Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୦୨ ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୧,ମଙ୍ଗଳବାର : ଏହି ପାଞ୍ଚଟି ରାଶି ପାଇଁ ଦିନଟି ଖୁସିରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ୦୨ ନଭେମ୍ବର ରାଶିଫଳ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ରାଶିଫଳର ଆମ ଜୀବନରେ ଅଧିକ ମହତ୍ୱ ରହିଛି। ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଘ-ଟ-ଣା ଗୁଡିକର ଆଭାସ ହୋଇଥାଏ। ରାଶିଫଳର ନିର୍ମାଣ ଗ୍ରହ ଗୋଚର ଓ ନକ୍ଷତ୍ର ଆଧାରରେ କରାଯାଏ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଆମ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ଏହି ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷା, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ, ବିବାହ, ବ୍ୟବସାୟ ବାଣିଜ୍ୟ, ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ମିଳିପାରି ଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଆଜିର ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିପରି ରହିବ, ତେବେ ପଢନ୍ତୁ ରାଶିଫଳ ୦୨ ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୧।

ମେଷ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଭଲ ରହିବ। ନିଜ ଜୀବନରେ ରାଗକୁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ନଚେତ ସମ୍ପର୍କ ଦୁର୍ବଳ ହେବ। ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗଦେବେ। ଘରର ସାଜସଜ୍ଜା ପାଇଁ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ଆପଣଙ୍କର ଅସମାପ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହୋଇପାରିବ। କୌଣସି ବଡ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହୋଇପାରିବ। ଆର୍ଥିକ ବିବାଦର ସମାଧାନ ହୋଇପାରିବ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିରେ ସୁଧାର ଆସିବ। ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟ ବଜେଟ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। କ୍ୟାରିୟର ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଏକ ବଡ଼ ସୁଯୋଗ ମିଳିପାରେ। ଜମି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଏକ ବଡ଼ ଚୁକ୍ତି ହୋଇପାରେ।

ବୃଷ ରାଶି:-

ଆପଣଙ୍କର ଅଭ୍ୟାସ ହେତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିବ। ପିଲାମାନଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ଏକ ସମସ୍ୟା ହେବ। ବାପାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା ହେବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଗ୍ରଗତି ପାଇଁ ନୂତନ ସୁଯୋଗ ମିଳିବ। ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରାଯିବ ଯାହା ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଭ ଦେବ। ଆପଣ ନିଜ ପିତାମାତାଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥାନକୁ ପରିଦର୍ଶନ କରିବାର ଯୋଜନା କରିପାରନ୍ତି। ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ କୌଣସି ସ୍ଥାନରୁ ଆୟ ପାଇବେ। ପୈତୃକ ସମ୍ପଦରୁ ବହୁତ ଲାଭ ହେବ। କ୍ୟାରିୟର ପାଇଁ ଶୁଭ ଦିନ। କ୍ୟାରିଅରକୁ ଉନ୍ନତ କରିବା ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ମିଳିପାରିବ।

ମିଥୁନ ରାଶି:-

ନିଜର ବକ୍ତବ୍ୟରେ ମଧୁରତା ଆଣନ୍ତୁ। ଆପଣ କହିବା ପୂର୍ବରୁ ଭାବି ଚିନ୍ତି କୁହନ୍ତୁ। ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେବ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଭ୍ରମଣ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ବ୍ୟବସାୟ ବିସ୍ତାର ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଋଣ ନେବାକୁ ପଡିପାରେ। ଆଜି ଗ୍ରହ ଅବସ୍ଥା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି। ଆପଣ ନିଜର ପ୍ରତିଭା ଏବଂ ସାମର୍ଥ୍ୟ ପ୍ରମାଣ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ। ଦୈନନ୍ଦିନ ଜୀବନରେ ଉନ୍ନତି ହେବ। ଆର୍ଥିକ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହୋଇପାରିବ। ଆଜି ଆପଣ ଆର୍ଥିକ କ୍ଷତି ସହିପାରନ୍ତି। ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାବେଳେ ବଜେଟକୁ ମଧ୍ୟ ଧ୍ୟାନରେ ରଖନ୍ତୁ। କ୍ୟାରିୟର ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ।

କର୍କଟ ରାଶି:-

ପରିବାରରେ ମାଙ୍ଗଳିକ କାର୍ଯ୍ୟର ରୂପରେଖା ହେବ। ବିବାହିତ ଜାତକଙ୍କ ପାଇଁ ସମୟ ଅନୁକୂଳ ଅଟେ। ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଆର୍ଥିକ ବିନିଯୋଗ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ନ୍ୟାୟ ପକ୍ଷ ଦୃଢ଼ ହେବ। ରାଜନୀତି କ୍ଷେତ୍ର ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ସଫଳତା ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଦେଖୁଛନ୍ତି। ଆପଣ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ବହୁତ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବେ। ଆଜି ଆର୍ଥିକ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ। କିଛି ମହିଳା ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ। କୌଣସି ସ୍ଥାନରୁ ଧନ ପ୍ରାପ୍ତି ହୋଇପାରେ।

ସିଂହ ରାଶି:-

ଆପଣଙ୍କର ଅଭ୍ୟାସ ହେତୁ ଆପଣ ଅସୁବିଧାରେ ପଡିପାରନ୍ତି। ବନ୍ଦ ହୋଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ସମାପ୍ତ ହେବ। ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅପମାନିତ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ। ଆପଣ ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ପାଇବେ। ଭାଇମାନଙ୍କର ପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗ ପାଇବେ। ପିଲାମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରଗତିର ଏକ ଖୁସି ଖବର ମିଳିପାରେ। ଆଜି ଆର୍ଥିକ ବିବାଦର ସମାଧାନ ହୋଇପାରିବ ଏଥିପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ।କ୍ୟାରିୟରରେ ବୀମା କିମ୍ବା ବିନିଯୋଗ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଦିନଟି ଶୁଭ ହେବ।

କନ୍ୟା ରାଶି:-

ଆପଣଙ୍କର ମଧୁର କଥାରେ ଲୋକମାନେ ପ୍ରଭାବିତ ହେବେ। ଜମି ନିର୍ମାଣ ସହ ଜଡିତ ବିଷୟଗୁଡ଼ିକରେ ଗତି ହେବ। ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ସମୟ ଅନୁକୂଳ ଅଟେ। ଆପଣ ସାମାଜିକ ସେବା ଏବଂ ଦାନ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପ୍ରେରଣା ପାଇବେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିରେ ଏକ ସକରାତ୍ମକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିବ। ଟଙ୍କା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆପଣ ଲାଭ ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। କ୍ୟାରିୟର ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଦିନଟି ବହୁତ ଭଲ ହେବ। ପ୍ରାଇଭେଟ ଚାକିରିରେ ଦରମା ବୃଦ୍ଧି କିମ୍ବା ପଦନ୍ନତି ହୋଇପାରେ।

ତୁଳା ରାଶି:-

କାହା ସହିତ କଥା ହେବା ପୂର୍ବରୁ ପିତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା ରହିବ। ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ମଧୁର ହେବ। ପାରିବାରିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଜଡିତ ହେବେ। ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କର ଚଳନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅନୁକୂଳ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି। ଆପଣ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବେ। ଆଜି ଆର୍ଥିକ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ। ଆଜି ଅର୍ଥ କାରବାର ବିଷୟରେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କଠାରୁ କିଛି ଭୁଲ ବୁଝାମଣା ହୋଇପାରେ। ପାରିବାରିକ ବ୍ୟବସାୟ କ୍ୟାରିଅରରେ ଅଗ୍ରଗତି କରିବ। ଆମଦାନୀ ରପ୍ତାନି ସହିତ ଜଡିତ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆପଣ ଲାଭ ପାଇବେ।

ବିଛା ରାଶି:-

ଧର୍ମ କର୍ମ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଚିନ୍ତା ନକରି କୌଣସି କାମ କରିବା ବନ୍ଦ କରନ୍ତୁ। ବଡ଼ମାନଙ୍କ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ ହେତୁ ଅଟକି ରହିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ। ପାରିବାରିକ ପରିବେଶ ସୁଖଦ ରହିବ। ସମାଜରେ ଆପଣଙ୍କର ଛବି ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। କିଛି ସମ୍ମାନ ମଧ୍ୟ ମିଳିପାରେ। ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେବ। ଏହି ସମୟରେ ଆୟରେ କିଛି ହ୍ରାସ ଘଟିବ କିନ୍ତୁ ଖର୍ଚ୍ଚ ବନି ରହିବ। କେବଳ ବଜେଟ ମଧ୍ୟରେ ଖର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ। କ୍ୟାରିୟର ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଦିନଟି ମିଶ୍ରିତ ରହିବ। ସୁଖ ସୁବିଧାର ଜିନିଷର ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭ ହେବ।

ଧନୁ ରାଶି:-

ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବହାର ଦ୍ୱାରା ଲୋକମାନେ ପ୍ରଭାବିତ ହେବେ। କାହାକୁ ଆଘାତ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ। ଯୁବକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସମୟ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଅଟେ। ପ୍ରେମ ସଂପର୍କରେ ସଫଳ ହେବେ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭ ହେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଭାଗ୍ୟ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେବ। ଅଳ୍ପ ପରିଶ୍ରମ ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଫାଇନାନ୍ସର ବିବାଦୀୟ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେବ। ଆର୍ଥିକ ବିନିଯୋଗ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ଲାଭର ପରିସ୍ଥିତି ବନି ରହିବ।

ମକର ରାଶି:-

ଦୀର୍ଘ ଦିନର ସମସ୍ୟା ସମାପ୍ତ ହେବ।ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବହାରରେ ଲୋକମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଗ୍ରଗତି ହେବ। ଧର୍ମ ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ସମୟ ଉପଯୁକ୍ତ ଅଟେ। ଆପଣଙ୍କର ମନ ପୂଜାରେ ଅଧିକ ରହିବ। ପାରିବାରିକ ପରିବେଶ ସୁଖଦ ହେବ। ବ୍ୟସ୍ତ ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ଯଦି ଆପଣ ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି ବାସ୍ତବରେ ଆଜି ଅର୍ଥନୈତିକ ପ୍ରଗତି ହାସଲ ହେବ। ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ସୁଧାରିବା ପାଇଁ ଆପଣ ଅନେକ ଭଲ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ। କ୍ୟାରିୟର କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆପଣ ଭଲ ଲାଭ ପାଇପାରିବେ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:-

ଦିନଚର୍ଯ୍ୟରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିବ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଲାଭ ହେବ। ପିଲାମାନଙ୍କର ବ୍ୟବହାରରେ ଖୁସି ହେବେ। ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଲାଭ ହେବ। ଭ୍ରମଣର ଯୋଗ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଉଛି। ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଚାଲିଥିବା ମତଭେଦ ସମାପ୍ତ ହେବ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗ ରହିବ। ଆର୍ଥିକ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ। ଅତ୍ୟଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇପାରେ ଏହିପରି ଖର୍ଚ୍ଚକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରନ୍ତୁ। କେବଳ ସଠିକ ସ୍ଥାନରେ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ। ଯଦି ଆପଣ କାହାକୁ ଋଣ ଦେଇଛନ୍ତି ତାହା ଆଜି ଫେରସ୍ତ ମିଳିପାରେ।

ମୀନ ରାଶି:-

କାର୍ଯ୍ୟର ଅଧିକତା ରହିବ। ଲମ୍ବା ଯାତ୍ରା କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ସମୟ ଅତିବାହିତ ହେବ। ଯାନବାହାନ ଜମି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ। ପିଲାମାନଙ୍କର ବିବାହ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା ହେବ। ଘରର ପରିବେଶ ସୁଖଦ ହେବ। ପଡ଼ୋଶୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଚାଲିଥିବା ମତଭେଦ ସମାପ୍ତ ହୋଇପାରେ। ଆପଣ ଏକ ଲାଭଜନକ ଯାତ୍ରାକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି। ଆର୍ଥିକ ପରିସ୍ଥିତି ଭଲ ରହିବ ଯଦିଓ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବା ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କର ବଜେଟକୁ ଅଣଦେଖା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଅଦରକାରୀ ଜିନିଷରେ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ରନ୍ତୁ ନାହିଁ। କ୍ୟାରିୟର ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଦିନଟି ଭଲ ରହିବ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published.