Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୦୧ ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୨୧,ଶୁକ୍ରବାର : ଏହି ପାଞ୍ଚଟି ରାଶି ମାସର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଉପକୃତ ହେବ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ୦୧ ଅକ୍ଟୋବର ରାଶିଫଳ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ରାଶିଫଳର ଆମ ଜୀବନରେ ଅଧିକ ମହତ୍ୱ ରହିଛି। ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଘ-ଟଣା ଗୁଡିକର ଆଭାସ ହୋଇଥାଏ। ରାଶିଫଳର ନିର୍ମାଣ ଗ୍ରହ ଗୋଚର ଓ ନକ୍ଷତ୍ର ଆଧାରରେ କରାଯାଏ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଆମ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ଏହି ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷା, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ, ବିବାହ, ବ୍ୟବସାୟ ବାଣିଜ୍ୟ, ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ମିଳିପାରି ଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଆଜିର ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିପରି ରହିବ, ତେବେ ପଢନ୍ତୁ ରାଶିଫଳ ୦୧ ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୨୧

ମେଷ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ନିଜ ବ୍ୟବସାୟର କିଛି ବିଶେଷ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବାରେ ବ୍ୟତୀତ ହେବ। ଯଦି ଆଜି ଆପଣ କାହାର ଶୁଣିଥିବା କଥା ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ତ ନିଜ ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ବାଦ ବି-ବାଦ ହୋଇପାରେ। ସେଥିପାଇଁ ସତ-ର୍କ ରୁହନ୍ତୁ। ଆଜି ସାଂସାରିକ ଦୃ-ଷ୍ଟିକୋଣ ମଧ୍ୟ ବଦଳିପାରେ କିନ୍ତୁ ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଆଜି ସୀମିତ ପରିମାଣର ଅର୍ଥ ପାଇବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଦୈନନ୍ଦିନ ଖର୍ଚ୍ଚ ପୂରଣ କରିପାରିବେ। କର୍ମ କ୍ଷେତ୍ରରେ କାମ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଆଜି ସାବଧାନତାର ସହିତ କାମ କରିବା ଉଚିତ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ମାନ ସମ୍ମାନ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଯଦି ଆପଣ କାହା ସହିତ କାର-ବାର କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିଛନ୍ତି ତେବେ ଅତି ଯତ୍ନର ସହିତ କରନ୍ତୁ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆଜି ଆପଣ କୌଣସି ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମଧ୍ୟ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରନ୍ତି।

ବୃଷ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସକ-ରାତ୍ମକ ଫଳାଫଳ ଆଣିବ। ଆଜି ଆପଣ ଯାନ କ୍ରୟ ସହିତ ଜ-ଡିତ କିଛି ନୂତନ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ ଯାହା ବିଷୟରେ ଆପଣ ଭାବିପାରିବେ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଅଧିକ ବ୍ୟସ୍ତତା ହେବ ଏହି କାରଣରୁ ଆପଣ ନିଜର ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପାଇଁ ସମୟ ଖୋଜିପାରିବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ମା କ୍ରୋ-ଧିତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବଞ୍ଚୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନରେ ଏକ ନୂତନ ଶକ୍ତି ଆସିବ। ଆଜି ଆପଣ ପିଲାମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଶଂସିତ ହେବେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଖୁସି କରିବ।

ମିଥୁନ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଚିନ୍ତାଜନକ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଅନାବଶ୍ୟକ ଚିନ୍ତା କରିବେ। ଆଜି ଆପଣ ପିଲାମାନଙ୍କର ବିବାହ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ପ୍ରସ୍ତାବ ପାଇପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଅବନତି ହେତୁ ଆପଣ ଏଥିପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବେ ନାହିଁ। ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକମାନେ ଆଜି ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଉପହାର କିଣି ପାରନ୍ତି। ଯଦି ଶାଶୁଘର ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ବା-ଦ ବି-ବାଦ ଚାଲିଥିଲା ତେବେ ତାହା ମଧ୍ୟ ଆଜି ଶେଷ ହେବ।

କର୍କଟ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମିଶ୍ରିତ ଫଳପ୍ରଦ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଠାରୁ କିଛି ସୁଖଦ ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ପାଇବେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଏବଂ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ମଧ୍ୟ ବଢାଇବ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ଆଇ-ନଗତ ବି-ବାଦ ଚାଲିଛି ତେବେ ଆପଣ ଆଜି ଏଥିରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିପାରିବେ। ଆଜି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ବିଚା-ରାଧୀନ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ଏକ ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ ଏବଂ ସେଗୁଡିକ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିବେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ପ୍ରିୟ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ଟଙ୍କା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆଜି ଆପଣ କିଛି ଶୁଭ ସମାରୋହରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରନ୍ତି।

ସିଂହ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସାମାଜିକ ଦୃ-ଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଉତ୍ତମ ରହିବ। ଆଜି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଏକ ସକ୍ରିୟ ଅଂଶ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣଙ୍କର ମାନ ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଯଦି ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ କାହାଠାରୁ ପରାମର୍ଶ ନେବାକୁ ପଡିବ ତେବେ ଏହାକୁ ଜଣେ ଅଭିଜ୍ଞ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ନିଅନ୍ତୁ। ଛାତ୍ରମାନେ ଆଜି ସେମାନଙ୍କ ଶିକ୍ଷାରେ କିଛି ବିଶେଷ ସହାୟତା ଆବଶ୍ୟକ କରିବେ। ଯଦି ଆପଣ ଆଜି ବ୍ୟବସାୟରେ ଏକ ଚୁ-କ୍ତି ଚୂଡାନ୍ତ କରିବେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଅନେକ ଲାଭ ଦେବ। ଆଜି ଆପଣ କୌଣସି ଦୂର ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଠାରୁ କିଛି ନିରା-ଶାଜ-ନକ ଖବର ଶୁଣିପାରନ୍ତି

କନ୍ୟା ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ରୋଜଗାର ଦିଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜି ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବ ସେମାନେ ଭଲ ରୋଜଗାରର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ମଜବୁତ କରିବେ। ଆପଣ ନିଜର ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଆକାଂକ୍ଷା ପୂରଣ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ। ଆଜି କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର କୌଣସି ସହକର୍ମୀଙ୍କ ସହ ଯୁ-କ୍ତିତ-ର୍କ କରିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ନଚେତ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ପଦୋନ୍ନତିରେ ଏକ ପ୍ରତିବ-ନ୍ଧକ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଆଜି ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କ ବିବାହରେ କୌଣସି ପ୍ରତିବ-ନ୍ଧକ ଥାଏ ତେବେ ଏହା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ।

ତୁଳା ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଖୁସିର ଦିନ ହେବ ଯେଉଁମାନେ ବିଦେଶରୁ ଶିକ୍ଷା ପାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଆଜି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ବ୍ୟବସାୟ ସହିତ ଏକ ଦୀର୍ଘ ଦୂରତା ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡିବ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ଯଦି ଆପଣ ନିଜର ଭଉଣୀମାନଙ୍କ ସହିତ ବିବା-ଦ କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଥିରେ ଅତି ଯତ୍ନର ସହିତ କୌଣସି ଟଙ୍କା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାରବାର କରିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଏହା ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ବିବା-ଦ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଢ଼ କରିବା ଦିଗରେ କରାଯାଇଥିବା ସମସ୍ତ ପ୍ରୟାସ ଫଳପ୍ରଦ ହେବ।

ବିଛା ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସାଧାରଣ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆଜି ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ଏକ ଧାରଣା ଅଛି ତେବେ ଆପଣ ଏହାକୁ ନିଜ ବ୍ୟବସାୟରେ ଆଗକୁ ନେଇଯିବେ କେବଳ ସେତେବେଳେ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ଲାଭ ଦେବ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହାକୁ ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ଅଂଶୀଦାରଙ୍କ ସହ ଅଂଶୀଦାର କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ। କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ଉପାୟରେ କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆପଣ ସଫଳତା ପାଇବେ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ବାର୍ତ୍ତାଳାପରେ ସନ୍ଧ୍ୟା ବିତାଇବେ ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଆଜି ସେମାନଙ୍କ ବକ୍ତବ୍ୟକୁ ନିୟ-ନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ କିଛି ବିତ-ର୍କ ହୋଇପାରେ।

ଧନୁ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନିଜ ଅତୀତର ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ହେବ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରରେ କୌଣସି ବିବା-ଦ ଚାଲିଛି ତେବେ ଆଜି ଆପଣ ଏହାର ସମାଧାନ ଖୋଜିପାରିବେ। ବିବାହିତ ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆସିବ ଯାହା ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅନୁମୋଦନ ହୋଇପାରିବ। ଯଦି ଆଜି ଆପଣ କୌଣସି ଷ୍ଟ-କ ମାର୍କେଟ ଇତ୍ୟାଦିରେ ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହାକୁ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବରେ କରନ୍ତୁ। ଭବିଷ୍ୟତରେ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଅନେକ ଲାଭ ଦେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି କାମ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବାକୁ ଆପଣ ନିଜର ଭାଇଙ୍କଠାରୁ ପରାମର୍ଶ ନେଇ ପାରନ୍ତି।

ମକର ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମିଶ୍ରିତ ଫଳାଫଳ ଆଣିବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ପିତାଙ୍କ ସହଯୋଗରେ ଆପଣ ପ୍ରଗତିର ରାସ୍ତା ଖୋଲିବାର ଦେଖିବେ ଯାହାକୁ ଆପଣ ଅନୁସରଣ କରିବେ ଏବଂ ଆପଣ ସେଗୁଡ଼ିକର ଲାଭ ଉଠାଇବେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ପୁରୁଣା ଦାୟିତ୍ୱ ଚାଲିଛି ତେବେ ଆଜି ଆପଣ ଏହାକୁ ଶେଷ କରିପାରିବେ ଏବଂ ଋଣରୁ ମୁକ୍ତ ହେବେ। ଆଜି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟରେ କିଛି ନୂତନ ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିପାରନ୍ତି ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଲାଭ ଦେବ। ଆଜି ପିଲାମାନଙ୍କର କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ ହେତୁ ଆପଣ ନିରା-ଶ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଚାକିରିରେ ଆପଣଙ୍କ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କ୍ରୋ-ଧର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:

ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରଭା-ବ ଏବଂ ଗୌରବ ବଢାଇବାର ଦିନ ହେବ। ଆଜି ଲୋକମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଥିବାର ଦେଖାଯିବେ ଏବଂ ଆପଣ ଅନ୍ୟ କାହାକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିବେ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ବୁଝିବାକୁ ପଡିବ ଯେ ସେହି ସାହାଯ୍ୟ ସୀମିତ ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ଆପଣଙ୍କର ସ୍ୱାର୍ଥ ବୋଲି ଭାବିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ପଡିବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ଉପକୃତ ହେବେ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଦେବ ଦର୍ଶନ ଇତ୍ୟାଦି ଯାତ୍ରା କରିପାରନ୍ତି। ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟ ଆପଣ ଦର୍ଶନ ଯାତ୍ରାକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି।

ମୀନ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କର କିଛି ଖର୍ଚ୍ଚରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରରେ କିଛି ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହୋଇପାରେ ଯେଉଁଥିରେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ ଏବଂ ସେମାନେ ଖୁସି ହେବେ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣରେ ସହଯୋଗ ପାଇବେ। ଯଦି ଶାଶୁଘର ପକ୍ଷରୁ ସମ୍ପର୍କରେ କିଛି ତି-କ୍ତତା ଚାଲିଥାଏ ତେବେ ତାହା ମଧ୍ୟ ଆଜି ଶେଷ ହେବ। ଆଜି ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ଆପଣଙ୍କର ଆଗ୍ରହ ବଢ଼ିବ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣ କିଛି ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ପାଇବା ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଚାକିରି କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଆଜି ସେମାନଙ୍କ ସହକର୍ମୀଙ୍କ ସହଯୋଗ ପାଇବେ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published.