Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୦୨ ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୨୧ ,ଶନିବାର : ଶନିବାର ଦିନ ପାଞ୍ଚଟି ରାଶି ନୂତନ ଯୋଜନାର ଲାଭ ଉଠାଇବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶନିବାର ୦୨ ଅକ୍ଟୋବର ରାଶିଫଳ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ରାଶିଫଳର ଆମ ଜୀବନରେ ଅଧିକ ମହତ୍ୱ ରହିଛି। ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଘଟଣା ଗୁଡିକର ଆଭାସ ହୋଇଥାଏ। ରାଶିଫଳର ନିର୍ମାଣ ଗ୍ରହ ଗୋଚର ଓ ନକ୍ଷତ୍ର ଆଧାରରେ କରାଯାଏ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଆମ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ଏହି ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷା, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ, ବିବାହ, ବ୍ୟବସାୟ ବାଣିଜ୍ୟ, ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ମିଳିପାରି ଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଆଜିର ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିପରି ରହିବ, ତେବେ ପଢନ୍ତୁ ରାଶିଫଳ ୦୨ ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୨୧

ମେଷ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କୁ କ-ଷ୍ଟରୁ ମୁକ୍ତି ଦେବା ଭଳି ରହିବ। ଆଜି ସମସ୍ତ ବ୍ୟବସାୟିକ ପରିସ୍ଥିତି ଆପଣଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ଆସିବ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଜି ସେମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ କାରଣ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଭ ଦେବେ। ଆଜି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭ ପ୍ରାପ୍ତ କରିବେ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ହେତୁ ବିଶ୍ୱା-ସଘା-ତକତାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣ ଚି-ନ୍ତିତ ହେବେ କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ଭଲ ସମୟ ବିତାଇବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ମାନ-ସିକ ଚା-ପ ଟିକିଏ ହ୍ରା-ସ ପାଇବ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ନ୍ୟା-ୟିକ ମା-ମ-ଲା ଚାଲିଛି ତେବେ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏହି ନି-ଷ୍ପତ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ଆସିପାରେ।

ବୃଷ ରାଶି:

ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଆଖପାଖର ପରିବେଶ ସୁଖଦ ହେବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ମନ ଶାନ୍ତି ପାଇବ ଏବଂ ଆଜି ଆପଣ ସମସ୍ତ ଶୁଭ ସୂଚନା ପାଇବେ। ଯଦି ଆପଣ ଆଜି ଏକ ବ୍ୟବସାୟିକ ଯାତ୍ରାକୁ ଯାଆନ୍ତି ଏହା ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ସନ୍ତାନର ଭବିଷ୍ୟତ ସହିତ ଜଡିତ ଏକ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣ କରିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟର ପ୍ରଶଂସା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଫୁଲି ଉଠିବେ ନାହିଁ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ପିତାମାତାଙ୍କ ସେବାରେ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟ ବିତାଇବେ। ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ଆଜି ଆପଣ ଲାଭ ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ।

ମିଥୁନ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ରାଜନୀତି ସହିତ ଜ-ଡ଼ିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଉତ୍ତମ ରୂପରେ ଫଳଦାୟକ ରହିବ। ଆଜି ସେମାନେ ସାମାଜିକ ସେବା କରିବାର ଏକ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ସେମାନେ ପ୍ରଶାସନର ସମ-ର୍ଥନ ମଧ୍ୟ ପାଇବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆଜି ସେମାନଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟକୁ ପ୍ରଶଂସା କରାଯିବ କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କର ବୃଦ୍ଧି ଖର୍ଚ୍ଚକୁ ନିୟ-ନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଭାବରେ ଆପଣଙ୍କ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ପଡିବ କେବଳ ସେତେବେଳେ ଆପଣ ନିଜର ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ କିଛି ଟଙ୍କା ସଞ୍ଚୟ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବ କି? ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଗୁ-ପ୍ତ ଶ-ତ୍ରୁମାନେ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କୁ ହଇ-ରାଣ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ।

କର୍କଟ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟମ ରୂପରେ ଫଳଦାୟକ ରହିବ। ଆଜି ଆପଣ ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବଞ୍ଚୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଶ-କ୍ତି ରହିବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଉଭୟଙ୍କ ପାରସ୍ପରିକ ପ୍ରେମ ମଧ୍ୟ ବଢ଼ିବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର କିଛି ହଜିଯାଇଥିବା ଜିନିଷ ପ୍ରା-ପ୍ତ କରି ପାରିବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ଫୁଲି ଉଠିବେ ନାହିଁ। ଆଜି ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀମାନେ ଶିକ୍ଷାର ବାଧାକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକ କରିବେ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଅସ-ମାପ୍ତ ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ସହଜରେ ପୂରଣ କରିପାରିବେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହେ-ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ହଠାତ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡିବ।

ସିଂହ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ଦ୍ୱ-ନ୍ଦ୍ୱ ଭରା ରହିବ। ଆଜି ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରତିଦ୍ୱ-ନ୍ଦ୍ୱୀମାନେ ସେମାନଙ୍କର ମୁ-ଣ୍ଡବି-ନ୍ଧା ରହିବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ବିର-କ୍ତ ହେବେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବାରେ ବାଧା ସୃ-ଷ୍ଟି କରିପାରେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ ଏପରି ଜଣେ ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ଯାହାକୁ ଆପଣ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ। ସନ୍ତାନର କିଛି ପରୀକ୍ଷା ଫଳାଫଳ ଆଜି ଆସିପାରେ ଯେଉଁଥିରେ ସେମାନେ ସଫଳତା ପାଇବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ମାନ ସମ୍ମାନ ବୃ-ଦ୍ଧି ପାଇବ। ଆଜି ବଡ଼ମାନଙ୍କ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ ସହିତ ଆପଣ ଯାହା ବି କରନ୍ତି ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏଥିରେ ସଫଳତା ପାଇବେ।

କନ୍ୟା ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ଘର ବ୍ୟବସାୟରେ ପୂର୍ବରୁ ଚାଲୁଥିବା ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନରେ ବ୍ୟତୀତ ହେବ। ଯଦି କୌଣସି କାରଣରୁ ଛୋଟ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟରେ ବାଧା ଉପୁଜେ ତେବେ ଆଜି ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବାଧା ଆସିପାରେ ଯାହାକୁ ଆପଣ ନିଜ ପିତାଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ଦୁରେଇବାକୁ ସମ-ର୍ଥ ହେବେ। ଆଜି ସୃଜ-ନଶୀଳ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରବୃତ୍ତି ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ଯେଉଁଥିରେ କିଛି ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଆଜି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କଠାରୁ ଉପହାର ପାଇପାରିବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ମନରେ ସୁଖ ରହିବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହ କୌଣସି ଯୁ-କ୍ତିତ-ର୍କ କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ ନଚେତ ସେମାନଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ମତଭେଦ ହୋଇପାରେ।

ତୁଳା ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଫଳାଫଳ ନେଇ ଆଣିବ। ଆଜି ଆପଣ ହୁଏତ ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରର ଜଣେ ସଦସ୍ୟଙ୍କଠାରୁ ଖରାପ କଥା ଶୁଣିବାକୁ ପାଇପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଯଦି ଏହା ହୁଏ ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଉପରେ କ୍ରୋ-ଧ ନକରିବାକୁ ପଡିବ। ପିଲାମାନଙ୍କର ବିବାହ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା ଆଜି ଶେଷ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ଏକାକୀ କିଛି ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବେ କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କଠାରୁ କିଛି ସୂଚନା ପାଇପାରିବେ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ପିତାଙ୍କ ସହ ବାର୍ତ୍ତାଳାପରେ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟ ବିତାଇବେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କର ମାନ-ସିକ ଭାରକୁ ହା-ଲୁକା କରିବ।

ବିଛା ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦୃ-ଷ୍ଟିକୋ-ଣରୁ ଉତ୍ତମ ରହିବ, କାରଣ ବ୍ୟସ୍ତତା ମଧ୍ୟରେ ଆପଣ ନିଜ ପାଇଁ ସମୟ ଖୋଜିପାରିବେ, କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ସଚେ-ତନ ହେବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଯଦି ହୁଏ ତେବେ ଡାକ୍ତରୀ ପରାମର୍ଶ ନିଶ୍ଚିତ ନିଅନ୍ତୁ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର କିଛି ଶ-ତ୍ରୁ ଆପଣଙ୍କର ଅସୁବିଧା ବଢାଇବାକୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ କିନ୍ତୁ ସେମାନେ କେବଳ ନିଜ ମଧ୍ୟରେ ଯୁ-ଦ୍ଧ କରି ନ-ଷ୍ଟ ହୋଇଯିବେ। ରାଜ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରର ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜି ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବ ସେମାନଙ୍କର ମାନ ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ଖୋଜିବା ପାଇଁ ଆପଣ ବନ୍ଧୁଙ୍କଠାରୁ ସାହାଯ୍ୟ ନେବାକୁ ପଡିପାରେ।

ଧନୁ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟମ ରୂପରେ ଫଳଦାୟକ ରହିବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହଯୋଗ ପାଇ ପାରିବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ସହଜରେ କ-ଷ୍ଟଦା-ୟକ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ। ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିରେ ଧୀରେ ଧୀରେ ଉନ୍ନତି ହେବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ସହଜରେ ସହଭାଗୀ ହୋଇପାରିବେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଅନୁରୋଧ କରିପାରନ୍ତି ଯାହା ଆପଣ ପୂରଣ କରିବେ। ଆଜି ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନରେ ନୂଆ ମଧୁରତା ଆସିବ। ଆଜି ଯଦି କାହା ସହିତ ଯୁ-କ୍ତିତ-ର୍କ ହୁଏ ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ବକ୍ତବ୍ୟର ମଧୁ-ରତା ହରାଇବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ।

ମକର ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଫଳପ୍ରଦ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ଯାହା ବି କରନ୍ତି ସେଥିରେ ଆପଣ ବହୁତ ସଫଳତା ପାଇବେ ତେଣୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ସେହି କାମ କରିବାକୁ ଚେ-ଷ୍ଟା କରିବାକୁ ହେବ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅତି ପ୍ରିୟ ଅଟେ। ଆଜି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ପିଲାଙ୍କ ପାଖରୁ କିଛି ପ୍ରତିଜ୍ଞାକାରୀ ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ପାଇବେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରଶଂସାକୁ ବଢାଇବ କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଭ ପାଇବା ପାଇଁ ଅଧିକ ଦୌଡ଼ିବାକୁ ପଡିବ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ମୁ-ଣ୍ଡବି-ନ୍ଧା ଶରୀର ଯ-ନ୍ତ୍ର-ଣା ହୋଇପାରେ। ଚିନ୍ତିତ କରିପାରନ୍ତି, ତେଣୁ ସତ-ର୍କ ରୁହନ୍ତୁ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟ ପ୍ରତିଯୋଗୀତା ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ହେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନ ସାଥୀଙ୍କ ଅଗ୍ରଗତି ଦେଖି ଆପଣଙ୍କର ମନ ଖୁସି ହେବ କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ହାତରେ ଅନେକ କାର୍ଯ୍ୟ ଏକାଠି ହେବା ହେତୁ ଆପଣଙ୍କର ଚିନ୍ତା ବଢ଼ିପାରେ କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେଉଁଟିକୁ ପ୍ରାଥମିକତା ଦିଆଯିବା ଉଚିତ ତାହା ଆପଣଙ୍କୁ ବାଛିବାକୁ ପଡିବ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଆଜି ଏକ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡିବ ତେବେ ସତ-ର୍କତାର ସହିତ ଯାଆନ୍ତୁ କାରଣ ଆପଣଙ୍କ ଗାଡିର ଖରାପ ହେବାର ଭ-ୟ ଅଛି।

ମୀନ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ବ୍ୟବସାୟିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିସ୍ତାରର ଦିନ ହେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ପୁରୁଣା କାମରୁ ମୁ-କ୍ତି ମିଳିବ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣ ଶାନ୍ତିରେ ନିଶ୍ୱାସ ନେବେ। ଆଜି ପିଲାମାନଙ୍କର ବିବାହ ପ୍ରସଙ୍ଗ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରିବ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ପରିବାରରେ ଖୁସିର ଲହରୀ ଖେଳିବ। ଆଜି ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ନୂତନ ଶ-କ୍ତି ସଂକ୍ରମିତ ହେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପରିବାର ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟର କାର୍ଯ୍ୟ ପରିଚାଳନା କରିବାକୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଅନ୍ୟଟି ପରିଚାଳନା ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ନ-ଷ୍ଟ ହୋଇପାରେ। ଆଜି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟର କିଛି ନୂତନ ଯୋଜନାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବାରେ ସମର୍ଥ ହେବେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କର ଜଣେ ଶ-ତ୍ରୁଙ୍କ ସଂପର୍କରେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *