Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୧୪ ଜୁଲାଇ ୨୦୨୧ : ବୁଧବାର : ବୁଧବାର ଆଜି ଏହି ୩ ରାଶିଙ୍କୁ ସାବଧାନ ରହିବାକୁ ପଡିବ, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ବୁଧବାର ୧୪ ଜୁଲାଇ ରାଶିଫଳ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ରାଶିଫଳର ଆମ ଜୀବନରେ ଅଧିକ ମହତ୍ୱ ରହିଛି। ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଘଟଣା ଗୁଡିକର ଆଭାସ ହୋଇଥାଏ। ରାଶିଫଳର ନିର୍ମାଣ ଗ୍ରହ ଗୋଚର ଓ ନକ୍ଷତ୍ର ଆଧାରରେ କରାଯାଏ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଆମ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ଏହି ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷା, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ, ବିବାହ, ବ୍ୟବସାୟ ବାଣିଜ୍ୟ, ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ମିଳିପାରି ଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଆଜିର ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିପରି ରହିବ, ତେବେ ପଢନ୍ତୁ ରାଶିଫଳ ୧୪ ଜୁଲାଇ ୨୦୨୧

ମେଷ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଗତ କିଛି ଦିନ ତୁଳନାରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସମ୍ଭବ ହେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ ସ୍ଥଗିତ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ମଜବୁତ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଦୈନନ୍ଦିନ ଖର୍ଚ୍ଚ ପୂରଣ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଆପଣଙ୍କର ସହକର୍ମୀଙ୍କ ମନମୁଖୀ ଆଚରଣ ଯୋଗୁଁ ଆଜି ଆପଣ କ୍ରୋଧିତ ହେବେ।କିନ୍ତୁ ତଥାପି ଆଜି ଆପଣ ନିଜ କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ପାଇଁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। ଆଜି ଆପଣ ଖୋଲା ହାତରେ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେ କିନ୍ତୁ ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ସଞ୍ଚୟ ରଖିବାକୁ ପଡିବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କାହାକୁ ଋଣ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ ନଚେତ୍ ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ୟା ବଢ଼ିପାରେ।

ବୃଷ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ଆଣିବ। ଆଜି ଆପଣ କୌଣସି କାମ ହାତକୁ ନିଅନ୍ତୁ ଆପଣ ଏଥିରେ ଅବହେଳା ଦେଖାଇବେ ଆପଣଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡିବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟର ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କଠାରୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ସେମାନେ ଆଜି ବିନା କାରଣରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିବେ।ଗୃହର ପ୍ରାଚୀନ ଓ ଅଧିକାରୀମାନେ ଆଜି ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ମାନସିକତା କମ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଅଧିକ ଅର୍ଥ ରୋଜଗାର ହେବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ହାତରୁ ଲାଭ ସୁଯୋଗ ଛଡ଼ାଇ ନେବେ। ଯଦି ପରିବାରରେ କୌଣସି ବିବାଦ ଚାଲିଥାଏ ତେବେ ଏହା ଆଜି ଶେଷ ହେବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ସୁଖ ଏବଂ ଶାନ୍ତି ଅନୁଭବ କରିବେ।

ମିଥୁନ ରାଶି:

ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ବୁଦ୍ଧି ଏବଂ ବିବେକକୁ ଟିକିଏ ଅଧିକ ବ୍ୟବହାର କରିବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ପରେ ହିଁ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟରେ ସଫଳତା ପାଇବେ। ଅସାବଧାନତା ହେତୁ ଆଜି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର କିଛି କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲାଭ ବଦଳରେ କ୍ଷତି କରିପାରନ୍ତି ତେଣୁ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ମନ ଟଙ୍କା ବିଷୟରେ ବିଚଳିତ ହୋଇପାରେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ କିଛି ଉତ୍ଥାନ-ପତନ ଘଟିବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ କିଛି ମାତ୍ରାରେ ବିବ୍ରତ ଦେଖାଯିବେ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ପିଲାମାନଙ୍କ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟ ବିତାଇବେ।

କର୍କଟ ରାଶି:

ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଭିତରେ ଏକ ଅହଂକାରର ଭାବନା ବିକଶିତ ହୋଇପାରେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ନିଜର କୌଣସି କାମକୁ ଭୁଲ ଉପାୟରେ କରିବାକୁ ଭୟ କରିବେ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡିବ। ଯଦି ଆଜି କାହା ସହିତ ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ଆଇନଗତ ବିବାଦ ଅଛି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଥିରେ ଜଡିତ ହେବାରୁ ବଞ୍ଚିବାକୁ ପଡିବ।ଅନ୍ୟଥା ଏହା ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ। ଆଜି ଯଦି ବଡ଼ ମାନଙ୍କ ସହିତ ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ଆଦର୍ଶଗତ ମତଭେଦ ଅଛି ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ। ଆଜି ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବସାୟରେ ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ଲାଭ ସୁଯୋଗ ପାଆନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହାକୁ ବିଳମ୍ବ କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ ନଚେତ ଏହା ହାତରୁ ବାହାରିପାରେ।

ସିଂହ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମିଶ୍ରିତ ଫଳାଫଳ ଆଣିବ। ଯଦି ଆପଣ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କୌଣସି ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି ତେବେ ଅପରାହ୍ନରେ ଏହା କମ ହେବ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିବେ। ଆଜି ବ୍ୟବସାୟ ଧୀର ହେବ। ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆଗ୍ରହ ବଢ଼ିବ କିନ୍ତୁ ଆପଣ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ହସ୍ତକ୍ଷେପ ଯୋଗୁଁ କମ ସମୟ ଦେଇପାରନ୍ତି। ଆଜି ଯାହା କରିବାକୁ ଆପଣ ମନ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ କୌଣସି ସହକର୍ମୀଙ୍କ ଅସୁସ୍ଥତା ତାଙ୍କୁ ବିଚଳିତ କରିପାରେ। ଯଦି ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ଘରର ମରାମତି ଇତ୍ୟାଦି ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଦିନଟି ଭଲ ହେବ।ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ ନିଜର ପରିବାରର ଛୋଟ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ମଜା କରିବେ।

କନ୍ୟା ରାଶି:

ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ସ୍ଵଭାବରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଦେଖାଯିବେ।ଆଜି ଆପଣ ଯାହା ବି କାମ କରନ୍ତି ଆପଣ ଏହାକୁ ଧର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ସନ୍ତୋଷ ସହିତ କରିବେ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କର ଅସମାପ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ ଏବଂ ସଫଳତା ମଧ୍ୟ ମିଳିବ। ଯଦି ଆପଣ ଆଜି କୌଣସି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଏହାକୁ ସହଜରେ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ। ଚାକିରି ଖୋଜୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଆଜି ଏକ ଭଲ ସୁଯୋଗ ପାଇପାରନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ଆଜି ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅବହେଳା କରିଥିଲେ ସେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରନ୍ତି। ପାରିବାରିକ ବ୍ୟବସାୟରେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଭାଇମାନଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ଆବଶ୍ୟକ କରିବେ। ଆଜି ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ କିଛି ଟେନସନ ହୋଇପାରେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ସନ୍ତାନର ଜିଦ ଆଗରେ ନଇଁବାକୁ ପଡିପାରେ।

ତୁଳା ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ଦିନ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ପୈତୃକ ସମ୍ପତ୍ତିର ରାଶି ମଧ୍ୟ ପାଇଛନ୍ତି ନିଜ ମନରେ ରଖନ୍ତୁ ନଚେତ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ହେବ। ଯଦି ଆଜି ଆପଣ ଏକ ସମ୍ପତ୍ତି କିଣିବାକୁ ମନସ୍ଥ କରିଛନ୍ତି ତେବେ ଦିନଟି ଏହା ପାଇଁ ଭଲ ହେବ।ଆଜି ବିବାହିତ ଜୀବନରେ ଆପଣ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ କିଛି ଗରମ ନରମ ହୋଇପାରେ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି। ମାନସିକ ଚିନ୍ତା ବ୍ୟତୀତ ଆଜି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଆପଣଙ୍କ ମାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ କିଛି ଖରାପ ଦେଖାଦେଇପାରେ।ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଦୌଡ଼ିବାକୁ ପଡିପାରେ।

ବିଛା ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସାଧାରଣ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଭୁଲ ଆଚରଣ ଏବଂ କ୍ରୋଧ ହେତୁ ପରିବାର ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିପାରେ। ଯଦି ଏହା ହୁଏ ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ବକ୍ତବ୍ୟର ମଧୁରତା ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ଏହା ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦେବ। ଆଜି ଆପଣ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଅସାବଧାନ ହୋଇପାରନ୍ତି ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କର ମାନସିକ ସ୍ତର ହ୍ରାସ ହୋଇପାରେ। ଆଜି ଆପଣ ସାମାଜିକ ଏବଂ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସକ୍ରିୟ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ। ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ କିଛି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେ।ଯଦି କାର୍ଯ୍ୟରତ ଲୋକମାନେ ପାର୍ଟ ଟାଇମ କାମ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ସେମାନେ ସମୟ ଖୋଜିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ।

ଧନୁ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅଶାନ୍ତିରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଦିନ ହେବ।ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କ ଉପରେ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ନଜର ରଖିବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ସେମାନେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଗୁପ୍ତ ଉପାୟରେ କ୍ଷତି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ ଏବଂ ଯଦି ଆଜି ଆପଣଙ୍କର କାହା ସହିତ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ଥାଏ ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ମଧୁରତା ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ପଡିବ।ଆପଣ ନିଜର ବକ୍ତବ୍ୟ ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଆଜି ଆପଣ କିଛି ପାରିବାରିକ ସମସ୍ୟା ବିଷୟରେ ଏକ ଯୁକ୍ତି କରିପାରନ୍ତି। ଖର୍ଚ୍ଚ ବଜାୟ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ଟଙ୍କା ଜମା କମିଯିବ। ଯଦି ଆପଣ ନିଜର କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆଜି ତାହା ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବ।

ମକର ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ଦିନ ହେବ କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ଅସାବଧାନ ହେବେ ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ଷତି ଦେଇପାରେ। ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର କାମରେ କିଛି ନୂଆ କରିବେ। ଚାକିରି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଲୋକମାନେ ଆଜି କୌଣସି ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହଯୋଗରୁ ଲାଭ ପାଇପାରିବେ। ଛାତ୍ରମାନେ କେତେ ପରିଶ୍ରମ କଲେ ସେତେ ଅଧିକ ଫଳାଫଳ ନ ପାଇବା ନିରାଶାର କାରଣ ହୋଇପାରେ। ବ୍ୟସ୍ତତା ହେତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଜି ଏକ ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥାନକୁ ପରିଦର୍ଶନ ବାତିଲ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ। ସାଙ୍ଗଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟ ଶେଷ ହୋଇପାରେ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:

ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଟିକିଏ ଧର୍ଯ୍ୟ ସହିତ ଚାଲିବାକୁ ପଡିବ।ଆଜି ବିବାହିତ ଜୀବନରେ କିଛି ବିବାଦ ଉପୁଜିପାରେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ନିକଟରେ ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ କରିବେ। ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ହଠାତ ଟଙ୍କା ପାଇବା ହେତୁ ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ଖୁସି ରହିବ। ଆଜି ଆପଣ ପରିବାରର ଛୋଟ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ଏକ ପାର୍ଟୀ କରିପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣ କେଉଁ କାମରେ ଭାଗ ନେଉଛନ୍ତି ଏହାକୁ ପୂରଣ କରିବା ଜାରି ରଖିବେ। କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ମନ୍ଥରତା ହେତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଧ୍ୟାନ ଏଠାରେ ସେଠାରେ ବୁଲିବ।ଭଉଣୀଙ୍କ ବିବାହରେ ଆସୁଥିବା ବାଧା ଆଜି ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ଶେଷ ହେବ।ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ପିତାମାତାଙ୍କ ସହିତ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଷୟ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବେ।

ମୀନ ରାଶି:

ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଆଖପାଖର ପରିବେଶ ସୁଖଦ ଦେଖାଯିବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ଚାରିପାଖରେ ସୁଖ ରହିବ। ସନ୍ତାନ କୌଣସି ଭଲ ପୋଷ୍ଟରେ ଚାକିରି ପାଇବାର ଦେଖି ମନରେ ଖୁସି ରହିବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ସେମାନଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ କମ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ। ଆଜି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ କିଛି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେ।ଯେଉଁଥିପାଇଁ ପରିବାରର ଅନ୍ୟ କେତେକ ସଦସ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଅନୁରୋଧ କରିପାରନ୍ତି। ଆପଣ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ଏକ ମନୋରମ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବେ।ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ପଥରେ ଆସୁଥିବା ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଦୁରେଇ ଯିବ।ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆଜି ଆପଣ ଏକ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗ ଦେଇପାରନ୍ତି।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *