Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୧୭ ଜୁନ ୨୦୨୧, : ଗୁରୁବାର : ଗୁରୁବାର ଦିନ ଏହି ୫ ଟି ରାଶିଙ୍କ ପାଖକୁ ଆସିବ ଟଙ୍କା। ଅନ୍ୟ ରାଶି ମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି କିପରି ରହିବ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ୧୭ ଜୁନ ରାଶିଫଳ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ରାଶିଫଳର ଆମ ଜୀବନରେ ଅଧିକ ମହତ୍ୱ ରହିଛି। ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଘଟଣା ଗୁଡିକର ଆଭାସ ହୋଇଥାଏ। ରାଶିଫଳର ନିର୍ମାଣ ଗ୍ରହ ଗୋଚର ଓ ନକ୍ଷତ୍ର ଆଧାରରେ କରାଯାଏ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଆମ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ଏହି ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷା, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ, ବିବାହ, ବ୍ୟବସାୟ ବାଣିଜ୍ୟ, ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ମିଳିପାରି ଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଆଜିର ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିପରି ରହିବ, ତେବେ ପଢନ୍ତୁ ରାଶିଫଳ ୧୭ ଜୁନ ୨୦୨୧।

ମେଷ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମିଶ୍ରିତ ରହିବ। ଆପଣଙ୍କୁ ଅଫିସରେ କିଛି ସମସ୍ୟାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ।ସହକର୍ମୀଙ୍କ ସହ ବିବାଦ ହେତୁ ଚିନ୍ତିତ ରହିବେ। ଆପଣ ଚାକିରି ବଦଳାଇବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିପାରନ୍ତି। ପାରିବାରିକ ଦାୟିତ୍ୱ ଅଧିକ ହେବ। ଆଇନଗତ ବିଷୟଗୁଡ଼ିକ ଧୀର ଗତିରେ ଚାଲିବ।ଆପଣଙ୍କର ଖର୍ଚ୍ଚ ଅଧିକ ହେବ।ଆପଣ ବିନିଯୋଗ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିପାରନ୍ତି।ଆଜି ଆପଣ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ବୁଲିବାକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି।ଧାର୍ମିକ ପରିଦର୍ଶନ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ଦେବ। ଯୋଗ ଏବଂ ବ୍ୟାୟାମ କରନ୍ତୁ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ।

ବୃଷ ରାଶି:

ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପରେ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଏବଂ ବନ୍ଧୁମାନେ ସାକ୍ଷାତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି।ଆପଣ ନୂତନ ଯୋଜନାଗୁଡିକ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ପାଇବେ। କାର୍ଯ୍ୟ ଚାପ ଅଧିକ ହେବ। ଆପଣ ପରିବାର ସହିତ ବହୁତ ଖୁସିରେ ରହିବେ।ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ମଧୁରତା ରହିବ। ଆପଣଙ୍କର ଆୟରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବ। କୁସଂଗତ ଠାରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ।ଆପଣଙ୍କର କାମ ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଭ ଦେବ। ଋଣ ଦେବା ସମୟରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା ନିଅନ୍ତୁ।ବ୍ୟବସାୟକୁ ଆଗକୁ ନେବେ। ଭ୍ରମଣରେ ଯାଇପାରନ୍ତି।ବକ୍ତବ୍ୟରେ ସଂଯମତା ରଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ। ବିବାଦ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଏଡ଼ାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ସମୟ ବିତାଇବେ। ସଞ୍ଚୟ କରିବାର ପ୍ରବୃତ୍ତି ବୃଦ୍ଧି କରନ୍ତୁ।

ମିଥୁନ ରାଶି:

ଆପଣ ଆଜି ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବେ।ଆପଣଙ୍କର ଅର୍ଥନୈତିକ ଏବଂ ସାମାଜିକ ସ୍ଥିତି ବହୁତ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେବ।ଆପଣଙ୍କର ଶତ୍ରୁମାନେ ଶାନ୍ତ ରହିବେ। ଆପଣ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେବେ। ସକାରାତ୍ମକ ହେବା ପାଇଁ ପ୍ରଭୁଙ୍କୁ ଉପାସନା କରନ୍ତୁ।କାର୍ଯ୍ୟ ଚାପ ଅଧିକ ହେବ। ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ରହିବ। ଆପଣଙ୍କର ଅସୁବିଧା କମ ହେବ। ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ଆପଣ ନିଜ ପରିବାର ସହିତ କୌଣସି ଯାତ୍ରାକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି। ଅବିବାହିତଙ୍କ ପାଇଁ ସମ୍ପର୍କ ସୂଚନା ଉପଲବ୍ଧ ହେବ। ଆପଣ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କଠାରୁ ଭଲ ଖବର ପାଇପାରନ୍ତି। ଋଣ ରାଶି ଫେରସ୍ତ ହେବ। ରିସ୍କ ନିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଯତ୍ନର ସହ ଗାଡି ଚଲାନ୍ତୁ।

କର୍କଟ ରାଶି:

ଆପଣଙ୍କୁ ଚାପରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ। ଏହି କାରଣରୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପଡିପାରେ। ଆପଣ ବଡ଼ ମାନଙ୍କ ଅଭିଜ୍ଞତାର ଲାଭ ପାଇବେ। ଉଚ୍ଚ କାର୍ଯ୍ୟର ଚାପ ଯୋଗୁ, ଆପଣ ପରିବାର ସହିତ କମ ସମୟ ବିତାଇବେ।ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ଭଲ ରହିବ। ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଭାଗ ନେଇପାରନ୍ତି। ସନ୍ତାନ ପକ୍ଷରୁ ଭଲ ସୂଚନା ମିଳିବ। ନିୟୋଜିତ ଲୋକମାନଙ୍କର ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହୋଇପାରେ। ଅଫିସରେ କାହା ସହିତ ବିବାଦ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ସାଙ୍ଗ ସହିତ ବିବାଦ ହୋଇପାରେ।ଆପଣଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। ଦମ୍ପତିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମନ୍ୱୟ ରହିବ।

ସିଂହ ରାଶି:

ଆଜି ନ ଜାଣି କୌଣସି ଯୋଜନାରେ ବିନିଯୋଗ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଆୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଆପଣ କୌଣସି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିପାରନ୍ତୁ। ଆଜି ଆପଣ କୌଣସି ଯାତ୍ରା କରିବେ।ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ମଧୁରତା ରହିବ।କୌଣସି ଅପରିଚିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ କଥାରେ ଜଡିତ ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। କେବଳ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ଆବଶ୍ୟକ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅନ୍ତୁ। ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟ ଭଲ ଚାଲିବ।ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ସହିତ ବିବାଦ ହୋଇପାରେ।ଅଚଳ ସମ୍ପତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବିଷୟଗୁଡ଼ିକ ଆଗକୁ ଯିବ।ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଛାତ୍ରମାନଙ୍କର ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ହେବ। ଅଧ୍ୟୟନରେ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ।କୌଣସି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବେ।ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ କିଛି ଉତ୍ଥାନ ପତନ ଘଟିବ।

କନ୍ୟା ରାଶି:

ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଂଶୀଦାରମାନଙ୍କ ଆଚରଣ ଉପରେ ନଜର ରଖନ୍ତୁ। ଆପଣ କିଛି କାମରେ କ୍ଷତି ସହିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଅଧିକ ଦାୟିତ୍ୱ ଯୋଗୁ ଏହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ। ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା କିଛି ମାତ୍ରାରେ ପ୍ରଭାବିତ ହେବ। ଋଣ ରାଶି ଫେରସ୍ତ ପାଇବା ପାଇଁ ବହୁ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଅପରିଚିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କ ଯୋଗୁଁ କ୍ଷତି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ବଡ଼ ମାନଙ୍କ ପରାମର୍ଶକୁ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତୁ। ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କଠାରେ କଥା ଲୁଚାନ୍ତୁ ନାହିଁ। ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନରେ ଗୋପନୀୟ ଆଲୋଚନା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡିବ।

ତୁଳା ରାଶି:

ପାରିବାରିକ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକର ଚାପ ଅଧିକ ହେବ।ଋଣ ରାଶି ପୁନରୁଦ୍ଧାର କରିବା ଆପଣଙ୍କୁ କଷ୍ଟକର ହେବ। କାହା ସହିତ ବିବାଦ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇପାରିବ। ଆପଣଙ୍କୁ ଚାପରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ। ଅଫିସରେ କିଛି ଦାୟିତ୍ୱ ପୂରଣ ନହେବା କାରଣରୁ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ଅସନ୍ତୋଷର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ। ବିବାହିତ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମନ୍ୱୟ ରହିବ।ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ବ୍ୟବସାୟ ଭଲ ଚାଲିବ। ଆୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ।ଆପଣଙ୍କୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ।ବୃଦ୍ଧମାନଙ୍କର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ। ଯୁବକମାନେ ସଫଳତା ପାଇବେ।

ବିଛା ରାଶି:

ଆଜିର ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଖବର ମିଳିବ। ଛାତ୍ରମାନଙ୍କର କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଫଳ ଦେବ। ଆପଣଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର କ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳତା ମିଳିବ। ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ ପରୀକ୍ଷାରେ ଆପଣ ସଫଳତା ପାଇପାରିବେ। କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ କାର୍ଯ୍ୟ ଚାପ ଅଧିକ ରହିବ। ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଅବିବାହିତଙ୍କ ପାଇଁ ସମ୍ପର୍କ ସୂଚନା ମିଳିପାରିବ। ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ କିଛି ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ଦେଖାଯିବ କିନ୍ତୁ ସେ ସମାଧାନ କରିବେ। ଆଇନଗତ ମାମଲା ଚାଲିବ। ବିବାଦ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଏଡ଼ାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସ୍ୱାଭାବିକ ହେବ।ଆପଣଙ୍କର କିଛି ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଯିବ। ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଉତ୍ଥାନ ପତନ ହେବ।ଋଣ ରାଶି ଫେରସ୍ତ ହେବ।

ଧନୁ ରାଶି:

ଆଜି ଆପଣ ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ପାଇବେ।ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟ ଅଗ୍ରଗତି କରିବ। ବ୍ୟବସାୟକୁ ଆଗକୁ ନେବାକୁ ଏକ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ। ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ସ୍ଥାନରୁ ଅପ୍ରୀତିକର ସୂଚନା ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇପାରେ। ଆପଣ ସାମାଜିକ ଭାବରେ ପ୍ରଶଂସିତ ହେବେ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। ଅଚଳ ସମ୍ପତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ। ଆପଣ ଋଣ ରାଶି ଫେରସ୍ତ କରିପାରିବେ।କୌଣସି ଯାତ୍ରାକୁ ଯିବାକୁ ପଡିପାରେ।ଆପଣଙ୍କର ବିରୋଧୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଯୋଗୁ ଆପଣ କ୍ଷତି ସହିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ପାରିବାରିକ ଦାୟିତ୍ୱ ଗୁଡିକ ଭଲ ଭାବରେ ପୂରଣ କରିବେ।ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ।

ମକର ରାଶି:

ବ୍ୟବସାୟକୁ ଆଗକୁ ନେବା ପାଇଁ ଆପଣ ଏକ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିପାରନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ଋଣ ନେବାକୁ ପଡିପାରେ। ଅପରିଚିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ। କାରବାର କରିବା ସମୟରେ ବହୁତ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ। ଆପଣ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ଉପକୃତ ହେବେ। ଆପଣ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ଦେଖା କରିପାରନ୍ତି।ପାରିବାରିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରନ୍ତୁ।ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ମଧୁର ହେବ। ଆପଣ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କୁ କୌଣସି ଉପହାର ଦେଇପାରନ୍ତି। ଆଜି ଅଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇପାରେ। ଆପଣ ଘର ଇତ୍ୟାଦି କିଣି ପାରନ୍ତି।ପରିବାରର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇପାରେ। ଛାତ୍ରମାନେ ସଫଳତା ପାଇବେ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:

ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ନିଜର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ଉଚିତ। ସାମାଜିକ ଦାୟିତ୍ୱ ମିଳିପାରିବ। କାର୍ଯ୍ୟରେ ଚାପ ଅଧିକ ରହିବରହିବ। ଚାପଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇପାରନ୍ତି।କୌଣସି ବିବାଦ ଯୋଗୁ ଆପଣ କଷ୍ଟ ପାଇପାରନ୍ତି। ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ବୁଲିବାକୁ ଯିବେ। ସନ୍ତାନ ପକ୍ଷରୁ ଭଲ ସୂଚନା ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟ ବଢ଼ିବ। ଆୟରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ।ଆପଣଙ୍କର ଯାତ୍ରା ଯୋଜନା ସ୍ଥଗିତ ରଖନ୍ତୁ।ଆପଣ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଚିକିତ୍ସାରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ନୂତନ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ସାକ୍ଷାତ କରିବେ।ଯତ୍ନର ସହ ଗାଡି ଚଲାନ୍ତୁ।

ମୀନ ରାଶି:

ଆପଣଙ୍କ ଘରକୁ କୌଣସି ସମ୍ପର୍କୀୟ ଆସିପାରନ୍ତି।ଧନ ଲାଭଦାୟକ ହେବ।ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିରେ ସୁଧାର ଆସିବ। ଆପଣ ଗାଡି କିଣିବା ପାଇଁ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିପାରନ୍ତି।ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଖରୁ ଏକ ଖୁସି ଖବର ଆସିବ।ଆପଣଙ୍କର ବିରୋଧୀମାନେ ସକ୍ରିୟ ରହିବେ। ଭ୍ରମଣ ସମୟରେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ।ଆପଣ ନିଜର ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ବହୁତ ଖୁସିରେ ରହିବେ। ଆପଣ ପ୍ରଶଂସିତ ହେବେ। ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ବିବାହିତ ଜୀବନ ସୁଖଦ ହେବ। ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ଆଗ୍ରହ ରହିବ। ନିୟୋଜିତ ଲୋକମାନେ କିଛି ଅସୁବିଧା ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। ଛାତ୍ରମାନେ ସଫଳତା ପାଇବେ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published.