Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଏହି ୫ଟି ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତି ସର୍ବଦା ନିଜ ଶ-ତ୍ରୁମାନଙ୍କ ଉପରେ ପଡ଼ନ୍ତି ଭାରି, ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏମାନଙ୍କ ସହ ଶ-ତ୍ରୁ-ତା।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ହେଉଛି ଏକ ଏପରି ବିଦ୍ୟା, ଯେଉଁଥିରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ଜୀବନ ସହିତ ଜ-ଡି-ତ ଅନେକ ଜିନିଷର ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିପାରିବ। ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ସମୁଦାୟ 12 ଟି ରାଶିର ଚିହ୍ନ ଅଛି ଏବଂ ସମସ୍ତ ରାଶିର ଚିହ୍ନଗୁଡିକର ନିଜସ୍ୱ ମହତ୍ତ୍ୱ ଅଛି ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏହି ଦୁନିଆରେ ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ରାଶି ଅଛି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରକୃତି ମଧ୍ୟ ଭିନ୍ନ ଅଟେ। ଏହି ରାଶି ଗୁଡିକୁ ତାଙ୍କର ତ-ତ୍ୱ,ସ୍ଵଭାବ, ଏବଂ ରାଶି ସହ ଜ-ଡି-ତ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଠାରୁ ଜଣାଯାଏ।

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଏହିପରି ପାଞ୍ଚଟି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ବିଷୟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯାହା ସହ ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ ଶ-ତ୍ରୁ-ତା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। କାରଣ ଏହି ଲୋକମାନେ ସର୍ବଦା ସେମାନଙ୍କର ଶ-ତ୍ରୁ ଉପରେ ଭାରି ପଡନ୍ତି। ଯଦି କେହି ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ଶ-ତ୍ରୁ-ତା କରନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନେ ଶ-ତ୍ରୁମା-ନଙ୍କୁ ପ-ରା-ସ୍ତ କରି ହିଁ ଛାଡ଼ନ୍ତି। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ଲୋକମାନେ ସବୁ କେଉଁ ରାଶିର ଅଟନ୍ତି।

ମେଷ ରାଶି:-

ଯେଉଁମାନଙ୍କର ମେଷ ରାଶି ଅଛି ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ଶ-ତ୍ରୁ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । କାରଣ ଏହି ଲୋକମାନେ ଶାନ୍ତିରେ ବସନ୍ତି ନାହିଁ ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେମାନେ ନିଜ ଶ-ତ୍ରୁକୁ ପରାସ୍ତ କରିନାହାନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଶ-ତ୍ରୁକୁ କ୍ଷ-ମା ମଧ୍ୟ କରନ୍ତି ନାହିଁ। ମେଷ ହେଉଛି ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହର ରାଶି ଏବଂ ମଙ୍ଗଳ ହେଉଛି କ୍ରୋ-ଧ, ଯୁ-ଦ୍ଧ, ସା-ହସ ଏବଂ ଶ-କ୍ତିର ସଂକେତ। ଏହି କାରଣରୁ ଯଦି ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ କାହା ସହିତ ଶ-ତ୍ରୁ-ତା କରନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଶ-ତ୍ରୁ-କୁ ଶାନ୍ତିରେ ବସିବାକୁ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ।

Google

ସିଂହ ରାଶି:-

ଯେଉଁମାନଙ୍କର ସିଂହ ରାଶି ଅଛି, ସେମାନେ ବହୁତ ସାହସୀ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ସେମାନେ ନିର୍ଭୟ ହୋଇଥାନ୍ତି। ସିଂହ ରାଶି ହେଉଛି ସୂର୍ଯ୍ୟ ଭଗବାନଙ୍କର ସଙ୍କେତ ଏବଂ ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ପରି ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଏବଂ ଚ-ମତ୍କା-ରୀ ଅଟନ୍ତି। ଯଦି ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ କୌଣସି କାମ କରନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନେ ନିଜ ଇଚ୍ଛାରେ କରନ୍ତି , କାହାର ଆଦେଶରେ କାମ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଯଦି ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନଙ୍କ ସହିତ କେହି ଶ-ତ୍ରୁ-ତା କରନ୍ତି ତେବେ ଶେଷରେ ଶ-ତ୍ରୁକୁ ହିଁ ଅ-ନୁତା-ପ କରିବାକୁ ପଡେ। ସେମାନେ ବହୁତ କ୍ରୋ-ଧି-ତ ସ୍ୱଭାବର ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ଶ-ତ୍ରୁମା-ନଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିକି ହିଁ ଶାନ୍ତିର ନିଶ୍ୱାସ ନିଅନ୍ତି। ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ସିଂହ ପରି ଶ-ତ୍ରୁକୁ ଆକ୍ରମଣ କରନ୍ତି।

ବିଛା ରାଶି:-

ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହ ହେଉଛି ବିଛା ରାଶିର ସ୍ୱାମୀ। ମଙ୍ଗଳ କ୍ରୋ-ଧ, ଯୁ-ଦ୍ଧ ଏବଂ ସାହସର ସଂକେତ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏହି ଚିହ୍ନ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ଶ-ତ୍ରୁ-ତା ଅତ୍ୟଧିକ ଭାରି ହୋଇପାରେ। ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ସେମାନଙ୍କର ଶ-ତ୍ରୁ ସହିତ ଲ-ଢ଼ିବା-କୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଇଯାନ୍ତି। ଏମାନେ ଲ-ଢେ-ଇ ଝ-ଗ-ଡ଼ାରେ ବହୁତ ଦ୍ରୁ-ତ ଅଟନ୍ତି। ଏମାନେ ଶ-ତ୍ରୁମା-ନଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ ନକରିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶାନ୍ତିରେ ବସନ୍ତି ନାହିଁ । ଶ-ତ୍ରୁମା-ନଙ୍କୁ ଜିତିବାକୁ କୌଣସି ସୁଯୋଗ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ।

ମକର ରାଶି:-

ଯେଉଁମାନଙ୍କର ମକର ରାଶି ଅଛି ସେମାନେ ପ୍ରକୃତିରେ ବହୁତ ଶାନ୍ତ କିନ୍ତୁ ଯଦି କେହି ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ଶ-ତ୍ରୁ-ତା କରନ୍ତି ତେବେ ସେମାନେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ବି-ପ-ଦଜ-ନକ୍ ହୋଇଯାନ୍ତି। ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଶ-ତ୍ରୁମା-ନଙ୍କୁ ଜମା କ୍ଷମା କରନ୍ତି ନାହିଁ। ମକର ରାଶି ହେଉଛି ଶନି ଗ୍ରହର ସଂକେତ। ଯଦି କେହି ସେମାନଙ୍କ କ୍ଷ-ତି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି ତେବେ ସେମାନେ ବହୁତ ଉତେଜିତ ହୋଇଯାନ୍ତି।

Google

କୁମ୍ଭ ରାଶି:-

କୁମ୍ଭର ଲୋକମାନେ ବହୁତ ଶାନ୍ତ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ଏମାନେ ଶାନ୍ତ ଜୀବନଯାପନ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ଏହି ରାଶି ଶନି ଗ୍ରହର ସଂକେତ ଅଟେ। ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଅ-ନ୍ୟା-ୟକୁ ସହ୍ୟ କରନ୍ତି ନାହିଁ। ଯଦି କେହି ସେମାନଙ୍କ ଶାନ୍ତ ଜୀବନରେ ଅସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନେ ତାଙ୍କୁ ଶ-ତ୍ରୁ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରନ୍ତି ଏବଂ ରଣନୀତି ଅନୁଯାୟୀ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଶ-ତ୍ରୁମା-ନଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ଅଟନ୍ତି। ଯଦି ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଶ-ତ୍ରୁର କିଛି କଥାକୁ ଧରିନିଅନ୍ତି ତେବେ ସେମାନେ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ସେ କଥାକୁ ଭୁଲନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ ସୁଯୋଗ ପାଇବା ମାତ୍ରେ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ର-ତିଶୋ-ଧ ନେଇଥାନ୍ତି। ଏହି ରାଶି ବିଶିଷ୍ଠ ଲୋକଙ୍କୁ ଘୃ-ଣା କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଦଶଥର ଚିନ୍ତା କରିବା ଉଚିତ୍।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲଟି ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରିବା ସହିତ ଏହାକୁ ସେଆର କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ପୋଷ୍ଟ ପଢିବା ପାଇଁ ଆମ page କୁ ଲାଇକ କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହାକୁ ଶେଷ ଯାଏଁ ପଢି ଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ । ଆପଣଙ୍କ ଦିନଟି ଶୁଭ ହେଉ ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published.