Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୦୮ ମଇ ୨୦୨୧, : ଶନିବାର : ଶନିବାର ଦିନ ଗ୍ରହର ଶୁଭ ଦଶା ପାଇଁ ଏହି ୬ଟି ରାଶିର ଭଲ ହେବ, ଧନ ଆଗମନ ହେବ

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶନିବାର ୦୮ ଏପ୍ରିଲ ରାଶିଫଳ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ରାଶିଫଳର ଆମ ଜୀବନରେ ଅଧିକ ମହତ୍ୱ ରହିଛି। ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଘଟଣା ଗୁଡିକର ଆଭାସ ହୋଇଥାଏ। ରାଶିଫଳର ନିର୍ମାଣ ଗ୍ରହ ଗୋଚର ଓ ନକ୍ଷତ୍ର ଆଧାରରେ କରାଯାଏ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଆମ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ଏହି ରାଶିଫଳ ଜରିଆରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷା, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ, ବିବାହ, ବ୍ୟବସାୟ ବାଣିଜ୍ୟ, ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ମିଳିପାରି ଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଆଜିର ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିପରି ରହିବ, ତେବେ ପଢନ୍ତୁ ରାଶିଫଳ ୦୮ ମଇ ୨୦୨୧।

ମେଷ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ଅନୁକୂଳ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆଜି କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅନେକ ଲାଭର କାରବାର ହେବ କିନ୍ତୁ ସ୍ୱଭାବିକ ବ୍ୟବହାର ହେତୁ ଆପଣ ସେଗୁଡ଼ିକର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫାଇଦା ଉଠାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ପରିବାର ସଦସ୍ୟମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଧିକ ବିଶ୍ୱାସ କରିବେ କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଅଣଦେଖା କରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଦୁଃଖ ଅନୁଭବ କରିବେ। ଯଦି ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ବ୍ୟବହାରରେ ନରମ ହେବେ ତେବେ ଆପଣ ନିଜ କାମକୁ ସହଜରେ କାହାଠାରୁ ବାହାର କରିପାରିବେ। ଯଦି କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କର କ୍ଷତି ହେବ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ବୁଲିବାକୁ ଯିବାକୁ ଯୋଜନା କରିପାରନ୍ତି। ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷାର ରାସ୍ତା ଖୋଲା ରହିବ।

ବୃଷ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମିଶ୍ରିତ ଫଳାଫଳ ଆଣିବ। ବ୍ୟବସାୟୀମାନଙ୍କୁ ଆଜି ଲାଭ ପାଇଁ ଅଧିକ କଠିନ ପରିଶ୍ରମର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି ଏବଂ ନୂତନ ଯୋଜନା ଉପରେ ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପଡିବ କେବଳ ସେତେବେଳେ ଆପଣ ନିଜ ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭ ପାଇବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ। ଚାକିରିରେ ଥିବା ଲୋକମାନେ ଆଜି ସେମାନଙ୍କ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହିତ ଚୁକ୍ତି କରିପାରନ୍ତି। ଯଦି ଏହା ଘଟେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇ ପାରନ୍ତି ତେଣୁ ଆପଣଙ୍କର କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରନ୍ତୁ। ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସାମାଜିକ ସମ୍ପର୍କ ଉପକୃତ ହେବ ଏବଂ ନୂତନ ଯୋଜନାଗୁଡିକ ଏକ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଆଜି ସରକାରୀ ଚାକିରୀ ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଆପଣ ଅସୁବିଧାରେ ପଡିପାରନ୍ତି।

ମିଥୁନ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମିଶ୍ରିତ  ହେବ। ଆଜି ସକାଳ ଠାରୁ ଆପଣ ଛୋଟ ଲାଭ ପାଇବେ କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ ଯାହା ଦ୍ବାରା ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ଦୃଢ଼ ହୋଇପାରିବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାରିବାରିକ ବ୍ୟବସାୟରେ କିଛି ସମସ୍ୟା ପିତାଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ସହଜରେ ସମାଧାନ ହେବ। ଆଜି ପରିବାରର କୌଣସି ଅପ୍ରୀତିକର ସୂଚନା ହେତୁ ଚାପ ହୋଇପାରେ। ଆଜି ଚାକିରିରେ ଆପଣଙ୍କର ଶତ୍ରୁମାନେ ଆପଣଙ୍କର କ୍ଷତି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ କିନ୍ତୁ ବିଫଳ ହେବେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ସାଙ୍ଗ ଏବଂ ପରିବାରକୁ ସାହସ ଦେବେ।

କର୍କଟ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ପ୍ରଗତି ପାଇଁ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ହେବ। ଭାଇମାନଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ସ୍ଥଗିତ କାର୍ଯ୍ୟ ସହଜରେ ସମାପ୍ତ ହେବ। ଆଜି ସକାଳ ଠାରୁ ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟରେ ଛୋଟ ଲାଭ ସୁଯୋଗ ମିଳିବ କିନ୍ତୁ ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଘରେ ଆଜି ଯାହା ଲୁଚାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ ବିବାଦ ହେବାର ଏକ କାରଣ ଥାଇପାରେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ସାମାଜିକ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଅଟକି ଯାଇଛି ତେବେ ଭାଇମାନଙ୍କ ସହଯୋଗରେ ଏହା ସହଜରେ ଶେଷ ହୋଇଯିବ।

ସିଂହ ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ସଂଯମତା ଏବଂ ସନ୍ତୁଷ୍ଟତା ରହିବ। କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରତିପକ୍ଷଙ୍କ ସମାଲୋଚନା ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ନ ଦେଇ ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରଖନ୍ତୁ ସଫଳତା ଆପଣଙ୍କ ପାଦକୁ ଚୁମ୍ବନ ଦେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ଅପରିଚିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ କାରବାରରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଆପଣଙ୍କ ଟଙ୍କା ଫାଶରେ ପଡ଼ିପାରେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଟଙ୍କା କମ ଆୟ ଏବଂ ଅଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେତୁ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିର ସନ୍ତୁଳନ ଖରାପ ହୋଇପାରେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟ ଆପଣଙ୍କ ସାମାଜିକ ଦାୟିତ୍ୱ ବଢାଇବେ। ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗ ପାଇବେ। ପିଲାମାନେ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବାର ଦେଖି ଆଜି ମନରେ ଆନନ୍ଦ ଅନୁଭବ ହେବ।

କନ୍ୟା ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ରହିବ। ଯଦି ଆପଣ ନିଜର ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ କୌଣସି ନୂତନ ଡିଲ ଚୂଡାନ୍ତ କରିଛନ୍ତି ଆଜି ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ଲାଭ ଦେବ। ଯଦି ଆଜି କୌଣସି ପ୍ରତିକୂଳ ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜେ ତେବେ ଆପଣଙ୍କର କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ବକ୍ତବ୍ୟରେ ମୃଦୁତା ଆଣିବାକୁ ପଡିବ। ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ମଧୁରତା ରହିବ। ଘରର ବଡ଼ ମାନଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ଘରର ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେବ ଏବଂ ଆଜି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ରାଜ୍ୟ ସହାୟତା ପାଇବେ। ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ହଠାତ ଲାଭ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ସନ୍ତାନର ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇପାରନ୍ତି।

ତୁଳା ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଫଳାଫଳ ଆଣିବ। ପିଲାମାନଙ୍କର ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ଅଭାବରୁ ମାନସିକ ବିକୃତି ଘଟିପାରେ। ଅତୀତରେ କରାଯାଇଥିବା କୌଣସି ଭୁଲ ଆଜି ଅନୁତାପ କରିବ କିନ୍ତୁ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ସଂଶୋଧନ କରି ଏହା ଶେଷ ହେବ। କାର୍ଯ୍ୟ ବ୍ୟବସାୟର ଅବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ ଭଲ ହେବ କିନ୍ତୁ ଛୋଟ କାମ ପାଇଁ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିବେ। ଆଜି ଶାଶୁଘର ପକ୍ଷରୁ ସମ୍ମାନ ମିଳିବ। ଆଜି କୌଣସି ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆଗକୁ ଆସିବେ ଏଥିପାଇଁ କିଛି ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ଆପଣ ନିଜର ପରିବାରର ଛୋଟ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କ୍ରୀଡ଼ାରେ ବିତାଇବେ।

ବିଛା ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କୁ ସାର୍ବଜନୀନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସମ୍ମାନ ପ୍ରଦାନ କରିବ। ଆଜି ଆପଣ କୌଣସି ସରକାରୀ ଯୋଜନାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଲାଭ ଉଠାଇବେ। ଆଜି ସାମାନ୍ୟ ଗରମ ଅବସ୍ଥା ହେତୁ ମା କିମ୍ବା ଘରର ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡିବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଋଣ କାରବାରରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା ଗଭୀର ହୋଇପାରେ। ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ନିରାଶାଜନକ ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ଏଡ଼ାନ୍ତୁ। ଦିନର ଆରମ୍ଭରେ ଆପଣ କାହାର ଅବିଶ୍ୱାସନୀୟ ବିଷୟ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ କିଛି ସମୟ ପରେ ସବୁକିଛି ଠିକ ହୋଇଯିବ। ଆଜି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟ ଯୋଜନା ପାଇଁ କିଛି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେ।

ଧନୁ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନୂଆ ଅନୁଭୂତି ଆଣିବ। ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ଆପଣ ଆଜି ଅଟକି ରହିଥିବା ଟଙ୍କା ପାଇପାରିବେ। ଆଜି କାର୍ଯ୍ୟ ବ୍ୟବସାୟରେ ଦିନଚର୍ଯ୍ୟର ସମ୍ଭାବନା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଦୈନନ୍ଦିନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ନଚେତ ଯେଉଁ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ଏହା ଲାଭ ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଏ ତାହା ନିରାଶ ହୋଇପାରେ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭ ପାଇଁ ଅନେକ ସୁଯୋଗ ଆଜି ଶେଷ ହେବ। ତାପରେ ମଧ୍ୟ କାହାର ନାଁ କାହାର ସାହାଯ୍ୟରେ ଅର୍ଥ ଉପକୃତ ହେବ। ଛାତ୍ରମାନେ ଆଜି ସେମାନଙ୍କ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବେ।

ମକର ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମିଶ୍ରିତ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସମ୍ମାନ ପାଇବେ। କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ମତଭେଦ ହୋଇପାରେ ବିଶେଷ ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଠିକ ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ। ଆଜି ଅପରାହ୍ନରେ ଆପଣଙ୍କ ଘରକୁ କୌଣସି ଅତିଥି ଆସିପାରନ୍ତି। ଏଥିରେ କିଛି ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ଯଥାର୍ଥତା ରହିବ। ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଆପଣଙ୍କର ବିଶ୍ୱାସ ଧର୍ମ ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ଆଡ଼କୁ ଗତି କରିବ। ଆଜି ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କର ଖ୍ୟାତି ଚାରିଆଡେ ବ୍ୟାପିଯିବ କିନ୍ତୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ ମାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ପଡିବ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମିଶ୍ରିତ ଫଳାଫଳ ଆଣିବ। ଯଦି ଆପଣ ସେହିଭଳି ଜୀବନଶଇଳୀ ବଞ୍ଚନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ସମାଜର ଧନୀ ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ସ୍ୱୀକୃତି ପାଇବେ। ପିତାଙ୍କ ମାର୍ଗଦର୍ଶନରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଲାଭ ମିଳିବ ଏବଂ ଭାଇଭଉଣୀଙ୍କ ସମର୍ଥନ ମନରେ ସୁଖ ମିଳିବ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଆଜି ଭ୍ରମଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ତେବେ ଏହାକୁ ଚିନ୍ତାକରି କରନ୍ତୁ କାରଣ ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଜିନିଷ ଚୋରି ହେବାର ଭୟ ଅଛି। ଶଶୁର ଘର ତରଫରୁ ଟଙ୍କା ଉପକୃତ ହେଉଥିବାର ଜଣାପଡୁଛି। ଆଜି ଆପଣ ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ସଠିକ ଚିହ୍ନଟ କରିବାକୁ ପଡିବ।

ମୀନ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ହେବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭ ପାଇଁ ଆପଣ ଅନେକ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ମନୋରଞ୍ଜନ ପାଇଁ ଆଗ୍ରହୀ ତେବେ ଆପଣ ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦେବେ ନାହିଁ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଅଧିକାରୀମାନେ ଆପଣଙ୍କ ହାତରୁ ବାହାରି ପାରନ୍ତି। କୌଣସି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଛାତ୍ରମାନେ ଆଜି କିଛି ଭଲ ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ପାଇପାରନ୍ତି। ପିଲାଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟ ଅତିବାହିତ ହେବ। ଆଜି ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ କିଛି ସ୍ୱଳ୍ପ ଏବଂ ଦୂର ଦୂରାନ୍ତର ଯାତ୍ରା ମଧ୍ୟ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ। ଯଦି ଏହା ହୁଏ ଉଭୟ ଦ୍ରବ୍ୟ ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *