Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୧୮ ମଇ ୨୦୨୧, : ମଙ୍ଗଳବାର : ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ୫ ଟି ରାଶିଙ୍କୁ ହେବ ଧନଲାଭ, ଚାକିରୀ ବ୍ୟାପାରରେ ଉନ୍ନତିର ସଂକେତ ମିଳୁଛି

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ୧୮ ମଇ ରାଶିଫଳ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ରାଶିଫଳର ଆମ ଜୀବନରେ ଅଧିକ ମହତ୍ୱ ରହିଛି। ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଘ-ଟ-ଣା ଗୁଡିକର ଆଭାସ ହୋଇଥାଏ। ରାଶିଫଳର ନିର୍ମାଣ ଗ୍ରହ ଗୋଚର ଓ ନକ୍ଷତ୍ର ଆଧାରରେ କରାଯାଏ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଆମ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ଏହି ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷା, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ, ବିବାହ, ବ୍ୟବସାୟ ବାଣିଜ୍ୟ, ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ମିଳିପାରି ଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଆଜିର ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିପରି ରହିବ, ତେବେ ପଢନ୍ତୁ ରାଶିଫଳ ୧୮ ମଇ ୨୦୨୧।

ମେଷ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଟିକେ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଅଟକି ଯାଇଥିବା କାମ ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ମଧ୍ୟ ମଜବୁତ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ସନ୍ତାନ ପକ୍ଷରୁ କିଛି ନିରାଶାଜନକ ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ପାଇପାରନ୍ତି ଯାହା ପରେ ଆପଣଙ୍କ ମନ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ହେବ ନାହିଁ। ଆଜି ଆପଣ ହୁଏତ ଆପଣଙ୍କ ଚାରିପାଖରେ ନକାରାତ୍ମକତା ବିସ୍ତାର କରିଥିବେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ବିଚଳିତ କରିପାରେ। କିନ୍ତୁ ଏହା ଭଲ ହେବ ଯଦି ଆପଣ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟରେ ମନ ଦେବେ ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କଠାରୁ ଦୂରତା ରଖନ୍ତୁ ନଚେତ ଆପଣଙ୍କ ଶ-ତ୍ରୁମାନେ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର ସମୟର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫାଇଦା ନେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। ଆପଣ ନିଜ ପରିବାର ସହିତ ରାତି ବିତାଇବେ।

ବୃଷ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଏବଂ ଶାନ୍ତିପ୍ରିୟ ହେବ। ଆଜି ଅଆପଣ ନିଜର ପିଲାଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ କମ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ ଆଜି ଆପଣ ରାଜନୈତିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରୟାସରେ ସଫଳତା ପାଇବେ ଏବଂ ଆପଣ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ପାଇବେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢାଇବ। ଆଜି ଆପଣ କିଛି ନୂତନ ଚୁକ୍ତିନାମା ପାଇ ଆପଣଙ୍କର ପଦବୀ ଏବଂ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବୃଦ୍ଧି କରିବେ। ରାତିରେ କିଛି ଅପ୍ରୀତିକର ଲୋକଙ୍କୁ ଭେଟିବା ହେତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କଷ୍ଟ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିପାରେ। ଆଜି ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଜମି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କୌଣସି ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟ ଅଟକି ଯାଇଛି ତେବେ ଆପଣ ଏଥିରେ ସଫଳତା ପାଇପାରିବେ।

Google

ମିଥୁନ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମିଶ୍ରିତ ରହିବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ କିଛି ଭ୍ରମଣ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ କିନ୍ତୁ ଭ୍ରମଣ ସମୟରେ ସ-ତ-ର୍କ ରୁହନ୍ତୁ କାରଣ କୌଣସି ମୂଲ୍ୟବାନ ଜିନିଷ ଚୋ-ରି ହେବାର ଭ-ୟ ଅଛି। ଆଜି ପରୀକ୍ଷାରେ ସଫଳ ହେବା ପାଇଁ ଛାତ୍ରମାନେ ଗୁରୁଙ୍କ ସମର୍ଥନ ଆବଶ୍ୟକ କରିବେ। ରାତିରେ ଆପଣ ନିଜ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଏକ ମାଙ୍ଗଳିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେଇପାରନ୍ତି ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଶାନ୍ତି ଦେବ। ପିଲାଟିକୁ ଶିକ୍ଷା କିମ୍ବା କୌଣସି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ କୌଣସି ସଫଳତା ପାଇବା ଯୋଗୁ ମନରେ ସୁଖ ରହିବ।

କର୍କଟ ରାଶି:ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ରହିବ। ଯଦି ଆପଣ ଆଜି କୌଣସି ସମ୍ପତ୍ତି କିଣିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଦିନଟି ଏହା ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ହେବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣ କିଛି ନୂତନ କୌଶଳ ବ୍ୟବହାର କରିବେ ଯାହା ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅନେକ ସଫଳତା ଦେବ। ଜୀବିକା କ୍ଷେତ୍ରରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଆଜି ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ରାଜ୍ୟ ମୂଲ୍ୟ ଏବଂ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଶଶୁର ଘର ଅନୁଗ୍ରହରୁ ମଧ୍ୟ ଲାଭ ମିଳିବ। ଚାକିରିରେ ନିୟୋଜିତ ଲୋକଙ୍କୁ ଆଜି ସ-ତ-ର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଆପଣଙ୍କର ଶ-ତ୍ରୁମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରିବାକୁ ସମସ୍ତ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ଧର୍ଯ୍ୟ ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ପଡିବ।

ସିଂହ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଗତିର ନୂଆ ରାସ୍ତା ଖୋଲିବ। ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷାର ରାସ୍ତା ଖୋଲା ରହିବ। ଆଜି ବି ବ୍ୟବସାୟରେ ନୂତନ ଆୟର ଉତ୍ସ ସୃଷ୍ଟି ହେବ। ଆଜି ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କିଛି କଥାକୁ ନେଇ କିଛି ବିବାଦ ହୋଇପାରେ କିନ୍ତୁ ଭାଇମାନଙ୍କ ପରାମର୍ଶରେ ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ସବୁକିଛି ଶେଷ ହେବ। ଆଜି ଯଦି ବ୍ୟବସାୟରେ ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି କାରବାର ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଚାଲୁଥିଲା
ତେବେ ତାହା ମଧ୍ୟ ଚୂଡାନ୍ତ ହୋଇପାରେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଧନ ଲାଭ କରିବେ।ଆଜି ଚାକିରିରେ ନିୟୋଜିତ ଲୋକମାନେ ଅନ୍ୟ ସ୍ଥାନକୁ ଯିବାର ଅଫର ପାଇପାରିବେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରରେ କୌଣସି ରୋଗ ଅଛି ତେବେ ଏହା ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଅସୁବିଧାକୁ ବଢାଇପାରେ।

କନ୍ୟା ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଫଳାଫଳ ଆଣିବ। ଆଜି ଆପଣ ସନ୍ତାନ ପାର୍ଶ୍ୱରୁ କିଛି ଭଲ ଖବର ପାଇପାରିବେ।କୌଣସି ଭଲ କାମରେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିପାରେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ଖ୍ୟାତି ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଆଜି ଆପଣ ରୋଜଗାର କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅବାଞ୍ଛିତ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବେ। ଆଜି ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ଆପଣ କୌଣସି ଆଇନଗତ ବିବାଦ ଏବଂ ମକଦ୍ଦମାରେ ଜିତିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ମନୋବଳ ବଢାଇବ। ଆଜି ଆପଣ ଦାନ ପୁଣ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ କିଛି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେ।ଆପଣ ନିଜର ପରିବାରର ଛୋଟ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସମୟ ବିତାଇବେ। ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ।

ତୁଳା ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ରହିବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଚତୁର୍ପାର୍ଶ୍ଵର ପରିବେଶ ଖୁସି ହେବ ଏବଂ ପରିବାରର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସୁଖ ମଧ୍ୟ ବଢ଼ିବ ଯେଉଁଥିରେ ଭାଗ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସହଯୋଗ କରିବ। ଯଦି ଆପଣ ଆଜି ଋଣ ନେବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଦିନଟି ବହୁତ ଭଲ ହେବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଆଜି ଭାଇଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ଆବଶ୍ୟକ କରିବେ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ମାଙ୍କ ସହିତ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଯୁକ୍ତିତର୍କ କରିପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଆପଣ ବକ୍ତବ୍ୟକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ହୁଏତ ନିକଟ ଏବଂ ଦୂର ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡିବ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣ କିଛି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେ।

ବିଛା ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସମ୍ଭାଳି କରି ରହିବାକୁ ହେବ କାରଣ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବନତି ହୋଇପାରେ। ତେଣୁ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ। ଯଦି ଏମିତି ଅଛି ତୁରନ୍ତ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ ନିଶ୍ଚିତ ନିଅନ୍ତୁ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟ ଉପରେ ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଆପଣ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ବ୍ୟସ୍ତତା ମଧ୍ୟରେ ଆପଣ ନିଜର ପ୍ରେମ ଜୀବନ ପାଇଁ ସମୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ ଏହା ଜୀବନ ସାଥୀକୁ ଖୁସି କରିବ ଏବଂ ଆଜି ଆପଣ ଜୀବନ ସାଥୀଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ଉପହାର କିଣି ପାରିବେ। ଯଦି ଶାଶୁଘରର କାହାରିକୁ ଆଜି ଋଣ ଦେବାକୁ ପଡିବ ତେବେ ଭଲ ଭାବରେ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ କାରଣ ଏହା ଫେରସ୍ତ ହେବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ।

ଧନୁ ରାଶି:

ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସୁଖମୟ ରହିବ।ବିରୋଧୀମାନେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଥିବା ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯିବେ ଏହା ଦେଖି ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର କିଛି ବିଚାରାଧୀନ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହୋଇପାରେ ଯାହା ପାଇଁ ଆପଣ ନିଜ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ପାର୍ଟିର ଆୟୋଜନ କରିପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣ ସାମାଜିକ ଏବଂ ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇପାରିବେ।ଆପଣ ନିଜର ଶାଶୁଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ପରିମାଣର ଅର୍ଥ ପାଇବା ପରି ମନେହେଉଛି ଏବଂ ଆପଣ ଏହି ଟଙ୍କାକୁ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ବିନିଯୋଗ କରି ସଫଳତା ପାଇପାରିବେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ ନିଜର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କୁ କୌଣସି ବାହାର ସ୍ଥାନକୁ ବୁଲାଇବାକୁ ନେଇପାରନ୍ତି।

Google

ମକର ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବିଶେଷ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆଜି ଆପଣ ପରିବାର ଏବଂ ଆର୍ଥିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳତା ପାଇବେ। ଜୀବିକା କ୍ଷେତ୍ରରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଆଜି ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ ଯାହା ସେମାନଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବ। ଆଜି ଅଫିସରେ ଆପଣ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ସମର୍ଥନରୁ ଆପଣ ଲାଭ ପାଇବେ।ଆପଣ ରାତିରେ ପ୍ରିୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଭେଟି ଖୁସି ହେବେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ ଆଜି ପିତାମାତାଙ୍କ ସେବାରେ ବିତାଇବେ।ଯଦି ଆପଣ ନିଜର ଭାଇ ସହିତ ପାର୍ଟ ଟାଇମ ବ୍ୟବସାୟ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଦିନଟି ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ହେବ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଗତିର ନୂଆ ରାସ୍ତା ଖୋଲିବ। ଆଜି କୌଣସି ବନ୍ଧୁଙ୍କ ପରାମର୍ଶରେ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟ ଚାରଚାନ୍ଦ ଲାଗିଯିବ ଏବଂ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟକୁ ଉଚ୍ଚତାକୁ ନେଇପାରନ୍ତି। ଭାଗିଦାରୀରେ ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟବସାୟ ଚାଲିଛି ତେବେ ଆଜି ଆପଣ ଏଥିରେ ଅନେକ ସଫଳତା ପାଇପାରିବେ। ଆପଣଙ୍କ ପିଲାମାନଙ୍କର ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ ଆଜି ଆପଣ କିଛି ସମସ୍ୟା ଦେଖିବେ। ଆଜି ଆପଣ ବାପାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ସଚେତନ ହେବାକୁ ପଡ଼ିବ ତାଙ୍କ ବାହୁ ଏବଂ ଗୋଡ଼ରେ ଯ-ନ୍ତ୍ର-ଣା ଇତ୍ୟାଦି ସମସ୍ୟା ବଢାଇପାରେ।

ମୀନ ରାଶି:

ଆଜିର ଦିନ କିଛି ଚିନ୍ତାଜନକ ହେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ପିଲାଙ୍କ ପରୀକ୍ଷା ସହିତ ଜଡିତ କୌଣସି ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ପଡିପାରେ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ। ଧାର୍ମିକ କ୍ଷେତ୍ର ପରିଦର୍ଶନ ପାଇଁ କିଛି ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇପାରେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଆଜି ଏକ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡିବ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ କାରଣ ଆପଣଙ୍କର କିଛି ମୂଲ୍ୟବାନ ଜିନିଷ ଚୋରି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଯଦି କାହାକୁ ଆଜି ଭାଉଜ ଏବଂ ଭାଉଜଙ୍କଠାରୁ ଋଣ ଦେବାକୁ ପଡିବ। ତେଣୁ ସାବଧାନତାର ସହିତ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ସଂପର୍କରେ ବିଘ୍ନ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ।ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ଯଦି ଅନେକ ଦିନ ଧରି କୌଣସି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଥାଏ ତେବେ ଏହା ଶେଷ ହେବ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *