Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୦୪ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୨୧ ,ଶନିବାର : ଏହି ୦୪ ରାଶିକୁ ହେବ ସବୁଠାରୁ ଫାଇଦା

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶନିବାର ୦୪ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ରାଶିଫଳ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ରାଶିଫଳର ଆମ ଜୀବନରେ ଅଧିକ ମହତ୍ୱ ରହିଛି। ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଘଟଣା ଗୁଡିକର ଆଭାସ ହୋଇଥାଏ। ରାଶିଫଳର ନିର୍ମାଣ ଗ୍ରହ ଗୋଚର ଓ ନକ୍ଷତ୍ର ଆଧାରରେ କରାଯାଏ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଆମ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ଏହି ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷା, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ, ବିବାହ, ବ୍ୟବସାୟ ବାଣିଜ୍ୟ, ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ମିଳିପାରି ଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଆଜିର ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିପରି ରହିବ, ତେବେ ପଢନ୍ତୁ ରାଶିଫଳ ୦୪ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୨୧।

ମେଷ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମିଶ୍ରିତ ପରିଣାମ ନେଇ ଆସିବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଅଫିସରେ କିଛି ନୂତନ ଅଧିକାର ଦିଆଯାଇପାରେ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କର ଶତ୍ରୁମାନେ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇପାରନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କର ପଦୋନ୍ନତି ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରନ୍ତି। ଯଦି ହୁଏ ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ। ଛାତ୍ରମାନେ ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ କିଛି ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବେ। ଆଜି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଅଭିଳାଷ ପୂରଣ ପାଇଁ କିଛି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେ। ଆଜି ପିଲାମାନଙ୍କର ବିବାହ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିଜୟୀ ହେବେ ଏବଂ ଆପଣ ସେହି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ଅନୁମୋଦନ କରିପାରନ୍ତି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖୁସିର ଲହରୀ ଖେଳିଯିବ।

ବୃଷ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମିଶ୍ରିତ ରହିବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଘର ଏବଂ ବାହାରେ କାହା ସହିତ ଯୁକ୍ତିତର୍କ କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ ନଚେତ ବିନା କାରଣରେ ଆପଣଙ୍କର ମାନସିକ ଚାପ ରହିପାରେ କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ପିଲାମାନଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ଟିକେ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇପାରନ୍ତି ଏଥିରେ କିଛି ଖରାପ ହୋଇପାରେ। ଯଦି ହୁଏ ସେମାନଙ୍କୁ ବାହାରର ଖାଇବା ପିଇବା ପ୍ରତି ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ କୁହନ୍ତୁ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ କିଛି ଜରୁରୀ ଜିନିଷ କିଣିବାରେ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟ ବିତାଇବେ। ଗୃହସ୍ଥୀ ଜୀବନ ସୁଖୀ ରହିବ।

ମିଥୁନ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଫଳପ୍ରଦ ରହିବ। ପାରିବାରିକ ବ୍ୟବସାୟରେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସକ୍ରିୟ ଭାବରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ବ୍ୟସ୍ତତା ହେତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ନିଜ ମାଙ୍କ ସହିତ ଆଦର୍ଶଗତ ମତଭେଦ ହୋଇପାରେ। ଯଦି ହୁଏ ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ବକ୍ତବ୍ୟର ମଧୁରତା ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ପଡିବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ମଜା କରିବାରେ ବ୍ୟତୀତ କରିବେ।

କର୍କଟ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅଟକି ରହିଥିବା ଧନ ପ୍ରାପ୍ତି ପାଇଁ ରହିବ। ଯଦି ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟରେ କାହାକୁ ଋଣ ଦେଇଥିଲେ, ତେବେ ଆପଣ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ଫେରସ୍ତ ପାଇପାରିବେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଢ଼ କରିବ। ଆଜି ଆପଣ ରାଜନୀତିରେ ଏବଂ ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭଲ ସଫଳତା ପାଇପାରିବେ। ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜି ଏକ ଖୁସିର ଦିନ ରହିବ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ କିଛି ଶୁଭ ସମାରୋହରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ସମ୍ପତ୍ତି କିଣିବା ଏବଂ ବିକ୍ରୟ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆଜି ଏହା ପାଇଁ ଭଲ ରହିବ।

ସିଂହ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସାମାନ୍ୟ ରହିବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ନିକଟ ଏବଂ ପ୍ରିୟ ଲୋକଙ୍କ ଭାବନାକୁ ଚିହ୍ନିବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ବନ୍ଧୁମାନେ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର ଶତ୍ରୁ ଭାବରେ ଦେଖିବେ। ବ୍ୟବସାୟରେ ମଧ୍ୟ ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ଚୁକ୍ତି ଶେଷ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ତେବେ କାହା ଦ୍ୱାରା ବୋକା ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଯଦି ଆପଣ ଏହା କରନ୍ତି ତେବେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ବଡ କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡିପାରେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ସମ୍ପତ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବିବାଦ ଚାଲିଛି ତେବେ ଏହା କୌଣସି ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ସମାଧାନ ହେବ। ଚାକିରୀ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କ ସହକର୍ମୀମାନଙ୍କ ସହିତ କାମ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ ଯାହାଫଳରେ କାର୍ଯ୍ୟ ସହଜରେ ସମାପ୍ତ ହେବ।

କନ୍ୟା ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ଚତୁର୍ଦିଗର ବାତା ବରଣ ଖୁସି ଭରା ରହିଁ। ଯାହା ଆପଣଙ୍କର ଖ୍ୟାତି ବୃଦ୍ଧି କରିବ। ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କ ମାନ ଏବଂ ସମ୍ମାନ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଆଜି ଆପଣ କୌଣସି ମହିଳା ସହକର୍ମୀ କିମ୍ବା ଜଣେ ମହିଳା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଉପକୃତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ବିଦେଶୀ କମ୍ପାନୀରେ କାମ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିଛନ୍ତି ତେବେ ଆଜି ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସଫଳତା ପାଇବେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ସାଙ୍ଗ ସହିତ କୌଣସି ବିବାଦ ଅଛି ତେବେ ତାହା ମଧ୍ୟ ଆଜି ଶେଷ ହେବ। ପିଲାମାନେ ଭଲ କାମ କରୁଥିବା ଦେଖିବା ପରେ ଆଜି ମନରେ ଖୁସି ରହିବ। ଯେଉଁମାନେ ରୋଜଗାର ଦିଗରେ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛନ୍ତି ଆଜି ସେମାନଙ୍କ ହାତକୁ କିଛି ସୁଯୋଗ ଆସିପାରେ।

ତୁଳା ରାଶି:

ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ କିଛି ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇପାରେ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣଙ୍କୁ ପରିବାରର ବୃଦ୍ଧ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ। ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆଇନଗତ ଏବଂ ବୈଷୟିକ ବିଷୟରେ ଗମ୍ଭୀର ଭାବରେ ବିଚାର କରିବା ପରେ ହିଁ ଆପଣ ସଫଳତା ପାଇବେ ଯେଉଁମାନେ ନୂଆ ବ୍ୟବସାୟ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଦିନଟି ଭଲ ନୁହେଁ। ସେମାନଙ୍କୁ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ ହେବ। ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ଇଚ୍ଛାକୃତ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷାର ରାସ୍ତା ଖୋଲାଯିବ। ଆଜି ଆପଣ ଘରର ପୁରୁଣା ଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ। ଆବିବାହ ଯୋଗ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ନୂଆ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆସିବ।

ବିଛା ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସିଭରା ରହିବ। ଆଜି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଶାଶୁଘର ପକ୍ଷରୁ ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ପାଇପାରନ୍ତି। ଯଦି କିଛି ସମୟରୁ ବ୍ୟବସାୟରେ କିଛି ସମସ୍ୟା ଚାଲିଥିଲା ତେବେ ଆଜି ଆପଣ ସେମାନଙ୍କର ସମାଧାନ ଖୋଜିପାଇବେ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ଖୁସି ପାଇଁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ। ଯଦି ଏହା କରନ୍ତି ଆପଣଙ୍କର ଶତ୍ରୁମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରିବାକୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ହୁଏତ ଆପଣଙ୍କ ପିତା କିମ୍ବା ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ଜଣେ ଜ୍ଞାନୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ନେବାକୁ ପଡିପାରେ।

ଧନୁ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟମ ରୂପରେ ଫଳଦାୟକ ରହିବ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ କୌଣସି ପୁରୁଣା ଋଣ ଅଛି ତେବେ ଆଜି ଆପଣ ଏହାକୁ ପରିଶୋଧ କରିପାରିବେ ଯାହା ପରେ ଆପଣ ଏକ ଦୀର୍ଘ ନିଶ୍ୱାସ ନେବେ। ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ଅଧ୍ୟୟନରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ କେବଳ ସେତେବେଳେ ସେମାନେ ପରୀକ୍ଷାରେ ସଫଳତା ପାଇପାରିବେ। ଆଜି ଆପଣ ବିଦେଶରେ ରହୁଥିବା ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କଠାରୁ ସୂଚନା ପାଇପାରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କ ଚାକିରିରେ ଆପଣଙ୍କ ପରାମର୍ଶକୁ ସ୍ୱାଗତ କରାଯିବ ଯାହା ସେମାନଙ୍କ ମନକୁ ଖୁସି କରିବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ହୁଏତ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ଏକ ସ୍ୱଳ୍ପ ଦୂରତା ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡିବ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟରେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଭ ଦେବ।

ମକର ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବ୍ୟସ୍ତତା ଭରା ରହିବ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଭାଇ କିମ୍ବା ଭଉଣୀଙ୍କ ବିବାହରେ କୌଣସି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଆସୁଥାଏ ତେବେ ତାହା ଆଜି କୌଣସି ମହାପୁରୁଷଙ୍କ ସାହାର୍ଯ୍ୟରେ ଦୂର ହେବ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ପରିବାରରେ ବିବାହ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଆଲୋଚନା ହୋଇପାରେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରକୁ କୌଣସି ପୁରୁଣା ବନ୍ଧୁ ଆସିପାରନ୍ତି ଏଥିରେ କିଛି ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ରୋଜଗାର କ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳତାର ଅଭାବ ହେତୁ ଆପଣଙ୍କ ମନ ନିରାଶ ହୋଇପାରେ। ଆଜି ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ କଥା ବୁଝିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କିଛି ବିତର୍କ ହୋଇପାରେ। ପାରିବାରିକ ଖର୍ଚ୍ଚକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ଉତ୍ତମ ରହିବ। ଯଦି ଆପଣ ନିଜର ବ୍ୟବସାୟରେ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଭଲ ରହିବ କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ଆଜି କାହାଠାରୁ ଋଣ ନେବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିଛନ୍ତି ତେବେ ଏହାକୁ ବନ୍ଦ କରିବା କଷ୍ଟକର ହେବ ତେଣୁ ଏହାକୁ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ସ୍ଥଗିତ ରଖନ୍ତୁ। ରାଜନୀତି ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ କିଛି ନୂଆ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ। ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ନୂତନ ଶକ୍ତିର ଯୋଗାଯୋଗ ହେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନ ସାଥୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଯତ୍ନବାନ ହେବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ଏଥିରେ କିଛି ଖରାପ ହୋଇପାରେ। ଆଜି ଆପଣ ପିଲାମାନଙ୍କର ଶିକ୍ଷା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଯାତ୍ରାକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି।

ମୀନ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ଖର୍ଚ୍ଚରେ ପରିପୂର୍ଣ ରହିବ। ଯଦି ଆପଣ ଆଜି ସଞ୍ଚୟ ଯୋଜନାରେ ବିନିଯୋଗ କରିବେ ତେବେ କେବଳ ଆପଣ କିଛି ସଞ୍ଚୟ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ ନଚେତ ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କର ଖର୍ଚ୍ଚକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ କେବଳ ଆପଣଙ୍କ ଆୟ ଦେଖିବା ପରେ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡିବ।ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟ ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ପିତାମାତାଙ୍କ ସେବାରେ ବ୍ୟତୀତ କରିବେ। ଅବିବାହିତ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ସର୍ବୋତ୍ତମ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବ ପାଇବେ ଯାହା ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅନୁମୋଦିତ ହୋଇପାରେ। ଆଜି ଆପଣ ପିତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ପଡିବ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ କୌଣସି କାମ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଅଟକି ରହିଥିଲା ତେବେ ଆଜି ଆପଣ ଏହାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *