Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୨୩ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୨୧ ଗୁରୁବାର : ଗୁରୁବାର ଦିନ ମିନା ରାଶିରେ ଚନ୍ଦ୍ରମା, ଏହି 5 ଟି ରାଶି ଉପକୃତ ହେବେ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ୨୩ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ରାଶିଫଳ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ରାଶିଫଳର ଆମ ଜୀବନରେ ଅଧିକ ମହତ୍ୱ ରହିଛି। ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଘ-ଟ-ଣା ଗୁଡିକର ଆଭାସ ହୋଇଥାଏ। ରାଶିଫଳର ନିର୍ମାଣ ଗ୍ରହ ଗୋଚର ଓ ନକ୍ଷତ୍ର ଆଧାରରେ କରାଯାଏ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଆମ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ଏହି ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷା, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ, ବିବାହ, ବ୍ୟବସାୟ ବାଣିଜ୍ୟ, ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ମିଳିପାରି ଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଆଜିର ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିପରି ରହିବ, ତେବେ ପଢନ୍ତୁ ରାଶିଫଳ ୨୩ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୨୧

ମେଷ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମିଶ୍ରିତ ଫଳାଫଳ ଆଣିବ। ଆଜି ଯଦି ଆପଣ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ କୌଣସି ହ୍ରାସର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି ତେବେ ଆଜି ଏହା ଉନ୍ନତ ହେବ ଯାହାକୁ ଦେଖି ଆପଣ ଖୁସି ହେବେ। ଆଜି ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟରେ କିଛି ନୂତନ ଲୋକଙ୍କୁ ସାକ୍ଷତ କରିବେ ଯେଉଁମାନେ ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟକୁ ଆଗକୁ ନେବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ। ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ପରିଚିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ଋଣ ନେବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆଜି ଆପଣ ଏହାକୁ ସହଜରେ ପାଇବେ। ପରୀକ୍ଷାରେ ସଫଳତା ପାଇବା ପାଇଁ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଆଜି ଆପଣ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ କିଛି କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛାରେ ନିୟୋଜିତ ହେବେ ଯାହାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଲାଭ ମିଳିବ।

ବୃଷ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟମ ରୂପରେ ଫଳଦାୟକ ରହିବ। ଜୀବିକା କ୍ଷେତ୍ରରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ କିଛି ନୂତନ ଲୋକଙ୍କ ଯୋଗାଯୋଗରୁ ଉପକୃତ ହେବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନେ ଚାକିରି ପାଇବେ। ଆଜି ପରିବାରରେ କିଛି ଟେନସନ ପରିସ୍ଥିତି ହୋଇପାରେ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ ହେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ କଠୋର କଥା ହେତୁ ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ମତଭେଦ ହୋଇପାରେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ କୌଣସି ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ଆୟକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡିବ।

ମିଥୁନ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ମିଶ୍ରିତ ଦିନ ହେବ। ଆଜି ସମାଜରେ ଏକ ଭଲ ଭାବମୂର୍ତ୍ତି ସୃଷ୍ଟି କରିବା ଦ୍ୱାରା ସାମାଜିକ ଦାୟିତ୍ୱ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ କିଛି ନୂତନ ବନ୍ଧୁ ମଧ୍ୟ କରିବେ। ଆଜି ଆପଣ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିପାରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କର ଟଙ୍କା ବର୍ତ୍ତମାନ ଯେଉଁଠାରେ ରହିବାକୁ ଦିଅନ୍ତି ଏହାକୁ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ବିନିଯୋଗ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଛାତ୍ରମାନେ ନୂତନ ଜ୍ଞାନ ଏବଂ ଅଭିଜ୍ଞତା ପାଇବେ। ଯଦି କୌଣସି ରୋଗ ଆପଣଙ୍କ ମାଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଉଥିଲା ତେବେ ଆଜି ଏହାର ଉନ୍ନତି ହେବ କିନ୍ତୁ ବ୍ୟବସାୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଜି ଆଂଶିକ ଧନ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ।

କର୍କଟ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ପରୋପକାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅତିବାହିତ ହେବ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କିଛି କାର୍ଯ୍ୟ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପାଇଁ ଅଟକି ରହିଛି ତେବେ ଆଜି ଆପଣ ଏହାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବା ପାଇଁ ନିଜ ଭାଇଙ୍କଠାରୁ ସାହାଯ୍ୟ ନେଇପାରନ୍ତି। ବିବାହ ଯୋଗ୍ୟ ଜାତକଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆସିବ ଯାହା ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅନୁମୋଦିତ ହୋଇପାରିବ। ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ଆପଣ ଅଳ୍ପ ଦୂରତା ଯାତ୍ରା କରିପାରନ୍ତି ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ଯଦି ଆପଣ ପିଲାମାନଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟରେ ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଦିନଟି ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ହେବ।

ସିଂହ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଫଳପ୍ରଦ ହେବ। ଆଜି ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ଜମି ଏବଂ କୋଠା କିଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହା କେବଳ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଖୋଲା ହୃଦୟରେ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ଯଦି ଆପଣ ଏହା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଅଭାବର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କ ଘରକୁ କୌଣସି ଅତିଥି ଆସିପାରନ୍ତି। ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ କିଛି ଦିନ ବିତାଇବେ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭର ପ୍ରଚୁରତା ହେତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ମନ ଖୁସି ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଖରୁ କିଛି ଭଲ ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ପାଇବେ।

କନ୍ୟା ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଦିନ ରହିବ। ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟରେ ନୂତନ ଯୋଜନା ଚଳାଇବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଦୌଡ଼ିବାକୁ ପଡିବ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣ ନିଜ ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସମୟ ଖୋଜିବାରେ ବିଫଳ ହେବେ ଏବଂ ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ରାଗି ଯାଇପାରନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ବାପାଙ୍କର କୌଣସି ରୋଗ ଅଛି, ତେବେ ଆଜି ତାଙ୍କର ଅସୁବିଧା ବଢ଼ିପାରେ। ଆଜି ଏକ ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ନୂତନ ଶକ୍ତି ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହେବ। ଆଜି ନିଯୁକ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ କୌଣସି ବିତର୍କରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଏହା ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅସୁବିଧାର କାରଣ ହୋଇପାରେ।

ତୁଳା ରାଶି:

ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସକରାତ୍ମକ ଫଳାଫଳ ଆଣିବ। ଆଜି ଆପଣ କୌଣସି ନୂତନ ଯୋଜନାରେ ବିନିଯୋଗ କରିବେ ତାହେଲେ ଏଥିପାଇଁ ଆପଣ ନିଜ ବାପାଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଆପଣଙ୍କର କାମ ଅଟକି ଯାଇପାରେ। ଆଜି ଘରେ କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଆପଣଙ୍କର ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହୋଇପାରେ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣଙ୍କର ବକ୍ତବ୍ୟକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ପ୍ରାଇଭେଟ ଚାକିରି ଖୋଜୁଛନ୍ତ ତେବେ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ବନ୍ଦ କରନ୍ତୁ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଭାଇମାନଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ବିବାଦ ଅଛି ତେବେ ଏହାର ସମାଧାନ ହେବ।

ବିଛା ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ କଷ୍ଟକର ଦିନ ହୋଇପାରେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିଆଯାଇଥିବା ନିଷ୍ପତ୍ତି ଅସୁବିଧାର କାରଣ ହୋଇପାରେ ତେଣୁ ଆପଣଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ସୁଖ ସୁବିଧା ପାଇଁ କିଛି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଆପଣଙ୍କର ଶତ୍ରୁମାନେ ଏହା ଦେଖିବା ପରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଇର୍ଷା କରିବେ। ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ମଧୁରତା ରହିବ। ଯଦି ଆପଣ ଆଜି ଏକ ଭ୍ରମଣରେ ଯାଆନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକର ସୁରକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିବ। ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିରେ ଧୀରେ ଧୀରେ ଉନ୍ନତି ହେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଅନେକ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ।

ଧନୁ ରାଶି:

ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ଭୁଲ ଚିନ୍ତାଧାରା ଆସିବା ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଯଦି ତାହା ଆସେ ତେବେ ସେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରନ୍ତି ତେଣୁ ଆଜି ଆପଣ ଯାହା ବି କାମ କରନ୍ତି ଏକ ଭଲ ଚିନ୍ତାର ସହିତ ଏହାକୁ କରନ୍ତୁ। ଯଦି ଆପଣ ସନ୍ତାନର ଭବିଷ୍ୟତ ସହିତ ଜଡିତ ପୁଞ୍ଜି ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ମନସ୍ଥ କରିଛନ୍ତି ତେବେ ତଥାପି ଏହାକୁ ମନ ଖୋଲି କରନ୍ତୁ କାରଣ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆପଣ ଏଥିରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଲାଭ ପାଇବେ। ଯଦି ଭାଇମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ବିବାଦର ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି ତେବେ ଆଜି ଆପଣ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ଏହାର ସମାଧାନ କରିପାରିବେ।

ମକର ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ବହୁତ ସମୟରୁ ଚାଲୁଥିବା ସମସ୍ୟାର ସମାପ୍ତ କରିବ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣ ଖୁସି ହେବେ। ରାଜନୈତିକ କ୍ଷେତ୍ର ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ଆଜି ସାଧାରଣ ସଭା କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ସହଯୋଗ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଯଦି ଆପଣ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ତେବେ ସେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିପାରେ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କୁ ବାହାରେ କୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ବୁଲିବା ପାଇଁ ନେଇଯାଇପାରନ୍ତି ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଦୁହିଁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କକୁ ଗଭୀର କରିବ। ଯଦି ଆପଣ ଆଜି କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଜ୍ଞାନ ଏବଂ ବିଚକ୍ଷଣତା ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଅନେକ ଲାଭ ଦେବ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଦିନ ହେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ କେବଳ ସେତେବେଳେ ଆପଣ ଏଥିରେ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଲାଭ ପାଇପାରିବେ କିନ୍ତୁ ଅନୁକୂଳ ସୁବିଧା ନ ପାଇ ଆପଣ ଟିକେ ବିବ୍ରତ ହେବେ। ଆଜି ବ୍ୟସ୍ତତା ମଧ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣ ନିଜର ପ୍ରେମ ଜୀବନ ପାଇଁ ସମୟ ଦେଇପାରିବେ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ଘର ଇତ୍ୟାଦି ରଙ୍ଗ କରିବା ପାଇଁ କିଛି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ବଢୁଥିବା ଖର୍ଚ୍ଚକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଏହା ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥାକୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇପାରେ।

ମୀନ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ନରମ ଗରମ ରହିବ। ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ। ଯଦି ଅବହେଳିତ କରନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଏକ ପ୍ରମୁଖ ରୋଗର ରୂପ ନେଇପାରେ। ସରକାରୀ ଚାକିରି ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ଆଜି ଜଣେ ମହିଳା ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇପାରିବେ। ଛୋଟ ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଆଜି ନଗଦ ଅଭାବର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ସନ୍ତାନଙ୍କର ପାଇଁ କିଛି ବ୍ୟବସାୟ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଏଥିପାଇଁ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ବନ୍ଦ କରନ୍ତୁ। ଆଜି ଆପଣ ପରିବାରର କିଛି କଥା ଉପରେ ପରାମର୍ଶ ଆବଶ୍ୟକ କରିବେ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ପିତାମାତାଙ୍କ ସହିତ ବାର୍ତ୍ତାଳାପରେ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟ ବ୍ୟତୀତ କରିବେ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *