Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୦୪ ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୨୧,ସୋମବାର : ଏହି 3 ରାଶି ସୋମବାର ଦିନ ଉପକୃତ ହେବ, ଗ୍ରହମାନଙ୍କଠାରୁ ମିଳୁଛି ସଂକେତ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ସୋମବାର ୦୪ ଅକ୍ଟୋବର ରାଶିଫଳ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ରାଶିଫଳର ଆମ ଜୀବନରେ ଅଧିକ ମହତ୍ୱ ରହିଛି। ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଘଟଣା ଗୁଡିକର ଆଭାସ ହୋଇଥାଏ। ରାଶିଫଳର ନିର୍ମାଣ ଗ୍ରହ ଗୋଚର ଓ ନକ୍ଷତ୍ର ଆଧାରରେ କରାଯାଏ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଆମ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ଏହି ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷା, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ, ବିବାହ, ବ୍ୟବସାୟ ବାଣିଜ୍ୟ, ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ମିଳିପାରି ଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଆଜିର ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିପରି ରହିବ, ତେବେ ପଢନ୍ତୁ ରାଶିଫଳ ୦୪ ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୨୧

ମେଷ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ଆଖପାଖର ପରିବେଶ ସୁଖଦ ରହିବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ସକ-ରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ପାଇବେ ଏବଂ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ନିଜର ବୁଦ୍ଧି ଏବଂ ଚତୁ-ରତା ସହିତ ସଫଳତାର ସହିତ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ କିନ୍ତୁ ଆଜି କେହି ଜଣେ ଯାହା ଶୁଣିଛନ୍ତି ତାହା ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ପଡିବ ଏହା ସତ ହେବ କି ନାହିଁ। ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଆଜି ସେମାନଙ୍କ ହାତରେ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଟଙ୍କା ଆସିବାରୁ ସନ୍ତୁ-ଷ୍ଟ ହେବେ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ। ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ ନିଜ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେଇପାରନ୍ତି।

ବୃଷ ରାଶି:

ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଯତ୍ନବାନ ହେବାକୁ ପଡିବ। ଯଦି କୌଣସି ଅସୁବିଧା ହୁଏ ତେବେ ଏଥିରେ ଅସାବଧାନତା ଅବଲମ୍ବନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ନଚେତ ଏହା ଭବିଷ୍ୟତରେ କିଛି ଭ-ୟଙ୍କ-ର ରୋଗର ରୂପ ନେଇପାରେ। ଆଜି ଆପଣ ପରିବାରରେ ଏପରି କିଛି ଖର୍ଚ୍ଚ ବହନ କରିବେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଚାହୁଁନଥିଲେ ମଧ୍ୟ କରିବାକୁ ପଡିବ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କର ବଢୁଥିବା ଖର୍ଚ୍ଚରେ ପୁନଃ ନିର୍ମାଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଏହା ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥାକୁ ନ-ଷ୍ଟ କରିପାରେ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ କିଛି ଗୁରୁ-ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବାର୍ତ୍ତାଳାପରେ ବିତାଇବେ।

ମିଥୁନ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣ ମହତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଯୋଜନା ଗୁଡିକୁ ଆରମ୍ଭ କରିବାରେ ବ୍ୟତୀତ କରିବେ। ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ଆପଣ କରିଥିବା ସମସ୍ତ ଯୋଜନା ଆଜି ଆପଣ ସେଗୁଡିକୁ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟରେ ଆରମ୍ଭ କରିବେ ଯାହା ଧୀରେ ଧୀରେ କିନ୍ତୁ ପରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିବ କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ସହକର୍ମୀଙ୍କ ପ୍ରତି ଖରାପ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ ନଚେତ ଆପଣ ଅସୁବିଧାରେ ପଡିପାରନ୍ତି। ଯଦି ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କ ପଡ଼ୋଶୀଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ମତଭେଦ ହୁଏ ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଥିରେ ପ୍ରବେଶ ନକରିବାକୁ ପଡିବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଜିଦ ଯୋଗୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ।

କର୍କଟ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ପିଲାଙ୍କ ପାଖରୁ କିଛି ଖୁସି ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ପାଇବେ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କର ଖୁସିରେ ଚାର ଚାନ୍ଦ ଲାଗିଯିବ ଏବଂ ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ପିଲାଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ସହିତ ଜ-ଡିତ ଏକ ବଡ଼ ନି-ଷ୍ପତ୍ତି ମଧ୍ୟ ନେଇ ପାରନ୍ତି। ଆଜି ସରକାରୀ ଚାକିରି ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ ନଚେତ ଏହା ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ଷ-ତି କାରକ ହୋଇପାରେ। ରାଜନୀତି ସହ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ଆଜି ସେମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟର ପ୍ରଶଂସା ହେବ।

ସିଂହ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମିଶ୍ରିତ ଫଳାଫଳ ଆଣିବ। ଆଜି ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବଞ୍ଚୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନରେ ଏକ ନୂତନ ଶକ୍ତି ଅନ୍ତ-ର୍ଭୁକ୍ତ ହେବ। ଛାତ୍ରମାନେ ଆଜି ଅନ୍ୟ କାହାକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ପଡିବ ଯେ ସେ ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତା-ରଣା କରିପାରନ୍ତି। ଚାକିରି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଲୋକମାନେ ଆଜି ଜଣେ ମହିଳା ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇପାରିବେ। ଆଜି ଆପଣ ଜାଣିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ଆପଣ ଟିକେ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ପିତାମାତାଙ୍କ ସେବାରେ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟ ବିତାଇବେ।

କନ୍ୟା ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କୁ ଉର୍ଜାବାନ ବନାଇବ। ଆଜି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଲମ୍ବା ବିଚା-ରାଧୀନ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକୁ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିବେ। ଆପଣଙ୍କ ଭିତରେ ଏକ ନୂତନ ଖୁସି ଏବଂ ଉତ୍ସାହ ଦେଖାଯିବ କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କାହାର କଥାରେ ଆସି କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ପହଞ୍ଚିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ ନଚେତ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ଷ-ତିକା-ରକ ହୋଇପାରେ। ଆଜି ଆପଣ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ପରାମର୍ଶରେ କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସଫଳତା ପାଇବେ। ଯଦି ଆପଣ ଆଜି ବ୍ୟବସାୟରେ ଏକ ବି-ପଦ ନିଅନ୍ତି ତେବେ ଏହାକୁ ଅତି ଯତ୍ନର ସହିତ ନିଅନ୍ତୁ ନଚେତ ଆପଣଙ୍କର କ୍ଷ-ତି ହୋଇପାରେ।

ତୁଳା ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟମ ଫଳପ୍ରଦ ହେବ। ଯଦି ଆପଣ ଭାଗିଦାରୀରେ କୌଣସି ବ୍ୟବସାୟ କରିଛନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ଲାଭ ଦେଇପାରେ କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଶାଶୁଘରର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ବି-ବାଦ ହୋଇପାରେ। ଯଦି ଏହା ହୁଏ ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଥିରେ ନିଜର ବକ୍ତବ୍ୟର ମଧୁରତା ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଏହା ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ମତଭେଦ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ। ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ କିଛି ଶୁଭ ସମାରୋହରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରନ୍ତି ଯେଉଁଠାରେ ଆପଣ ଜଣେ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଭେଟିବେ।

ବିଛା ରାଶି:

ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ଯାହାବି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ, ଶାରୀ-ରିକ ଏବଂ ମାନ-ସିକ ରୂପରେ ଚିନ୍ତିତ ହେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣ ଏହାକୁ ପୁରା ସାହସର ସହିତ କରିବେ। ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଆଜି ସେମାନଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିପାରନ୍ତି। ଯଦି ପରିବାରରେ କୌଣସି ବିବା-ଦ ଚାଲିଥିଲା ତେବେ ଏହା ଆଜି ପୁଣିଥରେ ମୁଣ୍ଡ ଉଠାଇପାରେ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣ କିଛି ଭଲ ଏବଂ ଖରାପ କଥା ଶୁଣିବାକୁ ପାଇପାରନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଂଶୀଦାର କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ପ୍ରଥମେ ଏହାକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ ନଚେତ ଆପଣ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିପାରନ୍ତି। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆଜି ଆପଣ କୌଣସି ଧାର୍ମିକ ସମାରୋହରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରନ୍ତି।

ଧନୁ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟମ ରୂପରେ ଫଳଦାୟକ ରହିବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କାରଣରୁ ଆପଣ ଟିକେ ଚିନ୍ତିତ ରହିବେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ପୂର୍ବରୁ ଏକ ରୋଗ ଚାଲିଛି ତାହେଲେ ଏହାର ଯ-ନ୍ତ୍ରଣା ଆଜି ବଢ଼ିପାରେ ନଚେତ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ସମସ୍ୟାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ। ଯଦି ହୁଏ, ତେବେ ଡାକ୍ତରୀ ପରାମର୍ଶ ନିଶ୍ଚିତ ନିଅନ୍ତୁ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ସାକ୍ଷତ କରିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ହେବ ନଚେତ ଆପଣଙ୍କ ମନରେ କିଛି ନିରା-ଶା ହୋଇପାରେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଦକ୍ଷତାର ସହିତ କରିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଅନ୍ୟମାନେ ଆପଣଙ୍କ ଫାଇଦା ନେବାକୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରନ୍ତି।

ମକର ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣୁଛି କିନ୍ତୁ ଏହି କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ ଏବଂ ଏହା କେବଳ ରାତି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହା ପରେ ଠିକ ହୋଇଯିବ। ଆପଣ ନିଜର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ଅଗ୍ରଗତି ଦେଖି ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ଖୁସି ରହିବ। ଚାକିରି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଲୋକମାନେ ଆଜି ସଫଳତା ପାଇପାରିବେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ପରିବାର ବିଷୟରେ ଚାଲିଥିବା ବିବା-ଦ ପାଇଁ ବାପାଙ୍କଠାରୁ ପରାମର୍ଶ ନେବାକୁ ପଡିବ କେବଳ ସେତେବେଳେ ଆପଣ ସେଗୁଡ଼ିକର ସମାଧାନ କରିବାରେ ସଫଳ ହେବେ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:

ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଅତ୍ୟଧିକ ତ-ତ୍ପର ହେବାକୁ ନାହିଁ ନଚେତ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ବଡ ଅସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ। ଜୀବନର ତି-କ୍ତ ଅନୁଭୂତିରୁ ଆପଣ ଶିକ୍ଷା ଗ୍ରହଣ କରିବେ ଯାହା ଭବିଷ୍ୟତରେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଭ ଦେବ। ଆଜି କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ଅତୀତ ଛାଡି ବର୍ତ୍ତମାନରେ ଆଗକୁ ବଢ଼ିବାକୁ ପଡିବ କେବଳ ସେତେବେଳେ ଆପଣ ନିଜର ଧୀର ଚାଲୁଥିବା ବ୍ୟବସାୟକୁ ପୁନର୍ଜୀବିତ କରିବାରେ ସମର୍ଥ ହେବେ। ଆଜି ଆପଣ କୌଣସି ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଠାରୁ କିଛି ଭଲ ସୂଚନା ପାଇପାରିବେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କର ଆତ୍ମ ସମ୍ମାନକୁ ଦୃଢ଼ କରିବ।

ମୀନ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ଇଛା ପୂରଣର ଦିନ ରହିବ। ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆପଣ ନିଜର ସ୍ୱପ୍ନକୁ ସଜେଇ କରି ରଖିଥିଲେ ଆଜି ତାହା ପୂରଣ ହେବାର ସମୟ ଆସିଛି ଯାହାକୁ ଦେଖି ଆପଣ ଖୁସି ହେବେ। ଯଦି ଆପଣ ନିଜର ସନ୍ତାନଙ୍କ ବିବାହ ସହିତ ଜ-ଡିତ କମ୍ପାନୀ ଖୋଜୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆଜି ଏହା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇପାରିବ। ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସଂପର୍କରେ ଯଦି କୌଣସି ମତଭେଦ ଚାଲିଛି ତେବେ ଆପଣ ଏହାକୁ ଶେଷ କରି ଆଗକୁ ବଢ଼ନ୍ତୁ। ଯଦି ଆପଣ ନିଜ ପାଇଁ ଏକ ନୂତନ ଘର କିଣିବାର ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖିଛନ୍ତି ତେବେ ତାହା ମଧ୍ୟ ଏହି ସମୟରେ ପୂରଣ ହୋଇପାରିବ ତେଣୁ ଆପଣଙ୍କୁ କେବଳ ନିରନ୍ତର ପ୍ରୟାସ କରିବାକୁ ପଡିବ ତେବେ ତାହା ପୂରଣ ହେବ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *