Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୧୫ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୨୧ : ବୁଧବାର : ବୁଧବାର ଏହି ୬ଟି ରାଶି ପାଇଁ ଖୋଲିବ ଭାଗ୍ୟର ତାଲା

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ବୁଧବାର ୧୫ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ରାଶିଫଳ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ରାଶିଫଳର ଆମ ଜୀବନରେ ଅଧିକ ମହତ୍ୱ ରହିଛି। ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଘଟଣା ଗୁଡିକର ଆଭାସ ହୋଇଥାଏ। ରାଶିଫଳର ନିର୍ମାଣ ଗ୍ରହ ଗୋଚର ଓ ନକ୍ଷତ୍ର ଆଧାରରେ କରାଯାଏ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଆମ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ଏହି ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷା, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ, ବିବାହ, ବ୍ୟବସାୟ ବାଣିଜ୍ୟ, ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ମିଳିପାରି ଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଆଜିର ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିପରି ରହିବ, ତେବେ ପଢନ୍ତୁ ରାଶିଫଳ ୧୫ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୨୧

ମେଷ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମିଶ୍ରିତ ପରିଣାମ ନେଇ ଆସିବ। ଆଜି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟରେ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିପାରନ୍ତି ଯାହା ଆପଣଙ୍କର ସହକର୍ମୀଙ୍କୁ ବି-ବ୍ରତ କରିପାରେ ତେଣୁ ଯଦି ଏପରି ହୁଏ ତେବେ ଆପଣ ସେଗୁଡିକ ଶୁଣିବା ଏବଂ ବୁଝିବା ଉଚିତ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ଆଇ-ନଗତ ସମସ୍ୟା ଚାଲିଛି ତେବେ ତାହା ମଧ୍ୟ ଆଜି ସମାଧାନ ହୋଇଥିବାର ଜଣାପଡୁଛି। ଚାକିରୀ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଆଜି କୌଣସି ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଯୁ-କ୍ତିତ-ର୍କରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ। ଯଦି ସେ ତାହା କରନ୍ତି ନାହିଁ ତେବେ ସେ ତାଙ୍କର ପଦୋ-ନ୍ନତି ଅଟକାଇ ଦେଇପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ବ୍ୟବସାୟର ଅସ-ମାପ୍ତ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ସମାପ୍ତ କରିବାରେ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟ ବିତାଇବେ। ଛାତ୍ରମାନେ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ପାଇଁ ରାସ୍ତା ଖୋଲିବେ।

ବୃଷ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ଉନ୍ନତି ଭରା ରହିବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଶ-ତ୍ରୁମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ବ୍ୟବସାୟରେ ହଇ-ରାଣ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର କୌଣସି ଆ-ଘାତ ଦ୍ୱାରା ବିଚ-ଳିତ ହେବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ ଏବଂ ଆପଣ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସର ସହିତ ଆଗକୁ ବଢ଼ିବେ କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆଜି କୌଣସି ବିବା-ଦ ଉପୁଜେ ତେବେ ଆପଣ ନିଜ ଭାଷଣର ମଧୁରତା ବଯାୟୀ ରଖିବା ଉଚିତ।ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଘରକୁ କୌଣସି ଅତିଥି ଆସିପାରନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ କିଛି ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ,କିନ୍ତୁ ବ୍ୟସ୍ତତା ମଧ୍ୟରେ ଆପଣ ନିଜର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ଏଥିରେ କିଛି ଖରାପ ହୋଇପାରେ। ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ମଧ୍ୟ ଦୈନ-ନ୍ଦିନ ଆବଶ୍ୟକତା ପୂରଣ ପାଇଁ କିଛି କିଣାକିଣି କରିବାକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି।

ମିଥୁନ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମିଶ୍ରିତ ପରିଣାମ ନେଇ ଆସିବ। ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀଙ୍କୁ ମନ ଚାହୁଁଥିବା ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳତା ମିଳିବ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନେ ଖୁସି ହେବେ। ଆଜି ଆପଣ ପିଲାମାନଙ୍କ ତରଫରୁ ଖୁସି ଖବର ମଧ୍ୟ ଶୁଣିପାରନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ କିଛି ବିବା-ଦ କରୁଥିଲେ ତେବେ ତାହା ମଧ୍ୟ ଆଜି ସମାଧାନ ହେବ। ବିଦେଶରେ ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଆଜି କିଛି ସୂଚନା ପାଇବେ ଯାହା ସେମାନଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଉପକୃତ କରିପାରିବ। ଆଜି ଆପଣ ସକ୍ରିୟ ଭାବରେ ରାଜନୈତିକ କା-ର୍ଯ୍ୟକ-ଳାପରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ। ଆପଣଙ୍କର ଜନସାଧାରଣଙ୍କର ସମର୍ଥନ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ।

କର୍କଟ ରାଶି:

ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଭାଗ୍ୟର ଭରପୁର ସହଯୋଗ ମିଳିବାର ଦେଖାଯାଉଛି। ଆଜି ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ମନସ୍ଥ କରିବେ ତେବେ ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସମାପ୍ତ ହେବ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବ। ତେଣୁ ଆଜି ଆପଣ ସେହି କାମ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅତି ପ୍ରିୟ ଅଟେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ନିଜ ବାପାଙ୍କ ସହିତ କିଛି ବିବା-ଦ ହୋଇପାରେ। ଯଦି ଏହା ହୁଏ ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଥିରେ ଆପଣଙ୍କର ବକ୍ତବ୍ୟର ମଧୁରତା ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ବଡ଼ ମାନଙ୍କ କଥା ଶୁଣିବାରେ କୌଣସି କ୍ଷ-ତି ହେବ ନାହିଁ। ଆଜି ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କିଛି ଟେନ-ସନ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ।

ସିଂହ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମିଶ୍ରିତ ପରିଣାମ ନେଇ ଆସିବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟରେ ଏକ ଦଳ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ କରିବା ସମୟରେ କେହି ଯାହା ଶୁଣନ୍ତି ତାହା ଉପରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭରସା କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ। ଯଦି ଆପଣ ଏହା କରନ୍ତି ତେବେ ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କର ଡିଲକୁ ଟା-ଙ୍ଗି ପାରନ୍ତି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଭାରି କ୍ଷ-ତି ସହିବାକୁ ପଡିପାରେ। ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀ-ଳ ଆଚ-ରଣ ହେତୁ ଅଶାନ୍ତିର ବାତା-ବରଣ ହୋଇପାରେ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣଙ୍କର ମାନସିକ ଚା-ପ ମଧ୍ୟ ରହିବ। ଯଦି ସନ୍ତାନର ବିବାହରେ କୌଣସି ପ୍ରତିବ-ନ୍ଧକ ଥାଏ ତେବେ ଆଜି ଏହାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଆପଣ ନିଜ ପିତାମାତାଙ୍କ ଠାରୁ ପରାମର୍ଶ ନେଇପାରନ୍ତି।

କନ୍ୟା ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଉତ୍ତମ ସମ୍ପତ୍ତିର ସଂକେତ ଦେଉଛି। ଆଜି ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ସମ୍ପତ୍ତି ପ୍ରାପ୍ତ କରିବାର ଚୁ-କ୍ତି ଅଟକି ରହିଥିଲା ତେବେ ଆଜି ଏହା ପୂରଣ ହୋଇପାରିବ ଏବଂ ଆପଣ କିଛି ସମ୍ପତ୍ତି ପାଇପାରିବେ ଯାହା ପରେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟମାନେ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଛୋଟ ପାର୍ଟିର ଆୟୋଜନ କରିପାରନ୍ତି। ଆଜି ସମାଜରେ ଆପଣଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଏବଂ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବଢ଼ିବ। ଛାତ୍ରମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଶିକ୍ଷାରେ ଥିବା ପ୍ରତିବ-ନ୍ଧକକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଆଜି ସେମାନଙ୍କ ବୟସ୍କମାନଙ୍କ ସହଯୋଗ ଆବଶ୍ୟକ କରିବେ। ଚାକିରୀ କରୁଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଆଜି ଦରମା ବୃଦ୍ଧି ହୋଇପାରେ।

ତୁଳା ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କର ସାଂସାରିକ ଭୋଗର ବୃଦ୍ଧି କରିବାର ଦିନ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହଯୋଗ ଏବଂ ସମର୍ଥନ ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣରେ ପାଇବା ପରି ମନେ ହେଉଛି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ କୌଣସି ସ୍ଥଗିତ କାରବାରକୁ ମଧ୍ୟ ଚୂ-ଡାନ୍ତ କରିପାରିବେ। ଯଦି ଆପଣ ଆଜି ଏକ ବ୍ୟବସାୟ ଚୁକ୍ତି ଚୂ-ଡାନ୍ତ କରନ୍ତି ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଆପଣଙ୍କ ଭାଇଙ୍କଠାରୁ ପରାମର୍ଶ ନିଅନ୍ତୁ। ଆଜି ଆପଣ ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଖରୁ କିଛି ନିରା-ଶାଜ-ନକ ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ପାଇପାରନ୍ତି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ମନ ଖୁସି ହେବ।ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟ ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ପିତାମାତାଙ୍କ ସେବାରେ ବ୍ୟତୀତ କରିବେ।

ବିଛା ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣ ଦାନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବିତାଇବେ। ଆଜି ଆପଣ ସକ୍ରିୟ ଭାବରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ। ରାଜନୈତିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କର ଖ୍ୟାତି ଚାରିଆଡେ ବ୍ୟାପିଯିବ ଏବଂ ଆପଣ କିଛି ନୂତନ ବନ୍ଧୁ ମଧ୍ୟ କରିପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ଟଙ୍କାର ସୁବିଧା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ। ଆଜି ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଆପଣ ସେମାନଙ୍କୁ ଦେବ ଦର୍ଶନଙ୍କ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ନେଇଯାଇପାରନ୍ତି। ଆଜି କାର୍ଯ୍ୟରତ ଲୋକଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇପାରେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନଙ୍କ ସହକର୍ମୀଙ୍କ ମନୋବଳ ଖରାପ ହୋଇପାରେ।

ଧନୁ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ସମସ୍ୟା ଜନକ ରହିପାରେ। ଆଜି ଯଦି ଆପଣ ନିଜର ବ୍ୟବସାୟରେ ଏକ ଚୁ-କ୍ତି ଶେଷ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିଛନ୍ତି ତେବେ ତାହା ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ଯେତିକି ଆଶା କରିବେ ସେତେ ଲାଭ ଦେବ ନାହିଁ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ଟିକେ ନିରା-ଶ ହୋଇପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଆପଣ ନିଜର ଦୈନନ୍ଦିନ ଖର୍ଚ୍ଚ ବାହାର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ କିଛି ଟେନ-ସନ ହୋଇପାରେ। ଯଦି ଏହା ହୁଏ ସେମାନେ ମନାଇବା ପାଇଁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ଉଚିତ। ଚାକିରୀ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଆଜି ଜଣେ ମହିଳା ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇପାରିବେ। ଅଧିକାରୀମାନେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ନଜର ଆସିବେ।

ମକର ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସାମାନ୍ୟ ରହିବ।ଆଜି ଯଦି ଆପଣ ଏକ ସ୍ୱଳ୍ପ ଏବଂ ଦୀର୍ଘ ଦୂରତା ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହାକୁ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ସ୍ଥଗିତ ରଖନ୍ତୁ। ଯାନର ଆକସ୍ମିକ ଖରାପ ହେତୁ ଆପଣଙ୍କର ଖର୍ଚ୍ଚ ବଢ଼ିପାରେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଭାଇଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ସଚେ-ତନ ହେବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ଏଥିରେ କିଛି ଖରାପ ହୋଇପାରେ ଯେଉଁଥି ପାଇଁ କିଛି ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ଛାତ୍ରମାନେ ଆଜି ସେମାନଙ୍କର ଦକ୍ଷତା ପରୀକ୍ଷା କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟରେ କୌଣସି ବି-ପଦ ନେବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହାକୁ ଆଦୌ ନିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ କାରଣ ଦିନଟି ଏହା ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ନୁହେଁ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:

ଆଜି ଆପଣ ହ-ଠାତ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଟଙ୍କା ପାଇପାରନ୍ତି ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ପୁରୁଣା ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ଖୋଜି ପାରିବେ। ଯଦି ଘରେ କୌଣସି ବିବା-ଦ ଚାଲିଥାଏ ତେବେ ତାହା ମଧ୍ୟ ପିତାଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ଆଜି ଶେଷ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ପିକନିକ କରିବାକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି। ଛାତ୍ରମାନେ ଆଜି କୌଣସି ଅଭିଜ୍ଞ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ସାକ୍ଷତ କରିବେ ଯାହା ସେମାନଙ୍କ ମନକୁ ଖୁସି କରିବ। ରୋଜଗାର ଖୋଜୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଆଜି କିଛି ଭଲ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ।

ମୀନ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଉତ୍ତମ ରୂପରେ ସଫଳତା ଦାୟକ ରହିବ। ସନ୍ତାନ ତରଫରୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ଖୁସି ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିବ, ଯେଉଁ ଲୋକମାନେ ନିଜର କ୍ୟାରି-ୟରର ଆରମ୍ଭ କରୁଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଭଲ ଅବସର ପ୍ରା-ପ୍ତ ହୋଇପାରେ। ଆଜି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଦୀର୍ଘ ସମୟରୁ ଅଟକି ରହିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ। ଚାକିରୀ କରୁଥିବା ଜାତକଙ୍କୁ ଆଜି କୌଣସି ଗୁରୁ-ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ନ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପାରେ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ସହକର୍ମୀମାନଙ୍କ ସହଯୋଗ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ। ଆଜି ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଏବଂ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆଜି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ପରିବାରର କିଛି ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପାଇଁ ଟିକେ ଚିନ୍ତିତ ଦେଖାଯିବେ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *