Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଗରୁଡ ପୁରାଣରେ, ଏହି ୩ଟି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ମଝିରେ ଛାଡିଦେବା ନିଷେଧ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି, ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା କ୍ଷ-ତି ହୋଇପାରେ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଗରୁଡ ପୁରାଣ ୧୮ ପୁରାଣ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ । ଜୀବନ ସହ ଜଡିତ ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଜିନିଷ ଗରୁଡ ପୁରାଣରେ କୁହାଯାଇଛି ଏବଂ ଏହି ପୁରାଣରେ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ମହିମା ମଧ୍ୟ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି। ଅସୁବିଧା ଏବଂ ଦୁଃଖର ମୁକାବିଲା କିପରି କରିବେ। ଏହା ଗରୁଡ ପୁରାଣରେ ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି।

ଗରୁଡ ପୁରାଣ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ପଦ ମାଧ୍ୟମରେ ଏହିପରି କିଛି କାର୍ଯ୍ୟ ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି ଯାହା ମଝିରେ ଛାଡି ଦିଆଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ଗୁଡିକ ମଧ୍ୟ ଆଗାମୀ ସମୟରେ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ। ଗରୁଡ ପୁରାଣ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡିକ ଯଥାଶୀଘ୍ର କରାଯିବା ଉଚିତ।ଯେଉଁମାନେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡିକ ମଝିରେ ଛାଡିଦିଅନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ଜୀବନସାରା ଦୁଃଖର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିବ।

ଏହି ୩ ଟି ଜିନିଷକୁ ମଝିରେ ଛାଡିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ।

Google

ରୋଗ:-

ଗରୁଡ଼ ପୁରାଣ ଅନୁଯାୟୀ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ରୋଗକୁ ହାଲୁକା ଭାବେ ନେବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ରୋଗରେ ପୀଡିତ ତେଣୁ ଏହାର ତୁରନ୍ତ ଚିକିତ୍ସା କରାଯିବା ଉଚିତ ଏବଂ ମଝିରେ ମଧ୍ୟ ଔଷଧ ଖାଇବା ବନ୍ଦ କରିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। ଏହା କରିବା ସେମାନଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ ଏବଂ ଏହି ରୋଗ ବଢିବାକୁ ଲାଗେ। ତେଣୁ ସୁସ୍ଥ ଶରୀର ପାଇବା ପାଇଁ ଚିକିତ୍ସା ଛାଡିବାର ଭୁଲ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ।

Google

ନିଆଁ:-

ଗରୁଡ ପୁରାଣର ଦ୍ୱିତୀୟ ଜିନିଷ ଛାଡିବାକୁ ମନା କରାଯାଇଛି। ଏହା ଅଗ୍ନି ଅଟେ। ଗରୁଡ ପୁରାଣରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଯଦି କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ନିଆଁ ଲାଗିଥାଏ। ତାପରେ ଏହାକୁ ତୁରନ୍ତ ଲିଭାଇବା ଉଚିତ। ଯଦି ନିଆଁ ମଝିରେ ଛାଡି ଦିଆଯାଏ ତେବେ ଏହା ବଢ଼ିଯାଏ ଏବଂ ଆପଣ ମଧ୍ୟ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ତେଣୁ ଯଦି କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ନିଆଁ ଲାଗିଥାଏ ତେବେ ଏହାକୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣଭାବେ ଲିଭାନ୍ତୁ। ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଏକ ଛୋଟ ଚିଙ୍ଗାର ବି ମଧ୍ୟ ପୁନର୍ବାର ନିଆଁକୁ ଲଗେଇ ପାରେ। ଯାହା ଜୀବନ ଏବଂ ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ ହୋଇପାରେ।

Google

ଋଣ:-

ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଋଣ ନିଅନ୍ତି ତେବେ ସେ ଧାର୍ଯ୍ୟ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ତାହା ପରିଶୋଧ କରିବା ଉଚିତ। ଯଦି ଧାର୍ଯ୍ୟ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଋଣ ପରିଶୋଧ କରାଯାଏ ନାହିଁ ତେବେ ଆଗକୁ ଯାଇ ଆହୁରି ଋଣ ଅଧିକ ବଢ଼ିଯିବ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଟଙ୍କା ଦେବାର ଭାର ବଢ଼ିଯାଏ। ତେଣୁ ଆପଣ ସବୁବେଳେ ଋଣକୁ ଠିକ ସମୟରେ ପରିଶୋଧ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ମଝିରେ ଛାଡନ୍ତୁ ନାହିଁ।

Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲଟି ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରିବା ସହିତ ଏହାକୁ ସେଆର କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ପୋଷ୍ଟ ପଢିବା ପାଇଁ ଆମ page କୁ ଲାଇକ କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଭକ୍ତିରେ ଥରେ କମେଣ୍ଟ ବାକ୍ସରେ ନିଜ ଇଷ୍ଟ ଦେବଙ୍କ ନାମ ଲେଖି ଦିଅନ୍ତୁ । ପ୍ରଭୁଙ୍କ କୃପା ହେଲେ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନର ସବୁ ଦୁଃଖ କଷ୍ଟ ଦୂର ହୋଇ ଯିବ ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published.