Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୧୭ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୨୧,ଶୁକ୍ରବାର : ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଏହି ୭ଟି ରାଶିଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭ ହେବ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ୧୭ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ରାଶିଫଳ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ରାଶିଫଳର ଆମ ଜୀବନରେ ଅଧିକ ମହତ୍ୱ ରହିଛି। ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଘ-ଟଣା ଗୁଡିକର ଆଭାସ ହୋଇଥାଏ। ରାଶିଫଳର ନିର୍ମାଣ ଗ୍ରହ ଗୋଚର ଓ ନକ୍ଷତ୍ର ଆଧାରରେ କରାଯାଏ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଆମ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ଏହି ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷା, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ, ବିବାହ, ବ୍ୟବସାୟ ବାଣିଜ୍ୟ, ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ମିଳିପାରି ଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଆଜିର ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିପରି ରହିବ, ତେବେ ପଢନ୍ତୁ ରାଶିଫଳ ୧୭ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୨୧

ମେଷ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅନୁକୂଳ ପରିଣାମ ନେଇ ଆସିବ। ଆଜି ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭ ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ମଧ୍ୟ ସନ୍ତୁ-ଷ୍ଟ କରିବ। ଆପଣ ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ମାନ ସମ୍ମାନ ପାଇପାରିବେ। ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣ କିଛି ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଏକ ମାଙ୍ଗଳିକ ସମାରୋହରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରନ୍ତି। ସମାଜରେ ଶୁଭ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେତୁ ଆପଣଙ୍କର ଖ୍ୟା-ତି ଏବଂ ଜୋଶ ବୃ-ଦ୍ଧି କରିବ। ଆଜି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସମର୍ଥନ ଏବଂ ସହଯୋଗକୁ ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣରେ ପାଇବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରେମ ମଧ୍ୟ ତୀ-ବ୍ର ହେବ କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣ ପିତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିପାରନ୍ତି କାରଣ ଏଥିରେ କିଛି ଖରାପ ହୋଇପାରେ।

ବୃଷ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ନୂଆ ଆଣିବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟ ଯୋଜନା ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ। ଯଦି ଆପଣ ଅସା-ବଧାନ ହୁଅନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭାରି କ୍ଷ-ତି ସହିବାକୁ ପଡିପାରେ। ଆଜି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଦେବସ୍ଥାନ ଗ-ସ୍ତରେ ଯାଇପାରିବେ ଯାହା ମନକୁ ଖୁସି କରିବ। ଯଦି ଆପଣ ଆଜି କାହା ସହିତ କାରବାର କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହାକୁ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ସ୍ଥ-ଗିତ ରଖନ୍ତୁ ନଚେତ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ଷ-ତି ହୋଇପାରେ। ପରିବାରରେ କିଛି ଶୁଭ ଏବଂ ମାଙ୍ଗଳିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଉପରେ ଏକ ଆଲୋଚନା ହୋଇପାରେ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣଙ୍କର ପରାମର୍ଶ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ।

ମିଥୁନ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସୃଜ-ନଶୀଳ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆଜି ଆପଣ ଯାହା ବି କରନ୍ତି ସେଥିରେ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସଫଳତା ପାଇବେ ତେଣୁ ଆଜି ଆପଣ ସେହି କାମ କରନ୍ତୁ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅତି ପ୍ରିୟ ଏବଂ ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟରେ କିଛି ନୂଆ କରିବାର ସୁଯୋଗ ମଧ୍ୟ ପାଇବେ। ଛାତ୍ରମାନେ ଆଜି ସେମାନଙ୍କ ବୟସ୍କମାନଙ୍କ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗ ପାଇବେ କିନ୍ତୁ ଚାକିରୀ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଆଜି ସେମାନଙ୍କ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପ୍ରତି ସତ-ର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ପଦୋ-ନ୍ନତି ପଥରେ ବା-ଧା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରନ୍ତି।

କର୍କଟ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କର ପରୋପକାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ବ୍ୟତୀତ ହେବ। ଦାନ କରିବାରେ ମଧ୍ୟ କିଛି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଚିନ୍ତାଧାରା ଅନୁଯାୟୀ ଅଫିସରେ ଏକ ପରିବେଶ ସୃଷ୍ଟି ହେବ ଯାହାକୁ ଦେଖି ଆପଣ ଖୁସି ହେବେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ସ୍ୱାଗତଯୋଗ୍ୟ। ରାତି ସମୟ ଆପଣ ଆଜି ଏକ ପାର୍ଟୀକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି। ସେଠାରେ ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ଶ-ତ୍ରୁ ପ୍ରତି ସାବଧାନ ରହିବାକୁ ପଡିବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ଦୀର୍ଘ ଅସ-ମାପ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଏକ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ଅଳ-ସୁଆ ତ୍ୟା-ଗ କରିବାକୁ ପଡିବ କେବଳ ସେତେବେଳେ ଆପଣ ସେଗୁଡ଼ିକୁ ସଂ-ପୂର୍ଣ୍ଣ କରିପାରିବେ। ଆପଣ ସନ୍ତାନ ତରଫରୁ ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିପାରେ।

ସିଂହ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଦିନ ରହିବ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ଧ୍ୟାନ ଆଧ୍ୟା-ତ୍ମିକ ଆଡକୁ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଶାନ୍ତି ଦେବ। ଆଜି ଆପଣ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ମନେ ରଖିବାକୁ ହେବ ଯେ ଲୋକମାନେ ଆପଣଙ୍କର ସାହାଯ୍ୟକୁ ସ୍ୱାର୍ଥପରତା ନଭାବନ୍ତୁ। ତେଣୁ ସତ-ର୍କତାର ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ। ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କୌଣସି ଅତିଥି ଆପଣଙ୍କ ଘରକୁ ଆସିପାରନ୍ତି। ଏଥିରେ କିଛି ଟଙ୍କ ମଧ୍ୟ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଆଜି କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ।

କନ୍ୟା ରାଶି:

ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ସଂଯମତା କରିବାକୁ ପଡିବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟରେ ଦୌଡ଼ିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ କାରଣ ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ ଶୀଘ୍ର ନ-ଷ୍ଟ ହୋଇପାରେ ତେଣୁ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ଯୁ-କ୍ତି ହେବାର ଅଛି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ସେହି ଭାଷଣର ନିୟ-ନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ। ନଚେତ ସେ ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ପର୍କରେ ବଡ଼ ଫାଟ ସୃ-ଷ୍ଟି କରିପାରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ବିରାଟ ମତଭେଦ ହେବ। ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଆପଣ ନିଜର ପରିବାରର ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ବାର୍ତ୍ତା-ଳାପରେ ବିତାଇବ ଯାହା ସେମାନଙ୍କ ମନକୁ ଖୁସି କରିବ। ବିବାହ ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆସିବ।

ତୁଳା ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭାଗ୍ୟର ଦୃ-ଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଉତ୍ତମ ରହିବ। ଯଦି ଆପଣ ଆଜି କୌଣସି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏଥିରେ ଧନ ଲାଭ ହେବ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ସମ୍ପତ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବିବା-ଦ ଚାଲିଛି, ତେବେ ଆଜି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ସଫଳତା ପାଇପାରିବେ ଯାହା ପରେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟମାନେ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ପାର୍ଟିର ଆୟୋଜନ କରିପାରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରର ଲୋକମାନେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସମସ୍ୟା ସୃ-ଷ୍ଟି କରିପାରନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ ଯେ ଆପଣଙ୍କର କାମ କାରଣରୁ ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କର କ୍ଷ-ତି କରିପାରିବେ ନାହିଁ।

ବିଛା ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଦିନ ରହିବ। ଆଜି ଯଦି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଧୀର ଚାଲୁଥିବା ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି କିମ୍ବା ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଋଣ ନେବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଆଜି ଏହାକୁ ସହଜରେ ପାଇବେ। ଯଦି ପରିବାରରେ କୌଣସି ବିବା-ଦ ଚାଲିଥିଲା ତେବେ ତାହା ମଧ୍ୟ ଆଜି ଶେ-ଷ ହେବ ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ଆପଣ ଖୁସି ଦେଖାଯିବେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ହୁଏତ ଆପଣଙ୍କ ପିଲାଙ୍କ ଶିକ୍ଷା ସହିତ ଜଡି-ତ ସ୍ୱ-ଳ୍ପ ଦୂରତା ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ। ଯଦି ଏହା ହୁଏ ତେବେ ସତ-ର୍କତାର ସହିତ ଯାଆନ୍ତୁ କାରଣ ଗାଡିର ଖରାପ ଯୋଗୁଁ ଆପଣଙ୍କର ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟ ହୋଇପାରେ।

ଧନୁ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସାବଧାନ ଏବଂ ସତ-ର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟରେ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱାସ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ବନ୍ଧୁ ଆକାରରେ ଶ-ତ୍ରୁ ଥାଇପାରନ୍ତି। ଯଦି ଏହା ହୁଏ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ। ସେ ନିଜର କଠିନ ପରିଶ୍ରମର ଫଳ ପାଇବେ ଯାହା ତାଙ୍କୁ ଖୁସି ଦେଖାଇବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ଟଙ୍କା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ବ୍ୟବସାୟରେ ଏକ ନୂତନ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହାକୁ ଚିହ୍ନିବା ଆବଶ୍ୟକ ଅଟେ।

ମକର ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସାଧାରଣ ରହିବ।ଆଜି ଯଦି ଆପଣ ଭାଗିଦାରୀରେ କୌଣସି ବ୍ୟବସାୟ କରିଥିବେ ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ଲାଭ ମଧ୍ୟ ଦେଇପାରେ କିନ୍ତୁ ପାରିବାରିକ ବ୍ୟବସାୟରେ ଭଲ ଲାଭ ନ ପାଇ ମଧ୍ୟ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଦୈନ-ନ୍ଦିନ ଖର୍ଚ୍ଚ ପୂରଣ କରିପାରିବେ। ଯଦି ପୁଅ ଏବଂ ଝିଅର ବିବାହରେ କୌଣସି ପ୍ରତି-ବନ୍ଧକ ଥାଏ ତେବେ ଆଜି ତାହା ମଧ୍ୟ ଶେଷ ହେବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ସେମାନଙ୍କ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ଅନୁମୋଦନ କରିପାରନ୍ତି। ଚାକିରୀ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ହାତରେ ଏକରୁ ଅଧିକ କାର୍ଯ୍ୟ ଆସିପାରେ ସେମାନଙ୍କର ଚିନ୍ତା ବଢ଼ିପାରେ ତଥାପି ସେମାନେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟରେ ଶୀଘ୍ର ଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ମା-ମ-ଲାରେ ସତ-ର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ହେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ କିଛି ଖରାପ ହୋଇପାରେ। ଯଦି ଏହା ହୁଏ ତେବେ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଆଦୌ ଖାଇବା ପିଇବାରେ ଅବହେଳା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଆଜି ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ହାତ ରଖିବେ ତେବେ ଆପଣ ପ୍ରଥମେ ଏଥିରେ ଆପଣଙ୍କର ଭାଇଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରିବା ଜରୁରୀ। ଆଜି ଲାଭ ମନର ଅନୁକୂଳରେ ହେବ ଯାହା ଦେଖି ଆପଣ ନିଜ ମନରୁ ଟିକେ ନିରା-ଶ ହୋଇପାରନ୍ତି।

ମୀନ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ ରହିବ। ଆଜି ଯଦି ଆପଣ ନିଜର ବ୍ୟବସାୟରେ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ବିନିଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏକ ବଡ଼ ବିପ-ଦକୁ ମଧ୍ୟ ଉଠାଇବେ ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ଫଳାଫଳ ଆଣିବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ବୁଦ୍ଧି ବ୍ୟବହାର କରି ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କଠାରୁ ପରାମର୍ଶ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ନଚେତ ସେହି ପରାମର୍ଶ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଉଥିବା କାର୍ଯ୍ୟକୁ ନ-ଷ୍ଟ କରିପାରେ। ଆଜି ଆପଣ କୌଣସି ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆଗକୁ ଆସିବେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆଜି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ପିତାମାତାଙ୍କ ସହିତ ଆପଣଙ୍କର ଭବିଷ୍ୟତର ନିବେ-ଶର ଯୋଜନା କରିବେ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *