Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୧୪ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୨୧,ମଙ୍ଗଳବାର : ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଏହି ୫ଟି ରାଶିର ଭାଗ୍ୟରେ ଟଙ୍କା, ତୁମ ଭାଗ୍ୟରେ କ’ଣ ଅଛି ଜାଣନ୍ତୁ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ୧୪ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ରାଶିଫଳ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ରାଶିଫଳର ଆମ ଜୀବନରେ ଅଧିକ ମହତ୍ୱ ରହିଛି। ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଘ-ଟ-ଣା ଗୁଡିକର ଆଭାସ ହୋଇଥାଏ। ରାଶିଫଳର ନିର୍ମାଣ ଗ୍ରହ ଗୋଚର ଓ ନକ୍ଷତ୍ର ଆଧାରରେ କରାଯାଏ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଆମ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ଏହି ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷା, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ, ବିବାହ, ବ୍ୟବସାୟ ବାଣିଜ୍ୟ, ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ମିଳିପାରି ଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଆଜିର ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିପରି ରହିବ, ତେବେ ପଢନ୍ତୁ ରାଶିଫଳ ୧୪ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୨୧।

ମେଷ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆକାଂକ୍ଷା ପୂରଣ କରିବାର ଦିନ ରହିବ। ଯଦି ଆପଣ ଏକ କୌଣସି ସମ୍ପତ୍ତି କିଣିବାକୁ ମନସ୍ଥ କରିଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ଇଚ୍ଛା ଆଜି ମଧ୍ୟ ପୂରଣ ହେବ ଯାହା ଆପଣଙ୍କର ଧନ ବୃଦ୍ଧି କରିବ। ଆଜି ଆପଣ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗ ପାଇବେ। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଆଜି ଆପଣ କୌଣସି ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀଙ୍କ କୃପା ସହିତ ଆପଣଙ୍କର ଖରାପ ହୋଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କରିପାରିବେ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ପରିବାରର ଛୋଟ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟ ବିତାଇବେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ଦେବ। ଅତିଥିଙ୍କ ଆଗମନ ହେତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ବଢ଼ିପାରେ।

ବୃଷ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କର ସୁଖ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଦିନ ରହିବ। ଆଜି ବ୍ୟସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ହେତୁ ଆପଣ ନିଜର ପ୍ରେମ ଜୀବନ ପାଇଁ ସମୟ ଦେବାରେ ଅସଫଳ ରହିବେ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ଜୀବନସାଥୀ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଯଦି ଏହା ହୁଏ ତେବେ ଆଜି ଆପଣ ସେମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ମନାଇବା ପାଇଁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ଉଚିତ। ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟକୁ ଆପଣ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ମଜା କରିବାରେ ବ୍ୟତୀତ କରିବେ। ଆଜି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟ ଏବଂ ପିଲାମାନଙ୍କର କୌଣସି ସମସ୍ୟା ସହିତ ଜଡିତ ଏକ ଯାତ୍ରାକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି ତେଣୁ ଆଜି ଆପଣ ଏହାର ସମାଧାନ ଖୋଜିବେ।

ମିଥୁନ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟରେ ନୂତନ ଯୋଜନା ଆଣିବ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଖୁସି କରିବ। ଆଜି ଆପଣ ହୁଏତ କୌଣସି ବନ୍ଧୁଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରତାରିତ ହୋଇପାରନ୍ତି ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ବିବ୍ରତ କରିବ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଅନାବଶ୍ୟକ ବିବାଦରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ। ଯଦି ଆପଣ ଏହା ନକରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ବିପଦରେ ପଡିପାରେ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ପିତାମାତାଙ୍କ ସେବାରେ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟ ବିତାଇବେ। ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ଆଜି କୌଣସିବି ବାଦ ବିବାଦରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଏହା ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ଅସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ।

କର୍କଟ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଫଳପ୍ରଦ ରହିବ। ସାମାଜିକ ତଥା ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଶୁଭ ବ୍ୟୟ ହେତୁ ଆପଣଙ୍କର ଖ୍ୟାତି ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣ ପରିବାରର ଖର୍ଚ୍ଚକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥାକୁ ଦୁର୍ବଳ କରିପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର ଦୈନନ୍ଦିନ ଆବଶ୍ୟକତା ପୂରଣ ପାଇଁ କିଛି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେ। ଯଦି ଆପଣ ନିଜର କୌଣସି ସମ୍ପତ୍ତି କ୍ରୟ ଏବଂ ବିକ୍ରୟ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆଜି ଆପଣ ଏହାର ସମାଧାନ ଖୋଜି ପାଇବେ। ଚାକିରି କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଆଜି କାମ ଦିଆଯାଇପାରେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନେ ଟିକେ ବିରକ୍ତ ହୋଇପାରନ୍ତି।

ସିଂହ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟମ ଫଳପ୍ରଦ ହେବ। ଯଦି ଆପଣ ନିଜର ବୁଦ୍ଧି ଏବଂ ବିଚକ୍ଷଣତା ସହିତ ବ୍ୟବସାୟରେ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ପ୍ରମାଣିତ ହେବ କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ଚାପ ଉପରେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ। ଯଦି ଆପଣ ଆଜି କୌଣସି ସମ୍ପତ୍ତି ସହିତ କାରବାର କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ତେବେ ଏହାର ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟଗୁଡିକ ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ। ରୋଜଗାର କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆସୁଥିବା ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ଆଜି ଦୂରେଇ ପାରିବେ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ରୋଜଗାର ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ନୂଆ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ କୌଣସି ବିବାଦ ଚାଲିଥିଲା ତେବେ ଆଜି ଆପଣ ଏହାର ସମାଧାନ କରିବାରେ ସଫଳ ରହିବେ।

କନ୍ୟା ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସମୃଦ୍ଧ ଦିନ ହେବ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି କୋର୍ଟ ମାମଲା ଚାଲିଛି ତେବେ ଏହା ଆଜି ଏହା ଶେଷ ହେବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ବିବାଦରୁ ମଧ୍ୟ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ। ଆଜି ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କର ଆଗ୍ରହ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣ କିଛି ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେ। ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଉପରେ ଛାଡିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ। ଯଦି ଏହା କରାଯାଇଥାଏ ତେବେ ଏକ ବଡ଼ କ୍ଷତି ହୋଇପାରେ। ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ନୂତନ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ। ଯଦି ଆପଣ ଏକ ନୂତନ ଯାନ କିଣିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଏକ ଲାଭଜନକ ଡିଲ ଦେଇପାରେ।

ତୁଳା ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଉତ୍ତମ ଧନ ପ୍ରାପ୍ତିର ଦିନ ରହିବ। ନିୟୋଜିତ ଲୋକଙ୍କ ଅଧିକାରରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ଖର୍ଚ୍ଚ ବଢିପାରେ। ଆଜି ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ବିବାହ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବାର୍ତ୍ତାଳାପ ଉପରେ ଆପଣଙ୍କର ପିତାଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କୁ କୌଣସି ଉପହାର ଉପସ୍ଥାପନ କରିପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କିଛି ଶୁଭ ସମାରୋହରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେ। ଯଦି ଆପଣ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି କାହାକୁ ଋଣ ଦେଇଥିଲେ ତେବେ ତାହା ମଧ୍ୟ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଫେରସ୍ତ ମିଳିପାରେ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି କରିବ।

ବିଛା ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କୌଣସି ସକରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ଆଣିବ। ଯଦି ଆପଣ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସର ସହିତ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି ତେବେ ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅନେକ ଲାଭ ଦେଇପାରେ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ସହକର୍ମୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଚାକିରିରେ କାମ କରିବାରେ ସଫଳ ହେବେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ମନ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଗ୍ରଗତି ଦେଖି ଖୁସି ହେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ବାହାରର ଖାଇବା ପିଇବାକୁ ଏଡ଼ାଇବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଆପଣ ପେଟ ଯନ୍ତ୍ରଣା ପେଟ ବ୍ୟଥା ଇତ୍ୟାଦି ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଅଳ୍ପ ଦୂରତା ଯାତ୍ରା କରିପାରନ୍ତି।

ଧନୁ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କର ପରୋପକାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ବ୍ୟତୀତ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସକ୍ରିୟ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ଏବଂ ଜ୍ଞାନର ପଥରେ ଆସୁଥିବା ବାଧା ଦୂର ହେବ। ପୂଜାପାଠ ଇତ୍ୟାଦିରେ ଆପଣଙ୍କର ମନ ଲାଗିବ। କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ବଢୁଥିବା ଅନାବଶ୍ୟକ ଖର୍ଚ୍ଚକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ଅଡୁଆ ହୋଇପାରେ।ଭବିଷ୍ୟତରେ ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଦେବ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସକୁ ମଧ୍ୟ ବଢାଇବ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଭାଇଭଉଣୀଙ୍କ ଠାରୁ ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ବିରୋଧ ଥିଲା ତେବେ ତାହା ମଧ୍ୟ ଆଜି ଶେଷ ହେବ।

ମକର ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମିଶ୍ରିତ ଫଳାଫଳ ଆଣିବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ ତେଣୁ ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଅତି ଯତ୍ନର ସହ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ କାରଣ ଏଥିରେ ଆପଣଙ୍କର ଗାଡି ଖର୍ଚ୍ଚ ହେତୁ ଆପଣଙ୍କର ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ବଢ଼ିପାରେ। ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକମାନେ ଆଜି କିଛି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବେ ଯାହା ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କର ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବଢାଇବ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆଜି ଆପଣ କିଛି ଶୁଭ ସମାରୋହରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରନ୍ତି।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କୁ ପୁରୁଣା ଝଗଡା ଏବଂ ବିବାଦରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିବ ଏବଂ ଆପଣ ନିଜର ଅଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବାରେ ସଫଳ ରହିବେ। ଆଜି ଆପଣ ଅଫିସରେ ଆପଣଙ୍କର ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କ ସହିତ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ସେମାନେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଅପବାଦ ମଧ୍ୟ କରିପାରନ୍ତି।ଯଦି ଆଜି ଆପଣ କୌଣସି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବେ ତେବେ ଏହା ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଅନେକ ଲାଭ ଦେଇପାରେ। ଆଜି ଆପଣ କୌଣସି ଧାର୍ମିକ ସମାରୋହରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରନ୍ତି ଯାହା ଆପଣଙ୍କର ଖ୍ୟାତି ବୃଦ୍ଧି କରିବ। ଛାତ୍ରମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ପଥରେ ଆସୁଥିବା ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଆଜି ସେମାନଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ଆବଶ୍ୟକ କରିବେ।

ମୀନ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଉତ୍ତମ ରୂପରେ ଫଳଦାୟକ ରହିବ। ସନ୍ତାନ ତରଫରୁ ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ଖୁସି ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିପାରେ। ବହୁତ ସମୟ ଅପେକ୍ଷା କରି ରହିଥିଲେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ମନ ଖୁସି ହେବ କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ମାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ମଧ୍ୟ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ। ଆଜି ବିବାହ ଯୋଗ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆସିବ। ଯଦି ଆପଣ ଆଜି କିଛି କାର୍ଯ୍ୟରେ ବିନିଯୋଗ କରନ୍ତି ତେବେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଅନେକ ଲାଭ ଦେଇପାରେ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କର ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣରେ ସହଯୋଗ ଏବଂ ସାଥୀତା ପାଇପାରିବେ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ କିଛି ଭବିଷ୍ୟତ ଯୋଜନା ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିପାରନ୍ତି।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *