Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଗଙ୍ଗା ଜଳକୁ ଏହି କାରଣରୁ ସବୁଠାରୁ ପବିତ୍ର ବୋଲି ମାନାଯାଏ, ଏହାକୁ ଘରେ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ହୋଇଥାଏ ଏହି ସବୁ ଚମ-ତ୍କାରୀ ଲାଭ ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଗଙ୍ଗା ନଦୀକୁ ଏକ ପବିତ୍ର ସ୍ଥାନ ଦିଆଯାଇଛି ଏବଂ ଗଙ୍ଗା ନଦୀକୁ ପୂଜା କରିବା ଲାଭଦାୟକ ବୋଲି କୁହାଯାଇଅଛି। ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, କେବଳ ଗଙ୍ଗାଙ୍କ ଦର୍ଶନ ତଥା ଏହି ପାଣିରେ ଗାଧୋଇଲେ ଅସୁବିଧାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଗଙ୍ଗା ଜଳର ସ୍ପର୍ଶ ଦ୍ୱାରା ସ୍ୱର୍ଗ ପ୍ରାପ୍ତ ହୁଏ। ଯେକୌଣସି ପ୍ରକାରର ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଗଙ୍ଗା ଜଳ ବ୍ୟବହାର କରାଯିବା ଆବଶ୍ୟକ।

ପୌରାଣିକ ମାନ୍ୟତା ଅନୁଯାୟୀ ଗଙ୍ଗାର ଜଳକୁ ଘରେ ରଖିଲେ ତାହା ଶୁଭ ଫଳ ଦେଇଥାଏ। ସେହିଭଳି ଏହି ପାଣିରେ ସ୍ନାନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ପାପ ସମାପ୍ତ ହୁଏ। ଗଙ୍ଗାର ଜଳ ଅନ୍ୟ ଜଳଠାରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭିନ୍ନ। ଗଙ୍ଗା ନଦୀର ଜଳ କଦାପି ନଷ୍ଟ ହୁଏ ନାହିଁ ଏହାସହ ଏହି ପାଣିରେ କୀଟପତଙ୍ଗ ମଧ୍ୟ ହୁଏ ନାହିଁ | ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ ଗଙ୍ଗା ଜଳରେ ରହିଅଛି। ଏହି ପାଣିରେ ଗାଧୋଇଲେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ରୋଗ ଭଲ ହୋଇଯାଏ।

ଏହାର ବ୍ୟବହାର ଦ୍ୱାରା ଘରର ବାସ୍ତୁ ଦୋଷ ଦୂର ହୋଇଥାଏ। ଘରେ ସୁଖଶାନ୍ତି ଲାଗିରହିଥାଏ। ସେଥିପାଇଁ ଏହି ଜଳକୁ ଘରେ ରଖିବା ଜରୁରୀ।

Google

ସକରାତ୍ମକ ଉର୍ଜା ଲାଗି ରହିଥାଏ।

ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଘରେ ପ୍ରତିଦିନ ଗଙ୍ଗା ପାଣି ସିଞ୍ଚନ କରିବା ଉତ୍ତମ ବୋଲି ଜଣାଯାଏ। ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳେ ଘରର ପ୍ରତ୍ୟେକ କୋଣରେ ଏହି ଜଳ ସିଞ୍ଚନ କଲେ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଲାଗିରହିଥାଏ। ଏହାସହ ବାସ୍ତୁଦୋଷର ପ୍ରଭାବ ମଧ୍ୟ କମିବାକୁ ଲାଗେ। ବାସ୍ତୁ ଦୋଷର ସମାପ୍ତି ପରେ ଘରର ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନରେ ସୁଖ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଯାଏ । ତେଣୁ ଆପଣ ସବୁବେଳେ ଘରେ ଗଙ୍ଗା ପାଣି ସିଞ୍ଚନ କରିବା ଉଚିତ୍।

Google

ନଜର ଲାଗିବାକୁ ଦିଏନାହିଁ।

ଛୋଟ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ନଜର ଲଗେଇବା ସାଧାରଣ କଥା ଅଟେ। ନଜର ଲାଗିଯିବା ପରେ ପିଲାମାନେ ବହୁତ କାନ୍ଦନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇଯାଏ। ଯଦି କୌଣସି ପିଲାକୁ ନଜର ଲାଗେ ତେବେ ସେହି ପିଲା ଉପରେ ଗଙ୍ଗା ପାଣି ଛିଞ୍ଚନ୍ତୁ। ଏପରି କଲେ ନଜରର ଖରାପ ପ୍ରଭାବ କମିଯିବ।

Google

ଆସେ ନାହିଁ ଖରାପ ସ୍ୱପ୍ନ।

ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ରାତିରେ ଅଚାନକ ଖରାପ ସ୍ୱପ୍ନ ଆସିଲେ ଡର ଲାଗେ, ସେହି ଲୋକମାନେ ଶୋଇବା ସମୟରେ ଗଙ୍ଗା ଜଳକୁ ନିଜ ଶଯ୍ୟା ନିକଟରେ ରଖନ୍ତୁ କିମ୍ବା ଖଟ ଉପରେ ଗଙ୍ଗା ପାଣି ସିଞ୍ଚନ କରନ୍ତୁ। ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଭୟାନକ ସ୍ୱପ୍ନ ଆସିବା ବନ୍ଦ ହୋଇଯିବ ଏବଂ ଭୟ ମଧ୍ୟ ଲାଗିବ ନାହିଁ।

Google

ଘରେ ଲାଗି ରହିବ ଖୁସି।

ଏକ ପିତ୍ତଳ ବୋତଲରେ ଗଙ୍ଗା ଜଳ ପୁରାଇ ଏହାକୁ ଆପଣଙ୍କ ଘରର ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ରଖନ୍ତୁ। ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା କେବଳ ବାସ୍ତୁ ଦୋଷ ଦୂର ହେବ ନାହିଁ ବରଂ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରେମ ମଧ୍ୟ ବଢିବ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଗଙ୍ଗାଜାଲକୁ ପୂଜାପାଠ ସ୍ଥାନରେ ଏବଂ ରୋଷେଇ ଘରର ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବରେ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଗତି ଏବଂ ସଫଳତା ମିଳିଥାଏ।

Google

ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଭଲ ରହିବ।

ଅନେକ ଗୁଣ ଗଙ୍ଗା ଜଳ ଭିତରେ ମିଳିଥାଏ ଏବଂ ଏହି ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଭଲ ରହିଥାଏ। ଯେଉଁମାନେ ପ୍ରତିଦିନ ଏହି ପାଣି ପିଅନ୍ତି ତାଙ୍କ ଶରୀର ସୁସ୍ଥ ରହିଛି। ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଗଙ୍ଗାର ଜଳ ବୁଦ୍ଧି ବଢାଏ ଏବଂ ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ଭଲ ରଖେ। ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଚର୍ମ ସମସ୍ୟା ଥାଏ ସେମାନଙ୍କୁ ଏହି ପାଣିରେ ଗାଧୋଇବା ଉଚିତ୍ । ଗଙ୍ଗା ପାଣିରେ ସ୍ନାନ କଲେ ଚର୍ମ ରୋଗ ଭଲ ହୋଇଯାଏ।

Google

ଶନି ଦୋଷ ସମାପ୍ତ ହେବ।

ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟରେ ଶନିଦୋଷ ରହୁଛି ତେବେ ସୋମବାର ଦିନ ଶିବଲିଙ୍ଗଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ଗଙ୍ଗା ପାଣି ଦିଅନ୍ତୁ। ଏପରି କଲେ ଏହି ତ୍ରୁଟି ଦୂର ହୋଇଥାଏ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପ୍ରତି ଶନିବାର ଦିନ ଏକ ଢାଳରେ ବିଶୁଦ୍ଧ ପାଣି ଭର୍ତ୍ତି କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସେଥିରେ ଟିକେ ଗଙ୍ଗା ପାଣି ପକାଇଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହି ଜଳକୁ ଏକ ଅଶ୍ୱତ୍ଥ ଗଛ ମୂଳେ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ। ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ମଧ୍ୟ ଶନିଙ୍କ କୁପ୍ରଭାବରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ।

ଯେଉଁମାନେ ବିବାହ କରିପାରୁ ନାହାନ୍ତି। ସେମାନେ ପ୍ରତିଦିନ ଶିବଲିଙ୍ଗ ଉପରେ ଗଙ୍ଗା ପାଣି ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ। ଏପରି କରିବା ଦ୍ୱାରା ଏକ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ବିବାହ ହୋଇଯିବ।

Google

ନକାରାତ୍ମକତା ହେବ ଦୂର।

ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ଘରେ ନକାରାତ୍ମକତା ଅନୁଭବ ହୁଏ। ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ନକାରାତ୍ମକତା ଅନୁଭବ କରନ୍ତି ସେତେବେଳେ ଗଙ୍ଗା ଜଳକୁ ଘରେ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ସିଞ୍ଚନ କରନ୍ତୁ। ଘରେ ଗଙ୍ଗା ଜଳ ରହିବା ଦ୍ୱାରା ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ସମାପ୍ତ ହୁଏ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲଟି ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରିବା ସହିତ ଏହାକୁ ସେଆର କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ପୋଷ୍ଟ ପଢିବା ପାଇଁ ଆମ page କୁ ଲାଇକ କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଭକ୍ତିରେ ଥରେ କମେଣ୍ଟ ବାକ୍ସରେ ନିଜ ଇଷ୍ଟ ଦେବଙ୍କ ନାମ ଲେଖି ଦିଅନ୍ତୁ । ପ୍ରଭୁଙ୍କ କୃପା ହେଲେ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନର ସବୁ ଦୁଃଖ କଷ୍ଟ ଦୂର ହୋଇ ଯିବ ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published.