର୍ଟୀ କରି ପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣ କୌଣସି ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ କରିବେ ତେବେ ସେଥିରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭାଗ୍ୟର ସହଯୋଗ ଭରପୁର ମାତ୍ରାରେ ମିଳିବ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଜି କୌଣସି ସମ୍ପତ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବିବାଦ ଭିତରକୁ ଯିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ।

ଧନୁ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ କିଛି ବିରୋଧୀ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରନ୍ତି। ଆଜି ଯଦି ଆପଣ ନିଜ ମନ ସହିତ କୌଣସି ନୂତନ ଆବିଷ୍କାର କରନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ଯଦି ଆଜି ଆପଣ କୌଣସି ଟଙ୍କା ଋଣ ଦେବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ। ଆଜି ଶାଶୁଘର ପକ୍ଷରୁ ବହୁ ପରିମାଣର ଟଙ୍କା ପ୍ରାପ୍ତ କରିପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଏକ ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମଧ୍ୟ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରନ୍ତି।

ମକର ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପରିବାର ଏବଂ ଆର୍ଥିକ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସଫଳତା ଆଣିବା ପାଇଁ ଏକ ଦିନ ହେବ। ଯଦି ଆପଣ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ବନ୍ଧୁଙ୍କଠାରୁ ସାହାଯ୍ୟ ମାଗନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ନିରାଶ ହେବେ। ଯେଉଁମାନେ ଜୀବିକା ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛନ୍ତି ସେମାନେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଆଜି ସଫଳତା ପାଇବେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଘରକୁ ଜଣେ ଅତିଥି ଆସିପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପିତାମାତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ସଚେତନ ହେବାକୁ ପଡିବ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟମ ଫଳପ୍ରଦ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ପ୍ରତିକୂଳ ଖବର ଶୁଣିବା ପରେ ହଠାତ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ। ଆଜିବ୍ୟବସାୟ ବ୍ୟସ୍ତତା ହେତୁ ଆପଣ ନିଜର ପ୍ରେମ ଜୀବନ ପାଇଁ ସମୟ ବାହାର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ ନାହିଁ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ଜୀବନସାଥୀ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଯଦି ଘରୋଇ ବିବାଦ ଅଛି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଥିରେ ପଡିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ହେବ।

ମୀନ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ସନ୍ତାନଙ୍କ କାମକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତାରେ ବ୍ୟତୀତ ହେବ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଧିକ ଦୌଡ଼ିବାକୁ ପଡିବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଯଦି ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ଶାଶୁଙ୍କ ପାଖରୁ କାହାକୁ ଋଣ ଦେବା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ସଂପର୍କରେ ମତଭେଦ ହୋଇପାରେ। ଯଦି ଅନେକ ଦିନ ଧରି ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ କୌଣସି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଚାଲିଥିଲା ତେବେ ତାହା ମଧ୍ୟ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ମାଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ସମାପ୍ତ ହେବାକୁ ଲାଗିବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ କିଛି ଭବିଷ୍ୟତ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିପାରନ୍ତି।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published.