Excuse Me Odisha

ଯାହା କହିବୁ ସତ କହିବୁ

ଜୟା କିଶୋରୀଙ୍କ ଅନୁସାରେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ କୁହନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି 5 ଟି କଥା ଅନ୍ୟଥା ବଢ଼ିପାରେ ଅସୁବିଧା।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

ଜୟା କିଶୋରୀ ଜଣେ କଥା ବାଚକ ଏବଂ ଭଜନ ଗାୟିକା ଅଟନ୍ତି। ଜୟା କିଶୋରୀ ତାଙ୍କର ପ୍ରେରଣାଦାୟୀ ଭାଷଣ ଏବଂ ଭକ୍ତି ଆଲବମ୍ ପାଇଁ ସାରା ଦେଶରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ। ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ କିଶୋରୀ ନାମରେ ଜାଣନ୍ତି। 7 ବର୍ଷ ବୟସରେ ଜୟା କିଶୋରୀ ଭଜନ ସହିତ ଠାକୁରଙ୍କ ଭକ୍ତିରେ ଲାଗିଗଲେ। ଯେତେବେଳେ ଜୟା କିଶୋରୀଙ୍କୁ 9 ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ସେ ଶିବ ତାଣ୍ଡବ ସ୍ତ୍ରୋତ୍ରମ , ରାମସ୍ତକମ ଆଦି ଅନେକ ଗୀତ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିଲେ। ୧୦ ବର୍ଷ ବୟସରେ ସେ ଏକା ସୁନ୍ଦରକାଣ୍ଡ ଗାଇଥିଲେ, ଯାହାକୁ ଲୋକମାନେ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ।

ସୋସି-ଆଲ ମିଡିଆରେ ଜୟା କିଶୋରୀ ବହୁତ ସକ୍ରିୟ ରୁହନ୍ତି। ସୋସି-ଆଲ ମିଡିଆ ମାଧ୍ୟମରେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ କିଛି ନା କିଛି ପ୍ରେରଣାଦାୟକ କଥା ବାଣ୍ଟନ୍ତି। ଜୟା କିଶୋରୀଙ୍କ ଫେସବୁକ, ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଏବଂ ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ଏକ ଅଫିସିଆଲ୍ ଆକାଉଣ୍ଟ ଅଛି ଯେଉଁଥିରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଅନୁସରଣକାରୀ ଅଛନ୍ତି।

ଜୟା କିଶୋରୀ ତାଙ୍କ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଏପରି ପାଞ୍ଚଟି କଥା କହିଛନ୍ତି ଯାହା ଅନ୍ୟ ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ କହିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା।

ଏହି 5ଟି ଜିନିଷ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ କୁହନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

Google

1. ନିଜର ବଡ ଯୋଜନାକୁ କାହାକୁ କହିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ।

ଜୟା କିଶୋରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କର କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହାକୁ ଏକ ରହସ୍ୟ ରଖିବା ଉଚିତ। ଯଦି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଯୋଜନାକୁ ସେୟାର କରନ୍ତି ତେବେ କେହି ଏହାର ଫାଇଦା ଉଠାଇ ପାରନ୍ତି। ଯେଉଁ କାରଣରୁ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାଧା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହୁଛି।

2. ପ୍ରେମ ଜୀବନର କଥା ସେୟାର କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ।

ଜୟା କିଶୋରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି କାହାକୁ ଭଲ ପାଉଛନ୍ତି ତେବେ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ଅନେକ ଜିନିଷ ରହିଛି, କିନ୍ତୁ ସେହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ଅନ୍ୟ କାହାକୁ କହିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ।

3. ଘରର ପାରିବାରିକ ସମସ୍ୟା, କାହା ସହିତ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ।

ଯେହେତୁ ଆମେ ସମସ୍ତେ ଜାଣୁ ଯେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପରିବାରରେ କିଛି ନା କିଛି ସମସ୍ୟା ଥାଏ କିନ୍ତୁ ଏହି ପାରିବାରିକ ସମସ୍ୟା କାହା ସହିତ ବାଣ୍ଟିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଜୟା କିଶୋରୀ କୁହନ୍ତି ଯେ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଯାହା ଅସୁବିଧା ହେଉଛି ଏ ବିଷୟରେ କାହାକୁ କୁହ ନାହିଁ।

Google

4. ପରବର୍ତ୍ତୀ ପଦକ୍ଷେପ କ’ଣ? ଏହାକୁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ଆଲୋଚନା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ।

ଜୟା କିଶୋରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିର ପରବର୍ତ୍ତୀ ପଦକ୍ଷେପ କ’ଣ ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ସହ କଦାପି ଆଲୋଚନା ହେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ।

5. ଆୟ ବିଷୟରେ କୁହନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

ଜୟା କିଶୋରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ଆୟ ବିଷୟରେ ଅନ୍ୟ କାହାକୁ କିଛି କହିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଆପଣ କେତେ ରୋଜଗାର କରନ୍ତି? ଏହି ଜିନିଷ କାହା ସହିତ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲଟି ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରିବା ସହିତ ଏହାକୁ ସେଆର କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ପୋଷ୍ଟ ପଢିବା ପାଇଁ ଆମ page କୁ ଲାଇକ କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହାକୁ ଶେଷ ଯାଏଁ ପଢି ଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ । ଆପଣଙ୍କ ଦିନଟି ଶୁଭ ହେଉ ।

ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *