Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କ କାରଣରୁ ବି ଆପଣ ହୋଇ ପାରନ୍ତି ବେମାର, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ଗ୍ରହ ଭାରୀ ହେବାଦ୍ବାରା କେଉଁ ରୋଗ ଲାଗିଥାଏ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ବେମାରୀର ସମ୍ବନ୍ଧ ଗ୍ରହ ସହିତ ଯୋଡି ଦେଖା ଯାଇଥାଏ। ଯେତେବେଳେ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିର କୁଣ୍ଡଳୀରେ କୌଣସି ଗ୍ରହ ଭୁଲ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥାଏ। ସେହି ଜାତକକୁ ସେହି ଗ୍ରହ ସହିତ ସମ୍ବନ୍ଧ ରଖୁଥିବା ରୋଗ ହେବାକୁ ଲାଗିଥାଏ । ଯଦି ଗ୍ରହ ସହିତ ଜଡିତ କିଛି ଉପାୟ କରାଯାଏ ତାହେଲେ ଏହି ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା ମିଳିଥାଏ। ତେବେ ସେହି ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା ମିଳିଥାଏ ଏବଂ ସଠିକ ରହିଥାଏ। କେଉଁ ଗ୍ରହ ସହିତ କେଉଁ ରୋଗ ଯୋଡି ରହିଛି , ଏହାର ସୂଚନା ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ବିସ୍ତାର ରୂପରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି। ଏହାସହିତ ଗ୍ରହକୁ ଶାନ୍ତ କରିବାର ଉପାୟ ଦିଆଯାଇଛି।

ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ଗ୍ରହ ସହିତ ଯୋଡି ରହିଥାଏ କେଉଁ ରୋଗ।

Google

ଚନ୍ଦ୍ର ଗ୍ରହ –

ଜ୍ୟୋତିଷ ଅନୁସାରେ ଚନ୍ଦ୍ର ଗ୍ରହର ସମ୍ବନ୍ଧ ମସ୍ତିଷ୍କ ସହିତ ହୋଇଥାଏ। ଯେତେବେଳେ ଏହି ଗ୍ରହ ଆପଣଙ୍କ ଅନୁକୂଳ ହୋଇଥାଏ, ସେତେବେଳେ ଆପଣଙ୍କୁ ମସ୍ତିଷ୍କ ବେମାରୀ ହେବାକୁ ଲାଗିଥାଏ। ଏହାଛଡା ଚନ୍ଦ୍ରମାର ପୀଡ଼ିତ ହେବାଦ୍ବାରା ବ୍ୟକ୍ତିକୁ କଫ ଏବଂ ମାନସିକ ରୋଗର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ। କୁଣ୍ଡଳୀରେ ଏହି ଗ୍ରହ ସୁଦୃଢ ରଖିବା ପାଇଁ ସୋମବାର ଶିବଙ୍କ ଆରାଧନା କରିବା ଉଚିତ ଏବଂ ଧଳା ବସ୍ତୁର ଦାନ କରନ୍ତୁ। ଏଭଳି କରିବା ଦ୍ଵାରା ଗ୍ରହ ସହିତ ଜଡିତ ରୋଗ ହୋଇ ନଥାଏ।

Google

ସୂର୍ଯ୍ୟ ଗ୍ରହ –

ସୂର୍ଯ୍ୟ ଗ୍ରହର ସବୁ ଗ୍ରହକୁ ରାଜା ମାନା ଯାଇଥାଏ। ଯେତେବେଳେ ଏହି ଗ୍ରହ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ କୁଣ୍ତଳୀରେ ଭାରୀ ହୋଇଥାଏ। ତେବେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଆଖି, ମୁଣ୍ଡ ସମସ୍ୟା ହୋଇଥାଏ। ଆଖିକୁ ଠିକଭାବେ ଦେଖା ନହେବା, ମୁଣ୍ଡ ବ୍ୟଥା ହେବା ଆଦି ଏହି ଗ୍ରହର ପ୍ରକୋପର ପ୍ରଭାବ ଅଟେ। କୁଣ୍ଡଳୀରେ ସୂର୍ଯ୍ୟଦେବଙ୍କୁ ସୁଦୃଢ ରଖିବା ପାଇଁ ସର୍ବଦା ସୂର୍ଯ୍ୟୋଦୟ ସମୟରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଭଗବାନଙ୍କୁ ଜଳ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ରବିବାର ଦିନ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରନ୍ତୁ। ଲାଲ ରଙ୍ଗର ବସ୍ତୁ ଦାନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ମଥାରେ ଲାଲ ରଙ୍ଗର ତିଳକ ଲଗାନ୍ତୁ।

Google

ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହ –

ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହ ଭାରୀ ହେବାଦ୍ବାରା ରକ୍ତ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ରୋଗ ହୋଇ ଯାଇଥାଏ ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ଅଧିକ କ୍ରୋଧ ଆସିଥାଏ। ଏହାଛଡା ବାରମ୍ବାର ଆଘାତ ଲାଗିଥାଏ। ଏହି ରୋଗ ଭାରୀ ହେବାଦ୍ବାରା ଅନେକ ଲୋକଙ୍କର ବିବାହରେ ସମସ୍ୟା ଆସିଥାଏ। କୁଣ୍ଡଳୀରେ ମଙ୍ଗଳ ଅଶୁଭ ହେବାଦ୍ବାରା ଭଗବାନ ହନୁମାନଙ୍କୁ ପୂଜା କରନ୍ତୁ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଲାଲ ରଙ୍ଗର ଫୁଲ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ। ଯଦି ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତାହେଲେ ଲାଲ ରଙ୍ଗର ବସ୍ତ୍ର ପରିଧାନ କରନ୍ତୁ। ଏହି ଉପାୟ କରିବା ଦ୍ୱାରା ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହ ଶାନ୍ତ ହୋଇଯାଏ ଏବଂ କୌଣସି ପ୍ରକାରର କ୍ଷତି ଘଟିବାରୁ ରକ୍ଷା ମିଳିଯିବ।

Google

ବୁଧ ଗ୍ରହ –

ବୁଧ ଗ୍ରହର ସମ୍ବନ୍ଧ ତ୍ବଚା ସହିତ ଜଡିତ ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ତ୍ୱଚା ସମ୍ବନ୍ଧିତ ରୋଗ ହେବାକୁ ଲାଗିଥାଏ। ତେବେ ବୁଝି ଯାଆନ୍ତୁ କି ଏହି ଗ୍ରହ ଆପଣଙ୍କ କୁଣ୍ଡଳୀରେ ସଠିକ ସ୍ଥାନରେ ନାହିଁ। ଏହି ଗ୍ରହକୁ ନିଜ ସପକ୍ଷରେ ଅନୁକୂଳ ରଖିବା ପାଇଁ ବୁଧବାର ଦିନ ବୁଧ ଗ୍ରହ କଥା ପଢନ୍ତୁ। ଏହାସହିତ ସବୁଜ ରଙ୍ଗର ବସ୍ତୁ ଦାନ କରନ୍ତୁ। ଗାଈକୁ ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ। ଏହି ଉପାୟ କାରିଗର ସାବ୍ୟସ୍ତ ହେବ। ଏହାଛଡା ବୁଧ ଗ୍ରହ ଶାନ୍ତ ହୋଇଯିବ ଏବଂ ତ୍ୱଚ଼ା ସମ୍ବନ୍ଧିତ ରୋଗ ଠିକ ହୋଇଯିବ।

Google

ଗୁରୁ ଗ୍ରହ –

ଗୁରୁଙ୍କ ସମ୍ବନ୍ଧ ମୋଟାପା ସହିତ ହୋଇଥାଏ। ଏହି ଗ୍ରହ ବ୍ୟକ୍ତିର କୁଣ୍ଡଳୀରେ ଭୁଲ ସ୍ଥାନରେ ରହିବା ଦ୍ଵାରା ଶରୀରରେ ଅଦରକାରୀ ଚର୍ବି ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ। ଏହାଦ୍ବାରା ପେଟ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ୟା ଦେଖା ଦେଇଥାଏ। ବୃହସ୍ପତିଙ୍କୁ ପ୍ରସନ୍ନ କରିବା ପାଇଁ ଗୁରୁବାର ଦିନ କଦଳୀ ଗଛକୁ ପୂଜା କରନ୍ତୁ ଏବଂ ହଳଦିଆ ବସ୍ତ୍ର ପରିଧାନ କରନ୍ତୁ। ଏହାସହିତ ଲୋକଙ୍କୁ କଦଳୀ ବଣ୍ଟନ କରନ୍ତୁ। ମନେ ରଖନ୍ତୁ ଏହିଦିନ ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ କଦଳୀ ସେବନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। କଦଳୀ ଖାଇବା ଦ୍ବାରା ଏହି ଗ୍ରହ ଭାରୀ ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ଫଳ ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ

Google

ଶୁକ୍ର ଗ୍ରହ –

ଶୁକ୍ର ଗ୍ରହ ଭାରୀ ହେବାଦ୍ବାରା ଯୌ-ନ ସମ୍ବନ୍ଧ ରୋଗ ହୋଇ ଯାଇଥାଏ। ଏହି ଗ୍ରହ ସୁଦୃଢ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ କନ୍ୟା ମାନଙ୍କୁ ଧଳା ରଙ୍ଗର ମିଠା ଖୁଆଇବା ଉଚିତ। ଏହାଛଡା ଶୁକ୍ର ଗ୍ରହ ସହିତ ଜଡିତ କଥାକୁ ପଢନ୍ତୁ ଏବଂ କ୍ଷୀରର ସେବନ କରନ୍ତୁ।

Google

ଶନି ଗ୍ରହ –

ଶନି ଗ୍ରହ ଦୁର୍ବଳ ହେବାଦ୍ବାରା ଏହାର ସାଢେ଼ ସାତୀ ଚଳିବା ଦ୍ଵାରା ଶରୀରରେ ଦୁର୍ବଳତା ରହିଥାଏ। ନାଭି ରୋଗ ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ବହୁତ ଆଘାତ ଲାଗିଥାଏ। ଏହାଛଡା ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭୟ ଉତ୍ପନ୍ନ ହୋଇଥାଏ। ଜ୍ୟୋତିଷ ଅନୁସାରେ ଶନିଙ୍କୁ ସୁଦୃଢ କରିବା ପାଇଁ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଶନିବାର ଦିନ ଶନି ମନ୍ଦିରରେ ସୋରିଷ ତେଲ ଅର୍ପଣ କରିବା ଉଚିତ। ଶନି ଦେବଙ୍କୁ ପ୍ରସନ୍ନ କରିବା ପାଇଁ ଶନି ଚାଳିଶା ପାଠ କରିବା ଉଚିତ ଏବଂ ମନ୍ତ୍ର ପଢ଼ିବା ଆବଶ୍ୟକ।

Google

ରାହୁ ଗ୍ରହ –

ଯଦି ରାହୁ ଗ୍ରହ କୁଣ୍ଡଳୀ ମଧ୍ୟରେ ଦୁର୍ବଳ ରହିଛି ତାହେଲେ ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ବାରମ୍ବାର ଜ୍ଵର ଆସିଥାଏ। ମନ ଭୟଭୀତ ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ପାଦରେ ବ୍ୟଥା ହୋଇଥାଏ। ଏହି ଗ୍ରହର ଖରାପ ପ୍ରଭାବକୁ କମ୍ କରିବା ପାଇଁ କୁଷ୍ଠ ରୋଗୀ, ନିର୍ଦ୍ଧନ ବ୍ୟକ୍ତି, ଅସହାୟ ଲୋକଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ବା ଖାଦ୍ୟ ଦାନ କରନ୍ତୁ। ଏଭଳି କରିବା ଦ୍ଵାରା ରାହୁ ଗ୍ରହ ଶାନ୍ତ ହୋଇଥାଏ।

Google

କେତୁ ଗ୍ରହ –

କେତୁ ଗ୍ରହ ଦୁର୍ବଳ ହେବାଦ୍ବାରା ହାଡ଼ ଜନିତ ସମସ୍ୟା ଦେଖା ଦେଇଥାଏ ଏବଂ ଅଧିକ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଦେଇଥାଏ। କେତୁର ଖରାପ ପ୍ରଭାବରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ହେଲେ ବରିଷ୍ଠ ଲୋକଙ୍କର ସେବା କରନ୍ତୁ। କୁକୁରକୁ ମିଠା ରୁଟି ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ। ଶନିବାର ଦିନ ଭଗବାନ ଶନିଙ୍କ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରନ୍ତୁ। ଯଦି ସମ୍ଭବ ତାହେଲେ ଭଗବାନ ଶନିଦେବଙ୍କ ପାଖରେ ଲୁହାର ବସ୍ତୁ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲଟି ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରିବା ସହିତ ଏହାକୁ ସେଆର କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ପୋଷ୍ଟ ପଢିବା ପାଇଁ ଆମ page କୁ ଲାଇକ କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଭକ୍ତିରେ ଥରେ କମେଣ୍ଟ ବାକ୍ସରେ ନିଜ ଇଷ୍ଟ ଦେବଙ୍କ ନାମ ଲେଖି ଦିଅନ୍ତୁ । ପ୍ରଭୁଙ୍କ କୃପା ହେଲେ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନର ସବୁ ଦୁଃଖ କଷ୍ଟ ଦୂର ହୋଇ ଯିବ ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *