Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ରୋଗ ଶୋକରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ କରନ୍ତୁ ଏହି ୪ ଟି ଉପାୟ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଗ୍ରହଙ୍କର ପ୍ରଭାବରେ ବିଶେଷ ମହତ୍ୱ ରହିଥାଏ। ଜାତକ କୁଣ୍ଡଳୀରେ ଗ୍ରହଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଅନୁସାରେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ମାନଙ୍କର ଜୀବନ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପଡିଥାଏ। ଗ୍ରହଙ୍କର ସ୍ଥିତିକୁ ବଦଳାଇବାର ଲୋକମାନେ ନିଜର ଜୀବନ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ସର୍ବଦା ଚେଷ୍ଟା କରିଥାନ୍ତି। ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଘର ଓ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କର ରୋଗ ରୋଗକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଉପାୟ କୁହାଯାଇଛି। ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଗ୍ରହଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ମହତ୍ତ୍ୱ ରହିଛି। ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ କୁହାଯାଇଛି କି ଜାତକ କୁଣ୍ଡଳୀରେ ଗ୍ରହଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଅନୁସାରେ ବ୍ୟକ୍ତିର ଜୀବନ ଚାଲେ। ଜୀବନରେ ଉଥାନ ପତନ ଧନ ସୁଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ଗ୍ରହଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥାଏ। ତେଣୁ ଏହି ଗ୍ରହକୁ ମଜବୁତ କରିବା ପାଇଁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଉପାୟ ଦିଆଯାଇଛି। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ଉପାୟ ଗୁଡିକ ବିଷୟରେ।

ପ୍ରଥମ ଉପାୟ। ଗୁରୁବାର ଦିନ ଡାଲି ଦାନ, ଏହି ଦିନ ଚଣା ଡାଲି ଦାନ କଲେ ବହୁତ ରୋଗ ଦୂର ହୋଇଥାଏ। ପରିବାରରେ ଯେତେ ଜଣ ସଦସ୍ୟ ଅଛନ୍ତି ସମସ୍ତଙ୍କ ହାତରୁ ଏକ ମୁଠା ଡାଲି କାଢି କୌଣସି ଅସହାୟଙ୍କୁ ଦାନ କରନ୍ତୁ। ଏହି ଉପାୟ କରିଲେ ରୋଗ ଦୂର ହୋଇଥାଏ। ଯଦି ଘରେ ଅଧିକ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ରୋଗ ପୀଡା କଷ୍ଟ ଭୋଗୁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହି ଉପାୟ ୫ ଟି ଗୁରୁବାର କରିବାକୁ ହେବ।

ଦ୍ୱିତୀୟ ଉପାୟ। ଗାଈର ସେବା କରନ୍ତୁ ରୋଗ ଦୂର ହୋଇଥାଏ। ହିନ୍ଦୁଧର୍ମରେ ଗାଈର ସେବା ଅନେକ ମହତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କୁହାଯାଇଛି। ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଗାଈର ସେବା କରିଲେ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ। ଯଦି ଘରେ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ରୋଗରେ ପୀଡିତ ହେଉଥାନ୍ତି ତେବେ ସେ ରୋଗୀ ଯଦି ଗାଈର ସେବା ପାଇଁ ଦାନ ଆଦି କରିବା ଉଚିତ। କାରଣ ଗାଈଙ୍କ ଠାରେ ସବୁ ଦେବାଦେବୀ ବାସ କରିଥାନ୍ତି। ଏଣୁ ଗାଈର ସେବା କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଭଲ ହୋଇଥାଏ।

ତୃତୀୟ ଉପାୟ। ସବୁଜ ପରିବା ଦାନ। ଘରେ ଯେଉଁ ପରିବା ରଖୁଛନ୍ତି ତାକୁ ଯଦି ଆପଣ ରୋଗରେ ପୀଡିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ପାଖରେ ରଖି ତାପର ଦିନ ସକାଳୁ ଉଠି ସେହି ପରିବାକୁ ଅଳିଆ ଗଦାରେ ପକାଇ ଦେଉଛନ୍ତି ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ପକାଇସାରିବା ପରେ ପଛକୁ ବୁଲି ଚାହିଁବେ ନାହିଁ। ଏହି ଉପାୟକୁ ବିଶେଷ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି। ଘରୁ ରୋଗ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଏହି ଉପାୟ ବହୁତ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଅଟେ।

ଚତୁର୍ଥ ଉପାୟ। ପିନ୍ଧୁଥିବା ବସ୍ତ୍ର। ଘରେ ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଅଛନ୍ତି ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ପିନ୍ଧା ବସ୍ତ୍ର ଜୋତା ବା ଚପଲ ଏକ ଶନିବାର ଦିନ ଯେକୌଣସି ଗରିବ ଭିକାରୀକୁ ଦାନ କରନ୍ତୁ। ଏହି ଉପାୟ କରିଲେ ରୋଗ କଷ୍ଟ ଦୂର ହୁଏ।ଏହି ଉପାୟ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଘରୁ ରୋଗ କଷ୍ଟ ଦୂର ହୋଇଥାଏ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲଟି ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରିବା ସହିତ ଏହାକୁ ସେଆର କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ପୋଷ୍ଟ ପଢିବା ପାଇଁ ଆମ page କୁ ଲାଇକ କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଭକ୍ତିରେ ଥରେ କମେଣ୍ଟ ବାକ୍ସରେ ନିଜ ଇଷ୍ଟ ଦେବଙ୍କ ନାମ ଲେଖି ଦିଅନ୍ତୁ । ପ୍ରଭୁଙ୍କ କୃପା ହେଲେ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନର ସବୁ ଦୁଃଖ କଷ୍ଟ ଦୂର ହୋଇ ଯିବ ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *