Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୨୫ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୨୧ ,ଶନିବାର : ଏହି ପାଞ୍ଚଟି ରାଶିର ଲୋକ ଶନିବାର ଦିନ ଭାଗ୍ୟବାନ ହେବେ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶନିବାର ୧୮ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ରାଶିଫଳ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ରାଶିଫଳର ଆମ ଜୀବନରେ ଅଧିକ ମହତ୍ୱ ରହିଛି। ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଘଟଣା ଗୁଡିକର ଆଭାସ ହୋଇଥାଏ। ରାଶିଫଳର ନିର୍ମାଣ ଗ୍ରହ ଗୋଚର ଓ ନକ୍ଷତ୍ର ଆଧାରରେ କରାଯାଏ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଆମ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ଏହି ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷା, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ, ବିବାହ, ବ୍ୟବସାୟ ବାଣିଜ୍ୟ, ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ମିଳିପାରି ଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଆଜିର ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିପରି ରହିବ, ତେବେ ପଢନ୍ତୁ ରାଶିଫଳ ୧୮ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୨୧।

ମେଷ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଅଧିକ ସମୟ ପରୋପକାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ବ୍ୟତୀତ କରିବେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରି ଆରାମ ମିଳିବ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ ଯଦି ଅନ୍ୟମାନେ ଆପଣଙ୍କର ସାହାଯ୍ୟକୁ ଆପଣଙ୍କର ସ୍ୱାର୍ଥ ବୋଲି ଭାବନ୍ତୁ ନାହିଁ ସେଥିପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟ ଯେତିକି ହେବ ସେତିକି ହିଁ କରନ୍ତୁ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର କୌଣସି ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରତାରିତ ହୋଇପାରନ୍ତି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ମନ ଟିକିଏ ବିଚଳିତ ହେବ। ଶୀଘ୍ର କିମ୍ବା ଅନ୍ୟର ଆଦେଶରେ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ବିନିଯୋଗ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ନଚେତ ଆପଣଙ୍କ ଟଙ୍କା ଅଟକି ଯାଇପାରେ। ଯଦି ଜମି ସମ୍ପତ୍ତି ସହ ଜଡିତ କୌଣସି ବିବାଦ ଚାଲିଥାଏ ତେବେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ଆସିପାରେ।

ବୃଷ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣ ନିଜର ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନରେ ଅତିବାହିତ କରିବେ। ଚାକିରି ସହ ଜଡିତ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଯଦି କୌଣସି ଅସୁବିଧା ଚାଲିଥାଏ ତେବେ ଆଜି ସେମାନେ କୌଣସି ବରିଷ୍ଠ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ଏହାର ସମାଧାନ ଖୋଜି ପାରିବେ। ଯଦି ଛାତ୍ରମାନେ କୌଣସି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥାନ୍ତେ ତେବେ ଆଜି ସେମାନଙ୍କର ଫଳାଫଳ ଆସିପାରେ ଯେଉଁଥିରେ ସେମାନେ ବିଜୟ ପାଇବେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଅନାବଶ୍ୟକ ଖର୍ଚ୍ଚରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆପଣ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି। ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଆଜି ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହୋଇପାରେ।

ମିଥୁନ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କର ସନ୍ତୋଷରେ ଭରି ରହିବ। ଆପଣ ଯାହା ବି କାମ କରିବେ ଆପଣ ଏହା ଚିନ୍ତା କରି କରିବେ ଯେ ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସମାପ୍ତ ହେବ ଏବଂ ଆପଣ ଏହାର ଫଳାଫଳ ମଧ୍ୟ ପାଇବେ, ସେଥିପାଇଁ ଆଜି କାହାକୁ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ପକାଇ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ଉଭୟ ହୃଦୟ ଏବଂ ମନ କଥା ଶୁଣିବା ପରେ ହିଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅନ୍ତୁ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ହଠାତ ଖରାପ ହୋଇପାରେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଦୌଡ଼ିବାକୁ ପଡିପାରେ। ଆପଣଙ୍କର କିଛି ଅର୍ଥ ମଧ୍ୟ ଧର୍ମ ପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ଯଦି ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହ କୌଣସି ବିବାଦ ଚାଲିଥାଏ ତେବେ ତାହା ମଧ୍ୟ ଆଜି ସମାଧାନ ହେବ।

କର୍କଟ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟମ ରୂପରେ ଫଳଦାୟକ ରହିବ। ଯଦି ଆପଣ କାହାର ଆଦେଶରେ ଭାଗିଦାରୀରେ ବ୍ୟବସାୟ କରିବେ ତେବେ ସେ ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଭ ଦେଇପାରେ। ଆପଣ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ କିଛି ଭବିଷ୍ୟତ ଯୋଜନା ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିପାରନ୍ତି। ସରକାରୀ ଚାକିରି ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ଆଜି ନିଜକୁ ପ୍ରମାଣ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ ଯେଉଁଥିରେ ସେମାନଙ୍କୁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଆଜି ଆପଣ କିଛି ଘରୋଇ ଆବଶ୍ୟକତା ପାଇଁ ସପିଂ କରିପାରିବେ। ଆପଣ ନିଜର ପିଲାମାନଙ୍କଠାରୁ କିଛି ଭଲ ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ପାଇବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ସେମାନଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ କମ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ।

ସିଂହ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ଚାରିପାଖରେ ଥିବା ପରିବେଶକୁ ଖୁସି ରଖିବେ। ଯଦି ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ବ୍ୟବସାୟରେ କାହା ସହିତ ଯୁକ୍ତି କିମ୍ବା ବିତର୍କରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ ତେବେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିପାରିବେ। ଆଜି ଆପଣ କିଛି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିବେ ଯାହା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କ ଭାଇଙ୍କଠାରୁ ପରାମର୍ଶ ନେବାକୁ ପଡିପାରେ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଏକ ପାର୍ଟିର ଆୟୋଜନ କରିପାରନ୍ତି। ବିବାହ ପାଇଁ ଯେଉଁ ସଦସ୍ୟ ପରିବାରରେ ଆଜି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆସିପାରେ। ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ।

କନ୍ୟା ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣ ନିଜ ଦାୟିତ୍ୱ ତୁଲାଇବାରେ ବ୍ୟତୀତ କରିବେ ଏବଂ ସେଥିରେ ଆପଣ ସଫଳ ମଧ୍ୟ ଅବଶ୍ୟ ହେବେ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ଘରର ଦୀର୍ଘ ଦିନରୁ ଅଟକି ରହିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିବେ ଏବଂ ସେଗୁଡିକୁ ମଧ୍ୟ ବହୁ ପରିମାଣରେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବେ। ଯଦି ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଆଜି କୌଣସି ପ୍ରକାରର ବିପଦ ନିଅନ୍ତି ତେବେ ଏହା ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ। ଆଜି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟର କୌଣସି ଡିଲ ଚୂଡାନ୍ତ କରିବେ ଯାହା ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଲାଭ ଦେବ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ କିଛି ଶୁଭ ସମାରୋହରେ ଯୋଗଦେବେ ଯେଉଁଠାରେ ଆପଣ କିଛି ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଭେଟିବେ।

ତୁଳା ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମିଶ୍ରିତ ଫଳାଫଳ ଆଣିବ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ପୁରୁଣା ଋଣ ଚାଲିଛି, ତେବେ ଆଜି ଆପଣ ଏହାକୁ ପରିଶୋଧ କରିପାରିବେ ଏବଂ ଆପଣ ଏକ ଦୀର୍ଘ ନିଶ୍ୱାସ ଛାଡିବେ। ଚାକିରି ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆପଣଙ୍କର ପରାମର୍ଶ ଆଜି ସ୍ୱାଗତଯୋଗ୍ୟ ହେବ ଏବଂ ଆପଣ ଅଧିକାରୀଙ୍କଠାରୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶଂସା ପାଇପାରିବେ। ଆଜି ଆପଣ କୌଣସି ବନ୍ଧୁଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଉପହାର କିଣି ପାରିବେ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣଙ୍କୁ ପକେଟର ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ପଡିବ। ଯେଉଁମାନେ ରୋଜଗାର ଦିଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ଆଜି ସେମାନେ ଏକ ଭଲ ସୁଯୋଗ ପାଇପାରନ୍ତି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନେ ଖୁସି ହେବେ।

ବିଛା ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ବ୍ୟସ୍ତ ଦିନ ରହିବ। ଆପଣ ପିତାଙ୍କ ସହଯୋଗରେ ଆଜି ଆପଣ ନିଜର କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପୁରୁଣା ଚାଲୁଥିବା ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ଖୋଜିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କର ବିନିଯୋଗ ଯୋଜନା ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ। ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଟଙ୍କା ସଞ୍ଚୟ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଆପଣ ଫୋନ ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କଠାରୁ କିଛି ଭଲ ସୂଚନା ପାଇପାରିବେ। ଆପଣଙ୍କୁ ପିଲାମାନଙ୍କର ଶିକ୍ଷା ସହିତ ଜଡିତ ସ୍ୱଳ୍ପ ଦୂରତା ମଧ୍ୟ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ। ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ର ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ଆଜି ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ପାଇବେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ମାନ ସମ୍ମାନ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ।

ଧନୁ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଫଳପ୍ରଦ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ଘର ଏବଂ ଦୋକାନ ଇତ୍ୟାଦିରେ ରଙ୍ଗ ଏବଂ ପେଣ୍ଟିଂର ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରିପାରନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣଙ୍କର କିଛି ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ଯଦି ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ମତଭେଦ ଚାଲିଥିଲା ତେବେ ତାହା ମଧ୍ୟ ଆଜି ଶେଷ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ଶଶୁର ଘର ପକ୍ଷରୁ ମାନ ସମ୍ମାନ ପାଇବା ଭଳି ଲାଗୁଛନ୍ତି। ଆଜି କିଛି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କର ଆଗ୍ରହ ବଢ଼ିବ। ଯଦି ଆପଣ ଆଜି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ପରାମର୍ଶ ନେବାକୁ ପଡିବ ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏହାକୁ ନିଅନ୍ତୁ କିନ୍ତୁ ସେ ଅଭିଜ୍ଞ ହେବା ଉଚିତ। ଆଜି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର ଦୈନନ୍ଦିନ ଆବଶ୍ୟକତା ପୂରଣ ପାଇଁ କିଛି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେ।

ମକର ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେବ। ଯଦି ନିଜର ଶଶୁର ଘର ପକ୍ଷକୁ କାହାକୁ ଟଙ୍କା ଉଧାର ଦେଇଥିଲେ ତେବେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଏଥିରେ କିଛି ବିତର୍କ ହୋଇପାରେ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନସାଥୀ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଛିଡା ହୋଇଥିବାର ଦେଖାଯିବେ। ଯଦି ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକମାନେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କୁ ପ୍ରେମ ପ୍ରକାଶ କରିନାହାଁନ୍ତି ତେବେ ସେମାନେ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଏହା କରିପାରିବେ। ଚାକିରି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଲୋକମାନେ ଆଜି ପଦୋନ୍ନତି କିମ୍ବା ଦରମା ବୃଦ୍ଧି ବିଷୟରେ ଜାଣିପାରିବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନେ ଖୁସି ହେବେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ମନରେ ଏକ ନୂତନ ଶକ୍ତି ଆସିବ। ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ଭଲ ରହିବ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସାଧାରଣ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ବ୍ୟବସାୟରେ ଦିନସାରା ସ୍ୱାଭାବିକ ଲାଭ ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ମିଳିବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ଆବଶ୍ୟକ ଅର୍ଥ ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଦୈନନ୍ଦିନ ଖର୍ଚ୍ଚକୁ ସହଜରେ ପୂରଣ କରିପାରିବେ। କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ବ୍ୟାଙ୍କ ସହିତ କାରବାର କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତାପରେ ସେଥିରେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ। ଆପଣ ନିଜ ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ କାରଣ ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କର ବନ୍ଧୁ ହେବେ। ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସହାୟକ ହେବ। ରାଜନୀତି ସହ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ଆଜି ଭଲ ଜନ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ ଯାହା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ।

ମୀନ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଉତ୍ତମ ରୂପରେ ଫଳଦାୟକ ରହିବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର କିଛି ବିରୋଧୀ ଆପଣଙ୍କର ଖୁସି ଦେଖି ଆପଣଙ୍କର ସମାଲୋଚନା କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ କିନ୍ତୁ ଆପଣ ସମାଲୋଚକଙ୍କ ସମାଲୋଚନାକୁ ଅଣଦେଖା କରି ଆଗକୁ ବଢ଼ିବାକୁ ପଡିବ କେବଳ ସେତେବେଳେ ସଫଳତା ଆପଣଙ୍କର ପାଦକୁ ଚୁମ୍ବନ କରିବ। ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ଖୋଜିବା ପାଇଁ ଛାତ୍ରମାନେ ଆଜି ସେମାନଙ୍କ ଶିକ୍ଷକଙ୍କଠାରୁ ପରାମର୍ଶ ନେବାକୁ ପଡିପାରେ। ପିଲାମାନେ ଭଲ କାମ କରୁଥିବା ଦେଖିବା ପରେ ଆଜି ମନରେ ଖୁସି ରହିବ। ଯଦି ଆପଣ କାହାକୁ ଋଣ ଦେଇଥିଲେ ତେବେ ଆପଣ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ଫେରସ୍ତ ପାଇପାରିବେ। ଯାହା ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଢ଼ କରିବ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *