Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୧୬ ଜୁଲାଇ ୨୦୨୧,ଶୁକ୍ରବାର : ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଏହି ୫ଟି ରାଶିଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ କିଛି ଖାସ ରହିବ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ୧୬ ଜୁଲାଇ ରାଶିଫଳ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ରାଶିଫଳର ଆମ ଜୀବନରେ ଅଧିକ ମହତ୍ୱ ରହିଛି। ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଘଟଣା ଗୁଡିକର ଆଭାସ ହୋଇଥାଏ। ରାଶିଫଳର ନିର୍ମାଣ ଗ୍ରହ ଗୋଚର ଓ ନକ୍ଷତ୍ର ଆଧାରରେ କରାଯାଏ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଆମ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ଏହି ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷା, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ, ବିବାହ, ବ୍ୟବସାୟ ବାଣିଜ୍ୟ, ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ମିଳିପାରି ଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଆଜିର ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିପରି ରହିବ, ତେବେ ପଢନ୍ତୁ ରାଶିଫଳ ୧୬ ଜୁଲାଇ ୨୦୨୧

ମେଷ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମିଶ୍ରିତ ଦିନ ହେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ବ୍ୟବସାୟରେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣ କ୍ଳାନ୍ତ ଅନୁଭବ କରିବେ। ବ୍ୟବସାୟିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ବ୍ୟସ୍ତତା ହେତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କର ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଇଚ୍ଛାକୁ ଅଣଦେଖା କରିବାକୁ ପଡିବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିପାରନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟ ଅଛି ତେବେ ଆପଣ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ପରେ ହିଁ ଏଥିରେ ସଫଳତା ହାସଲ କରୁଥିବା ପରି ମନେହେଉଛି। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟ ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ପିତାମାତାଙ୍କ ସେବାରେ ବ୍ୟତୀତ କରିବେ।

ବୃଷ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ କଠିନ ଭରା ରହିବ। ଆଜି କୌଣସି ଛୋଟ କଥା ଉପରେ ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରରେ ଟେନସନ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ ତେଣୁ ଯଦି ଏହା ହୁଏ ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶାନ୍ତି ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ପଡିବ। ଆଜି ବ୍ୟବସାୟରେ ବହୁତ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ପରେ ମଧ୍ୟ ବିଳମ୍ବ ହେତୁ ଆପଣଙ୍କର ଏକାଗ୍ରତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇପାରେ।ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ଲାଭ ପାଇଁ କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଜି କ୍ଷତି ଦେଇପାରେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁ କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡିପାରେ।ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ହୁଏତ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟ କିମ୍ବା ପିଲାମାନଙ୍କର ଶିକ୍ଷା ସହିତ ଜଡିତ ଏକ ସ୍ୱଳ୍ପ ଦୂରତା ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡିବ।

ମିଥୁନ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମିଶ୍ରିତ ଫଳାଫଳ ଆଣିବ। ଆଜି ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଟଙ୍କା କିଛି ଯୋଜନାରେ ସଠିକ ଭାବରେ ବିନିଯୋଗ ହେଉଛି ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଭ ଦେବ। ଆଜି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ସାଙ୍ଗ ଏବଂ ପରିବାର ସହିତ ସାମାଜିକ ଏବଂ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣ ହୁଏତ ଆପଣଙ୍କର ପରିବାର ସଦସ୍ୟ କିମ୍ବା ବିଦେଶରେ ରହୁଥିବା ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କଠାରୁ କିଛି ଭଲ ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ପାଇପାରନ୍ତି। ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଧିକ ଲାଭ ହେତୁ ଆପଣ ଆଜି ଥକ୍କା ଭୁଲିଯିବେ। ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ଶାରୀରିକ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଦେଇ ଗତି କରୁଥିଲେ ଆଜି ଏହା ଉନ୍ନତ ହେବ।

କର୍କଟ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଫଳପ୍ରଦ ରହିବ। ବିବାହିତ ଜୀବନ ସୁଖଦ ହେବ। ଯଦି କୌଣସି ଟେନସନ ଚାଲିଥାଏ ତାହା ମଧ୍ୟ ଆଜି ଶେଷ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ କାର୍ଯ୍ୟରେ କମ ସମୟ ଦେବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କର ଲାଭ ସାମାନ୍ୟ କମ ହେବ କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଦୈନନ୍ଦିନ ଖର୍ଚ୍ଚ ପୂରଣ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ। ଆଜି ଆପଣ ଦିନସାରା ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ସୁସ୍ଥ ରହିବେ। କିନ୍ତୁ କେତେକ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ କ୍ଳାନ୍ତ ଅନୁଭବ କରିବେ। ଆଜି ଆପଣ ସାଙ୍ଗ ଏବଂ ପରିବାର ସହିତ ମନୋରଞ୍ଜନର ଏକ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ। ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆପଣ କିଛି ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବଢାଇବ।

ସିଂହ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମିଶ୍ରିତ ଫଳପ୍ରଦ ହେବ।ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆଗ୍ରହ ଦେଖାଇବା ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ସମର୍ଥନ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟରେ କିଛି ଅଳସୁଆ ଦେଖାଇବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ମଧ୍ୟ କିଛି ଥକ୍କା ଅନୁଭବ କରିବେ। ଯଦି ଆପଣ କାହାକୁ ଋଣ ଦେଇଥାନ୍ତି ତେବେ ଆଜି ଆପଣ କେବଳ କିଛି ବିତର୍କ ପରେ ପାଇବେ। ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ପଥରେ ଆସୁଥିବା ବାଧା ଦୂର ହେବ। ଘରେ ଅତିଥିଙ୍କ ଆଗମନ ହେତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପରିବେଶ ଆନନ୍ଦିତ ହେବ। ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ପାର୍ଟି କରିପାରନ୍ତି।

କନ୍ୟା ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କର ନିବେଶ ପାଇଁ ରହିବ। ଯଦି ଆଜି ଆପଣ କିଛି କାର୍ଯ୍ୟରେ ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ମନସ୍ଥ କରିଛନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଫଳାଫଳ ଦେବ। ଆଜି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର ଭବିଷ୍ୟତ ଯୋଜନା ପାଇଁ କିଛି ବିନିଯୋଗ କରିବେ। ଯଦି ଆଜି ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ଟେନସନ ଚାଲିଛି ତେବେ ଏହା ଆଜି ଶେଷ ହେବ। ଯଦି ଆପଣ ଆଜି କୌଣସି ସମ୍ପତ୍ତିରେ ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ତାହା ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଭ ଦେବ। ଯଦି ଆପଣ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଚାକିରୀ ବଦଳାଇବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ତାହା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ନଚେତ ଏଥିରେ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁ କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡିବ। ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟ ଆପଣ ନିଜର ପରିବାରର ଛୋଟ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ମଜା କରିବାରେ ବ୍ୟତୀତ କରିବେ।

ତୁଳା ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ କିଛି ପରୀକ୍ଷା ପରେ ମଧ୍ୟ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଆଜି ଅନୁକୂଳ ଅର୍ଥ ପାଇପାରିବେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଢ଼ କରିବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଅପବ୍ୟବହାରରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ। ଯଦି ଆପଣ ସେଗୁଡିକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରନ୍ତି ନାହିଁ ତେବେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ।ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆଗକୁ ଆସିବାକୁ ପଡିବ।ପିଲାମାନେ ଭଲ କାମ କରୁଥିବା ଦେଖି ଆଜି ମନରେ ପ୍ରଶଂସା ହେବ। ପ୍ରେମ ଜୀବନ ଅତିବାହିତ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଆଜି ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ କିଛି ବିବାଦ କରିପାରନ୍ତି।

ବିଛା ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ବିପରୀତ ଫଳାଫଳ ଆଣିବ। ଆଜି ଯେଉଁ କାମ ଆପଣ ଲାଭ ପାଇବା ପଛରେ କରିବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ଷତି ଦେବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ନିରାଶ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଯଦି ହେବ ତେବେ ଆପଣ ଏହାକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଉଚିତ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ଘର ଏବଂ ପରିବାରରେ କୌଣସି ବିଶେଷ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିପାରନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣଙ୍କୁ ପରିବାରର ବଡ଼ ମାନଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ।ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଭାଇ ସହିତ ଆପଣଙ୍କର ସଂପର୍କରେ କିଛି ବିଘ୍ନ ଦେଖାଗଲା ତେବେ ଆଜି ଏହା ଉନ୍ନତି ହେବ। ପିଲାମାନଙ୍କ ବିବାହରେ ଆସୁଥିବା ବାଧାଙ୍କୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ଆପଣ ଆଜି କୌଣସି ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ନେଇପାରନ୍ତି।

ଧନୁ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସାଧାରଣ ରହିବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ଚାକିରିରେ କୌଣସି ସହକର୍ମୀଙ୍କ ଉପରେ ବିରକ୍ତ ହୋଇପାରନ୍ତି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ କାମ କରିବା ଭଳି ଅନୁଭବ କରିବେ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସବୁକିଛି ଠିକ ହେବ। ଯଦି ଆଜି କିଛି ରୋଗ ପିତାଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରୁଛି ତେବେ ଆଜି ତାଙ୍କର ଯନ୍ତ୍ରଣା କମିଯିବ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଅଟକି ରହିଥିବା ଟଙ୍କା ନମିଳେ ତେବେ ଏହାବି ଆପଣଙ୍କୁ ମିଳିପାରିବ। ଆଜି ବିବାହିତ ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆସିବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ମନରେ ସୁଖ ମିଳିବ।

ମକର ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବିଶେଷ ଫଳପ୍ରଦ ହେବ। ଆଜି ଯାହା ବି କରିବାକୁ ଆପଣ ଭାବୁଛନ୍ତି ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏଥିରେ ସଫଳତା ପାଇବେ ତେଣୁ ଯଦି ଏହା ହୁଏ ତେବେ ସେହି କାମ କରନ୍ତୁ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅଧିକ ପ୍ରିୟ ଅଟେ। ଆଜି ଇଚ୍ଛାକୃତ ସଫଳତା ପାଇବା ଦ୍ୱାରା ମନ ଖୁସି ହେବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ନିଜର ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ମଧୁର ଆଚରଣ କରିବେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ବିବାଦ ଥିଲା ତେବେ ତାହା ମଧ୍ୟ ଆଜି ଶେଷ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ଶାଶୁଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସମ୍ମାନ ପାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କର ଦାନ ପୁଣ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବିତାଇବେ। ଆଜି ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ପ୍ରତି ଆପଣଙ୍କର ଆଗ୍ରହ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଅଗ୍ରଗତି ହେବ।ଆଜି ଆପଣ ଟିକିଏ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ପରେ ହିଁ ସଫଳତା ପାଇ ଖୁସି ହେବେ। ଯଦି ଆଜି ଆପଣ କୌଣସି ସମ୍ପତ୍ତି ବିକ୍ରୟ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଦିନଟି ଏହା ପାଇଁ ଭଲ ନୁହେଁ। ପାରିବାରିକ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ପୂରଣ ହେତୁ ଖର୍ଚ୍ଚ ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ଉପରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଅନୁଭବ କରିବେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଋଣ ନେବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ଏହାକୁ ଫେରସ୍ତ କ୍ରୁବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କଷ୍ଟକର ହେବ।

ମୀନ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରତିକୂଳ ପରିସ୍ଥିତି ଆଣିବ। ଅଧିକ କ୍ରୋଧ ରହିବ। ଯଦି ଆଜି କାହା ସହିତ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହେବ ତେବେ ଆପଣ ନିଜର କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିପାରିବେ ନାହିଁ। କିଛି ଭୁଲ ବୁଝାମଣା ହେତୁ ଆପଣ ଏକ କଳହ ଭିତରକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି। ଯଦି ଏହା ହୁଏ ତେବେ ଆପଣ ନିଜର ବକ୍ତବ୍ୟର ମଧୁରତା ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଆପଣଙ୍କର ପାରିବାରିକ ସମ୍ପର୍କରେ ମତଭେଦ ହୋଇପାରେ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ଏକାକୀ କିଛି ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବେ। ପରିବାର ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ଭାଇଙ୍କ ସହ ସହଯୋଗ ଆବଶ୍ୟକ କରିବେ।ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ହେତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଜି ଋଣ ନେବାକୁ ପଡିପାରେ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published.