Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଭଗବାନ ଶନିଦେବ ଏହି ୪ ଟି ରାଶିର ଭାଗ୍ୟରେ ଲେଖିଦେଲେ ଖୁସି,ନ୍ୟାୟର ଦେବତାଙ୍କ କୃପାରୁ ସବୁ କଷ୍ଟ ଦୂର ହେବ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଗ୍ରହ ଏବଂ ନକ୍ଷତ୍ରଗୁଡିକର ସ୍ଥିତି ବଦଳିବାରେ ଲାଗେ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ସମସ୍ତ ରାଶିର ଜାତକଙ୍କ ଉପରେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ କିଛି ପ୍ରଭାବ ପଡିଥାଏ। ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରର ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ଏହା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିର ରାଶିରେ ଗ୍ରହ ଏବଂ ନକ୍ଷତ୍ରଗୁଡିକର ଗତିବିଧି ସଠିକ ହୁଏ ତେବେ ଏହି କାରଣରୁ ଜୀବନରେ ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ପ୍ରାପ୍ତ ହୁଏ କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କର ଗତିବିଧି ଅଭାବରୁ ଜୀବନରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିଥାଏ। ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେଉଛି ପ୍ରକୃତିର ନିୟମ ଏବଂ ଏହା କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଚାଲିଥାଏ। ଏହାକୁ ଅଟକାଇବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ।

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ କିଛି ରାଶିର ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଶନି ଗ୍ରହର ସ୍ଥିତି ସେମାନଙ୍କ ରାଶିରେ ଶୁଭ ସଙ୍କେତ ଦେଉଛନ୍ତି। ଶନି ଦେବଙ୍କ କୃପା ଏହି ଲୋକମାନଙ୍କ ଉପରେ ରହିବ ଏବଂ ଜୀବନର ଅସୁବିଧାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ।ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିଗରୁ ସୁଖ ହିଁ ସୁଖ ସୁଖ ମିଳିବାର ଯୋଗ ରହିଛି।ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ ରାଶିର ଲୋକ କିଏ?

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ ରାଶିଙ୍କ ଉପରେ ରହିବ ନ୍ୟାୟର ଦେବତା ଶନିଦେବଙ୍କ କୃପା।

ମେଷ ରାଶି:-

ଏହି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କର ଅଧା ରହିଥିବା ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହେବ। ଶନି ଦେବଙ୍କ ଅନୁଗ୍ରହରେ ବ୍ୟବସାୟରେ ବିପୁଳ ଲାଭ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଆପଣ କୌଣସି ଲାଭଜନକ ଯାତ୍ରାକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି।ପାରିବାରିକ ଜୀବନ ଭଲ ରହିବ। ପିତାମାତାଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ରହିବ। କାର୍ଯ୍ୟ ସଂପର୍କରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଯୋଜନାଗୁଡ଼ିକ ଫଳପ୍ରଦ ହେବ।ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱର ଉନ୍ନତି ହେବ। ପୂଜା ପାଠରେ ଆପଣଙ୍କର ମନ ଅଧିକ ଲାଗିବ। ଆୟରେ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇପାରେ।

କର୍କଟ ରାଶି:-

ଏହି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଶନି ଦେବଙ୍କ ବିଶେଷ କୃପା ରହିବ।ପ୍ରଗତିର ରାସ୍ତା ଖୋଲିପାରେ। ଯଦି ଆପଣ ଭାଗିଦାରୀରେ କୌଣସି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ ଏଥର ବହୁତ ଭଲ ହେବ।ଆପଣଙ୍କର କଠିନ ପରିଶ୍ରମର ଉପଯୁକ୍ତ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ। ଆର୍ଥିକ ଯୋଜନା ସମାପ୍ତ ହେବ।ପରିବାରର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ମଜବୁତ କରିବାରେ ଆପଣ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବେ। ଭବିଷ୍ୟତକୁ ସୁରକ୍ଷିତ କରିବାରେ ଆପଣ ସଫଳ ହେବେ। ବିଶେଷ ଲୋକଙ୍କୁ ଜାଣିବେ। ଆପଣ ଚାକିରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇପାରନ୍ତି।

କନ୍ୟା ରାଶି:-

ଏହି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ଭାଗ୍ୟର ତାରାମାନେ ଉଚ୍ଚରେ ରହିବେ। ଶନି ଦେବଙ୍କ କୃପାରୁ ଆପଣ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ଲାଭ ପାଇବେ। ସମାଜରେ ମାନ ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଅର୍ଥ ଅଭିବୃଦ୍ଧିର ସମ୍ଭାବନା ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେଉଛି।ଚାକିରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟକୁ ପ୍ରଶଂସା କରାଯିବ। ବ୍ୟବସାୟ ସହିତ ଜଡିତ କିଛି ଭଲ ସୂଚନା ଆପଣ ପାଇପାରନ୍ତି। ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଖୁସି କରିବ। ଆପଣ ବିଶେଷ ଲୋକଙ୍କୁ ଭେଟିବେ। ଆପଣ ସମାଜରେ ନିଜର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇପାରନ୍ତି।

ତୁଳା ରାଶି:-

ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଭଲ ସମୟ ମିଳିବ।ସାଂସାରିକ ସୁଖ ଭୋଗର ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ସମୟ ଭଲ ମନେହେଉଛି। ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସଅହଯୋଗ ପାଇବେ। ପ୍ରେମ ଜୀବନ ଉନ୍ନତ ହେବ। ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ମଜବୁତ ହେବ।ରାଜନୀତି କ୍ଷେତ୍ର ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ସଫଳତା ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି।ଶନି ଦେବଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦରୁ ଆପଣ ବଡ଼ ସଫଳତା ପାଇବେ।ବେରୋଜଗାର ଲୋକ ଭଲ ଚାକିରି ପାଇପାରନ୍ତି।ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ହଜିଯାଇଥିବା ପ୍ରିୟ ଜିନିଷଗୁଡିକ ପୁନର୍ବାର ମିଳିପାରେ ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ଖୁସି ରହିବେ।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଅନ୍ୟ ରାଶି ମାନଙ୍କର କେମିତି ରହିବ ସମୟ।

ବୃଷ ରାଶି:-

ଏହ ରାଶିର ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନରେ ସାଧାରଣ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ ।ଗୁପ୍ତ ଶତ୍ରୁମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ଷତି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରନ୍ତି। ତେଣୁ ଆପଣଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ।କାର୍ଯ୍ୟରେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବା ସତେ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ସଫଳତା ମିଳିବ ନାହିଁ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣ ବହୁତ ବିବ୍ରତ ରହିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି।ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି କାମକୁ ଶୀଘ୍ର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ନଚେତ କାମ ଖରାପ ହୋଇପାରେ।ଅପରିଚିତ ଲୋକଙ୍କୁ ଅତ୍ୟଧିକ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ।ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହ କିଛି କଥାକୁ ନେଇ ମତଭେଦ ହୋଇପାରେ। ବ୍ୟବସାୟରେ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ।ସହଭାଗୀମାନଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ରଖିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି ନଚେତ ସେମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡିପାରେ।

ମିଥୁନ ରାଶି:-

ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନଙ୍କୁ ମିଶ୍ରିତ ଫଳ ମିଳିବ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଆପଣ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବେ। ମନରେ କିଛି କଥା ନେଇ ଚିନ୍ତା ରହିବ। ବ୍ୟବସାୟ ସଂପର୍କରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ।ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଗାଡି ବ୍ୟବହାର କରିବାରେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ। ଆପଣ ପିଲାମାନଙ୍କଠାରୁ ପ୍ରଗତିର ଭଲ ଖବର ପାଇପାରିବେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ହୃଦୟକୁ ଖୁସି କରିବ। ଆପଣଙ୍କୁ ଋଣ କାରବାରରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଧନହାନି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଛାତ୍ରମାନେ ଅଧ୍ୟୟନ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ।

ସିଂହ ରାଶି:-

ଏହି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ସମୟ ଅଧିକ କଠିନ ରହିବାର ଦେଖାଯାଉଛି। ମନରେ ବିଭିନ୍ନ ଚିନ୍ତାଧାରା ସୃଷ୍ଟି ହେବ। ନକାରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଭଲ ସ୍ଥାନ ପରିଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇପାରେ। ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ଉତ୍ଥାନ ପତନ ଘଟିବ। ନିଜ ଜୀବନ ସାଥୀଙ୍କ ଭାବନା ବୁଝିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। ପ୍ରେମ ଜୀବନ ଭଲ ରହିବ।ଆପଣ ନିଜର ପ୍ରିୟଙ୍କ ସହିତ ରୋମାଣ୍ଟିକ ମୁହୂର୍ତ୍ତ ବିତାଇବେ।

ବିଛା ରାଶି:-

ଏହି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ସମୟ ଠିକଠାକ ରହିବ।ଆପଣଙ୍କର ଅଧିକାଂଶ ସମୟ ଦାନ ପୁଣ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବିତାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି।ପିତାମାତାଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ରହିବ। ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ।ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟରେ ଭଲ ସମନ୍ୱୟ ରହିବ। ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ଉତ୍ଥାନ-ପତନ ହୋଇପାରେ।ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରିୟଙ୍କ ଭାବନାକୁ ବୁଝିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ।କୌଣସି ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ।

ଧନୁ ରାଶି:-

ଧନୁ ରାଶି ଲୋକମାନେ ସାଧାରଣତ ସମୟ ବିତାଇବେ।ଘରେ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ପରିବେଶ ରହିବ। ପରିବାରର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ଦେବେ।ଭାଇଭଉଣୀଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ଆପଣ ଲାଭ ପାଇବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି।ବ୍ୟବସାୟ ସ୍ୱାଭାବିକ ଭାବରେ ଚାଲିବ।ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଅପରିତ ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଅତ୍ୟଧିକ ବିଶ୍ୱାସ କରିବା ଭଲ ନୁହେଁ ନଚେତ ବିଶ୍ୱାସଘାତକତା ମିଳିପାରେ।

ମକର ରାଶି:-

ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ପରିଶ୍ରମ ଅନୁଯାୟୀ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ।ଆପଣ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଏକ ମଜାଳିଆ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବେ। ମନୋରଞ୍ଜନ ପାଇଁ ଅଧିକ ଅର୍ଥ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇପାରେ।ଆପଣଙ୍କ ଆୟ ଅନୁଯାୟୀ ଘର ଖର୍ଚ୍ଚ ପାଇଁ ଏକ ବଜେଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ।ହଠାତ ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଖରୁ ଅଧିକ ଟେନସନ ହୋଇପାରେ। ଆପଣଙ୍କୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡିକ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ କାରଣ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ବିଳମ୍ବ ହୋଇପାରେ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:-

ଏହି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ସମୟ ଅଧିକ ବ୍ୟସ୍ତତାଭରା ରହିବ। ଘରୋଇ କାମକୁ ନେଇ ଅଧିକ ଦୌଡ଼ିବାକୁ ପଡିବ।କିଛି ଲୋକ ଆପଣଙ୍କର ଭଲ ପବ୍ୟବହାରର ଲାଭ ଉଠାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ ତେଣୁ ସାବଧାନ ରୁହ। କୋର୍ଟ ମାମଲାରେ ସଫଳତା ମିଳିବ। ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମାନ ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ।ଆପଣ ସର୍ବଦା ଅଭାବୀ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିବେ। ଶାଶୁଘର ପକ୍ଷରୁ ମାନ ସମ୍ମାନ ମିଳିବ।

ମୀନ ରାଶି:-

ଏହି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ସମୟ ଭଲ ରହିବ।ସନ୍ତାନ ପାର୍ଶ୍ୱରୁ ଚିନ୍ତା ଦୂର ହେବ। ହଠାତ କିଛି ଖୁସି ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିବ।ରୋଜଗାର ପାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ ସଫଳ ହେବ।ଆପଣ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ଲାଭ ପାଇବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ସ୍ୱାଭାବିକ ହେବ। ଆପଣ କୌଣସି ବଡ ବିନିଯୋଗ କରିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ ନଚେତ କ୍ଷତି ହୋଇପାରେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲଟି ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରିବା ସହିତ ଏହାକୁ ସେଆର କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ପୋଷ୍ଟ ପଢିବା ପାଇଁ ଆମ page କୁ ଲାଇକ କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଭକ୍ତିରେ ଥରେ କମେଣ୍ଟ ବାକ୍ସରେ ” ଜୟ ଶନିଦେବ ” ଅବଶ୍ୟ ଲେଖି ଦିଅନ୍ତୁ । ପ୍ରଭୁଙ୍କ କୃପା ହେଲେ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନର ସବୁ ଦୁଃଖ କଷ୍ଟ ଦୂର ହୋଇ ଯିବ ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published.